ШЕСТОКЛАСНИЦИ 2020/2021

  • 23 948
  • 729
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 49
Браво на вас!

# 676
  • Мнения: 2 111
Tickles, Браво, каката и баткото ще помагат няма страшно, изобщо не се имай за възрастна ( стара), покрай децата ще се чувстваш като на 20, пък и вкъщи ще ти е весело, никак няма да ти е скучно.

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Пипилота, аз писах за ваксината. Вчера беше на втора игла. Никакви странични реакции, лека болка в мястото на убождане само. Алергична е към нурофен и фъстъци.

# 678
  • София
  • Мнения: 4 562
За възрастта, аз съм на 40, но освен шестокласничката, имам един бъдещ третокласник и бебе на 50 дни, на което не съм много млада мама Laughing
Добро разпределение на децата. Simple Smile

Тази година каката ще е на мушка и ще викам по нея. Малките да се оправят и да оцеляват някак. Опитвам се да накарам първолачката да чете, че поне това да отпадне като грижа. Но много се дърпа.
Ама да са живи и здрави, ще преборим учебния материал.

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 243
Аз съм на скромните 43.  Имам и бъдещ второкласник. Бих родила и трето дете като че ли, но половинката няма да се навие. Щерката най-редовно казва на баща си, че е в предпенсионна възраст, а той е на 44. Архаични изглеждаме в очите на децата.

# 680
  • София
  • Мнения: 2 062
Чета и се забавлявам от сърце на разказите ви как ни виждат децата като възраст. Малкият ни син от време на време ми поглежда побелялата коса  ( имам алергии към бои) и казва "Мамо, ти си стара, нали?" 🙄😃
С повечето от вас сме набори или почти, но седмокласникът е първото ни дете.

# 681
  • Мнения: 4 028
Зз моя набор има цяла песен: 74, 75,  тhe connels Sunglasses

# 682
  • Майничка
  • Мнения: 12 590
Навремето имах голям мерак за археология, ходех на едни кръжоци към музея, ваканциите копаех по разкопки, абе, страст. Помъкнала съм веднъж пеша една тайфа хлапета на кино, по пътя показвам разни интересни сгради, обяснявам къде какво е имало и т.н. Едно хлапе, много впечатено от представата за надбягванията с колесници в Римския стадион (под Главната в Пловдив, още го нямаше макетът на Джумаята), разказало на техните, че навремето Главната била като писта за Формула 1, но с коне. На въпроса им кога е било това, компетентно отговорило "О, отдавна, кака Гаргамела сигурно е била бебе, защото не е гледала състезанията на живо" (тогава живеех до площада). 😉

# 683
  • Мнения: 2 111
Ми кака gargamela е можела и екскурзовод да стане, добре си ги поразходила че и приказки си им разказвала, брава на теб.

На мен и стара да ми каже някой изобщо няма да го отразя, ако мойта ми намекне нещо от сорта веднага ще и кажа че баща ѝ е по - дърт динозавър от мен, и ако има въпроси да си пита него.

# 684
  • София
  • Мнения: 6 183
Моят син се закача отвреме навреме с мен, с въпроси за миналото. Почва от там имала ли съм нинтендо като дете. На отрицателния ми отговор пита, а компютър имала ли съм. А смартфон? И като кажа трети път не, любимо му е да пита: А мамути виждала ли съм и почва да се залива от смях сам Joy
Честно да си кажа, не съм убедена какво запомня от литературата. Утре ще бори "Една българка".

Пипилота
Скрит текст:
Моите след първа доза - само лека болка в ръката. Нищо им нямаше. В четвъртък са на втора. Дано пак е така!

# 685
  • София
  • Мнения: 4 562
И моите не могат да проумеят как не е имало навремето тв с много канали , мобилни телефони, лаптопи  (43г. съм). Съответно не разбират как така съм изчела книгите в нас.

Сега 'Немили-недраги' се чете с голям зор. А таях едни надежди, че поне тази книга ще се приеме добре. Още не е почнала Алеко. Там какво ще е чудо, не ми се мисли.

# 686
  • София
  • Мнения: 2 062
Бай Ганьо едва я смляхме. Една дума той, после пет обяснения от мен. Какво прочете и какво запомни не знам.  Накрая му пуснах филма с Калоянчев. Пак се диви - ама той казва едно изречение по книгата и после си го съчинява 😁....ех, сине майчин, какво ли знаеш за таланта на Георги Калоянчев...такъв неподправен образ е изградил  - Бай Ганьо 1:1.!

# 687
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Записвам се в темата с бъдеща седмокласничка. Аз съм набор 78 и си имаме и кака на 20 години. Прочела е Бай Ганьо, До Чикаго и назад и от утре ще бори Немили недраги.

# 688
  • Мнения: 2 111
Чета си ви аз как вашите се борят с какво ли не, а туй мойто едно лежерно, едно мудно, по - зле и от ленивец, макар и да ми е казала че е прочела нещо, все ми се иска да се пребори с мързела си и да погледне и за другите предмети нещо, преди малко и казах че ако не друго то поне да си изнамери таблицата на тоз хубостник Менделей, ама къде ти, пак забила муцуна в екрана и хич не и пука, то цял град вече разбра какво говоря и искам от нея, само тя не е, незнам докъде се чувам като набера енерцията, ама в нашия блок, който е от два входа, никога не съм чула за толкова години някоя майка да пищи, още повече като мен.
Ееее, не остана много, още малко и се почва с изпитанията седмокласни, хич, ама хич, не ми се иска това лято да свършва, но няма как, рано или късно ще почнат училище.

# 689
  • Мнения: 663
Мацки и аз съм навъртяла 44 лазарника 😁 ама хич не се давам. Мия лицето със сапун и не слагам никакви кремчета, гримове и всякакви други женски неща. 😂  За сега не се оплаквам. Веднъж само набора отбеляза, че съм по стара от интернета 😁 ама иначе набляга, че съм изглеждала на 30 . 😂 Пък си мисля, че всичко е до ген. Аз съм в критическа ( оперативно и доброзорно ) от 35 годишна пък с бръчки не мога да се похваля още 😊 Ние сме на почивка и като се върнем започваме леко и поетапно да припомняме уроците.

Общи условия

Активация на акаунт