Законът за привличането.

  • 8 493
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 616
В края на краищата всеки може да пробва, но е добре да има позитивна нагласа и поне малко вяра в съответните методи, прилагащи този принцип. Защото, известно е, че за пациента доверието в лекаря и лечебния метод или липсата на такова може да е разликата между оздравяване или смърт. Хора, които не вярват и имат негативно отношение към химиотерапията например, я понасят значително по-тежко.

# 31
  • Мнения: 2 987
Работи си закона и съм постигал резултати по този метод още много преди да съм го чувал. Детайлното му изучаване само подобри ефективността му. Който си направи труда да го опознае може да има само ползи дори и да са за начало само от намаляване вредата от неосъзнатото самосаботиране на живота си. Има много начини за постигане на желаното. Всеки има избор как и с какви средства да го постига.

# 32
  • Мнения: 413
В края на краищата всеки може да пробва, но е добре да има позитивна нагласа и поне малко вяра в съответните методи, прилагащи този принцип. Защото, известно е, че за пациента доверието в лекаря и лечебния метод или липсата на такова може да е разликата между оздравяване или смърт. Хора, които не вярват и имат негативно отношение към химиотерапията например, я понасят значително по-тежко.

Разбира се, че е до нагласа. Такъв е ефектът и на палцебото. Но оздравяват ли хората от него? Не. Щастливи са, позитивни са и си пукват от рак мислейки, че се оправят.
Давай да не правим грешка между позитивно мислене и нагласа, и идиотско вярване в нещо си, само за да не те заклеймят като сръдльо.

# 33
  • Мнения: 2 987
Човешкото тяло има уникални способности да се самолекува, но често времето недостига за да се справи с по-тежки състояния и е нужна външна намеса, която директно да помогне на лечението или индиректно да даде време на тялото да се справи. Отключване на силни оздравителни процеси може да станат с прилагането на плацебо ефекта и това е многократно доказвано.
Ето един типичен пример описан в книгата Холографската вселена за илюстрация на това:
Скрит текст:
   Тумори, топящи се като снежни топки върху гореща печка
   Разбирането на ролята, която подобни фактори имат по отношение на ефективността на дадено плацебо, е важно, защото показва как нашата способност да контролираме холографското тяло е отлята в калъпа на вярванията ни. Нашият ум има мощта да премахва брадавици, да изчиства бронхите и да наподобява болкоуспокояващата способност на морфина, но тъй като ние не съзнаваме, че притежаваме силата, трябва да бъдем подлъгани да я използваме. Това може да изглежда почти комично, ако не бяха трагедиите, които често настъпват в резултат на невежеството ни по отношение на нашата собствена сила.
   Нищо не може да илюстрира по-добре това от един знаменит случай, описан от психолога Бруно Клопфер. Той лекува мъж на име Райт от напреднал рак на лимфните възли. Всички стандартни лечения били изчерпани и изглеждало, че на Райт му остава малко време. Неговата шия, мишници, гръден кош, корем и слабини са изпълнени с тумори с размер на портокал, а черният му дроб и далакът са толкова уголемени, че два литра млечна течност трябва да бъде дренирана от неговите гърди всеки ден.
   Райт обаче не иска да умира. Той е чул за някакво страхотно ново лекарство, наречено кребиозен, и започва да моли своя лекар да му го приложи. Отначало лекарят отказва, защото лекарството е прилагано само върху хора, на които им се дава живот поне три месеца. Но Райт бил толкова непримирим в своите настойчиви молби, че лекарят му накрая се съгласил. Инжектирал му кребиозен в петък, но дълбоко в себе си не очаквал Райт да изкара уикенда. След това докторът си отишъл у дома.
   За негова изненада в понеделник той открива, че Райт е станал от леглото и се разхожда. Клопфер отбелязва, че неговите тумори „са се стопили като снежни топки върху гореща печка“ и са се смалили до половината от първоначалния си размер. Това е далеч по-бързо смаляване, отколкото дори най-силното рентгеново лечение може да постигне. Десет дни след първото лечение на Райт с кребиозен той напуска болницата и е, доколкото лекарите могат да кажат, без рак. Когато постъпва в болница, му е била необходима кислородна маска за дишане, а при напускането бил достатъчно добре, за да лети със своя самолет на 3600м височина, без да изпитва някакви неудобства.
   Райт остава добре за около 2 месеца, но тогава се появяват статии, които твърдят, че кребиозенът в действителност няма ефект върху рака на лимфните възли. Райт, който е праволинейно логичен и научен в своето мислене, изпада в силна депресия, пак заболява и е върнат в болницата. Този път неговият лекар решава да направи един експеримент. Той казва на Райт, че кребиозенът е също толкова ефективен, колкото е изглеждал, но че качеството на някои от първоначалните доставки на лекарството се влошило при транспортирането.
   Обяснява му обаче, че разполага с нова силно концентрирана версия на лекарството и може да го лекува с нея. Разбира се, лекарят няма никаква нова версия на лекарството и възнамерява да инжектира Райт с чиста вода. За да създаде подходящата атмосфера, той дори разработва една усложнена процедура, преди да инжектира Райт с плацебото.
   Отново резултатите са впечатляващи. Туморните маси се топят, течността от гръдния кош изчезва — Райт бързо се изправя на крака и се чувствува превъзходно. Той остава без симптоми още два месеца, но тогава Американската медицинска асоциация обявява едно представително национално изследване за кребиозена, което разкрива, че това лекарство е безполезно при лечението на рака. Този път вярата на Райт е напълно разклатена. Неговият рак отново се развива с пълна сила и той умира след два дни*.
   [* Bruno Klopfer, „Psychological Variables in Human Cancer“, Journal of Prospective Techniques 31 (1957), pp. 3310.]
   Историята на Райт е трагична, но в нея се съдържа едно мощно послание: Когато имаме достатъчно късмет да заобиколим нашето неверие и да се доберем до жизнените сили вътре в нас, ние можем да накараме туморите да се стопят за една нощ.
   В случая с кребиозена е въвлечен само един човек, но има подобни случаи, в които участват множество хора. Да вземем химиотерапевтичният агент, наречен цисплатин (Платинол). Когато цисплатинът за пръв път става достъпен, той се рекламира шумно като чудодейно лекарство и 75% от хората, които го вземат, получават подобрение след лечението. Но след като първоначалната вълна на възбуда преминава и употребата на цисплатина става по-рутинна, неговата степен на ефективност спада до около 25-30%. Очевидно по-голямата част от благотворното въздействие на цисплатина се е дължало на плацебо ефекта*.
   [* O’Regan, Special Report, p. 4.]

# 34
  • Мнения: 413
Самолекуване, а не чудо.

# 35
  • Мнения: 11 341
Самолекуване, а не чудо.

A ти какво разбираш под чудо?
В случая го даваш малко Тома Неверни, а ми се струва, че си мислиш за положително мислене. Не е! Това е формиране на събития и чудо или не се случват неща, които без самия процес на формиране щяха просто да не се случат. Това не са мистични и невиждани знания, някой го правят интуитивно или като начин на мислене - познавам такива. За други обаче се налага да полагат усилия.

# 36
  • Варна/Благоевград
  • Мнения: 423
Вярвам , действа на 100 процента .
 Сега много хора ще ми се смеят ,но бях на 20 години ,когато проработи за първи път , учех, не работех ,много исках да има кола , а нямаше желаещи да ми купят.
Един ден седнах на фотьойла вкъщи , затворих си очите и не знам колко време ,може би час, два си представях ,че карам . Движех си ръцете , пусках си радио, чистачките , пуших си цигара през прозореца , паркирах ...... Със сигурност съм била много смешна ,но наистина успях да почувствам ,че шофирам, не само да си представям .
Имах спестени 700 лв , след две седмици случайно ми се обади един приятел ,че негов приятел заминава спешно за бригада, трябват му 1000 лв за билети и си продава колата ,която иначе струваше около 2000 тогава . Отидох , видях я ,бях с две приятелки , едната тъкмо беше взела заплата и каза аз ти давам 150 лв  на заем да си я купиш , другата също имаше малко спестени и тя ми каза, че ми дава 150 ....и си я купих
 През годините много неща съм привличала към себе си . Номера не е просто да си представяш нещо ,като фантасмагория , а да визуализираш и да чувстваш ,че го имаш и го заслужаваш .
В youtube ,напиши Ивана Александрова , тя има много подробни видеа в който обяснява,как точно работи и какво трябва да се прави

# 37
  • Мнения: 11 341
sisonka_, их, че хубаво и от сърце си го обяснила! Поздравления! :*

# 38
  • Мнения: 2 616
Вярвам , действа на 100 процента .
 Сега много хора ще ми се смеят ,но бях на 20 години ,когато проработи за първи път , учех, не работех ,много исках да има кола , а нямаше желаещи да ми купят.
Един ден седнах на фотьойла вкъщи , затворих си очите и не знам колко време ,може би час, два си представях ,че карам . Движех си ръцете , пусках си радио, чистачките , пуших си цигара през прозореца , паркирах ...... Със сигурност съм била много смешна ,но наистина успях да почувствам ,че шофирам, не само да си представям .
Имах спестени 700 лв , след две седмици случайно ми се обади един приятел ,че негов приятел заминава спешно за бригада, трябват му 1000 лв за билети и си продава колата ,която иначе струваше около 2000 тогава . Отидох , видях я ,бях с две приятелки , едната тъкмо беше взела заплата и каза аз ти давам 150 лв  на заем да си я купиш , другата също имаше малко спестени и тя ми каза, че ми дава 150 ....и си я купих
 През годините много неща съм привличала към себе си . Номера не е просто да си представяш нещо ,като фантасмагория , а да визуализираш и да чувстваш ,че го имаш и го заслужаваш .
В youtube ,напиши Ивана Александрова , тя има много подробни видеа в който обяснява,как точно работи и какво трябва да се прави
Точно така. По този начин го дава Невил Годард - той е много известен във връзка със закона (или принципа) на привличането. Ето ви едно видео на български, в което той го обяснява.
Що се отнася до плацебото - ефектът може да бъде напълно реален, а не въображаем. Има различни обяснения за проявлението му. Обратното на плацебо е ноцебо ефектът. Но много пъти, наистина много пъти , особено в БГ съм виждал какви опустошителни ефеккти има ятрогенното въздействие - т.е. думите и поведението на лекаря, да не говорим за страничните ефекти на някои медикаменти

# 39
  • Мнения: 430
Дайте четиво за този закон. Или по-добре разкажете накратко за него.

# 40
  • София
  • Мнения: 480
Вярвам , действа на 100 процента .
 Сега много хора ще ми се смеят ,но бях на 20 години ,когато проработи за първи път , учех, не работех ,много исках да има кола , а нямаше желаещи да ми купят.
Един ден седнах на фотьойла вкъщи , затворих си очите и не знам колко време ,може би час, два си представях ,че карам . Движех си ръцете , пусках си радио, чистачките , пуших си цигара през прозореца , паркирах ...... Със сигурност съм била много смешна ,но наистина успях да почувствам ,че шофирам, не само да си представям .
Имах спестени 700 лв , след две седмици случайно ми се обади един приятел ,че негов приятел заминава спешно за бригада, трябват му 1000 лв за билети и си продава колата ,която иначе струваше около 2000 тогава . Отидох , видях я ,бях с две приятелки , едната тъкмо беше взела заплата и каза аз ти давам 150 лв  на заем да си я купиш , другата също имаше малко спестени и тя ми каза, че ми дава 150 ....и си я купих
 През годините много неща съм привличала към себе си . Номера не е просто да си представяш нещо ,като фантасмагория , а да визуализираш и да чувстваш ,че го имаш и го заслужаваш .
В youtube ,напиши Ивана Александрова , тя има много подробни видеа в който обяснява,как точно работи и какво трябва да се прави
Аз така си представям жени с голям задник и чат пат привлека по някоя. Не знам. Сигурно е от този закон

# 41
  • Мнения: 413
Самолекуване, а не чудо.

A ти какво разбираш под чудо?
В случая го даваш малко Тома Неверни, а ми се струва, че си мислиш за положително мислене. Не е! Това е формиране на събития и чудо или не се случват неща, които без самия процес на формиране щяха просто да не се случат. Това не са мистични и невиждани знания, някой го правят интуитивно или като начин на мислене - познавам такива. За други обаче се налага да полагат усилия.
А ти като една колежка на майка ми която заяви, че ако в Библията пише, че Йон е глътнал кита, пак щяла да повярва, защото било от Библията.

Плацебото само по себе си не лекува. Но и ако позитивното мислене лекуваше, нямаше да има болни хора. Вярвам в силата на мисълта и положителната и отрицателната енергия. Вярвам също, че до днес толквоа са ни промили мозъците с фалшиви новини и ненужни хапчета, че само по себе си това е достатъчно да те убие. Но в крайна сметка има граници.

# 42
  • Мнения: 1 117
Доста се бях интересувала от него и навсякъде пише, че не трябва да започваш с “искам това, искам онова”. За да подейства, трябва да си представиш, че вече имаш желаното нещо и да благодариш на Вселената, че ти го е предоставила. Трябва да почувстваш емоциите, които наистина би почувствала ако това беше реалност (щастие, нетърпение, възторг). Никак не е лесно, но и затова не всички успяват. Просто трябва да повярваш и да не позволяваш негативни мисли да навлизат в съзнанието ти. Sisonka_ ти е дала много хубав пример. Точно това е. В YouTube също има много клипове на тази тема, погледни ги.

# 43
  • София
  • Мнения: 38 489
На мен почти всичко ми се получава, освен мечтата за по-голям апартамент. Какво ли не опитвах!
Но може би така е по-добре.

# 44
  • Мнения: 2 616
На мен почти всичко ми се получава, освен мечтата за по-голям апартамент. Какво ли не опитвах!
Но може би така е по-добре.

Просто си поискайте най-подходящия за вас. Laughing Ако е добър за мен и семейството ми по-голям апартамент, какъвто ми се иска, нека се появи. Ако не, нека бъде този, който е най-подходящият. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт