Астрология - 20 тема (преди да попитате - прегледайте 1 пост)

  • 38 203
  • 739
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 3 846
Има много хора родени с ретроградни планети. Кога Меркурий, кога Венера, че и 2-те заедно. Еми няма как, така се случва, то ако всичко можеше да се планира.

Аз лично познавам няколко човека родени с ретро Меркурий и Венера (даже в един месец и година). Ми не мисля, че има нещо супер фатално при тях. Някои имат вече семейства и деца, други се развиха доста добре професионално, трети странят от връзки ама пък имат други цели и така.
Юни 2020 пак имаше такъв период, моя приятелка роди момченцето си тогава.
Януари 2022 пак двете планети ще са ретро заедно. И тогава ще се раждат деца.
На ретроградните планети понякога се придава много негативно значение, а не мисля, че е точно така.

# 391
  • Мнения: 3 262
Ретроградността и стационарността имат проявление в конкретен контекст. Такива планети имат значение като специфични тематични сигнификатори, било то в натал или хорар. При прогнозиране, натално и мунданно, също се отчита фазата на планетата.

# 392
  • Мнения: 805
Относно въпросът с луната по време на операции, знам, че не е добре на репродуктивните органи да се прави по време на скорпион, защото той ги управлява, но каква е разликата между него и рака не знам- май рак е за яйчниците, а скорпион външните. На каква луна трябва да се направи не знам, то дори и да се направи на стрелец, може нещо да се увреди пък черния дроб понеже той го управлява. Всяка луна крие рискове, като се вземе предвид рискът от белодробна емболия на всяка операция, може би и на близнаци не е добре. Като се премахнат и дните на нараставща луна, не знам какво остава. Но и аз се интересувам от този въпрос.

# 393
  • Мнения: 3 262
Луната отговаря за матката и ендометриума. Венера се свързва с яйчниците и хормоналната система.
Не е достатъчно да се гледа само знакът на Луната, когато се прави медицинска елекция. Има редица правила, които трябва да се спазят. Пълнолуния и новолуния следва да се избягват, както знаете, освен ако не е нещо екстремно, по спешност и когато нямаме друг избор. Според някои автори също така не се препоръчва Луната да съвпада с наталната, т.е. да минава през същия знак.

# 394
  • Мнения: 805
Сега навързвам нещата: че гинекологична операция не е хубаво операция да се прави в петък - защото петък е денят на Венера. А Венера и Луната къде е най-ползотворно да бъдат?

# 395
  • Мнения: 3 262
Управителят на деня от седмицата няма нищо общо. Все пак петък е ден на бенефик.
Сама няма да можете да си направите медицинска елекция, това е повече от ясно.

# 396
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Добавям "Астрологичният календар" за месец октомври 2021 г., изготвен от Звездна традиция

Астрологичен календар за месец октомври

В днешната ни публикация ще разгледаме най-важните астрологични събития през октомври. Ако следите редовно нашата страница, вероятно сте забелязали, че имаме традиция за всеки месец да пускаме такъв календар.

Изпращаме септември с ретроградна фаза на Меркурий, която е започнала от 27 септември в зодиакалния знак Везни, в края на съзвездието Дева, близо до най-ярката му звезда – Спика.
От началото на октомври продължава намаляващата фаза на Луната, след нейната последна четвърт на 29 септември.

6 октомври – новолуние във Везни. В същия знак ще са разположени Марс и Меркурий. За тази фаза очаквайте отделен и по-подробен мунданен анализ в страницата ни.

8 октомври – съвпад на Марс със Слънцето, това е тъй нареченото изгаряне. В рамките на същия ден Венера прави ингресия в зодиакалния знак Стрелец, където няма есенциални достойнства. Това е знак на Юпитер, с който Венера няма ефективен обмен на качества, приемането е само едностранно. Освен това тя ще бъде отслабена поради близостта до Низходящия лунен възел. Венера продължава да се наблюдава в небето като Вечерна звезда на фона на съзвездията Скорпион и Змиеносец.

Около 10 октомври предстои съвпадът на ретрограден Меркурий и Марс. Около тази дата се препоръчва да бъдете по-внимателни при водене на преговори, подписване на важни споразумения и стартиране на съдебни процеси.

11 октомври – Сатурн преминава в директно движение. Известно време преди това ще бъде стационарен. В момента той се намира в собствен домицил, а в директна фаза неговото влияние ще се засили, макар че сега е в по-слаба фаза спрямо Слънцето.

13 октомври – първа четвърт на Луната в зодиакалния знак Козирог.

18 октомври – Юпитер тръгва в директно движение. Известно време преди това ще бъде стационарен. В момента той е със слаб космически статус, така че и ефектите му засега ще са по-умерени. Меркурий тръгва в директно движение, като преди това ще бъде стационарен. Тъй като тази му фаза се случва при опозиция с Луната и непосредствено преди пълнолуние, има предпоставки за объркване, неуредици и проблеми с координацията около тези дати. С тази енергия ще е заредено и предстоящото пълнолуние в Овен, което ще се случи на 20 октомври.

20 октомври – пълнолуние в зодиакалния знак Овен. Марс все още е много близо до Слънцето и е недостъпен за наблюдения. По-подробно за тази лунация ще пишем по-нататък.

25 октомври – Меркурий достига своята най-голяма западна елонгация. Очаква се утринна видимост на фона на съзвездието Дева.

28 октомври – последна четвърт на Луната в зодиакалния знак Лъв.

29 октомври – Венера е в най-голяма източна елонгация, продължава нейната вечерна видимост на фона на съзвездията Скорпион и Змиеносец.



Доста неспокоен месец ще бъде Sad

# 397
  • Мнения: 11 338
Изключително много се интересувам от няколко дати. 12.10,13.10 и 14.10. Предстоят ми важни и дългоочаквани изпити, който ще доведат до някаква насока за бъдещето ми. Може ли някой нещо да каже? И аз не знам как да си формулирам въпроса 🤦‍♀️.
Живота ми от 4 години се преобърна на 180 градуса и няма спиране Simple Smile

# 398
  • Мнения: 1 286
Значи ако правилно разбирам, няма значение дали планетата е ретроградна в началото, средата или в края на периода си на ретроградност а по-скоро дали е стационирала преди да тръгне напред?

Винаги има значение. Зависи какво търсим. В случай, че ни интересува акцент - това е стационарната фаза. Ретроградието е неделима част от цикълът на една планета т.е има смисъл като част от едно цяло. Не можеш да прескочиш от първи клас в студентските години. Примерно. Ретроградността се изразява чрез по-голяма ефективност, активност на някаква символика. Моментите, в които планетата е стационарно-ретроградна или стационарно-директна, са нещо като отправни точки, които ако аспектират наталната карта, предполагат и повдигане на дневен ред на опорни теми за периода. Те са повдигнати от т.нар.ретроградна сянка.

 Ретроградната сянка се нарича градусовия отрязък между тези нейни две фази:
– градус на стационарно-ретроградна фаза на планетата - представлява нещо като стартовия момент, нишани, подготовка за това в какво може да  се изразява тази по-голяма ефективност, активност
– градус на стационарно-директна фаза на планетата -  развръзка, разрешение

# 399
  • Мнения: 46
Да, преди време бяха препоръчвани медицински астролози, но тогава бях на друга вълна и сега не мога да намеря този момент в търсачката. Ако не е проблем - бихте ли дали координати на добър медицински астролог?

# 400
  • Мнения: 3 262
Д-р Николай Колев, д-р Димитър Колев, д-р Светла Балтова.

# 401
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Момичета, здравейте Simple Smile Прочетох някоя и друга страничка от темата, както и от предишни теми. Някъде ми се мярна, че Лилит в Рак предразполагал (не знам как да се изразя) към проблеми със зачеването. Какво бихте ми казали по тази тема? . Една психоложка/астроложка ми беше казала, че нямам забрани за брак и деца. Брак имам, ама деца все още не. Благодаря предварително. П.С. абсолютен лаик съм на тема астрология, много малко неща знам.

Последна редакция: чт, 30 сеп 2021, 12:05 от Черешка 🍒

# 402
  • Мнения: 3 846
Не съм чела такова нещо, но само по Лилит да се определя липса на бременност е абсурдно.

Трябва да има много показатели, които да отчитат липсата на възможност за деца.
Важна е Луната, в кой дом и знак е, как е поставена, каква фаза, аспекти; 5 дом как е представен, управител/и, аспектите, които правят управителите с другите планети и т.н.

Не се шашкайте, по-добре ако ви интересува тази тема подробно, се обърнете към опитен астролог. Но не взимайте всяка дума за чиста монета, специално темата за децата, според мен си е Божа работа.

# 403
  • Мнения: 9 152
Момичета, здравейте Simple Smile Прочетох някоя и друга страничка от темата, както и от предишни теми. Някъде ми се мярна, че Лилит в Рак предразполагал (не знам как да се изразя) към проблеми със зачеването. Какво бихте ми казали по тази тема? Родена съм на 05.03.1987 в 08:10 сутринта. Една психоложка/астроложка ми беше казала, че нямам забрани за брак и деца. Брак имам, ама деца все още не. Благодаря предварително. П.С. абсолютен лаик съм на тема астрология, много малко неща знам.
На мен пък ми се стори много интересен този израз.
Да имаме/ нямаме забрани за нещо....
Забраните са написани в Божиите заповеди. За други забрани не ми е известно да има.

# 404
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Момичета, здравейте Simple Smile Прочетох някоя и друга страничка от темата, както и от предишни теми. Някъде ми се мярна, че Лилит в Рак предразполагал (не знам как да се изразя) към проблеми със зачеването. Какво бихте ми казали по тази тема?  Една психоложка/астроложка ми беше казала, че нямам забрани за брак и деца. Брак имам, ама деца все още не. Благодаря предварително. П.С. абсолютен лаик съм на тема астрология, много малко неща знам.
На мен пък ми се стори много интересен този израз.
Да имаме/ нямаме забрани за нещо....
Забраните са написани в Божиите заповеди. За други забрани не ми е известно да има.

И на мен ми се стори интересно, тя така се изрази. Иначе за Лилит в рак сега намерих поста, бил е Ваш, не знам дали правилно съм го изтълкувала :
Катерица, сб, 15 юли 2017, 00:15
Sotis, a ако Слънцето попада в 7 дом за вечерно раждане, какво е влиянието? Това е слаб дом за него, нали? Maya Bee, Лилит в рак, е показател и за проблеми със зачатие и бременост. Понеже ти е в 7 дом, затова написах за евентуално влияние върху партньора, брака. А ти поддържаш ли контакт с родителите си, живи ли са?


П.С. Съгласна съм, че е Божа работа, зачетох се и ми стана интересно, затова реших да попитам в тази тема Simple Smile Благодаря Ви за отговорите

Последна редакция: чт, 30 сеп 2021, 12:05 от Черешка 🍒

Общи условия

Активация на акаунт