Пролетта донесе четирилистна детелина и две чертички за мнозина. ~бебеправене 390~

  • 32 352
  • 750
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 348
Честито, Кокосчеее Heart До пухкав финал! Hug

# 481
  • Мнения: 111
Много благодаря на всички!
Някой с впечатления за лекар в София? Ще трябва първите месеци да ходя там, а нямам никакви впечатления. Или ако можете да ме насочите към друга група, че нещо не намирам..

# 482
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 395
Кокосче, честито ❤

Виж тук https://m.bg-mamma.com/?board=416 - отваряш темите на различните болници и гледаш препоръките за лекарите.

Аз лично след аборта смених АГ и не смея още да препоръчвам въпреки, че ми вдъхва доверие. Няколко момичета, с които бременеехме и сега раждат се следяха при др Вецев в Шейново, примерно - може да видиш в темата за юнските бебета.

# 483
  • Мнения: 380
Здравейте, мили момичета!

Направих си тест днес, един ден преди цикъл и имам бледа розова чертичка.

След преживяна трагедия преди няколко години, съвсем отскоро събрахме смелост за опити. И сега не мога да повярвам, че вълшебството е станало…

# 484
  • Мнения: 98
Честито, Майка-зайка. Лека бременност и до финал!

# 485
  • Мнения: 1 013
Честито, Майка-зайка! Вярвай, че този път всичко ще е наред, бъди по-спокойна и се радвай на момента! Лека бременност и до пухкав финал ти желая!

# 486
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Майка-Зайка всичко ще е наред ❤️❤️❤️ Честито и без лоши мисли.
Кокосче,много от нас се следят при Вецев,при него и ще раждаме,или вече родиха някои момичета.Но ако не е проблемна бременност има много други възможности.Примерно моят АГ,при който се следях като бях бременна с първото дете-доктор Клисурски от медицинския център на Майчин дом.Лошото там бе,че той не изражда,а аз исках сега един лекар да ме вземе от начало до край и да разбира от проблемни бременности и затова избрах Вецев.

# 487
  • Мнения: 986
Честито, Майка - Зайка!!! Страхотна новина!!! 🥰☺️🥰

# 488
  • Мнения: 583
Честито, майка-зайка и кокосче! Лека бременност ви пожелавам,  до финал!❤💙

# 489
  • Мнения: 220
Честито Мама Зайка, всичко ще е както трябва !!!

# 490
  • Мнения: 27
Здравейте,
Предварително се извинявам, не съм сигурна че задавам въпроса си в подходящата тема.
На 25 години съм. Правим опити от два месеца. Все още не следя овулация. Цикълът ми е сравнително редовен, между 28-32 дни. Този месец на 20тия ден отидох на профилактичен гинекологичен преглед. Нищо притеснително нямаше според лекаря. Каза, че явно малко преди това съм била в овулация /свободна течност видя/, аз очаквах да е минала по-рано, но предвид че не я следя не се учудих. Това, което леко ме озадачи, беше че ендометриума беше с дебелина 14.6мм. Разчетох се и масово 11мм се определя като оптимална дебелина. Не е ли твърде дебела лигавицата за толкова ранна лутеална фаза? Предполагам, че доктора щеше да каже ако беше проблем, но питам за всеки случай, ако някой знае нещо по въпроса.
Имам още един въпрос - последните ми два цикъла не изпитвам никакви болки в гърдите, което не е типично за мен. Възможно ли е да се дължи това на хормонални промени /нисък прогестерон конкретно/ и нужно ли е да пускам изследвания?
Благодаря ви, пожелавам на всички по - скоро да видят двете чертички Blush

# 491
  • Мнения: 1 390
Майка-Зайка честито! Лека бременност и до финал! ❤️

Момичета влизам с бърз въпрос, кои хормони се изследваха на трети ден от МЦ и ако МЦ е дошъл вечерта, мога ли да ги изследвам на четвърти ден?
И друго, на какво хормонално може да се държи напълняване освен инсулин и кръвна захар. Напълнях доста в последните две години, а дори и да се ограничавам пак си стоя на едни и същи килограми, а преди свалях много лесно.

# 492
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Напълняване от проблеми с ТСХ и другите около него?Моята сестра от това напълня,ТАТ или МАТ и бе 9 пъти над нормата,но понеже живее в Англия и има две деца ѝ казаха,че нищо ѝ няма.Януари си бе тук и за един месец обиколи доста лекари.Изписаха и Тирохелп и от над 80 кг вече е около 70.
На ден 2-3 на мен са ми изследвали само прогестерон и естроген,ама сигурно щото съм инвитро.После около О -ЛХ и след О пак прогестерон...

# 493
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 395
Естрадиол, ЛХ, ФСХ, тестостерон, пролактин, прогестерон. Щитовидните по-добре на чист ден (ТСХ, фТ4, фТ3, ТАТ, МАТ). За качване на килограми изследвай ИР - ОГТТ и инсулин.

# 494
  • Мнения: 681
Честито, майка-зайка!!! До пухкав финал Simple Smile
Херичка, по-добре на 2ри ден от колкото на 4ти. Иначе е както ти го е написала АА - щитовидката се изселдва на чист ден. Иначе, Естрадиол, ЛХ, ФСХ и алфа хидракси прогестерон, не стандартния. Ако имаш ПКЯ, можеш да видиш и мъжките - прогестерон и андростендион.

Общи условия

Активация на акаунт