Остави ме в момент на нужда

  • 22 205
  • 988
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 20 463
Имаш право да ти е мъчно. Не е от най-грижовните очевидно.

# 91
  • София
  • Мнения: 35 332
Е, вдигнала е, Бази.
С нулев резултат.

Дали е егоист, нихилист или пацифист - няма значение.
Тя няма значение за него.

# 92
  • Мнения: 20 463
Има хора, които са ок само, когато са си в зоната на комфорт. Този прилича да е от тези. Може и да значи нещо за него, но когато му е добре, не се напъва. Когато има зор нещо, нещата рязко се променят. Познавам такива хора.

# 93
  • София
  • Мнения: 13 150
Лъвица, започваш да си измисляш.
Колко ще се зарадваш, ако мъжът ти реши да излезе с друга, напие се и ти се обади неизвестно количество пъти, че да го прибираш?
Страшен ларж сте тука на женски ла*на, ама мъж да го направи, ще му извадите очите.

Приятелят й е бил поканен, но е отказал. Тя не е била с друг мъж, а в компания. Не аз си измислям.

# 94
  • София
  • Мнения: 17 946
Заглавието ти е лъжливо.
Не бих се притеснявала какво да правя с него, защото той ще те изпревари. Явно е от хората, които не обичат такива грозни простотии.

# 95
  • Мнения: 15 309
Е, аз разбирам, че човекът не вижда в тази конкретна връзка нещо особено, особено след домашно парти с друг мъж, ама егота и последващи интерпретации има разни.
Лъвица, той не я ползва. Не му е достатъчно важно да поддържа отношения с нея, че да я ползва.
Не може да имате претенции към всеки мъж, когото срещнете, да ви държи косата, докато гушкате кенефа. Избирате един и си живеете с избора.

# 96
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 958
Относно въпроса за приоритета - не мисля, че имам право да очаквам човека да загубви своите нужди в мое име. Ако си въобразя противното, ще последват само негативи за мен - поне с такова впечатление съм останала.
Поработи над това грешно схващане. Иначе и следващият ти приятел ще е такъв. Егоистичните мъже надушват жени без самочувствие, готови да обслужват чуждото его за сметка на собственото си.

# 97
  • Мнения: 20 463
Е, айде сега, простотии. Че то постоянно не може да си светец и овладяна. Аз подкрепям авторката и правото ѝ на възмута. Само че аз бих била не огорчена, а бясна.

# 98
  • Мнения: 5 673
Ама той от 2-3-5 месеца връзка още в началото е казал, че не обича да му се навлиза в пространството, тоест не е някаква бясна изненада тая му особеност. До момента тя се съобразява и ходи на пръсти, че чак не смее и да му звънне, защото не обичал да говори по телефона (WTF?). Значи, той сумти, когато тя е с всичкия си и иска внимание, а се очаква да хвърли юргана и да ръгне по нощите, когато тя пелтечи по телефона и преплита език да изфъфли 3 думи. Той ясно си е заявил намеренията още в самото начало на връзката и тя е приела условията. Звучи интелигентно момиче и разбирам, че е разочарована, ама малко късно. Разочарованието е трябвало да дойде още в началото, като е казал/показал, че е "по-резервиран човек с ясно установени граници, които не би погазил в името на чуждия комфорт". Ей тук е трябвало да приключи "връзката", не след пиянската история. Ама тя не е и приключила, доколкото разбирам?

# 99
  • Мнения: 5 832
От тази връзка нищо няма да излезе и реално той ти го е казал в прав текст. Няма защо да продължаваш да се натискаш още. А по казуса с напиването съм на мнение, че явно и теб не те слуша много главата да излизаш с явно непознати хора. Не си била сама в тоя клуб все пак, че да останеш в безпомощно състояние и на произвола на съдбата. Така ли нямаше кой да те прибере, или да ти извика такси? Реално и сама си можела да си викнеш такси. Аз също не бих била щастлива пияното ми гадже да ми звъни по нощите да ходя да го прибирам. Ако бях в твоята ситуация, не бих била огорчена, а засрамена, че съм се напила като куче и съм се излагала пред него и пред други хора.

# 100
  • София
  • Мнения: 35 332
Или съм нумеро уно или не се хващам, ама изобщо.
С работа, приятели, семейство, хобита и вятърни мелници нямам потребност да се боря.

За пиенето - ще се научиш. Сега преживяваш мини катарзис на личността и заради това е темата. Рикушира съвсем по подателя на проблема, нищо, че го замазваш умело.

# 101
  • София
  • Мнения: 17 946
Всички се изказват от името на отвратена мацка, която за да не я безпокоят изключва телефона. Тук да не забравяме имаме мъж, който дреме пред телевизора и нанка.
Всъщност си прехвърлих всичките изказвания на знайни и незнайни мъже по адрес на подобни жени в обкръжението им. (Лайтмотивът е отвращение и неприязън)
Говорим си не просто за напиване.

# 102
  • Мнения: 439
Относно някои от коментарите - мога да гарантирам, че не е проявил ревност, понеже не му е в кръвта. Освен това може да се каже, че задочно познава въпросния приятел, макар да не са провели разговор.

И преди съм излизала без него - това сме го коментирали в началото, всеки има време само за себе си, не искам да обсебвам цялото му свободно време, както и той да ме ограничи. Под "излизала" в случая визирам домашно парти при мои приятели, при които по една или друга причина не е пожелал да дойде. Във въпросните пъти или не съм употребявала алкохол, или е било в разумни граници. Не се е стигало преди до подобна форма на телефонен тормоз.


Относно въпроса за приоритета - не мисля, че имам право да очаквам човека да загубви своите нужди в мое име. Ако си въобразя противното, ще последват само негативи за мен - поне с такова впечатление съм останала.

Не живеем заедно, но оставам сравнително често у тях. В случая нямаше да има значение къде ще му е удобно да ме остави - дали у нас, или у тях.

Аз не твърдя, че очаквах да ме посрещне с рози и бонбони... да, грозна гледка е пияно момиче. Да, никой не обича да му досаждат - особено вечерта. Мои проблеми са си, че съм очаквала по-голяма загриженост - никой на никого не е длъжен, както се изразиха част от коментаторите. Аз на своя отговорност отивам, на своя отговорност трябва да се прибирам. Просто признавам - явно наивно, детински, незряло - мъчно ми е заради реакцията му. Дори и да е заслужена.

Ти самата не смяташ, че е редно да си важна за някого. Как очакваш друг да те направи приоритет? Основният проблем е в твоята глава по мое мнение. Не става дума за самочувствие, а за самоуважение. Кое му е било приоритет въпросната вечер? Да се наспи ли? Тогава защо е гледал сериали? Ако приемаш за нормално някакъв сериал да е по-важен от познат, който звъни за помощ (изобщо не говоря за партньор, който си избрал...) все такива прекрасни гаджета ще си намираш. И ако сама смяташ, че някакъв сериал е по-важен от теб, винаги ще си на последно място. Не виждам нищо нормално у поведението и на двама ви.

# 103
  • Мнения: 12 953
...
Относно въпроса за приоритета - не мисля, че имам право да очаквам човека да загубви своите нужди в мое име. Ако си въобразя противното, ще последват само негативи за мен - поне с такова впечатление съм останала.
...
Това е сложно. Ти да си му приоритет, не означава точно той да си изгуби своите нужди в твое име, а да си му важна. Ако ти не си му важна, и той не ти е важен, тогава сте просто приятелчета за секс. Той в прав текст ти е казал, че не си му приоритет, и знаеш ли какво? Това е обидно.

Но не мисля, че и приоритет да си му, трябва да очакваш от него да обикаля из града да те прибира от купони, след като си там с компания, която си избрала. А още повече, щом ти е казал, че не си му приоритет, тогава пък още по-странно е очакването ти.

# 104
  • Мнения: 10 949
Относно въпроса за приоритета - не мисля, че имам право да очаквам човека да загубви своите нужди в мое име. Ако си въобразя противното, ще последват само негативи за мен - поне с такова впечатление съм останала.

Ето тука ти е грешката. Да си във връзка, да се обичате, уважавате и подкрепят, не значи да погазиш себе си заради другия. В нормалните връзки. Аз пък очаквам от човека до мен да ми помага в нужда, както и аз помагам. И съм си намерила такъв.

Имаш адски ниски самочувствие и егоистите го усещат. Да разбирам, че това не ти първия подобен приятел, щото пишеш, че си останала с такива впечатления. Ако се занимаваш само с такива нарциси, нормално е. Но принципно не е нормално.

Общи условия

Активация на акаунт