Какво ще купя отново - 4

  • 95 125
  • 735
  •   1
Отговори
# 420
  • Sofia
  • Мнения: 4 081
олио Hosso - ти остави цената, купих го с цел пържене на картофи, картофи пържа веднъж два пъти годишно да кажем, ами всички в къщи имахме газове след това. Не е от картофите, те са от един производител и са хубави, купувам ги втора година.

Точно исках да попитам дали някой може да каже нещо за това Хосо, понеже мъжа ми искаше от него, но не съ, купувала. Благодаря - отказахте ме Simple Smile

# 421
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
А видяхте ли маслото с краварката: от 3.50-3.80 на промоции доскоро е вече 5.49 на промоция.Close
Иначе по темата от години съм на олио Калиакра и продължавам само с него/в много краен случай вземам Бисер/.

Последна редакция: чт, 09 дек 2021, 22:24 от margo**

# 422
  • София
  • Мнения: 30 208
олио Hosso - ти остави цената, купих го с цел пържене на картофи, картофи пържа веднъж два пъти годишно да кажем, ами всички в къщи имахме газове след това. Не е от картофите, те са от един производител и са хубави, купувам ги втора година.

Точно исках да попитам дали някой може да каже нещо за това Хосо, понеже мъжа ми искаше от него, но не съ, купувала. Благодаря - отказахте ме Simple Smile
Аз съм по-доволна от Hosso отколкото от Калиакра. Въпрос на личен избор и вкус. Нищо сме нямали след консумация на Hosso. Явно и това е субективно, кой какво получава и не получава.

# 423
  • Мнения: 3 615
Трета бутилка олио на тиган цвърка, има вода за съжаление.

# 424
  • София
  • Мнения: 8 587
Ние почти всеки ден пържим картофи (ММ е голям фен) с олио Бисер и или сме му свикнали, или не е особено лошо. Вече като слагаме тигана за картофите си имаме лаф: "сипи от скъпото" Simple Smile

# 425
  • Мнения: 812
Краве масло "Monarch". Френско, има вкус и мирис на масло! Взето на отличната цена от 3,99 лв за 250 гр.
Скрит текст:
Сигурно над 4 години не съм купувалa "немско" масло и продължавам да се чудя как веригите успяват да пробутват този боклук с гръмкото заглавие "deutsche markenbutter" на лековерните си клиенти. Френските аналози са супер, а цената е съвсем леко по-висока!

# 426
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
От маслото, което се намира в България, мога да препоръчам и Kerrygold, ирландско е. Трябва да се внимава да не се обърка с едно на Лидл, което имитира опаковката на 90% и пише нещо като ирландско масло, нищо общо нямат.

Краварки и дойче маркенбутер според мен са много гадни масла, някои дойче маркенбутер ги има и тук и са пълна отврат. За съжаление, моето любимо алпийско масло не се предлага в България, иначе е най-доброто, което съм опитвала до момента и вече само него купувам.

# 427
  • София
  • Мнения: 5 290
Колкото дойчето е немско в случая, толкова и Монарх е френско.
Ам четете ги тези етикети, пък после да класифицираме кой колко е лековерен 🙂

# 428
  • Мнения: 812
Не знам доколко наистина е френско, но ще повторя, та дано този път ме разберете: има вкус и мирис на масло, нещо което "немските" масла не притежават! Единственото немско масло, което ми е харесвало през годините е Мегле, но почти никога не е на промоция, още по-малко на цената на останалия "гняс", който мнозинството от българите предпочитат, само защото е евтинко! А вие очевидно не сте от "лековерните", явно затова така подскочихте...

# 429
  • софия
  • Мнения: 25 714
Краве масло "Monarch". Френско, има вкус и мирис на масло! Взето на отличната цена от 3,99 лв за 250 гр.
Скрит текст:
Сигурно над 4 години не съм купувалa "немско" масло и продължавам да се чудя как веригите успяват да пробутват този боклук с гръмкото заглавие "deutsche markenbutter" на лековерните си клиенти. Френските аналози са супер, а цената е съвсем леко по-висока!
Къде е на тази цена?

# 430
  • Мнения: 812
Mиналата седмица беше в Билата на тази цена, сега предполагам че вече не е, но след някой друг ден вероятно ще бъде в друга верига на подобна цена.
Между другото, днес 200 г масло Президент е 3,99 лв в Тмаркет:
https://tmarketonline.bg/product/krave-maslo-president-extra-82-200-g

# 431
  • софия
  • Мнения: 25 714
Там Президентът е произведен в Украйна. Въздържам се да пазарумав от Тмаркет аз.

# 432
  • Мнения: 812
Възможно е, никога не съм вземала от тази рафасовка. Малко масло консумираме вкъщи и купувам основно френско, когато е на добра цена.

# 433
  • Мнения: 1 164
А за това масло имате ли отзиви?

# 434
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
А за това масло имате ли отзиви?


Коментирахме го предните дни в темата за коледните сладки. Ето първото мнение за него, от една много симпатична жена, кулинарна блогърка, с отношение към продукти и рецепти:

https://bg-mam.ma/p/1377718/43928833

А това е моето мнение, в рамките на този пост:

https://bg-mam.ma/p/1377718/43929126

Следващото мнение, след моето, също е по повод това масло и също е на много добра кулинарна блогърка.

Общи условия

Активация на акаунт