В 'Искам бебе' имахме мечта, а сега в коремчето е тя ! /тема 33/

  • 34 404
  • 756
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 348
Здравейте, момичета Hug
Записвам се при вас, макар  още мнооого плахо. Последния МЦ беше 02-05.05, следващия трябваше да е на 30.05. Първия ми + тест видях съвсем случайно 4 дни преди датата и то защото го сънувах няколко дни и препишках една лентичка на майтап, но то взе, че излезе Sweat Smile Живея в Италия при ММ от ноември месец. Миналата седмица след назначен кръвен бях за пръв път на лекар, резултата от кръвния беше 8017 mul/ml, тук лекарите нямат ехографи, а се ходи отделно на частно. Назначи ми седмица след първия кръвен втори(не знам защо не след 48 часа, а след седмица), за да види как расте хормона и ако според нея всичко е наред ми е дала половин лист изследвания (кръв и урина). На ехограф ме праща чак на 10.07. Изчисли ми термин 06.02.2022г.След многото прочетени истории във форума съм изплашена дали всичко ще върви наред, при всяко едно помръдване или болчица някъде подскачам дали всичко ще е наред или ще се случи най- лошото. И отделно ме напряга многото време, което трябва да чакам за ехограф, но не можем да си позволим сега да отида,ей така, за успокоение и после на 10ти пак, защото тук всичко се плаща, а аз не работя. Първа бременност ми е и се надявам всичко да мине наред Nerd Може би прозвуча мрънкащо Smiley , но просто се притеснявам

# 196
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Мими добре дошла.Всичко ще е наред ❤️
Момичета някоя от вас да е/била с плацента превия и как се развиха нещата.Вецев още в 9 г.с.ми каза,че изглежда такава,вчера на втората ФМ ми го потвърди и ми забрани всякакви пътувания и дълги разходки.Каза също,че има риск от прокървяване, особено като се стопли,и аз доста се стреснах.Има някакъв шанс да се вдигне до другия преглед,но все си мисля,че щом от 9 г.с.е тъй едва ли ще има промяна.
Иначе младежа е добре,в 22+2 г.с.тежи 458 гр.и с всеки следващ ден е все по-активен.Аз също се чувствам добре и се надявам нещата да останат така...

# 197
  • Мнения: 723
Мими добре дошла.Всичко ще е наред ❤️
Момичета някоя от вас да е/била с плацента превия и как се развиха нещата.Вецев още в 9 г.с.ми каза,че изглежда такава,вчера на втората ФМ ми го потвърди и ми забрани всякакви пътувания и дълги разходки.Каза също,че има риск от прокървяване, особено като се стопли,и аз доста се стреснах.Има някакъв шанс да се вдигне до другия преглед,но все си мисля,че щом от 9 г.с.е тъй едва ли ще има промяна.
Иначе младежа е добре,в 22+2 г.с.тежи 458 гр.и с всеки следващ ден е все по-активен.Аз също се чувствам добре и се надявам нещата да останат така...

Аз бях с превия тоталис, в 36 г.с.стана превия маргиналис. При др. Вецев, на когото дължа раждането на нашето чудо. Роди се със спешно секцио на 12 юни на моя РД, но не заради плацентата, а заради хипертония и лоши тонове и въпреки предлежанието на плацентата и прясно направена инжекция с НМХ нямах почти никаква кръвозагуба. Др. Вецев е магьосник. През бременността имах 3 или прокървявания. Ходех по спешност при него. Предписваше ми лежане и кринон, спиране на АП до чист ден. Ходех на работа до последно преди да родя, но доста по- помалко, само с кола и лехаж ш в офиса, когато можеш. В къщи основно на дивана. До 3000 крачки на ден. Не вдигах нищо по- тежко от 3 кг. Мъжът ми пое всичко у нас. Така че карай по- полека и не се шашкай, ако имаш прокървяване.

# 198
  • Мнения: 3 597
Ели , аз с предната Б бях с плацента превия . Имах няколко прокървявания , по-скоро кафеви , но за кратко . Доста лежах , защото имах и болки . Стоя си така до около 34/35 седмица по спомен и говорихме , че може би ще се наложи секцио , но се вдигна и родих без никакъв проблем . Така , че има време за промяна 💙

Мимирита , честито …съвсем нормално е да се притесняваш , но се опитай да не се предаваш на лоши мисли 🙂

# 199
  • Мнения: 3 206
Ели, доколкото разбирам (не от личен опит, но една приятелка беше с превия и всичко беше наред) може изобщо да няма проблем, просто трябва да се внимава.
Мимирита, добре дошла. Всичко ще е наред.

++
Гърлче ЧРД на патерица Simple Smile Purple Heart

Последна редакция: ср, 16 юни 2021, 09:07 от Одри ♡

# 200
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
То при мен ще е секцио тъй или иначе,защото съм с луксация на тазобедрените стави,а и плацентата е покрила целия родов канал.С тази мисъл вече свикнах.Само ми е мъчно,че няма да ида на сватбата на сестра ми,но Вецев е категоричен никакви пътувания и седене на топло(а тя е на 21.08 доста далече от София)...

# 201
  • Мнения: 5 061
Е има много време до тогава , Ели, може пък да се наредят и нещата и с повече почивки по пътя да може да отидете.

# 202
  • Мнения: 574
Мими добре дошла! Мисли позитивно Flowers Four Leaf Clover

Ели много неприятно с това лежане, дано се вдигне!

Пресните мамчета как сте, върви ли кърменето?

Призовавам за отчет и хубави новини Grinning

Аз мога да се похваля с 3килограмово бебе. Малко много е за седмицата май, но моята лекарка каза, че било нормално, понеже съм висока и залага на 3.6 при раждането. Леко се стреснах, понеже по форума съм чела, че често индуцират раждането по-рано или направо цезарово, ако е голямо бебето. Но тя каза, че не мисли, че ще стигаме до там, да видим. Една приятелка й бяха казали, че бебето е 4кг, а то се роди 3.200, та гледам да не мисля по въпроса. Иначе за пръв път за цяла бременност съм се сдобила с гъбички и хемороиди и вече имам цял арсенал от свещички и мазила. Последните седмици ще се окажат най-тегави, 11кг отгоре и 30градусови жеги - като някой тюлен се движа. Но като изключим един нервен изблик съм в добро настроение.

В този ред на мисли, хубав уикенд на всички Grinning

# 203
  • Мнения: 978
knysna, една приятлека също беше така, уж голямо бебето вървеше, но после каза че се е нормализирало , т.е. забавило в килограмите накрая, доколкото разбрах и си се роди 3.20, така че имаш още време Grinning
П.С. щом аз се чувствам като тюлен в 13 сед, и се въртя от едната страна на другата вечер, представям си на теб какво ти е Disappointed Relieved
Иначе вашето желание за секс какво е? Моето никакво го няма Grinning

# 204
  • Мнения: 1 042
Найсна, спокич. Моят младеж го мереха много голям до самия край. Когато постъпих за  раждане, го бяха измерили 4 200 гр. През цялото време си мислех какъв ужас ме очаква, защото се бях заинатила, че ще раждам нормално. Е, роди се и се оказа 3 580 гр. Та не винаги задапаратното устройство се оказва право.

# 205
  • Мнения: 710
Има я и другата крайност - на моя много близка приятелка при постъването й за раждане, казаха, че младежа е около 3 кг.... и се роди 3, 950 кг. Ta пак е около 3.... ама по-скоро клонящ към 4 кг. Grinning

Аз да се похваля, че днес е първият ми ден от 5ти месец и съм много щастлива и вече видимо кръгла.... но от кога я чакам точно тази кръгла форма, радвам си се всеки ден Grinning В неделя съм на преглед и да видим как е младежа, както и какво е състоянието на шийката - силно се надявам да не е мръднала за двуседмичната пауза между прегледите.
Относно сексa...... м, не Grinning Направихме с ММ един опит колкото да кажем, че сме правили по време на бременност, ама като гледам..... може и само с него да си останем Grinning

# 206
  • Мнения: 348
И мен никаква ме няма за секс, а съм още много в началото. Горкия ММ му се ще, ама… Sweat Smile започна да ми става лошо вече, а когато не ми е лошо, в повечето време просто не се чувствам добре.

П.С.:Мина ми втория кръвен и докторката даде зелена светлина за другите изследвания другата седмица Hug

# 207
  • Мнения: 3 206
Здравейте момичета, бях на ФМ 17+4 допълнителната в Надежда дето се води 1ва (16та-18та).
Всичко си е наред с бебето Blue HeartBlue Heart, освен че било дебело и да видя аз какво ям и там кръвната захар. Казвам нормална е, на диета съм и т.н.
Ей момичета идея си нямах какъв проблем ми е това Sad
Сигурно 10 години преди да ми открият ИР бях дебела, по-скоро прилично, от колкото неприлично и съм се наслушала как ям много и само от мен зависело и един път даже като не мога да се ограничавам защо не си направя операция на червата. О да и как никой няма ме хареса така. Но ММ ме взе дебелшка и после откриха ИР и после отслабнах 18кг, без никакъв проблем (на фона на диетите дето правила с ограничения и глад)
Ревах 2 часа и ММ изчете разни статии как се изчислява теглото на бебето да докаже, че не е точна тази работа. Ако искате инфо за формули вече имаме експерт Simple Smile
Та така може би бебе върви малко напред, а аз ям същите неща дето ядях преди да съм бременна ма тогава слабеех сега качвам. Вярно малко се отпуснах след добрите изследвания на КЗ и съм яла сладолед няколко пъти .. но е колкото някой доктор да се хване за нещо.
Понеже не мога в момента да почна да пуша или да пия метфогамма или да гладувам - затова плаках. Ще се движим повече и ще си чакам прегледа другата седмица да видим дебело ли е не е ли Flowers Hibiscus

Ирен понеже в друга тема спомена за новата клиника - Селена ли е или тя е старата?

Кали, радвам се за хубавите новини от прегледа.

# 208
  • Мнения: 710
А на базата на какво решиха, че бебето е дебело?
На мен вчера в 17+3 док измери бебо 211 грама и каза, че това е перфектно тегло за седмицата, в която съм.
Иначе аз... ям каквото ми се яде. Сладолед, плодове, ядки, бургери, шоколад, салати, месо. Не се ограничавам от нищо и се надявам да не ми наложат диета.

# 209
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Одри,аз от началото до сега съм качила около 10-11 килограма,тръгнах от 68 като имах натрупани от стимулацията 4-5 ,които не успях да сваля.Все се притеснявам да не са ми много, доктор Вецев пък ми се кара,че не ям и не храня бебето,а то преди седмица бе 458 гр в 22+2.Вецев ми каза,че до 90 килограма е нормално да стигна.Със Слави почнах от 62 и го родих 85...Твоето колко го измериха?

Общи условия

Активация на акаунт