Остави ме в момент на нужда

  • 22 162
  • 988
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 593
Моят мъж за първи път ме видя пияна около 7-8 години след началото на връзката ни, не ми е приятно да се представям в такава светлина, въпреки че имам леко пиянство без излагации и безпаметност. С този човек имате връзка от много малко време, казваш, няма 6 месеца, тоест от началото на тази година. Подозирам, че от толкова ви е и познанството. Още сте в процес на опознаване и тази случка е преломна, според мен. Ти си излязла с друг мъж и компания от непознати, напила си се като казак и си счупила телефона от тормоз. Той пък, от своя страна, може да си е помислил, че по принцип такива са ти излизанията и имаш опит как да се оправиш и те е отписал от приоритетите си, ако изобщо си била там. Друг е въпросът как така си знаеш пиянството и си позволяваш да се напиеш в непозната компания, но ми се струва, че вече си го отчела това като грешка. Както и да е, не виждам как да се поправи тая ситуация. Казал е, че не си приоритет, какво още чакаш, преди да прекратиш отношенията?

# 76
  • София
  • Мнения: 35 278
Самотата - това е, когато са те изоставили пияна в бара..
- Самотата, мила, е когато няма кой да те прибере от моргата.
Всичко останало са временни затруднения.

Този не ти е гадже, ти тормозиш къркана полупознат, който разбираемо ти е бесен.

# 77
  • София
  • Мнения: 12 911
И аз не знам каква е тая връзка, в която ролята ти е да не нарушиш нечий комфорт и това е най-голямото ти постижение? И какъв човек се задоволява с такава? На оня му е добре, той си спира звука и проблемът изчезва, а нея кучетата я яли. Самият факт, че той не я е отрязъл след такова нахалство от нейна страна показва колко удобна му е всъщност тя. Мъж с достойнтво, който има проблем със случилото се, нямаше да я търпи. А той просто я ползва.

# 78
  • Мнения: 439
Като е мъж трябва да се държи мъжки, а не като жена. Това е разликата.

Не се държи като мъж, всъщност не се държи дори и като човек. Защото нормалният от човещина би помогнал и на непознат в нужда.

# 79
  • Мнения: 15 005
Лъвица, започваш да си измисляш.
Колко ще се зарадваш, ако мъжът ти реши да излезе с друга, напие се и ти се обади неизвестно количество пъти, че да го прибираш?
Страшен ларж сте тука на женски ла*на, ама мъж да го направи, ще му извадите очите.

# 80
  • София
  • Мнения: 35 278
Да, особено телефонен тормоз от фъфлещ минзухар, който не ми е приоритет.

Правили са ми го всъщност, не се трогнах.

# 81
  • Мнения: 12 875
Може този приятел да е очаквал, че ти няма да отидеш без него на нощното заведение и да е бил много подразнен. Това, че уж се е колебал до последно, може да не е съвсем така. Той сякаш те тества, авторке, и ти си се провалила на теста, първо, защото си отишла, и после с това звънене. Искала си да му вмениш отговорност за твоето поведение и му е дошло в повече. Все пак не си била насред нищото, отвлечена от пирати, а в компания, която сама си избрала, в града, в който живееш. Ако не се беше напила, как щеше да се прибереш? Ето, същият начин трябваше да използваш.

На мен ми е странно, че за 4-5 месеца не сте още наясно имате ли връзка, или не. Доста време е за опознаване. Мъча се да си представя, като бяхме пресни гаджета с ММ, ако на петия месец беше ми казал, че не съм му приоритет и че в никакъв случай не ме поставя пред своите приятели, как щеше да се развие връзката... Ами да, нямаше да се развие.

Според мен, в момента и двете страни сте наясно какво имате: ти - хладен и незаинтересован любовник, той - драма куин с несъразмерни за наличната връзка очаквания.

# 82
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 890
Поне видяхме какви майки произвеждат мъжете самогъзници....

# 83
  • София
  • Мнения: 35 278
Поне видяхме какви майки произвеждат мъжете самогъзници....
Джу, не е така.
Ти би ли търчала за всеки навсякъде?
Имат връзка, ама май само в главата на авторката.
Няма спомени какво му е говорила пияна, да се досещаме ли? Може би всичко, което на трезво представя за окей...

# 84
  • Мнения: 2 204
Няма нито един сценарий, в който той да държи на нея и да речем да ѝ е абсолютно бесен, че е излязла без него, и в който въпреки всичко не отива да си я прибере. Тя е или 0 или 1 за него, няма средно (по-точно ако има средно се закръглява на 0)

# 85
  • Мнения: 6 174
Браво на момчето! Да прибира пиянки посред нощ, че от какъв зор?! Както си отишла, така ще се и прибереш.

# 86
  • Мнения: 20 111
Явно си е до човек. Аз пък бих вдигнала ужасен скандал, ако имам нужда приятеля ми да ме прибере и той ми затваря телефона. Макар и пияна на дъска.
Бих вдигнала на и прибрала приятел/приятелка в обратната ситуация.
Тоя си е егоистичен гъз.
Говориш с него и не се свиваш, ако не ти е ок на теб. С други като него вероятно няма да имат разминавания.
Различни сме хората.

# 87
  • Мнения: 15 005
Ама стой, бе, джанъм, авторката има проблем с поведението му, защо него пращате по пътя?

# 88
  • Мнения: 116
Относно някои от коментарите - мога да гарантирам, че не е проявил ревност, понеже не му е в кръвта. Освен това може да се каже, че задочно познава въпросния приятел, макар да не са провели разговор.

И преди съм излизала без него - това сме го коментирали в началото, всеки има време само за себе си, не искам да обсебвам цялото му свободно време, както и той да ме ограничи. Под "излизала" в случая визирам домашно парти при мои приятели, при които по една или друга причина не е пожелал да дойде. Във въпросните пъти или не съм употребявала алкохол, или е било в разумни граници. Не се е стигало преди до подобна форма на телефонен тормоз.


Относно въпроса за приоритета - не мисля, че имам право да очаквам човека да загубви своите нужди в мое име. Ако си въобразя противното, ще последват само негативи за мен - поне с такова впечатление съм останала.

Не живеем заедно, но оставам сравнително често у тях. В случая нямаше да има значение къде ще му е удобно да ме остави - дали у нас, или у тях.

Аз не твърдя, че очаквах да ме посрещне с рози и бонбони... да, грозна гледка е пияно момиче. Да, никой не обича да му досаждат - особено вечерта. Мои проблеми са си, че съм очаквала по-голяма загриженост - никой на никого не е длъжен, както се изразиха част от коментаторите. Аз на своя отговорност отивам, на своя отговорност трябва да се прибирам. Просто признавам - явно наивно, детински, незряло - мъчно ми е заради реакцията му. Дори и да е заслужена.

# 89
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 890
Още от първия пост се разбира, че мъжът не обича да се напъва, не обича да се съобразява, не обича да го ангажират. Защо точно авторката трябва да е черната овца която си го е заслужила и едва ли не я изкарвате пълен пропадлък - напила се и излиза с друг мъж (в компания). Аууу какви грехове. Веднага на кладата.

Човекът си е самог@зник. Дали покрай този случай или покрай друг - все рано или късно щеше да се стигне до такава ситуация, в която да се види колко струва.

Общи условия

Активация на акаунт