В 'Искам бебе' имахме мечта, а сега в коремчето е тя ! /тема 33/

  • 34 419
  • 756
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 913
Хибискус, относно сенната хрема ще споделя това, което ми беше казала на мен алерголожка миналата година.
Знаеше, че съм бременна. Споделям инфото, но ако решиш все пак се консултирай с алерголог и ти.
Ето и инфото:
Скрит текст:
Алерголожката ми каза, че мога да пия Ринитал. Приема се по 3 пъти по 1 табл. на ден. Това са хомеопатични, така че се слагат под езика.
При обостряне на симптомите, може да се пие до 12 таблетки на ден, т.е. през час по една.
Тъй като е хомеопатия е желателно да се започне приема при първи симптоми или ако знаеш, в кой период са алергените, тогава. Приема се всеки ден по горе описаната схема, като до 12 Табл. достига само при обостряне.
В краен случай, ако има силно дразнене, кашляне и задушаване може да се приеме и Ксизал или Зиртек.
Не е препоръчително да се пие Зодак.
Аз бях много притеснена защото ако не пия лекарства правя кризи, задушава ме, кашлям и ми бяха казали, че ако не пия лекарства ще си докарам алергична астма.
Е, да ама за късмет, явно заради бременността, миналата година алергията ме подмина.

Последна редакция: вт, 08 юни 2021, 15:11 от m-angel

# 166
  • Мнения: 340
Найсна, направихме ние покупките (няколко голееми поръчки онлайн откъде ли не и яко ИКЕА до откат, хаха) и май поне засега всичко е набавено...освен дрешки. Ще трябва да се позасилим там, нз дали и ще ни дават неща, трябва да видя...но като цяло май имаме каквото е необходимо (аз си признавам, че не съм мега ентусиаст за покупки и цялото пазаруване ми беше напрягащо) Уикенда най-накрая стегнах чантата за болницата, дето от 7ми месец я стягам...а днес ми дадоха документите за хоспитализация и някак си...стана реално. Но се надявам да не избърза и да си изчака още месец бебе, да имам малко време за почивка (още бачкам) и другата седмица да се видя с акушерката да мъдрим плана...хаха
Хибискус, няма проблем да си запишеш само БХС и феталните в Надежда - звъниш им и записваш (не може през онлайн платформата) просто звънни навреме, че знам, че понякога са доста заети. Препоръчвам с 2 ръце Патрикова, но там май не можеш да сгрешиш, при когото и да запишеш Wink

# 167
  • Мнения: 1 044
Хайде чакаме нов бебевалеж Hug

Чери, разпиши се! Събрахте ли се с черешка?

# 168
  • Мнения: 1 428
Аз да попитам някояа от вас която е при Сигридов,понеже моето ЦРП е 3.5 границата е до 5 и една приятелка,която е при него ми твърди как видиш ли ти е супер опасно такава стойност,може ли да ми кажете защо? Показва ли наличие на инфекция?

# 169
  • Мнения: 3 134
Сигридов следи hsCRP, което е различно от обикновеното CRP. И да, ако hsCRP е 3.5 е високо. Но вие с приятелката ти явно не сте се разбрали за кое от двете говоритр

# 170
  • Мнения: 1 428
Не тя ми обясни за това hs CRP трябвало да е под 1 и другото също

# 171
  • Мнения: 3 134
За другото не мога да коментирам, не са ми го пускали откакто съм бременна. (Само СУЕ) HsCRP ми е 0.15 . До 1 се води нисък сърдечно-съдов риск, 1-3 умерен и над 3 висок.

# 172
  • Мнения: 1 428
Аааа ясно ами моето суе е 13 норма до 37 и затова мисля да не изследвам и другите неща че нвщо полудях с толкова изследвания 😂

# 173
  • Мнения: 623
На мен ми следеше црп обикновеното и на стойност около 3-4 някъде не помня точно вече се мръщеше, че някъде тлеела инфекция( референтни 0-5). Според другите лекари беше ок понеже е в норма.

# 174
  • Мнения: 572
На мен ми следеше црп обикновеното и на стойност около 3-4 някъде не помня точно вече се мръщеше, че някъде тлеела инфекция( референтни 0-5). Според другите лекари беше ок понеже е в норма.
На мен Сигридов за 1,6 hs crp каза, че тлее инфекция - "може би в храносмилателната с-ма"... но освен да го констатира, друго не направи. А, да - пусна изследвания, които няма да гледа той.

Последна редакция: вт, 08 юни 2021, 15:21 от Alaskata

# 175
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Моят hsCRP преди месец беше 12,обикновения почти 15.От един корен на зъб е,но зъболекарят ми го е страх сега да го оправи,защото трябва с пълна упойка,а преди това снимка.Все пак Вецев каза,че може да се работи по това зъбче,та ще пробвам да убедя зъболекаря преди да вляза в 7-ми месец да го направи (след 7-ми месец също отказва да го прави,а и като разбра,че съм на кръворазреждащи май още повече се стресна)...

# 176
  • Мнения: 1 428
Тоест да не си дрънча антибиотик? Просто наистина си мислех до сега че всичко 5 е нормално хахах

# 177
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Аз пих АБ през март ама ефектът бе нула...Ако знаеш какво е и може да се контролира за мен по-добре без АБ...

# 178
  • Мнения: 340
Hs CRP често е повишен по време на бременност, което е нормално и никак не е страшно. Моят беше над горната граница (пуснах си го сама, не ми беше казвал никой) и Сигридов изобщо не го отрази - каза, че можело да е от 100 неща и не се впечатли. Да, после ми пусна стандартните 28266 изследвания (които назначава и без високо hs crp) но друг въпрос е, че аз реших след "опита" си там да не ги пускам и да не се занимавам. Но има момичета с много по-висок от вашите стойности, дами, и всичко е съвсем ок - не му се шашкайте Simple Smile

# 179
  • Мнения: 338
Минавам да оставя един линк за уебинар с любимия д-р Вецев - "Раждане на бебето - с д-р Иван Вецев" Simple Smile Надявам се да е полезен.
https://www.facebook.com/events/752218398783651/?acontext=%7B%22 … 2869%7D%7D]%22%7D
Който няма възможност да го гледа, после до края на деня качват видеото в каналът на "1наум" в Ютуб в който има наистина интересни и полезни неща не само за бременността, но и за възпитанието и отглеждането на детето.

Общи условия

Активация на акаунт