Математически турнири 1-4 клас. Тема №59

  • 76 322
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 188
Гледах снощи файла за втори клас - нямаше макс, 3 задачи сгрешени от всички дечица.... Чудех се -дали не е някакъв бъг и май се оказах права - вече има нов файл с резултатите на второкласниците. Хубаво е, че бързо се коригираха Simple Smile

# 76
  • Мнения: 29 316
Очаквах за 3 клас повече деца да се явят на ТТ.

# 77
  • Мнения: 1 005
Изпуснала съм, че има пробен за СМГ за 2-ри и 3-ти кл. то нали е от 4 кл или това е само за ориентир.

# 78
  • Мнения: 29 316
Само за ориентир как се справят децата.

Курсовете към СМГ са от 2 клас и се правят тренировъчни тестове към тях. За 2 клас мисля, че е един в края на годината, за 3 са три, ако не се лъжа, за 4 клас май са повечко, защото им е важно за приема.

Сега погледнах, че на втори клас са им много добри резултатите. Браво на децата!

# 79
  • Мнения: 74
Здравейте,
Гледам регламента на Еврика за 4ти клас. Пише, че неотбелязан отговор се оценява с 5 точки, а грешен с 0. Означава ли това, че ако предадеш празна работа, автоматично получаваш брой точки, равен на броя задачи по 5? Странно ми изглежда.

# 80
  • Мнения: 2 298
Да, така е. И на Черноризец Храбър дават точки за непопълнен отговор.

# 81
  • Мнения: 539
Здравейте,
Гледам регламента на Еврика за 4ти клас. Пише, че неотбелязан отговор се оценява с 5 точки, а грешен с 0. Означава ли това, че ако предадеш празна работа, автоматично получаваш брой точки, равен на броя задачи по 5? Странно ми изглежда.
Това е, за да не се играе на лотария. А и регламентът е променен малко.
По информация от форума, миналата година точките за непопълнен отговор са били две  (спрямо 10 за верен отговор и нула за грешен). Тази година - също.
Така че не е толкова страшно, още повече, че приемът е само за една паралелка, т.е. с точките от непопълнен тест няма шанс за прием. Wink

# 82
  • Мнения: 21
Кандидатите тази година са 184. Част от тях ще бъдат приети в СМГ, НПМГ, или ще изберат други училища. От учениците на 107ОУ също ще има приети в СМГ/ НПМГ/ ПЧМГ. Шанс за прием има дори и в 1 мат. паралелка и свободни места в другите паралелки. Отделно от това имат и група за математическа подготовка и децата от паралелката и групата могат да участват в мат.школа.

Към проектотаблиците добавих отделна страница за 107 ОУ и резултатите от другите състезания на кандидатите. Знете, че състезанието с най-голяма тежест е Еврика, така че това дори не е проектокласиране за 107 ОУ, а просто списък с резултатите от другите състезания, където са оповестени.

# 83
  • Мнения: 5 234
Дали на първо класиране за 5 клас ще са едни и същи деца в СМГ и НПМГ?

# 84
  • София
  • Мнения: 1 535
Дали на първо класиране за 5 клас ще са едни и същи деца в СМГ и НПМГ?
До голяма степен - да. Винаги има и изключения - деца, които си предпочитат само едно от двете у-ща, но са единични бройки. И да, за 5ти клас е за първа година в НПМГ, та моето "винаги" е на база наблюдения кандидатстването след 7ми.

# 85
  • Мнения: 21
Да, ако кандидатите са едни и същи на двете места. В такъв случай, в първите двеста класирани в НПМГ 148 биха имали достатъчен резултат и за прием в СМГ. Кое ще предпочетат няма как да знаем.

От децата явили се на Еврика само 19 не биха могли да са кандидати за СМГ/ НПМГ, защото не са се явили на Математика за всеки или резултата им от МВ е кодиран.

# 86
  • Мнения: 33
Първите 200 ще си поделят СМГ/ НПМГ. Не знам каква част от тях ще предпочетат ПЧМГ, предполагам няма да са много. Интересно е и дали ще има предпочели НПМГ пред СМГ, а да не забравяме, че има и 125то и 107мо.

# 87
  • Мнения: 5 234
Благодаря за отговорите. Значи на второ класиране би трябвало да се размърдат нещата, т.е. да имат шанс и някаква част от неприетите на първо. Сигурно повечето математически насочени деца ще се подсигурят с кандидатстване на 3-4 места. Освен челните позиции.

# 88
  • Мнения: 29 316
Предполагам, че първите стотина, които със сигурност са вътре на първо класиране и в двете училища, вече са наясно къде искат да учат и едва ли подават документи и на двете места. По-скоро тези, които са на "кантар" може да кандидатстват и на двете за повече сигурност.

# 89
  • София
  • Мнения: 748
Точно така, няма смисъл от подаване на документи на повече от 1 място само за спорта, ако си до около 140-то мясно според мен. За инфо на тези, които са на границата и треперят, знам 5 деца от първите 100 от МВ, които няма да подават изобщо никъде документи, а ще си останат в настоящите частни у-ща.

Общи условия

Активация на акаунт