Четвъртокласници 2021/2022

  • 31 466
  • 738
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 888
Здравейте,
И моята госпожица е 4 клас и ударно минаха входните нива по БЕЛ и МАТ, по ЧП също, но не е проверено още. Имаха и оценки на стихотворението на Е. Багряна, Обичам те родино!
За спорта, ходи на фехтовка от няколко месеца. Само за раздвижване, не е картотекирана и не се състезава за сега. Ако на някой му е интересно и удобно, в х-л Триада в Гео Милев са тренировките, вторник и четвъртък от 17:30. Набират си нови деца!

# 286
  • Пловдив
  • Мнения: 407
Входните нива на госпожицата са тази седмица 3 броя и едно другата седмица. За съжаление, ще пропусне входните тази седмица, защото е под карантина. 😔
 
 И в тази връзка да ви споделя, че за ученици под карантина болнични не дават! Зачудих се когато личната ми го каза, но г-жата от РЗИ го потвърди.

 Записахме я на уроци по състезателна математика. Каза, че иска да учи в математическата. Да видим дали ще положи достатъчно усилия..

# 287
  • Мнения: 29 263
Как не дават болничен? Как се извиняват отсъствията от училище и работа?

# 288
  • Мнения: 1 839
За карантинирано дете според НМЕ дават болничен само ако посещава детско заведение, а училището не е такова.

# 289
  • Мнения: 12 100
Не трябва ли да осигурят дистанционно обучение за децата под карантина? При това самото училище.

# 290
  • Мнения: 29 263
Добре, де, нали и родителите се карантинират?!? Болничен не им ли се дава? Или.....?

# 291
  • Пловдив
  • Мнения: 407
Дъщеря ми няма онлайн обучение. Класната ѝ праща какво са правили в клас и какво по занималня.
 
Не знам що за умна глава е измислила това за не даване на болничен за ученик под карантина! Очаква се че детето няма да седи само, за това записаха и моето ЕГН като човекът, който ще го гледа. Ако се раболее могат да ми дадат болничен, за гледане на дете, но ако го поставят под карантина - не! Аз имах "късметът" другото ми дете да е в градина иначе - неплатена отпуска.

# 292
  • Мнения: 29 263
А не са ли целия клас под карантина?

# 293
  • София
  • Мнения: 28 466
Добре, де, нали и родителите се карантинират?!? Болничен не им ли се дава? Или.....?
Не. Никога не са поставяли под карантина контактен на контактен.

# 294
  • Мнения: 29 263
Ох, и аз се обърках вече. Кой кога карантинират, кой се води болен, кой е контактен..... Да приключва тази сага, че вечеееее.......

# 295
  • Мнения: 427
На мен ми се случи на работа да има ковид болни и ние контактните не излязохме в карантина. Защото няма кой да работи иначе.

# 296
  • Мнения: 68 580
На мен ми се случи на работа да има ковид болни и ние контактните не излязохме в карантина. Защото няма кой да работи иначе.

И при мен така беше. Прикрива се яко, със съдействие и на РЗИ. Негласно де. Но се потулват.

# 297
  • Мнения: 427
Точно със съдействието на РЗИ.

# 298
  • София
  • Мнения: 2 014
То иначе наистина никой не трябва да работи. Чакат някой да прояви симптоми и тогава явно да си почива вкъщи. Simple Smile

# 299
  • София
  • Мнения: 5 283
Еми да няма изненадани тогава от развитието на ситуацията с напредването на учебната година и грозни коментари като затворят училища и други подобни мерки... Някак не е редно така, нали?
Ние имахме болен колега и щом това се установи, шефът ни хвана за ръчичка и под строй ни заведе на тест. Който е отрицателен, се връща в офиса. Който е положителен, отива да се лекува или да работи хоум, ако е добре и го пожелае. Който откаже тест - 10 дни хоум офис или отпуска за времето на карантината. Не можем да си позволим да разнасяме зараза, това е напълно безотговорно.

Общи условия

Активация на акаунт