Каква марка климатик?

  • 2 102
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 953
Инвертер малайзийски

# 16
  • Мнения: 409
Ние сме с Hisense и сме доволни Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 1 455
Всички плюят Осака, но аз съм много доволна!  Взех го от представителството им в София. Факт е че на външни -17 градуса, вътре си прави 26, вие си преценете. Сметката ми за тока падна 3 пъти точно зимата. Ако имаш пари си вземи по-скъп, но съм виждала така прехваления General Electric на -9 да спира....

# 18
ОСАКА! Доволна съм много, само 600 лв с монтажа на промоция го взех това лято

# 19
  • Мнения: 3 457
ние още не сме го купили панасоника,но много наши познати са с панасоник и са много доволни,а да се надяваме 4е този на които сме се спрели е по-добрият панасоник,дано да не са му само парите по-добри Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 448

Имаме ги два такива  bowuu Най-доброто  Peace

# 21
Най-добре е Mitsubishi Heavy Серията Нi-cop Inverter, ама са скъпички. Но пък COP-а им е 5,45 за 20-ките , т.е. при вложен 1kW ти дават 5,45 kW, разбира се при ниски температури -20 С пада до 0,7-0,8 или до около 3,5 - 4 kW. Тихо вътрешно и външно тяло. Но пък пада голямо мотане от поне 2 седмици от предлагащите го фирми в София. Гаранцията е 3 г.

Fudjitsu не им остъпва, освен в СОР и малко по-шумното външно тяло. Но пък е 20-30 % по-евтин и инсталирането става на другия ден. Равняват се почти на серията на Mitsubishi ZD по цени и характеристики. COP-а пада при -20 С до 0,6 или при каталожен 4,26 за 9-ките падането е до 2,5 kW при вложен 1 kW. Гаранцията е 3 г.

Много добри са Panasonik TE09DKE и TE12DKE и HE09DKE и HE12DKE, особено когато са Японско производство. Дори тези ТЕ са с много тънко и елегантно вътрешно тяло с добър СОР, като на Fudjitsu. Много добри са серията НЕ, която гони Mitsubishi Нi-cop Inverter, но са малко по-скъпи и не толкова надеждни, въпреки че това са относителни неща. Гаранцията е 2 г.

Тoshiba със серията Daiseikai, май така беше, са също отлични но с 30% по-скъпи от аналогичните други, но пък за сметка на това имат руски сертификат, за работа при -30 С. Тук коментарът е излишен. Гаранцията е 3 г.

С кредит енергийна ефективност и малко обикаляне по банките може да получите връщане на 20% от стойността на климатика плюс монтажа, но не повече от 800 лв. За инфо http://reecl.org. Като сметнете и лихвите по кредита може да получите от 5 до 15 процента поевтиняване + пари за покупката, ако нямате налични. Ако го комбинирате с изолации и дограма може да спестите до 2000 лева.

# 22
  • Мнения: 201
Мерси за подробната информация, както и на всички други за отговорите! Вече си имаме инверторна 12-ка Fudjitsu и се надявам да не съжаляваме за избора.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт