Турска лира/инвестиране

  • 7 961
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Здравейте,
Бихте ли инвестирали някаква сума в момента в турска лира? И каква сума бихте инвестирали? В момента се опитвам да инвестирам някаква сума всеки месец, но не разбирам много от инвестиции, но видях, че лирата е паднала (буквално снощи видях случайно) и се сетих, че това не е нещо супер сложно и мога да я следя, дори да не е лира знаете ли дали има вид брокери, на които можеш да даваш Х сума пари и те да търгуват с нея?

# 1
  • София
  • Мнения: 13 031
Турската лира е евтина в момента, но и главоломно пада.
За пътуване преди месец сменихме долари в лири на изгоден курс. Тогава стана проблемът със заседналия кораб и лирата се срина. След връщане трябваше да си обменим обратно парите, защото ги държим по доларова сметка. Загубихме 60 долара от обмена. Затова при следващото пътуване директно плащахме с картата. От превалутирането загубихме 20 долара.
Не смятам, че лирата е подходяща за инвестиции.

# 2
  • Мнения: 6 166
Не бих нарекла купуването на валута инвестиция. За мен това е чиста спекула и трябва да се купува и продава бързо. Турската лира се обезценява в последните няколко години. Ако искаш да инвестираш - купи нещо от Турция по-евтино и го продай тук на печалба.

# 3
  • Мнения: 12 725
Откакто имах банкова сметка в паундове, никога не бих се занимавала с нищо, което и отдалеч напомня за превалутиране, с цел печалба.

# 4
  • Мнения: 6 166
Аз в револют имам опцията да си превалутирам без по никакъв начин да плащам такси. Особено за пътувания в чужбина, където ще си ползваш предимно картата е благинка.

В българска банка никога повече няма да си откривам  валутна сметка.

# 5
  • София
  • Мнения: 38 431
JoyTrollface Ти луд ли си????
Днес е 20 стотинки за лев!!!
Аз помня някакви времена, в които беше 2 лева.

# 6
  • Мнения: 14 802
И аз не съм разбирач, но курсовете на валутите много зависят от политическата обстановка в страната. В тази връзка точно игри с турска лира не бих предприела, въпреки че изглежда благодатно - един фал на Ердоган и действително можеш да купиш лири супер евтино, ама нали идеята е да продадеш на плюс - кога ще стане и колко на плюс ..

# 7
  • София
  • Мнения: 38 431
А може да стане и хипер инфлация. Примерно лев за 100.

# 8
  • София
  • Мнения: 16 005
дори да не е лира знаете ли дали има вид брокери, на които можеш да даваш Х сума пари и те да търгуват с нея?
 
Това пък защо?
Лесно е да търгуваш сам с всякакви валутни двойки, стоки, акции и подобни.
Изтегли си приложение на някой български инвестиционен посредник.
Имат демо-версия, безплатна е и не рискуваш нищо докато се научиш как се търгува, как се печели, губи или занулява сметка. Имат и секции с обясение и обучение.
В нета има и доста т.н. форекс форуми, в които може да четеш за опита на други трейдъри.
Няма да споменавам имена, за да не стане реклама, но който търси - намира начин за търговия и инвестиции.
Конкретно от турската лира съм печелила доста, но в началото на падането.
Рублата също дава много при търговия в определени моменти.

# 9
  • Мнения: 39
дори да не е лира знаете ли дали има вид брокери, на които можеш да даваш Х сума пари и те да търгуват с нея?
 
Това пък защо?
Лесно е да търгуваш сам с всякакви валутни двойки, стоки, акции и подобни.
Изтегли си приложение на някой български инвестиционен посредник.
Имат демо-версия, безплатна е и не рискуваш нищо докато се научиш как се търгува, как се печели, губи или занулява сметка. Имат и секции с обясение и обучение.
В нета има и доста т.н. форекс форуми, в които може да четеш за опита на други трейдъри.
Няма да споменавам имена, за да не стане реклама, но който търси - намира начин за търговия и инвестиции.
Конкретно от турската лира съм печелила доста, но в началото на падането.
Рублата също дава много при търговия в определени моменти.

За да съм напълно честна физически покрай работата ми нямам време, което да инвестирам в този процес. Затова търся такъв тип брокери.

# 10
  • Мнения: 35
Виж Варчев финанс,Треидинг 212,Бенчмарк.Но преди да инвестираш ,проучи суаповете,те ще ти изядат печалбата,ако инвестираш неправилно.

# 11
  • Мнения: 1
Да не си луд,  днес е 9 ст. за лира!

Общи условия

Активация на акаунт