Египет /Тема 11/

  • 45 801
  • 753
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 238
Пътен инцидент може да се случи и по път за хотела, и на самата почивка. Това не е решаващо. Този риск винаги може да се прояви.

За отмяна на пътуването - има си и застраховки:

https://cacaotours.com/%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%8 … 2%D0%B8%D0%B4-19/

https://www.poseidonholidays.com/%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80% … B8%D1%81%D0%BA~49

https://www.euroins.bg/trip-cancellation--718.html

/цитирам съвсем избирателно, има още много застрахователи/

има и възстановяване на сумите от туроператора, съгласно договорните условия.

През агенция за пътуване в чужбина в момента ми е по-удобно. За Египет ни уредиха тестове на половин цена, изчакване на лабораторията специално за пътниците от самолета, не сме висели на опашки, резултатите бяха готови за 12 часа.
И аз имах такава застраховка,ама тук ми казаха ,че не плащат !Та вече се чудя какво да правя

# 91
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 728
Пътен инцидент може да се случи и по път за хотела, и на самата почивка. Това не е решаващо. Този риск винаги може да се прояви.

За отмяна на пътуването - има си и застраховки:

https://cacaotours.com/%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%8 … 2%D0%B8%D0%B4-19/

https://www.poseidonholidays.com/%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80% … B8%D1%81%D0%BA~49

https://www.euroins.bg/trip-cancellation--718.html

/цитирам съвсем избирателно, има още много застрахователи/

има и възстановяване на сумите от туроператора, съгласно договорните условия.

През агенция за пътуване в чужбина в момента ми е по-удобно. За Египет ни уредиха тестове на половин цена, изчакване на лабораторията специално за пътниците от самолета, не сме висели на опашки, резултатите бяха готови за 12 часа.
И аз имах такава застраховка,ама тук ми казаха ,че не плащат !Та вече се чудя какво да правя

Нещата са супер прости. Застраховката отмяна на пътуване покрива определени рискове. Те са точно и ясно упоменати в общите условия на застраховката. Включително има едни листовки на по-достъпен език.

Застраховката отмяна на пътуване НЕ е туристическа услуга и НЕ част от туристическия продукт/ пакет. Законът задължи туристическите фирми във всяка оферта да включат информация, че съществува такава застраховка.

Коректна и подробна информация за застраховка може да получите от застраховател, НЕ от туристически агент.
Всяка жаба да си знае гьола.
Няма изискване застраховката да е там, където резервирате. С фактура/ доказателство за плащане и договор може да се застраховате, където решите.

Лев инс https://www.lev-ins.com/produkti/turisticheski-zastrahovki/otmyana-na-p-tuvane/

Евроинс https://www.euroins.bg/trip-cancellation--718.html

Последна редакция: ср, 16 юни 2021, 21:22 от Galactic Voyager

# 92
  • Мнения: 8 519
Ама не разбирам защо си въобразяваш,че тази застраховка е част от туристическият пакет.Това е застраховка ,направена в съответната ЗК и не се свързва със туроператора.
Когато си направиш такава застраховка и ти отменят пътуването ,се обръщаш към застраховател
Не мога да разбера защо постоянно свързваш двете неща.
Просто се застраховаш допълнително .Това по никакъв начин не кореспондира със закона за туристическите фирми
Не мога да разбера защо свързваш нещата
Като ти отменят екскурзията отиваш про застрахователя
Кое не ти е ясно?Ясно е че ТА връща пари,но всеки, който желае си се застрахова допълнително и това няма нищо общо с ТА

# 93
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 728
Ама не разбирам защо си въобразяваш,че тази застраховка е част от туристическият пакет.Това е застраховка ,направена в съответната ЗК и не се свързва със туроператора.
Когато си направиш такава застраховка и ти отменят пътуването ,се обръщаш към застраховател
Не мога да разбера защо постоянно свързваш двете неща.
Просто се застраховаш допълнително .Това по никакъв начин не кореспондира със закона за туристическите фирми
Не мога да разбера защо свързваш нещата
Като ти отменят екскурзията отиваш про застрахователя
Кое не ти е ясно?Ясно е че ТА връща пари,но всеки, който желае си се застрахова допълнително и това няма нищо общо с ТА
Не знам дали това е към мен? Но ако е така, ще отговоря: 99% от клиентите смятат, че щом е застраховка отмяна на ПЪТУВАНЕ, значи агенцията отговаря.
Практиката ми показва и че масово хората смятат, че туристическият агент ще ги консултира адекватно за застраховка. Явно се налага да се подчертае, че това са мноооого различни неща.
Поради ситуацията с отменени пътувания в последната година и половина често клиенти имат претенция да им се върнат сумите по такава застраховка, точно защото си мислят, че тя е част от пакета.

И за капак служители на много известен застрахователен брокер, пращаха всички желаещи такава застраховка към туристическа агенция...Така че определено потребителите не са наясно с тази застраховка и това е причината да обяснявам подробно и надявам се ясно.

# 94
  • Мнения: 8 519
Абсурд!Туристическият агне в много случаи е и застрахователен агент.Работи с някоя компания и си взима комисионна за направената застраховка.
Към теб ми беше поста ,защото на няколко пъти свързваш нещата и се опитваш да кажеш,че ТА не плаща по застраховката -отмяна на пътуване.А аз от самото начало съм на ясно и многократно писах,че щях да си потърся парите от застрахователя.

# 95
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
MG18, повтарям си въпроса: към кое ЗД ти е застраховката? Да знаем, полезна информация е - коя ЗД връща пари на туриста за това, че ТО е отменил пътуване? Не съм попадала на такава досега, затова питам...

# 96
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 728
Абсурд!Туристическият агне в много случаи е и застрахователен агент.Работи с някоя компания и си взима комисионна за направената застраховка.
Към теб ми беше поста ,защото на няколко пъти свързваш нещата и се опитваш да кажеш,че ТА не плаща по застраховката -отмяна на пътуване.А аз от самото начало съм на ясно и многократно писах,че щях да си потърся парите от застрахователя.

Ами абсурд е да смесвате 2 абсолютно различни професии: застраховане и туризъм.
И ясно обясних, че законът за туризъм изисква във всяка една оферта да пише, че има такава застраховка - отмяна на пътуване. Никъде обаче няма изискване туристическата агенция да ви продаде такава застраховка.

Не знам какво значи:  ТА не плаща по застраховката - отмяна на пътуване.
Туристическите агенции и туроператорите нямат отношение към изплащаните обезщетения, рисковете, условията и т.н. по този тип застраховки.

Аз твърдя през цялото време, че риск "анулирано пътуване по вина на туроператора", не се покрива от тази застраховка и че не се изплаща обезщетение. Причината за това е проста - по закон туроператор е длъжен да върне на 100% парите, ако той анулира пътуването. От какъв зор застраховател ще покрива риск, който е покрит на 100% от закон?!?

Пуснала съм линкове с общите условия. Всеки може да ги прочете и да се информира.

Спорове на тема застраховка, касаят застрахователи, а не туристически агенти.
И грешите, туристическите агенции не са застрахователни агенти.

# 97
  • Мнения: 8 519
Хайде на бас.Точно шефката на агенцията ми направи застраховката.Тоест тя е и застрахователен агент!Никакъв проблем не им е ,да ти пуснат застраховка,защото те си взимат комисионна.И баща ми който е застраховател към Дженерали има туроператори ,които най-редовно правят застраховки от всякакъв вид ,помощ при пътуване и др подобни!

“ ТА не плаща по застраховката - отмяна на пътуване.
Туристическите агенции и туроператорите нямат отношение към изплащаните обезщетения, рисковете, условията и т.н. по този тип застраховки. ”-Това мисля ,че вечв го коментирахме.Но ако имаш застраховка си завеждаш щетат в съответната компания или просто чакаш от агенцията да върнат парите

# 98
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Самоцитирам се, че не получавам отговор вече 2 пъти, а ми е необходим....
MG18, повтарям си въпроса: към кое ЗД ти е застраховката? Да знаем, полезна информация е - коя ЗД връща пари на туриста за това, че ТО е отменил пътуване? Не съм попадала на такава досега, затова питам...

# 99
  • Мнения: 5 047
MG18 , значи по твоята логика, щом шефката на ТА ти е правила застраховка и всички ТА са застрахователи, то понеже една от ТА , с които работя осъществяват и копирни и изипей услуги, то всички ТА ги извършват?
И аз се присъединявам към питането на AIR, коя е ЗК, която ще плати още веднъж за нещо, за което така или иначе ще си получиш парите???

# 100
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 728
MG18 и аз моля да посочите името на застрахователната компания, която твърдите, че предлага такова покритие.

Застраховането е отделна професия. Има си такива специалности в университетите. Това че туристическите агенти имаме достъп до системите и технически можем да цъкнем имената и направим застраховка, не ни прави специалисти или застрахователи.
Ако ми трябва прокарване на ток, няма да викна водопроводчик. Нищо, че и той може да изкопае каналите в тухлата....Образно казано.

# 101
  • Мнения: 24 467
Да не би във Вашата туристическа агенция,  MG18, към определената фиксирана цена за даден туристически пакет да се включва и застраховка за отмяна на пътуване не по вина на ТА? Като тези, за които и аз дадох линк по-горе, само че към застрахователни дружества? Например при заболяване или карантина - когато се отлага/отказва пътуването по такива причини.
Затова пък аз питах какви са условията по договора с ТА. Да не би в него да е включена клауза и за застраховане?
Като например теглене на заем от банка, като в договора е включена и застраховка на длъжника за посочени рискове.

# 102
  • Мнения: 8 519
Айде да се осведомите ,всеки може да е агент на ЗК!Да на ТА ми преложи тази застраховка.Вече съм писала,че компанията е ЛЕВ ИНС.
И пак ви казвам .Дори и да не ми бяха предложили да ми направят застраховка,аз си търсех подобна ,за да се защитя допълнително.Тук в темата стана ясно,че ТА връща парите в 14 дневен срок.Моята застраховка изискваше в 7 дневен срок да предоставя всички документи,договор с агенцията,плащания,тестове за ПСР,ваучери и да заведа претенция.Те от своя страна имат срок за връщане на парите.Но не мислете ,че и от двете страни ще получа сумата.Ако не ми бяха платили ,както ми обещаха,аз бях готова да заведа щета в компанията.Парите ми ги преведе агенцията на третия ден ,от телефонният ни разговор и аз не заведох щета.Ако до 17 часа те не бяха превели парите,щях да си придвижа документите в лев инс
Имах желание в Дженерали ,но към този момент ,те не правеха точно този тип застраховки
Просто шефката на агенцията работи със застрахователен брокер и предлага застрахивките на тези които и плащат най-добра комисионна.Ако намеря полицата ще ви я снимам

Имахме и застраховка ,която е включена в пакетната цена и е именно само отмяна на пътуване ,заради заболяване ,ковид пр.

Т.е.имахме две застраховки-едната е отмяна на пътуване в Лев инс,другата си е включена в пакетната цена по описаните по- горе причини

Последна редакция: чт, 17 юни 2021, 16:55 от MG18

# 103
  • Мнения: 24 467
Цитат
Имахме и застраховка ,която е включена в пакетната цена и е именно само отмяна на пътуване ,заради заболяване ,ковид пр.

Да, това ми се върза и на мен и затова го предположих.
И аз имах оферта на Оданс травъл, в които в цената Х беше включена и застраховка "отмяна на пътуване" към  самия пакет, предлаган от ТА.
Ето, още имат такива:

https://www.odans-travel.com/ekskurzia/1359/532/4/%D0%B4%D1%83%D … %D0%BA%D0%B8.html
"При невъзможност за отпътуване поради забрана или ограничения в следствие на епидемиологична обстановка свързана с Ковид 19, заплатената сума се възстановява в пълен размер в рамките на 14 дни от датата на отпътуване." - тук са със ЗК "Мондиал Асистънс".

"Цената включва:
...Застраховка "Отмяна на пътуване"

# 104
  • Мнения: 59
Някой резервирал/ почивал ли е през “ARATOUR”  и ако да, какви да ви впечатленията? Става въпрос за почивка 7 нощувки, Хургада.

Общи условия

Активация на акаунт