Египет /Тема 11/

  • 45 546
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 239
Марса Алам се предлага буквално от 1 месец. Към момента има 40-50 души, които са почивали там, българи, така че отзиви трудно ще намерите.


 Благодаря ти. Припокрива се инфото с руските туристи. Плюсовете за тях са:

- хубав вход с пясъс в залива
- отделен вход в дълбоката част, в едната страна на залива от понтон - идеална била за шнорхелинг и за разлика от другите развити туристически места в Египет, тук наистина имало риба
- преобладаваща част немско-френско-английски туристи, което веднага повишава качеството на туристическата услуга и храната
- обща територия на петте JAZ хотела, може да се разхожда, да се ползват баровете, май само единият не е включен, нещо като в ДЮНИ, марина паласа е само за хората, които са настанени там.
- местни тур.агенти обслужват населеното място и основните екскурзии не е било проблем да се направят.
- наистина по-приятно е времето, с постоянен лек вятър
- и за кухнята, не съм срещнал един отрицателен отзив, напитките са в стъклени чаши, сервировката е прекрасна, анимацията на ниво, всички говорят английски и руски, изобилие на морски дарове на вечеря и традиционно много за Египет тестени изделия.

Ще се ходи.

сега въпрос, коя е ТА която организира пътуванията / може и на лични за да не е реклама/.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 2 215
"сега въпрос, коя е ТА която организира пътуванията / може и на лични за да не е реклама/."

Нека ТА да е публична, защо да е реклама? Нали споделяме мнения, впечатления и т.н от личен опит за пътували до Египет, в.ч и с коя ТА сме пътували и сме доволни или пък не. За тези на които ни предстои , смятам за изключително полезно и инфо. и за конкретна ТА.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 3 694
Галактик, може ли малко повече подробности за Марса Алам и по-конкретно за Иберотел. За Септември вече сме резервирали, средата на октомври или средата на ноември дали ще е подходящо за плаж? Надявам се и други ТО/ТА да предлагат този хотел, че аз от Абакс се изприщвам. Късна есен ми се иска някъде на топло за почивка и море. Simple Smile

# 18
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 707
Galactic Voyager, Iberotel е в залива, в който се срещат дюгоните и костенурките и имат коралов риф, достъпен директно от хотела ли? А щом има и пясъчен подход в морето, това е огромен плюс. Звучи чудесно!
Ако е така, направо ме зариби и ще се изстрелям натам наесен. Toчно това ми трябва на мен.
Точно така. Той е в отделен залив. До него строят Щайгенбергер и според мен още хотели Джаз. Най-вероятно ще стане нещо като Мадинат Макади, затворен комплекс от няколко хотела. Строежът е в страни и не пречи с нищо
До рифа се стига спокойно с плуване от брега.  
За другите хотели даже се предлага като допълнителна екскурзия. Има една програма за вечерен круиз с гмуркане - прави се точно в залива пред хотела. Както сигурно знаете плуването в морето не е позволено след залез слънце. За вечерния круиз се дава специално разрешение. Карат ви кораб до рифа и се гмуркате. Понеже костенурките и дюгоните са си на късмет, с моторна лодка ви разхождат из целия залив и като видят някое от животните сигнализират и се гмуркате. След залез слънце дават фенерчета и в малки групи се обикалят рифовете. Много е атрактивно и малко страшно Simple Smile Но вечерно време излизат повече водни обитатели: скатове, морени...
На Иберотел плажът е наистина отличен.
На другите хотели отново е пясъчен, но коралите са близо до брега и с въжета е ограничено влизането. За това пък има кей и от него сте точно на подходящото място за плуване и гмуркане - на ръба на кораловия риф.

Програмата и курорта за сега се предлага само и единствено от туроператор Абакс. Джаз хотелите са собственост на техния партньор за пазар Египет - Травко, който обслужва туристите на ТУИ. Не мисля, че някоя друга фирма ще ги предлага.
Абакс не работят директно с клиент, т.е. за резервация следва да се обърнете към туристическа агенция, която ги предлага.
Храната беше добра. Наистина добра.
В момента има много малко туристи - от Беларус, от Чехия ...почти няма западноевропейци. Аз го смятам за плюс.

Нови хотели и определено по-луксозни са и Джаз Марая и Джаз Алая - този буквално тепърва ще отвори.

П.П. на плажа чашките са си пластмаса. Но пък с хартиени сламки навсякъде Simple Smile

Последна редакция: нд, 30 май 2021, 20:00 от Galactic Voyager

# 19
  • София
  • Мнения: 1 945
Jaz Maraya също ми хареса като хотел, но плажът му ми се вижда много странен - стръмен, скалист, глинест, на някаква височина, изобщо не ми е ясно как се влиза в морето там.

# 20
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 707
Jaz Maraya също ми хареса като хотел, но плажът му ми се вижда много странен - стръмен, скалист, глинест, на някаква височина, изобщо не ми е ясно как се влиза в морето там.
Имам снимки и клипчета, но не съм стигнала да ги сортирам и кача в албуми.

# 21
  • Мнения: 24 467
Цитат
В момента има много малко туристи - от Беларус, от Чехия ...почти няма западноевропейци. Аз го смятам за плюс.

И за мен е плюс. Така беше през април в Хургада и беше изключително спокойно.

Тез Тур предлагат почивки в Марса Алам:
https://www.tez-tour.com/bg/sofia/catalog/egypt/marsa-alam.html
Тук има и няколко клипчета, вкл. на плажовете.

На Абакс:
http://www.abax.bg/?cat=923

Топ Травълс:
https://www.toptravels.bg/pochivka/64436/94/216/All-Inclusive-%D … %D0%B0%D0%BC.html

Разглеждам хотели и през Букинг:
https://www.booking.com/city/eg/marsa-al-alam.bg.html

Може да се пита и в други агенции:
https://www.deltatours.bg/%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D … -2021-samolet/520

Последна редакция: вт, 01 юни 2021, 11:18 от Judy

# 22
  • Мнения: 1 813
Какво ще ми препоръчате с две деца на 14 - Египет от А до Я, с което ще си направя подарък и на себе си, или по-скоро почивка на морето в Хургада с посещение на пирамидите...

# 23
  • Мнения: 24 467
Зависи от децата и от този, който ги съпровожда.
Моето дете също беше на 14, когато направихме "Египет от А до Я" и самО предпочете екскурзията. Защото почивки - бол, такива можем навсякъде да си направим. Хотелите са си хотели, където и да идеш. Но тези обекти от тази екскурзия, специално, са уникални и изключително интересни и остават завинаги в паметта на човека, особено в съпровод с добро екскурзоводско обслужване. Преживяването на круиза е също уникално, посещения на местни селца, пазари, отиване до храм с карети с коне и т.н.
Обаче на моето дете историята си му е интересна от ранна възраст и то оценява историческите обекти като такива по тази причина. Ние пък, с баща му, търсим различни изживявания и за нас престоят в един хотел не е нещо, което би ги заменило.
Други хора не се интересуват от подобни преживявания и бихапредпочели просто да полежат на спокойствие на плажа, да похапнат вкусна храна в хотела и да си почиват по такъв начин.
Няма как да се препоръча избор между две изначално различни неща. Зависи изцяло от човека и личните му предпочитания.

# 24
  • Мнения: 6 166
С две ръце - круиз. Почивка така или иначе ще имате в хотела един ден.

# 25
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 930
и Горинич е на 14. бяхме в Египет за великденската ваканция.
попитат ли го за Египет разказва за Гиза, Мемфис, Александрия, пирамидите... не съм го чула да казва колко му е харесало в басейна на хотела. Wink

# 26
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Да напиша и моя план за почивка с дете, момче, на 14 г, нищо, че не се осъществи мин. година.
Моят син си искаше почивка и то в хотел с много пързалки. Точно затова избрах х. Albatros Jungle в Хургада. После реших, че не може да сме в Египет и нищо да не видим. Спрях се на програма 6+1. Хем на почивка, хем в Кайро пирамидите и музея. Допълнителни екскурзии реших сафарито задължително, а останалите на място ако случайно поискаше...Мисля, че това обаче щеше да му е достатъчно, но най-вече защото си държеше да е почивка. За жалост, не се осъществи. Тази година вече желанията му са други 😁 и не са свързани с пътувания 😁

# 27
  • Мнения: 1 813
Много благодаря! Екскурзията ще е:) Сега остава да чакаме да разхлади и децата да са във ваканция...

# 28
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 930
забрави за лятната ваканция.
Wink планирай есенната или направо зимната. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 8 507
На 20,06 трябваше да летим.Ден след като внесох парите ми изпратиха мейл,че екскурзията се отменя.Преди това уверено ме убеждаваха ,че всичко е супер пълно !Просто ни провалиха лятото.Моят мъж има само 1 седмица почивка и вместо да ходим на море на 26,07, решихме да отидем до Египет .Съответно  той освободи датата и си взе по предна.Вече графика е пълен до края на септември в тяхната фирма и няма мърдане.Направих луд скандал.Щели да ми върнат парите след 14 дни.Никога повече няма да пътуваме с Интерлакс .Те работят Абакс
Толкова са нагли ,че ми бяха изпратили оферти на двойно по скъпи хотели в Тунис ,Пулия и Сардиния и ако искам за 04.07 за Египет .Днес ми казаха,че няма да има полети до Египет до септември.Е защо ми предлагат тогава друга дата?
Имате ли опит с подобни провалени резервации,връщат ли пари?

Последна редакция: ср, 02 юни 2021, 16:57 от MG18

Общи условия

Активация на акаунт