ОСМИ клас 2020/2021 - Време не остана до финала, и осмокласната година - отлетяла!

  • 28 392
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • sofia
  • Мнения: 8 958
Хепи, е това е каръщина! Дано не преподава баш на твоето дете.

Ние по английски,  един път седмично водихме касети с песни, които слушахме, учителката вадеше текста на дъската и го учихме.
Аз си мислех, че съм единствената, на която й се е случвало. Само, че не беше в училище, а в английския към читалището. Аз влачех един касетофон от вкъщи.

Преди две седмици имахме сбирка на випуска и се появи "страшилището" по математика Ангелова (тези от 7-мо я знаят). Не е мръднала, само е сменила цвета на косата.
Съученичка ми разказа как в един час й писала две двойки - първата от изпитване на дъската, втората след като влязла закъснялата съседка по чин и Ангелова решила, че нещо говорят и айде двете да ги изпита.
Истината е, че при нея всичко разбирах и имах шестици за годината от 8-ми до 11 клас без да съм математически талант.

Аз се върнах в офиса и вече втора седмица свиквам... толко да ми се спи сутрин, не е истина. Децата не мога да ги мисля...и те на това дередже.
При набора има и червено - по немски и по математика. От началото на срока са и двете оценки. Сега гледам, че по БЕЛ нещо се е отпуснал. За първия срок има 6, а сега след три петици и една четворка е забил 3 на класното. Красота!

# 721
  • Мнения: 2 222
Мен оценките не ме притесняват, ама никак - електронен дневник нямаме, в бележника има нанесени няколко оценки само по математика и толкова. Та в този смисъл цифрите от 2 до 6 нямат никаква роля за емоциналното ми състояние. Joy
Важното е, че младежът се чувства добре. Харесва си учителите, харесва си сучениците, радва се на средата. От това повече няма какво да искам. Искам да го виждам щастлив.

# 722
  • софия
  • Мнения: 25 978
Веси, аз бях при Николов. Ангелова не я помня, може да е замествала някога, но и нашият беше ужасен - дребен, със сив костюм и ни замерваше с тебешири от дъската Laughing Математиката при него (8-11 клас) ми е черна дупка. Не мога да се сетя как съм изкласила. А не е като учителката ми по мат до преди него да не беше строга и безкомпромисна. Той ми е най-гадният учител от 7-мо.

Мрън е поправила 3-ката на многоълници на 5-ца. То нямаше как да е повече при средноаритметична оценка. Пак е на процент от ниска 6-ца. Днес имат пак контролно на някакви уравнения.

# 723
  • Мнения: 3 491
Спомням си, че  любимата учителка по история на сина ми в пети клас, ни каза на една родителска среща, че е била много учудена , когато е разбрала, че повечето деца и родителите смятат оценка "Добър" за лоша оценка и не могат да я приемат. Страдат, а и понякога реват.

# 724
  • sofia
  • Мнения: 8 958
Звънче, и тя матяше тебешири и викаше истерично, чак тръпки те побиват. Заключваше вратата 2-3 мин. преди да бие звънеца и голяма част от класа стои цял час навън... явно с конкурс са ги избирали тия математици Joy
Имаше и едно по история - Михайлова. Мен много ме харесваше, ама бая народ береше ядове и с нея.

# 725
  • софия
  • Мнения: 25 978
Обменяли са учителски опит Grinning
Михайлова беше готина. Помня я. Нямах проблем с нея.

Последна редакция: ср, 09 юни 2021, 09:28 от zvаnchе

# 726
  • Мнения: 8 283
Скаридка, моят това фундаментално откритие го направи още в началните класове  и твърдо го следва. Няма никакво намерение да сменя модела. Лошото е, че моделът не работеше много добре при ДО и хубаво, че има пет предмета на кръст тази година, че иначе не ми се мисли какви дупки щеше да отвори. При присъствено обучение обаче, поне при него, работи. Е, може и да не е за шест, но той и на петици е доволен по някои предмети.

# 727
  • Мнения: 3 491
Вчера ме пита кога почва профилирането и можело ли от 10  клас нагоре да учи само български, френски, испански и рисуване:smiles:

# 728
  • у дома...
  • Мнения: 3 103
Вчера ме пита кога почва профилирането и можело ли от 10  клас нагоре да учи само български, френски, испански и рисуване:smiles:
При нас не се знае само четвъртия профил. Още в ДПП миналата година бяха заявени ИЕ, АЕ и БЕЛ. Гледайки ПП на тазгодишния 11. клас - 7 часа ИЕ, 6 часа АЕ, 5 часа БЕЛ, 1 час БЗО и 1 час Химия. Борят се за СТЕМ финансиране.

# 729
  • Мнения: 6 958
Тази година, мисля, че в новината на руо-София за дпп, пишеше, че това какъв 3ти и 4ти профил е пишело при приема на детето не е определящо, можело после да се смени.

# 730
  • у дома...
  • Мнения: 3 103
Здраве да е! Така или иначе, към този момент, Ани иска ДЗИ по испански да държи. А и за момента гледам, че спазват това, което са заявили при приема.

# 731
  • София
  • Мнения: 3 471
Тази година, мисля, че в новината на руо-София за дпп, пишеше, че това какъв 3ти и 4ти профил е пишело при приема на детето не е определящо, можело после да се смени.
При нас не бяха определени с приема.Иначе подкрепям идеята на Иво Simple Smile

# 732
  • София
  • Мнения: 3 582
Amanda, в нашето училище май няма профил рисуване. От зам. директорката знам, че масово тази година за ПП са избирани БЕЛ и история.
Явно това с профилите се обсъжда сред децата, защото и моят набор ме пита няколко пъти. Засега се е установил на математика и физика. Да видим след две години по това време...

# 733
  • Мнения: 3 491
Жалко. При нас това питане възникна след въпроса ми дали има любим учител. Първо каза, че не може да определи кой му е любим, но после се сети за учителя по рисуване.

# 734
  • София
  • Мнения: 3 582
Учителят по рисуване имаше някакъв як прякор, но съм до забравила Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт