Седмокласници 2020/2021 - Тема 14

  • 31 768
  • 729
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 537
Зелени училища, почивки в учебно време - няма начин да се случи такова нещо при нас. Ще си се учи и дооформя до последно. Добре, че повечето преподаватели проявяват разбиране и каквото не е сторено тази седмица, ще чака за след НВО.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Svetli, Екзюпери оглеждам като safety net. Девойката категорично отказва да учи в ЧУ, но ако нещо се обърка на НВО, трябва да има опция. Според нея Дървото било за предпочитане, но мисля, че просто ми говори напук и ако се стигне до там, ще успея да я убедя за ЧУ. Реално, уж не си е поставила непостижими цели (миналата година на второ класиране, за едната паралелка, която иска балът е паднал до 380), но докато не мине НВО, няма как да знаем...

# 47
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Благодаря за темата, Kally May!


А и по История правих на голям картон родословно дърво. Галямо чертане, разпитване на родата и останалите живи роднини, та всичко да е точно в разклоненията. Е и там 5ца.

Ха-ха това за родословното дърво го бях забравила. И аз правих такова. Лошото е, че хич ме няма с родата, а и баби и дядовци вече не са сред живите, за да питам.  Ами, доста проскубано дърво се оказа....

Иначе, колкото географски карти оцветявах - пълна безсмислица. Имаха проект за Априлското въстание, който трябваше да съдържа 2000 думи, като им беше дала 2-3 цитата от свидетели на събитията. Голямо писане и творене беше.   Не "ми" го хареса госпожата. Не било това, което тя си представяла, че трябва да бъде. Така и не разбрах, както точно си е представяла (наложи се да го преработя 2 пъти, но историчката продължила да твърди на щерката, че не е това, което иска).  Баща й прави някакви електрически вериги по физика, с едни лампички в 3 цвята. Пълна лудост. 

А за готвене или да помогне с нещо - да си пребере или изчисти стаята - си остава в сферата на мечтите ми. Трябва да се разкрещя, за да се вдигне и наполовина да прибере, и то с едната ръка - другата е заета с телефона. Ама, явно, каквото съм си надробила - такова си сърбам.

Чудя се и аз дали да не я оставя вкъщи преди НВО-то. Днес ми писа, че имало болни деца, които били на училище.....

# 48
  • България, София
  • Мнения: 1 754
Благодаря за новата тема Flowers Hibiscus

Връщам се да дочитам старата и тази.
Тези дни просто не ми беше до нищо.
Пробния по математика на Регалия девойката го прави с контрол от моя страна от дистанция, но нямаше друг начин. Въобще не знам какво е направила.
На преразказа има 22 т. За първи модул още не виждам оценка. Да се надявам ли скоро на такава?

Скрит текст:
За съжаление баба ми почина и от събота насам всички нагласи и краткосрочни планове станаха на пух и прах.
Вярно, че си беше на години, но се надявах да има още дни. Нямаше конкретни индикации, че може да е толкова скоро. Добре, че си я видяхме по Великден.  Утеха донякъде е, че си е отишла в съня си, а това е мечтана смърт за мнозина.
Лека полека отново влизам ритъм. 

# 49
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
И аз ще опитам да освободя по семейни причини сина ни в седмицата на изпитите.
Върнали им и по БЕЛ преразказа и с общ брой точки от 1 и 2 модул -91, би трябвало да има 6.
В училище се справя що-годе добре,но на тези пробни изпити прави изключително елементарни точки,които ме притеснява,че ще му костват много.Лошото е,че продължава да ги прави.Казва,че се притеснява на присъствени.А на що състезания е ходил....Явно си дава сметка колко важно е НВО-то.Rolling Eyes
Ние не мислим много за почивки,защото му предстоят републиканско и Купа по баскетбол.Обмисляме да отскочим до Камчия за 2-3дни на бунгала.Морето много ни разтоварва.

yovanka,чува се че Купата ще е от 19-21.06,а репа-след 30-ти юни.Знам,че Варна са подали заявка за домакинство за второто състезание.Дано този път сме тук Simple Smile

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 1 264
Не пиша често, но ви чета с удоволствие.
Предлагам ето този, за мен много полезен сайт, който наскоро открих - ако прецените, може да го сложите сред тези в началото на темата -
https://slovored.com/search/pravopisen-rechnik/%D0%91%D1%80%D0%BE%D1%8F

# 51
  • Мнения: 1 981
Kally May, благодаря за поредната тема за споделяне на мисли и чувства!
velina_v, светъл път на баба ти!

И поклон пред паметта на Ботев и всички негови съратници! Изнудих наборчето да ми изрецитира стихотворение от Ботев - "Хайдути" помни малко, "Обесването на Васил Левски" - малко повече.

# 52
  • Мнения: 174
И при нас нищо не се чува за родителска среща, явно са решили всеки сам да се оправя, както е било и винаги! Пробни изпити в училището също не са правили, сигурно пак по горните причини Simple Smile За сметка на това, при последните ПИ в  школата, резултатът е ......че трябвало много неща да се научат, но не са! Мислих, че ще се постресне, ще седне да учи денонощно, но не би!

# 53
  • София
  • Мнения: 714
Веднага отговярам с пресен опит от миналата година. При нас се получи на първо класиране. Последното прието момче беше с бал като на моето и явно са играли допълнителните критерии. Дипломата на моя не беше пълно 6 - имаше две петици. По химия и физика доколкото помня. Така че, не е много често, но се случва и си чакахме второ класиране за гимназията, която искаше.
[/quote]

Мони,
Стана ми интересно, влязохте ли на следващото класиране?

# 54
  • София
  • Мнения: 17 592

Ей, много сте бързи последните дни.
Ще погледна след малко какво съм изтървала, само да питам първо: до кога трябва да се оформят оценките (за дипломата) - сега или могат да ползват 2-те седмици след изпитите (в които, предполагам, ще се проверяват изпитните работи и така или иначе е преди класиранията / кандидатстванията)? Щото то нали влизат и тези оценки за кандидатстването - но пък докато не са готови другите... сигурно може?

# 55
  • София
  • Мнения: 4 899
Кати, до 2 юли трябва да се издаде свидетелството за завършено основно образование. А между 5 и 7 юли е подаването на документи за участие в приема на ученици. Учебната година свършва на 30 юни, т.е  учителите могат да оформят и в последната седмица на юни. Например, моето момче има насрочено контролно на 24 юни Rolling Eyes . Всичко е сметнато със сроковете.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 869
velina_v, моите  съболезнования, да почива в мир Cry
katiABV, нашата госпожа по БЕЛ чака резултат от НВО, за да оформи годишната оценка - знам, че нормативно няма такова изискване, но нищо не мога да направя, за съжаление...

# 57
  • София
  • Мнения: 14 684
И аз ще опитам да освободя по семейни причини сина ни в седмицата на изпитите.
Върнали им и по БЕЛ преразказа и с общ брой точки от 1 и 2 модул -91, би трябвало да има 6.
В училище се справя що-годе добре,но на тези пробни изпити прави изключително елементарни точки,които ме притеснява,че ще му костват много.Лошото е,че продължава да ги прави.Казва,че се притеснява на присъствени.А на що състезания е ходил....Явно си дава сметка колко важно е НВО-то.Rolling Eyes
Ние не мислим много за почивки,защото му предстоят републиканско и Купа по баскетбол.Обмисляме да отскочим до Камчия за 2-3дни на бунгала.Морето много ни разтоварва.

yovanka,чува се че Купата ще е от 19-21.06,а репа-след 30-ти юни.Знам,че Варна са подали заявка за домакинство за второто състезание.Дано този път сме тук Simple Smile
И на моя днес са му казали за Варна. Много е щастлив, вече мисли за бански и джапанки. 😂

# 58
  • София
  • Мнения: 1 020
Хайде и аз в новата тема.
Кали Flowers Hibiscus за новата тема. Все по-бързо ще ги пълним покрай изпитите, и дано да е с положителни и оптимистични коментари.
Реших моята девойка да я спра от училище от 9 до 15 с цел да се готви за изпитите. Говорих по този повод с класната, която ми каза, че до 15 имали устни уговорки децата да бъдат оформени, само при някои изключителни случаи ще ползват и трите дена до 23 юни да дооформят децата. Съответно девойката до 9 е поела ангажимент пред мен да разговаря с всеки един учител и да има прогнозни годишни оценки. И аз се чудя защо не ползват и дните след 18 юни.
Ние родителска среща не сме имали от първия срок, началото на октомври. Инструктаж не им се прави, относно протичането на НВО-та. Но тя е непоправим оптимист и не се притеснява. Или пък не показва притеснения, знам ли. Един ден когато вилнеех у дома за нещо покрай ученето, тя ми каза, че това, че е спокойна не значи, че не го мисли и не се тревожи, просто не го виждам аз. Дали е така или просто ми говори празни приказки, няма как да знам.

# 59
  • София
  • Мнения: 17 592
Вчера учителката по химия е ориентирала девойката към професията инженер-химик, та вчера търсихме информация какво се прави в тази професия.


Това е ХТИ (както и да се казва в наши дни). Доста неща могат да се правят, но на практика няма нещо, което да не може да се прави с ХФ на СУ (отново, както и да се казва в наши дни), а обратното е вярно - пр. учител няма как да стане с ХТИ.

Ние май изобщо няма да имаме РС - било то на живо или онлайн. Или поне не се говори за такава... ако е след НВО аз едва ли ще се завлека до там.

Общи условия

Активация на акаунт