Седмокласници 2020/2021 - Тема 14

  • 31 767
  • 729
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 869
silan, благодаря за уточнението, изобщо не се бях замислила Kissing Heart След изпита за Американския колеж, моят син явно има нужда да се чувства малко по-уверен, затова и няма да го запиша. И аз, чисто интуитивно, очаквам НВО по математика с леко завишена трудност - съдейки и аз по НВО на малките и по трудността на изпита за АК. Имам нужда да почета нещо, днес отивам да взема нещо на Хорхе Букай и ще прочета  "Упоритият дървар".
Искам да зябегнем някъде със семейството, но трябва да избирам ФУЧ за малките, след като излезе класирането. С чиста съвест днес пуснах заявление, за да не ходи на училище в седмицата на НВО-тата - да си почине качествено.

Последна редакция: ср, 02 юни 2021, 10:44 от beb4o_fb

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Ние плануваме на 18.06 с още няколко семейства от класа му да си починем и разсеем за 2 нощувки извън Варна. Ясно е каква ще е темата на цялото пътуване, но всички имаме нужда от това.
А след излизане на резултатите, ако имаме настроение, ще плануваме още нещо.

# 32
  • София
  • Мнения: 714
Кали, Silan,
Благодаря ви!

В нашето училище не се чува нищо за РС.

Относно желанията, набелязали сме на колко училища, но смятам, че е по разумно да изчакаме да видим резултатите.

Снощи гледаме списъка с авторите и произведенията по Бел за преговор и за последен път се убеждавам, че това е пълно безумие! Толкова много материал!
Започвам да се чудя как е в другите страни, по белите от нас?
Все ми се струва, че вървим половин век на зад?!

Марти и моята щерка е така и аз съм така, но си мисля, че това в наши дни не е плюс. Имам в предвид по принцип не е плюс за човека, защото общо взето като те видят, че вършиш работа повече те товарят.

Иначе щерката каза, че след изпитите ще спи и прави каквото си иска 3. дни. А ние майките от класа сме се разбрали да се напием в някоя кръчма! 😂😂😂

# 33
  • Мнения: 1 829
Добро утро и благодаря за новата тема:)

# 34
  • София
  • Мнения: 284
Frowning Баща ми твърди, че: "Да се преработиш може, но да се препочиваш - не. Затова почивка трябва да се прави при първи признак на умора." Явно тази философия е дълбоко генетично внедрена в нея и си почива, въпреки че има работа да върши. Много нерви (и часове разговори с психолог) ми костваше да проумея, че това е нейния начин и съм длъжна да го уважавам. Може би затова на мен ми ври и кипи, а тя изглежда сякаш има цялото време на света пред себе си.

 Dive, все едно говориш вместо мен 🙂 Вътрешно ми ври и кипи като я гледам как лежерно го дава. Д-р Бах се включва с удвоени дози 😏

# 35
  • София
  • Мнения: 2 437
Някой, в края на миналата тема, беше попитал дали общият успех от дипломата е балообразуващ.
Съгласно чл.59 от Наредба 10 на МОН, регламентираща приема в държавни и общински училища, общият успех от раздел А от дипломата се взема предвид единствено, когато има ученици с равен бал, надхвърлящи обявените места за прием и ако не могат за бъдат класирани по сбора от резултатите на НВО и балообразуващите предмети.
Чл.59. (3)
Ученици с еднакви показатели и след подреждането по реда на ал. 2 се подреждат в низходящ ред по средноаритметичната оценка от оценките по учебните предмети, изучавани в VII клас в раздел А на учебния план - български език и литература, чужд език, математика, история и цивилизация, география и икономика, биология и здравно образование, физика и астрономия и химия и опазване на околната среда, от свидетелството за завършено основно образование, превърнати по скала в точки в съответствие с ДОС за оценяването на резултатите от обучението на учениците.

(4) (Нова - ДВ, бр. 12 от 2017 г., в сила от 03.02.2017 г.) Ученици с еднакви показатели и след подреждането по реда на ал. 3 се приемат над утвърдения държавен план-прием и над нормативно установения максимален брой ученици в паралелка.

Благодаря за темата!

Чудя се колко често се среща този сценарий, но едва ли някой в тази тема ще има отговор на този въпрос... Моята дъщеря със сигурност ще има някоя и друга 5 - по физика, сигурно и по друго. Каквото - такова!

Веднага отговярам с пресен опит от миналата година. При нас се получи на първо класиране. Последното прието момче беше с бал като на моето и явно са играли допълнителните критерии. Дипломата на моя не беше пълно 6 - имаше две петици. По химия и физика доколкото помня. Така че, не е много често, но се случва и си чакахме второ класиране за гимназията, която искаше.

# 36
  • Мнения: 1 231
Наистина ги товарят по другите предмети, без да съобразяват, че сега им е доста натоварено и друго им е на главата на нези деца. Вчера се прибирам, прави презентация по ИТ за Бъгс бъни. Ми целият следобяд му отне, вместо да изрешава някоя задача. Аз последно писах есе по философия на големия. Ама като подкрепих с 3 чаши вино, като ми дойде музата, няма спирка, едвам ми смогна да води записки. И познайте - имам 5ца. Е как да ме стимулират да пиша пак. Отписях я тази. А и по История правих на голям картон родословно дърво. Галямо чертане, разпитване на родата и останалите живи роднини, та всичко да е точно в разклоненията. Е и там 5ца.

# 37
  • Мнения: 1 454
Дъждец, ние заминаваме на 20 юни за една седмица. Този седмица ще се чуя с директорката да пусна молба по семейни причини и с госпожата по БЕЛ, да знае , че ще отсъства. Юли ще чакаме класирания и няма да ми е спокойно, а и това се очертава последната година да ходим на юнско море.
За мен също е безумно това оформяне след изпитите. Според мен децата изобщо няма да са вълна след това, още повече след почти цяла дистанционна година. На моя син първия срок му излизаха оценки почти всеки ден, а втория има по 2-3 по предметите и сега се сещат да правят контролни.
Правиха класно по БЕЛ и математика по формат за НВО. Движи се около 60 точки и по двете, което мен не ме радва, но той се кефи, че е с най- висок резултат от целия клас 😀
Решила съм двата дни преди НВО да преговаря само.

# 38
  • Мнения: 370
Пък набора трябваше да пише по история за режима на Тодор Живков . С баща си писаха какво е било тогава,  но госпожата явна не и хареса положителната страна на режима и сега го кара да прави контролно върху целия материал. Много е възмутен.

# 39
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Кали, благодаря за темата!

При нас за родителска среща не се чува.
Учат си стабилно по всички предмети. Имат и групови проекти. Аз не участвам, всичко си прави сам. Включвам се, ако има затруднения с нещо и бъда помолена. Само по музика си почиват, но напоследък господинът по математика си присвои тези часове, както и допълнителното физическо. Наборът е станал царят на презентациите - само му дай тема и след половин час е готов Grinning
Учителят по история тази година е нов - университетски преподавател. В началото децата не го харесаха, но сега са му фенове. Кара ги да четат - История Славянобългарска, Търновската конституция, Конституцията преди 1989 г., а после да пишат есета с определен брой думи. Калоян има 5 шестици този срок. Joy
"Готви" яйца и пържени картофи.

# 40
  • Мнения: 4 127
Като чета за деца , които се чувстват виновни , че почиват ,си мисля къде сбърках Rolling Eyes
Стрес ли.... освен мен няма друг стресиран, дори и след всекидневните караници, хич не е стресиран
Цял ден си цъка на телефона и нищо не го интересува
Според него съм чакала да се провали, но той щял да ми докаже като удари стотачката Astonished
Освен дъното да удари , друго не виждам

# 41
  • София
  • Мнения: 4 899
Кали, благодаря за темата. Вие не спите ли, хора?
Хахаха Hug Снощи така се получи. Загледах се в първия епизод на един сериал, уж само началото да видя и така минах две серии. И ми се стори, че ще е приятно новият ден да ни започне с нова тема Blush

И друго - как децата ви ще се подготвят сега, в последните дни? Четат ли произведенията? Тестове, тези? Жокери?!
Тази седмица ще си препрочете произведенията от 6-ти клас, за да си ги припомни. Това е дадено и като ДР от школата, но и той самият си каза, че има нужда, след като беше направил грешка на въпрос за "Под игото"  на последния ПИ. Достатъчен му е, мисля, преговорът, който прави и в училище, и в школата. Единствено ще го накарам в оставащото време самичък да си направи сериозен преговор на причастия и наречия.

Ето датите:
Скрит текст:
Този график го сложих снощи на първата страница на темата, че ми се стори важно да си го имаме под ръка. Намира се веднага след датите на НВО.

Иначе щерката каза, че след изпитите ще спи и прави каквото си иска 3 дни.
Много е скромно твоето момиче само с три дни. Моят се гласи така да му мине ваканцията.

За желанията - има точно 4 най-желани паралелки, всичко останало е компромис, дори ще го нарека нежелание. Т.е. от петото място надолу, както и да ги наредя, ще е все тая. Затова ще изчакаме резултатите, за да решим окончателната подредба, спрямо какви точки е изкарал.

За никаква РС не се чува при нас, но и не мисля, че ни е необходима.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 374
Нашите заминават на зелено училище от 21 май за 5 дни.  Та май с НВО- то приключват училище. Сега ги доизпитват по разказвателните предмети, явно гледат да ги оформят.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Dive, кое ЧУ сте избрали? Признавам си честно, изобщо не съм ги поглеждала.

# 44
  • Мнения: 1 979
Kally May, благодаря за темата! Минахме 13-та фатална, вече пълен напред Grinning

В момента работата ми е да балансирам, защото моето е диване. Нито да го оставя да бездейства, нито да пресирам.

The Invisible, статистиката от резултатите на НВО за миналата година ми говори, че синът ти може и да е прав.

Общи условия

Активация на акаунт