Астрология - 20 тема (преди да попитате - прегледайте 1 пост)

  • 38 053
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 152
В astro.com как се задаваше ведически хороскоп?
Какво ни показва диаграмата Dodecatemoria/Dvadashamsha?
Двадашамша е Д12.
В астро не гледам ведическите карти, защото има много хубави ведически калкулатори; но и там може да си настроиш, като избереш в "Options for zodiac and houses" сидерален зодиак  ( "Sideral") и айанамша "vedic".

# 31
  • Мнения: 3 234
В astro.com как се задаваше ведически хороскоп?
Какво ни показва диаграмата Dodecatemoria/Dvadashamsha?

Додекатеморията е техника от античната елинистична астрология. И начинът, по който се използва, няма нищо общо с ведическата Двадашамша, която е тематична производна карта.

# 32
  • Мнения: 59
Здравейте! Някой би ли споделил как му се е отразила опозицията на транзитен плутон към натално слънце, ако му се е случвала. При мен в момента се развихря с пълна сила, като проявлението започна в началото на април, когато плутон вече беше подминал точната опозиция с малко. След това стана ретрограден и сега чакам да премине отново през точния градус на опозицията и се надявам след това леко да ме отпусне. Иначе се прояви съвсем класически - конфликт с друг човек, породен от външни обстоятелства и промени, с които колкото повече се боря, толкова повече се влошават. Чувствам се безсилна, безпомощна, гневна, преживях и загуба на близък човек. Може би единственото положиетлно е, че имам много физическа енергия, наспивам се бързо и действам без умора. Таа се чудя някой друг чувствал ли се е по подобен начин и има ли светлина в тунела поне в края на лятото и есента да ми олекне малко, преди плутон да стане директен и отново да направи опозиция (други точни аспекти не прави).

# 33
  • Мнения: 358
Здравейте! Някой би ли споделил как му се е отразила опозицията на транзитен плутон към натално слънце, ако му се е случвала. При мен в момента се развихря с пълна сила, като проявлението започна в началото на април, когато плутон вече беше подминал точната опозиция с малко. След това стана ретрограден и сега чакам да премине отново през точния градус на опозицията и се надявам след това леко да ме отпусне. Иначе се прояви съвсем класически - конфликт с друг човек, породен от външни обстоятелства и промени, с които колкото повече се боря, толкова повече се влошават. Чувствам се безсилна, безпомощна, гневна, преживях и загуба на близък човек. Може би единственото положиетлно е, че имам много физическа енергия, наспивам се бързо и действам без умора. Таа се чудя някой друг чувствал ли се е по подобен начин и има ли светлина в тунела поне в края на лятото и есента да ми олекне малко, преди плутон да стане директен и отново да направи опозиция (други точни аспекти не прави).
Само транзити на една планета не е причина за събитие. Прогностика се прави, като се използват прогностични методи, като Афезиси, Дирекции-няколко вида, Прогресии и Слънчева революция, която се разглежда задължително с Профекция.   Мит е, че транзитите на  Плутон, Уран и Нептун провокират събития.

# 34
  • Мнения: 59
Добре, може събитието да не е провокирано от транзита на Плутон, но си мисля, че усещането, което имам за ситуацията, начина по който я изживявам, са породени от него.

# 35
  • Мнения: 358
Добре, може събитието да не е провокирано от транзита на Плутон, но си мисля, че усещането, което имам за ситуацията, начина по който я изживявам, са породени от него.

Без  анализ на цялата карта, с определяне на съответните Хронократори, не е възможно да се правят коментари от астролози. Усещанията са ваши лични чувства, които могат да бъдат провокирани от други планети. По-добре не си самосугестирайте и не се ръководете от транзитите на Плутон. Сатурн като Хронократор може също да ви усложни живота за дълъг период от време примерно....

# 36
  • Мнения: 1 515
Имам въпрос....Като цяло голямо привличане от телци, не аз към тях, те към мен ...говоря за мъже, макар, че и с жените е така, но по-слабо ..Дали е от АСц - Рак? И дали това се дължи само на наталните планети?
Ще си пусна картата пак
Скрит текст:

# 37
  • Мнения: 59
В момента Марс ми е Хронократор. Разбирам, че анализа на даден период е комплексен, просто ми беше интересно да направя сравнение с някой друг минал през този транзит. Благодаря все пак за отделеното време.

# 38
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Имам въпрос....Като цяло голямо привличане от телци, не аз към тях, те към мен ...говоря за мъже, макар, че и с жените е така, но по-слабо ..Дали е от АСц - Рак? И дали това се дължи само на наталните планети?
Ще си пусна картата пак
Скрит текст:

Вероятно поради Венера на IC. Какво общо има АС Рак в случая?



В момента Марс ми е Хронократор. Разбирам, че анализа на даден период е комплексен, просто ми беше интересно да направя сравнение с някой друг минал през този транзит. Благодаря все пак за отделеното време.

Аз имах тежък проф. бърнаут при транзита на Плутон през Слънцето и последвала картринална промяна в работния процес, смяна на шефа ми, изобщо на работната среда. Слънцето ми е У6 в 10 дом.

# 39
  • Мнения: 9 152
sladkoto_agi, и аз съм така с телците....отдавам го по положението на Луната ми ( и Марса) .
По западната астролгия се казва, че Слънцата в земните знаци се разбират взаимно....моето е в дева....така че и по това до някъде може да се направи връзка. Но истината е, че с мъже телци не съм имала хармонични взаимоотношения....привличам ги..но не съм била ОК с намеренията им към мен.

Не знам нищо за Додекатеморията.
Написах за ведическата Двадашамша. Явно имат еднакво наименование? Тавтология; синоним или нещо друго?

# 40
  • Мнения: 3 234
Додекатеморията в античната "западна" астрология не се използва за анализ на семейната среда и родовата карма, за разлика от ведическата Двадашамша. Като инструменти за анализ нямат нищо общо.

# 41
  • Мнения: 9 152
Додекатеморията в античната "западна" астрология не се използва за анализ на семейната среда и родовата карма, за разлика от ведическата Двадашамша. Като инструменти за анализ нямат нищо общо.
Да, благодаря. Това го разбрах.🙂
Имах предвид самият термин Двадашамша...но всъщност, за мен  няма значение до толкова, че едва ли ще стигна някога до Додекатеморията 😀
Заради самата тема  ми се искаше да се изясни терминологията ( дали е дублиране ) , да не остават заблуди.

# 42
  • Мнения: 3 234
Иначе в превод от двата езика, старогръцки и санскрит, означават едно и също нещо – делене на 12. Това е общото. Но двете техники се използват за съвсем различни цели. Съвременното наименование на техниката в западната астрология - дуоди (англ. dwads) - повече се доближава до ведическия еквивалент.

# 43
  • Мнения: 1 515
sladkoto_agi, и аз съм така с телците....отдавам го по положението на Луната ми ( и Марса) .
По западната астролгия се казва, че Слънцата в земните знаци се разбират взаимно....моето е в дева....така че и по това до някъде може да се направи връзка. Но истината е, че с мъже телци не съм имала хармонични взаимоотношения....привличам ги..но не съм била ОК с намеренията им към мен.

Не знам нищо за Додекатеморията.
Написах за ведическата Двадашамша. Явно имат еднакво наименование? Тавтология; синоним или нещо друго?
И аз нямам хармонични отношения ...най-ужасни са ми, но са като магнит ...Бих искала "като магнит" да съм с козирог ама ..., но има и друго, иска ми се детето ми да е козирог ...дали е възмжно и дали ще е добре?
a.l.e.n.aчувала съм, че рак и телец се привличат ...

Последна редакция: ср, 16 юни 2021, 21:34 от sladkoto_agi

# 44
  • Мнения: 447
Плутон опозиция Слънце  и след това още няколко плутонови транзити. Самота, загуба на чувство за радост от живота, нов началник, много конфликти, болници, бременност, през която се чувствах безпомощна и ми ставаше постоянно лошо. Смачкване на егото, самоувереността, самочувствието.

Общи условия

Активация на акаунт