Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 15

  • 25 602
  • 799
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 876
Здравейте,

Моля за съдействие.
Вчера ми беше 7ми ден след трансфер и съм чхг 31.100.
Притеснява ме, че съм хетерозигот фактор 13 и хетерозигот 4G/5G.
От деня на трансфера съм на фраксипарин /клексан 0.4.
Според вас дали е достатъчно като терапия?

Ако сте под 80 кг. - да, това е стандартната стартова терапия. След няколко седмици може да се пусне анти Ха, за да се види дали е ОК дозата.

# 556
  • Мнения: X
най добре е да си се консултирате с лекар . Дали е ок или нее той да ви каже . Всички сме различни

# 557
  • София
  • Мнения: 616
Момичета, останаха ми 4 инжекции фраксипарин 0.6, подарявам ги. Ако някоя ги иска да ми драсне ЛС, само доставката ще си поеме Simple Smile
Аз вече съм горда майка на втора дъщеричка и почвам натаспин, край с досадните инжекции, макар всяка една да си заслужаваше! Simple Smile

# 558
  • Sofia
  • Мнения: 5 922
Леле, Виким, колко се радвам!
Честито! Да ви е жива и здрава!

# 559
  • Мнения: 184
Здравей те момичета. Алергична съм от фраксипарина става ми червено и ме сърби, но док каза да го продължавам. Ще се радвам ако някоя е имала такъв проблем с какво сте се маза ли. Да ви мине червеното и сърбежа.

# 560
  • Мнения: 5 061
Здравей те момичета. Алергична съм от фраксипарина става ми червено и ме сърби, но док каза да го продължавам. Ще се радвам ако някоя е имала такъв проблем с какво сте се маза ли. Да ви мине червеното и сърбежа.
А защо не го смениш с Клексан?

# 561
  • Мнения: 184
Защото съм на 0,3 и док каза по натам като ми увеличи дозата ще мина на клексан но не и на този етап.

# 562
  • Мнения: X
и какъв е смисъла да нее на този етап? Минаваш си на клексан и тва е , тва с алергията нее ок изобщо

# 563
  • Мнения: 184
Защото каза,че ако съм на 0,4 ще прокарва. Аз бях една седмица на 0,4 и той ми го смени на 0,3. Каза да се маха с арергозан,но не знам дали е ок за бремени.

# 564
  • Мнения: X
а анти Ха правено ли е преди да смени фраксито на 0.3 от 0.4

# 565
  • Мнения: 2 466
Здравейте! Може ли помощ при разчитане на резултатите ми. Ще мога да ги коментирам с доктора следващия месец. Благодаря предварително!

 

# 566
  • София
  • Мнения: 317
Аз също съм на 0,3 и с алергия към фраксипарин. Слагам си инжекция 0,6 на 2 пъти - самата инжекция си е  разграфена. И в аптеката и следящото ме АГ каза, че няма проблеми да си я поставям по тоя начин. Другото е да изпръскваш малко количество от клексан 0,4.
Въпреки че алергията ми беше сравнително лека (еозинофили 1,5 пъти над нормата) Паскалева каза да не доближавам повече фраксипарин до себе си Simple Smile 
Важно е назначението на терапия 0,3 0,4 0,6 да става на база изследвания главно анти ХА, при мен намалиха заради кървене и завишени фибринген и арТТ, но в началото на другия месец ще пускам вече анти ХА и ще видим дали ще си се върна на 0,4 клексан.

Защото каза,че ако съм на 0,4 ще прокарва. Аз бях една седмица на 0,4 и той ми го смени на 0,3. Каза да се маха с арергозан,но не знам дали е ок за бремени.

# 567
  • Мнения: 184
Благодаря ви момичета. Да имам изследване и консултация с проф. Паскалева и тя ми каза,че на този етап да съм на 0,3. Ще си го слагам нямам избор. И ще се мажа с арергозан.

# 568
  • Мнения: 876
Благодаря ви момичета. Да имам изследване и консултация с проф. Паскалева и тя ми каза,че на този етап да съм на 0,3. Ще си го слагам нямам избор. И ще се мажа с арергозан.

Ти ще се мажеш с алергозан, обаче алергична реакция в тялото по време на бременност изобщо не е добре да има.
Паскалева като каза да слагаш 0.3, знаеше ли за алергията? Еозинофилите колко са?

# 569
  • Мнения: 184
Тогава нямах алергия. Несъм изследвала нищо. Вчера док ми каза мажи го с арергозан и до там нищо повече.

Общи условия

Активация на акаунт