"Ще притежавате нищо и ще сте щастливи!"

  • 13 648
  • 378
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 15 129
Еее, Роки, дай пример със селски дришльо от Дралфа, Търговищко. На софиенци възможностите са им твърде близко и поради това им е много лесно, имат си среда хората.

# 346
  • Португалия
  • Мнения: 4 374
Тия кариери сте ги отбелязали само и само защото са били на показ.
Основен въпрос, обаче е, защо ги отбелязвате?!
Сравнение?!
Търсене на какво??

# 347
  • Мнения: 3 505
Нарциса, посочените от теб хора са получили поне основното си образование по времето на лошия соц, а един от най-добрите социални асансьори е именно доброто масово образование. В такава среда, дете на хора, които едва четат, може да се запали по науката и изкуството. Спортът също беше социален асансьор, но в последно време той става все по-недостъпен за по-бедните деца.

# 348
  • Мнения: 7 043
Mamagemelar аз както го усещам, въпреки че ние всичките като маса и не сме гениални , но всички ние искаме да сме специални и да имаме признание като гениалните. Т.е. според мен в днешно време човека лети твърде нависоко и се богооподобява твърде много ... наистина в християнството човек е бог, но в други религии особено древните изобщо не е така . Там бог е природа .
Както и да е според истината е , че хората са объркани в амбициите и представите си.
Много видно е в бежанската криза. Кой ли не бга от живота който си знае към живот като видения по телевизията. И всеки разбира се има право на живот до който се докопа ...

# 349
  • Мнения: 15 129
Че сега какво му е на образованието, нали уж всички четат и пишат, защо няма такава успеваемост? Отговорът е много прост - хората са незаинтересовани, глупави и мързеливи.
Наивно е, да не кажа друга дума, да мислиш, че Чирков е станал топ хирург, защото е расъл по соца и е научил а, бе, ве. Ако ставаше така, другите от етноса също щяха да просперират, вместо да стават зидаро-мазачи. А то е обратното - не просто малцинствата не успяват, а и мнозинството се проваля защото е незаинтересовано, глупаво и мързеливо.

# 350
  • Мнения: 5 130
На Есил Дюран баща и е крупен бизнесмен.Силвия Кацарова също е от много богато семейство.

# 351
  • Мнения: 7 043
няма нужда викаш от зидаро-мазачи. Въпроса тук е защо на хората се втълпява неудовлетвореност и малоценност ако са зидаромазачи ??? Защо да не са доволни ако си вършат добре работата и си уредят добре семейството и домакинството с тази професия? Защо селянин е станало синоним на простак или тъпак ??? Това е проблема.

bubolina73 Чарли Чаплин обаче не е . Както и Едит Пиаф и кой ли не. Но ако щеш по 24 часа в денонощието да се разпяваш при най-добрите учители, ако нямаш техния талант няма да си на тяхното ниво. Което нее лошо. Въпроса е защо се приема за лошо ??? Защо все трябва да се цели някакви звезди и съвършенства. Не можем всички да сме перфектни.

# 352
  • София
  • Мнения: 38 962
Точно в момента, пред очите ми издърпва едно майсторче от Враца. Един приятел го взе да работят заедно. Малко са захапали повече, отколкото могат да сдъвчат, но ще видим.

# 353
  • Мнения: 3 505
    Типичното умнокрасивитетно клише е, че жертвата сама си е виновна. Сори, но Чирков нямаше да стане Чирков, ако не беше усвоил АБВ, ако не беше се запалил по науката и ако нямаше и личните качества, за да се занимава с тая наука. Ти надценяваш личните качества, приписвайки им цялата заслуга.
    Аз съм от поколението, което хвана началото на края на качественото масово образование и имам наблюдения върху предишните и следващите набори. От година на година става все по-зле - не се толерира мисленето, изискванията спадат, единици учат за обща култура.

    # 354
    • Мнения: 15 129
    На Есил Дюран баща и е крупен бизнесмен.Силвия Кацарова също е от много богато семейство.
    Их, не знаех. Отиде ми примерът.

    няма нужда викаш от зидаро-мазачи. Въпроса тук е защо на хората се втълпява неудовлетвореност и малоценност ако са зидаромазачи ??? Защо да не са доволни ако си вършат добре работата и си уредят добре семейството и домакинството с тази професия? Защо селянин е станало синоним на простак или тъпак ??? Това е проблема.
    О, аз нищо лошо не казвам за зидаромазачите. Има нужда от тях и правят луди пари. Но не учат по 5 години за право и 10+ за медицина. И не съм съгласна с мнението, че ако си от семейство неграмотни роми и в училище някак те научат да четеш, това ти гарантира , че асансьорът ше те качи нагоре. И особено не съм съгласна, че моят пример за същото това нещо, което +-123 повтаря - беше омаловажен с ха, то там става дума за ДПС.
    От цялата дискусия аз лично разбирам, че трябва подемът да ти е подарен заради и извън семейството и махалата, иначе не вàжиш, освен това обществото е кофти, образованието не струва, елитът е прост и пр.

    Типичното умнокрасивитетно клише е, че жертвата сама си е виновна. Сори, но Чирков нямаше да стане Чирков, ако не беше усвоил АБВ, ако не беше се запалил по науката и ако нямаше и личните качества, за да се занимава с тая наука. Ти надценяваш личните качества, приписвайки им цялата заслуга.
    Аз съм от поколението, което хвана началото на края на качественото масово образование и имам наблюдения върху предишните и следващите набори. Не се толерира мисленето, изискванията спадат, единици учат за обща култура.
    Точно мисленето не се толерира от професори, 'заслужили' преди 35+ години. Изпитваха ме такива и ме късаха. 'Вносните' от Словакия ми пишеха шестици.
    Все пак, говорим за България, страната , където се решава проблемът какво е искал да каже авторът.
    Твърде си затънала в клишетата си, че не усещаш как се заплиташ в тях. Най-типичното грозноглупаво клише е някакъв вариант на ми то на другите им е дадено.

    # 355
    • Португалия
    • Мнения: 4 374
    Оф,люшкат се коментарите от " хвала" на образованието до " юхуу-хванахме асансьора"
    Клишето е в издигането=по- добър живот.
    Ни едното,ни другото е критерий за добър живот.
    Апропо,средната маса адвокати има да сънува парите, които изкарват зидаро- мазачите.

    # 356
    • София
    • Мнения: 38 962
    Как Чирков заминава 1966 за Западна Германия? Сам с акъла и образованието си? 😉😉😉
    Друга загадка - как се връща в България 1981 с почести?
    /Баща ми го разкостиха като се върна в БАН от чужбина и то беше 2000 някъде/.

    Последна редакция: пн, 06 сеп 2021, 12:11 от Rockstar

    # 357
    • Мнения: 4 808
    През последните години няколко мои познати с висше образование, някои от тях и с магистърски степени, станаха фризьорки, маникюристки и козметички. Дъщерята на моя приятелка е студентка, казала на майка си, че смята да завърши, да се върне да живее в нашия град и да работи като гримьорка. Някак си ми е странно, защо тогава се блъскаш да учиш, харчиш средства и време, само за да се похвалиш, че си с висше образование?!

    # 358
    • Мнения: 3 505
    Нарциса, що се правиш на функционално неграмотна!?  Къде съм казала, че всяко циганче може да стане професор, ако в училище го научат да чете!? Казвам точно обратното, че качественото масово образование е необходимо, но не и достатъчно условие, казвам също, че може да помогне на детето да открие къде са интересите и талантите му, може да му помогне да развие тези си таланти.

    # 359
    • Мнения: 15 129
    ...и казваш също, че образованието е некачествено, липсват социални асансьори и циганчетата и овчарчетата не се издигали.
    Аз няма да те питам за пореден път що не са ти удобни и мачкаш примерите за добро образование, работещи асансьори и издигнати овчарчета. Доводите ти спихнаха още на, как беше - всеки може да стане юрист, даже аз станах.

    Общи условия

    Активация на акаунт