Фън Шуй ІІ

  • 91 074
  • 996
  •   1
Отговори
# 480
  • България
  • Мнения: 224
Решили сме със съпругът си да сложим фототапет в спалнята си,за да освежим интериора.Бяхме решили да сложим океан,плаж,палми....,но прочетох,че вода в спалнята не е хубаво,така че отпада.Какъв съвет ще ми дадете?Дали да не сложа планински върхове... newsm78Ще съм благодарна ако ме посъветвате.Предварително ви благодаря!  bouquet

# 481
Решили сме със съпругът си да сложим фототапет в спалнята си,за да освежим интериора.Бяхме решили да сложим океан,плаж,палми....,но прочетох,че вода в спалнята не е хубаво,така че отпада.Какъв съвет ще ми дадете?Дали да не сложа планински върхове... newsm78Ще съм благодарна ако ме посъветвате.Предварително ви благодаря!  bouquet

Уффф...
Вода в спалня не е хубаво само ако това е същинската вода като фонтан! Защото тя шуми.
Снимки с морето, плажове, палми е супер според общи съображения!

Иначе, ако търсите по-индивидуално решение, трябва да проучим ситуация по-сериозно.

# 482
  • България
  • Мнения: 224
Благодаря ти за съвета,almays !  bouquet   Май се спирам на планински върхове...Ще послушам интуицията си... Simple Smile

# 483
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравейте  bouquet!
Имам нужда от помощта Ви.
Досега /близо 8 години/ спалнята ни е обърната в положение изток/запад - т.е. спим с краката на изток, като мъртъвците. Чувала съм, че не е хубаво Confused. Започнахме ремонт и бях решена на всяка цена да обърна леглото в положение север/юг, което било най-благоприятно. Да, но няма как да стане. Новата спалня ще заеме цялата северна стена /на нея е и вратата/ и няма да има място за бебешкото легло, а естествено искам то да е близо до мен. Остава пак вариантът изток/запад.
Толкова ли е зле ако продължаваме да спим така? Имам ли начини според Фън Шуй, с които да намалим това отрицателно влияние?
Леглото на бебето също ще е така, но пък мога да слагам бебето да спи с глава на изток и крака на запад...

# 484
  • София
  • Мнения: 2 019
Кой ти каза, че север-юг е подходяща посока?

# 485
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Кой ти каза, че север-юг е подходяща посока?
Така съм чувала newsm78...затова и питам тук, за да ми кажете как ще е най-благоприятно.

# 486
# 487
  • BG
  • Мнения: 793
Ох, аз иамм същият проблем, спим с крака срещу вратата, но не можем да изместим леглото  newsm78

# 488
Приятели и приятелки.

Фън Шуй не е нещо простичко както "никога не спите с краката към вратата".

Ако искате да получите подробно фън шуй проучване на вашето жилище, то изучавайте го сериозно при известни майстори или поръчайте си консултации. Иначе този опростен фън шуй за който пишат в популярни книжки е само развлечение, забавление.

Никой не може да отговори на такива въпроси, защото трябва да има плана на апартамента, посоки на света измерени точно с компаса извън блока и вътре, датите на раждане на всичките хора, живеещи в апартамента/къщата. Трябва да видим мястото, какви цветове са използвани, какви мебели са сложени в какви места, как са разположени вратата и прозорците.

# 489
  • София
  • Мнения: 2 884
Запис...не мога да ви изчета, а се пристрастих Blush

# 490
  • Мнения: 587
Боже , изпаднах в ужас! От 11 г живея в този апартамент, който има основно югозападно изложение...............сега като си изчислих числото ГУА ми е 9 , че съм изток, и това са ми най неприятните посоки
Число 3 (ХО ХАЙ) - беда и ущерб. Приводит к личным трудностям и неприятностям, неверию в свои силы.

Число 1 (ГУЙ) - пять бесов. Провоцирует ссоры, конфликты.

Число 2 (ЦЗЮЭ МИН) - прекращение жизни и полный крах. Приносит неприятности во всех сферах жизни.

Число 4 (ЛЮ ША) - шесть злых сил или шесть убийств. Самое неблагоприятное направление. Това е изложението на моя апартамент. Казвайте ми моля ви , каво да правя. Аз наистина усещах, че не се чувствам добре тук.

# 491
  • Мнения: 587
Ваше число Гуа - 1
Вы личность - Восточной группы
Благоприятные направления
Шэн-Ци   Успех   Юго-Восток
Тянь-И   Здоровье   Восток
Нянь-Янь   Романтика   Юг
Фу-Вэй   Развитие личности   Север
Неблагоприятные направления
Хо-Хай   Неудача   Запад
У-Гуй   Иллюзии (Пять призраков)   Северо-Восток
Лю-Ша   Враги (Шесть Убийств)   Северо-Запад
Цзюэ-Мин   Полной Потери   Юго-Запад  а това е пък на дъщеря ми, която е на 11 г ThinkingМного сложна ситуация.........кажете как да неутрализирам това неблагоприятно за нас изложение на апартамента в който живеем?

# 492
Нищо не разбрах.
"основно югозападно изложение" - какво е това?

Всички 8-те посоки има във всякакво жилище.
Трябва да видим какво точно има във всяка посока и в всеки сектор. Посока и сектор е различно нещо.

Можете да ни контактувате директно през ЛС или на сайта ни за да направим акуратно проучване на ситуацията.

И моля ви. Няма никаква нужда от паника.
Спокойно! Ще го изучим.

# 493
  • Мнения: 587
Та значи аз наистина вярвам в тези неща...............каках ви че не се чувтвам добре този апартамент. Правих какви ли не ремонти, заменях мебели, сега пак смятам да правя реконструкции, но апатрамента е ориентиран СИ/ ЮЗ, с врата - юг. Моето число гуа е 9  и аз съм източен тип. Помещенията които обитаваме са най вече в моето число 4- любов , брак. Ами аз съм разведена Wink, а 3 ми е  в мъдрост и знание........спалнята ми е 1 и 2. Който е запознат знае, че това са моите лоши числа SickАми сега?

# 494
shiva58: пак нищо не разбирам.

"апатрамента е ориентиран СИ/ ЮЗ, с врата - юг". Ако вратата гледа към юг, то апартамент е ориентиран Юг-Север, нали? Какво означава словосъчетание "апартамента е ориентиран" при теб?

Как си изчислила, че помещенията в които обитавате са най-вече в числото 4. Какво точно означава този "4"? Звезда 4-зелена? Триграма Сун? Посока Шен-Ци?

Защо 4 означава любов, брак? Откъде взе тази информация?

Какви школи използваш? Ба Джай? Фъй Син Сан Юан? Сан Хе? Сигурна ли си, че не бъркаш нищо? Защото не мога да разбера логика която е използвана за изкарването на изводите ти.

По-добре е да дадеш направо всички изходни данни: планове, датите, посоки, — за да знаем за какво говорим.

Общи условия

Активация на акаунт