Математически турнири 1-4 клас. Тема №59

  • 76 293
  • 739
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 21
Първите 200 ще си поделят СМГ/ НПМГ. Не знам каква част от тях ще предпочетат ПЧМГ, предполагам няма да са много. Интересно е и дали ще има предпочели НПМГ пред СМГ, а да не забравяме, че има и 125то и 107мо.
Да, но не по резултат от МВ. Сред първите 200 по резултат от МВ има деца, които ще останат извън приетите в СМГ и НПМГ.

# 91
  • Мнения: 33
Това ще бъде по тяхно желание, ако предпочетат друго училище. Но няма да са много такива. Доколкото знам миналага година в СМГ на първо класиране са се записали всички. Така че вероятността да се откажат не е голяма.
Първите 200 ще си поделят СМГ/ НПМГ. Не знам каква част от тях ще предпочетат ПЧМГ, предполагам няма да са много. Интересно е и дали ще има предпочели НПМГ пред СМГ, а да не забравяме, че има и 125то и 107мо.
Да, но не по резултат от МВ. Сред първите 200 по резултат от МВ има деца, които ще останат извън приетите в СМГ и НПМГ.

# 92
  • Мнения: 2 285
Предполагам, че първите стотина, които със сигурност са вътре на първо класиране и в двете училища, вече са наясно къде искат да учат и едва ли подават документи и на двете места. По-скоро тези, които са на "кантар" може да кандидатстват и на двете за повече сигурност.

Само първите 50-тина в проекто-таблицата на НПМГ могат да са сигурни за мястото си, ако искат да учат там. За останалите няма гаранция и ще кандидатстват и на двете места.

# 93
  • Мнения: 21
Съвсем няма да е по желание. Независимо от високия резултат на МВ, няма да имат достатъчно бал за прием поради ниски резултати на ПМС/ ЕК или Олимпиада.
Въпреки високата тежест на МВ, само то не е достатъчно за прием.
Май говорим за различни неща. Simple Smile Първите 200 по резултат от МВ срещу първите 200 по проектотаблицата се различава.

# 94
  • Мнения: 33
Да, имах предвид първите двеста от проектотаблица. За първите двеста от МВ ясно, има размествания там заради резултатите от другите състезания. Най - неясното е ще има ли предпочели НПМГ пред СМГ, или неприетите в СМГ ще отидат в НПМГ.
 
Съвсем няма да е по желание. Независимо от високия резултат на МВ, няма да имат достатъчно бал за прием поради ниски резултати на ПМС/ ЕК или Олимпиада.
Въпреки високата тежест на МВ, само то не е достатъчно за прием.
Май говорим за различни неща. Simple Smile Първите 200 по резултат от МВ срещу първите 200 по проектотаблицата се различава.

# 95
  • Мнения: 21
Според мен ще има. Въпреки, че училището няма опит с прием в 5ти клас имат добра мотивация да се докажат. А опит с обучението имат. Директора им е бивш зам.директор. на СМГ. Имат и добри учители, репутация...

# 96
  • Мнения: 2 298
Ооо, аз съм виждала деца приети в 5ти клас в СМГ с висок бал и избрали после 125то, което не може да сравняваме с НПМГ, така че със сигурност ще има деца избрали НПМГ пред СМГ.

# 97
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Имам спомен, че миналата година някой беше качил примерен бадж за финала на МБГ, но не мога да го открия. Някой може ли да съдейства с бланка?

# 98
  • Мнения: 529
Здравейте! От утре започва кандидатстване за прием след 4 клас. Дъщеря ми ще кандидатства в ПМГ Благоевград. Няма голям шанс, тъй като ще приемат само 26 деца, а резултатите от състезанията не са й високи, но ще се надяваме на късмет. При образуване на бала, освен точките от HBO, видях, че се гледат точките от Пролетно математическо състезание, Европейско кенгуру и Математика за всеки. Резултатите и от трите състезания ли се сумират или избираме между тях кое да участва в балообразуването?

# 99
  • Мнения: 2 285
Имам спомен, че миналата година някой беше качил примерен бадж за финала на МБГ, но не мога да го открия. Някой може ли да съдейства с бланка?

Бланката не беше ли публикувана във ФБ групата миналата година? Там бих се разровила аз, но август ми е още много далечен, а и мисля, че имам запазени принтирани копия. Ще трябва да ги потърся...

Гергана, за всяко училище балът се формира по различен начин. На сайта на вашата МГ ще намериш конкретна информация за формулата за балообразуването, от което се интересуваш.

# 100
  • Мнения: 1 190
Всяка МГ си е с различно балообразуване. За вашата е публикувано тук:
https://www.pmg-blg.com/images/SJ_education/Priem_5klas/2021_202 … 20klas%202021.pdf
От едно от четирите състезания - областен на олимпиадата, ЕК, ПМС и МВС - се взимат 2-та най-високи резултата и се преобразуват по формула - прочетете си добре регламента и сроковете, публикувани на сайта.

# 101
  • Мнения: 2 298
А Мадлен кога ще се пенсионира? Много отдавна и е време да спаси децата от своето присъствие в училището.

# 102
  • Мнения: 5 234
Да, имах предвид първите двеста от проектотаблица. За първите двеста от МВ ясно, има размествания там заради резултатите от другите състезания. Най - неясното е ще има ли предпочели НПМГ пред СМГ, или неприетите в СМГ ще отидат в НПМГ.
А дали ще има предпочели ПЧМГ пред СМГ?

# 103
  • Мнения: 33
Ще има, но не вярвам да са много.
Да, имах предвид първите двеста от проектотаблица. За първите двеста от МВ ясно, има размествания там заради резултатите от другите състезания. Най - неясното е ще има ли предпочели НПМГ пред СМГ, или неприетите в СМГ ще отидат в НПМГ.
А дали ще има предпочели ПЧМГ пред СМГ?

# 104
  • Мнения: 227
Имам спомен, че миналата година някой беше качил примерен бадж за финала на МБГ, но не мога да го открия. Някой може ли да съдейства с бланка?
Бланката задължителна ли е? Прочетох,че бадж трябва да има, но не видях публикуван такъв в сайта на МБГ. Може ли всеки сам да си изработи бадж?

Общи условия

Активация на акаунт