05.11.2006 г. Акция "БУРКАН" - Ще се включите ли?

  • 3 327
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 029
Хайде, мацки...ще успеем!!!

Последна редакция: пт, 20 окт 2006, 11:39 от danidan

# 16
  • Мнения: 1 029
Момичета, моля ви включете се в акция"Буркан".В Зачатие се разисква въпроса как сме много малко, а с повече активност ще успеем!Трябва да си помогнем сами, за да ни обърнат внимание!!!
Имаше вече ефект от срещата на момичетата пред БТВ, ще приемат всички, които са си подали документите дотук, но трябва повече активност!!!
Не сме болни...просто трябва да се борим!!!
http://forum.zachatie.org/index.php?topic=6581.msg125066#msg125066

# 17
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Данидан, прочетох призива ти на няколко места, но съм във Варна, не мога да дойда  Confused

# 18
  • Мнения: 1 029
Мерси, Светли Hug...аз тези тук исках да помоля...Иначе и мен не ме касае лично...но ми се щеше да има повече активност за да успеем.

# 19
  • Мнения: 1 441
Момичета, 27 е работен ден - повечето няма как да дойдат.
В същото време почивния ден е почивен и за касата - тогава пред кого ще се протестира... Малко е порочен кръга Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 4 324
Какво като е почивен ден за касата.
Дори и да е работен ден и всички служители на касата да са там, какво ще стане - не те са виновните.

Според мен е важно мястото - като протест пред НЗОК е чудесно и второто важно медиите - за да види който трябва, а не служителите на касата.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 576
Аз съм с вас, но не разбрах пред НЗОК или пред РЗОК ще се оставят бурканите? А и 27-ми е петък, нали ставаше въпрос за почивен ден. В почивен ден ми е по-удобно.

# 22
  • Мнения: 1 441
Ами тогава най-добре да е в почивен ден за протестиращите, а 27 е петък и се работи...
Иначе аз съм за протеста (да не ме разберете погрешно  Mr. Green )

# 23
  • Мнения: 2 259
Аз също съм от Варна.Защо  всички от цялата страна да не го направим по места?Според мен ефектът ще е по добър ако е през седмицата.Всъщност може да е от неделя следобед и понеделник.Така ще могат повече да се включат.Не влизам напоследък често  в тази тема"проблемно забременяване",тъй като съм си поставила за цел малко да се откъсна именно от проблема ин витро.Предстои ми най- вероятно в близките година, две.Пишете ми на лични едно съобщение, и съм там.

# 24
  • Мнения: 415
Момичета, вижте това:
http://www.24chasa.bg/Default.asp?statid=39050&rubr=0&iz … id=26&iy=2006
Който иска да се включи, може да го направи тук:
http://forum.zachatie.org/index.php?topic=6581.140

# 25
  • Мнения: 2 700
Не съм следила темата за акцията, но днес в сутрешния блок на Канал 1 една от водещите каза, че е особено чувствителна към проблемите на здравеопазването и по повод статията в 24 часа каза, че възнамерява да се свърже с организаторите и Форума Cry и евентуално да ги покани в студиото за по-голяма гласност. Ако не са се свързали с вас, пробвайте да позвъните в Канал 1. Стискам ви палци Praynig

# 26
  • Мнения: 4 324
За тези които все още не са видели, ето я и статията в 24 часа:

Акция “Буркан” за орязано ин витро
Бездетни обсъждат идея за шествие с празни бебешки колички в центъра на София

 
МАЯ КОНОВА, АНИ БОТИНОВА
 

Фото:
“24 ЧАСА”
 
През март е традиционната годишна среща на децата, родени чрез репродуктивни методи.
 
     Стотици българкистягат протест пред Националната здравноосигурителна каса заради орязаната програма ин витро. Темата за т.нар. акция "Буркан" се дискутира от 3 седмици в интернет.
     Идеята е на потребител на форума на www.zachatie.org. Подкрепят я и жени, които обсъждат въпроса с проблемното забременяване.
     Намеренията им са да поканят 270-те хиляди двойки у нас, които не могат да имат дете, да занесат по един буркан с потопено цвете пред НЗОК в София.
     Обяснението: "Знаете, че ин витро означава нещо като стъкло. Това е, което искаме в крайна сметка - да си помогнем да родим живот, да създадем красота... ин витро."
     Набелязаната дата е утре - 27 октомври, въпреки че много жени от форума предпочитат да е почивен ден.
     "Нека занесем бурканите рано сутринта, та
     касата да осъмне като цветна градина. Въпреки че хората са свикнали с палатки
     и едва ли някакви цветя ще ги трогнат", чудят се организаторите.
     В интернет се колебаят дали акция "Буркан" да е пред здравната каса, пред парламента, или президентството. Има предложения на бурканите с цветя да са завързани биберони или прикачени картички с лични надписи, например "Ще го кръстя Никола - на баща си".
     Най-радикалната идея е бездетни жени да организират шествие в центъра на столицата с празни бебешки колички. Чрез мълчаливия си протест те очакват да трогнат държавните институции, от които зависи финансирането на програмата за репродуктивно здраве.
     В интернет се обсъжда и възможността да се лепят стикери "Ин витро ражда живот" по витрините на магазини за детски дрехи, бебешки аксесоари и дамско бельо, на автобусни спирки и други места, на които се събират много хора.
     “Изненадана съм от поведението на пациентките, защото винаги сме били във връзка и сме обсъждали проблемите с тяхната организация. Но и репродуктивното здраве наистина трябва да бъде държавен приоритет и да се осигури цялостно финансиране, не само за лекарствата”, коментира д-р Галя Кондева, член на управителния съвет на здравната каса.

http://www.24chasa.bg/Default.asp?statid=39050&rubr=0&iz … id=26&iy=2006

# 27
  • Мнения: 4 324
Момичета, протеста е планиран за 05.11 неделя от 13 часа.
Моля който има възможност и желание да ни подкрепи!
Носете буркани с цветя.

# 28
  • Мнения: 1 143
Разбира се!    bouquet

# 29
  • Мнения: 4 324
Ето ио линк към обобщената тема в Зачатие по случай Акция „Буркан”.

http://forum.zachatie.org/index.php?topic=6862.0

Има иде, всички които не могат да присъстват на протеста, да изпращат писма до НЗОК, министерства и президент. Веднага щом се доуточнят някой неща, ще дам повече информация и тук!

Общи условия

Активация на акаунт