Фън Шуй ІІ

  • 91 127
  • 996
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 139
това, че са различни школи ми е ясно, обаче кое да избера и как да ги съчетавам като има противоречащи се неща. В случая това за северния ъгъл ме устройва защото мястото ми пасва и мисля да сложа там шадраванче /по идея на Лилиан Ту/, но дали е правилно newsm78
Освен да пробвам, а пък ще видим дали ще има резултат
По-добре пробвай с шадраванче на изток и поработи върху офиса на мъжа ти.
dalala, щом нямаш чан можеш да използваш стенен часовник с махало ако имаш, пасва си в коридора или малка, бяла, кръгла, порцеланова чинийка с морска сол.


благодаря за съвета shoshi  bouquet На всичкото отгоре шадравана ми е син, така че мисля, че ще засиля въздействието му

# 946
  • Мнения: 13 512
Я да попитам и аз нещо. Имаме къща с черен покрив. Тъмно сиви керемиди. Това май не е добре, а? И входът на къщата  е от север, къщата гледа на юг,към реката. Това означава ли, че водата е зад къщата? И какво следва от това и как  се неутрализира?

# 947
  • София
  • Мнения: 2 019
Благодаря  bouquet,а за офиса на мъжа ми можеш ли да ми кажеш нещо

Еееее, как да ти кажа "нещо"? Хората са написали цели книги само за офиса, с няколко изречения няма да мога да изчерпя темата.

monda, по принцип е хубаво покрива да е червен, защото червеното е цветът на огъня и той се стреми нагоре, а черното е цветът на водата, която тече надолу и може да ви залее. Останалата информация е много оскъдна.

# 948
  • Мнения: 13 512
Добре, покривът вече е факт.../много е красив/, хаха..та как можем да го неутрализираме? Чела съм, че не е добре вода да минава зад къщата, затова попитах за реката.
Имам на Лилиан Ту книгата отскоро и по нея се водя, но....трудно ми се вижда да се съобразя с повечето неща, макар и в строеж още. По-скоро ще трябва да се постарая да неутрализирам.

# 949
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Благодаря  bouquet,а за офиса на мъжа ми можеш ли да ми кажеш нещо

Еееее, как да ти кажа "нещо"? Хората са написали цели книги само за офиса, с няколко изречения няма да мога да изчерпя темата.
...
Благодаря! Но в книгите освен за посоките нищо не прочетох.

# 950
  • София
  • Мнения: 2 019
monda, вече много пъти сме коментирали, че Лилиан Ту не е авторът от който трябва да се ръководиш при строеж на къща. Всъщност едва ли има автор, който в една книга да побере цялата информация, която е нужна на човек да си построи къща по законите на фън шуй.
Не винаги фасадата на къщата съвпада с разположението на входната врата, така че реката може и да не е зад къщата. При това казваш, че тя гледа към реката.

# 951
  • Мнения: 1 091
monda, даже е хубаво пред къщата да има река, още повече ако тече отляво надясно като застанеш така че и реката и къщата да са пред теб т.е. с лице към къщата. Като казвам "пред къщата" имам предвид, че входът е от тази страна, откъм реката /незнам при вас как е, но нашата къща имам и преден, и заден вход/. Наличието на река на това място предполага , че теренът е малко по-висок зад къщата /страната на черната костенурка/, а откъм реката е по-нисък /страната на червения феникс/. Ако наистина е така, това е много хубаво разположение. Важно е когато излизаш от къщата да не се изкачваш по нанагорнище.

# 952
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
dalala, щом нямаш чан можеш да използваш стенен часовник с махало ако имаш, пасва си в коридора или малка, бяла, кръгла, порцеланова чинийка с морска сол.

Благодаря ти, shoshi , за отговора. Ще се постарая сама да намеря обяснението на тези две коригиращи средства, но..... ако, случайно, не успея, си запазвам правото пак да те питам  Laughing Искам да намеря логиката на нещата и като цяло схванах пътя. Освен много чистене, трябва и много четене Laughing

# 953
monda, даже е хубаво пред къщата да има река, още повече ако тече отляво надясно като застанеш така че и реката и къщата да са пред теб т.е. с лице към къщата. Като казвам "пред къщата" имам предвид, че входът е от тази страна, откъм реката /незнам при вас как е, но нашата къща имам и преден, и заден вход/. Наличието на река на това място предполага , че теренът е малко по-висок зад къщата /страната на черната костенурка/, а откъм реката е по-нисък /страната на червения феникс/. Ако наистина е така, това е много хубаво разположение. Важно е когато излизаш от къщата да не се изкачваш по нанагорнище.

Отляво надясно не е добре във всички случаи. Благоприятна посока на движението на вода се определи по водни формули на 8 дракона и водни формули от школата Сан Хе.

# 954
  • Мнения: 13 512
Значи:
Главният  вход на къщата е откъм пътя. Има денивелция около 3 метра от пътя до терена.
От главният  вход се влиза направо на вторият етаж. Оттам по вътрешно стълбище- към 1 ви  и трети етаж.
Холовете, спалните гледат към реката, която е в ниското.
От първия етаж има вход/изход/ към двора. От по-горните етажи- няма.
Като застана на пътя и къщата и реката са пред мен, реката тече от ляво на дясно.
Керемидите, както казах  са черни.
Ако можете да си го представите- това е.
Още  не е довършена. На етап покрив е, няма още вътрешно разпределение. Поне там да се постарая няккви правила да спазя newsm78..ама много трудно ми се струва.Ще чета..

# 955
  • Мнения: 1 091
Монда, много добре си го представих. Аз имах предвид ако застанеш пред къщата и реката откъм страната на реката, т.е. не от пътя като гледаш, а от задната страна на къщата. Но това, което казвам е много общо. Това, което казва  almays със сигурност е по-точно, но дотам не съм стигнала още Wink А иначе по описание къщата изглежда страхотна.
... още повече ако тече отляво надясно като застанеш така че и реката и къщата да са пред теб т.е. с лице към къщата...

Отляво надясно не е добре във всички случаи. Благоприятна посока на движението на вода се определи по водни формули на 8 дракона и водни формули от школата Сан Хе.
Цитирам точно от книга на Т. Рафаел Саймънс: "Най-благоприятното разположение на 1 къща е когато тя се намира на издигнат терен, зад нея се издигат хълмове, а пред нея има езеро или лъкатушеща река. Би било чудесно ако река или поток тече от страната на Тигъра към страната на Дракона." Има рисунка, на която Тигърът е от ляво, а Драконът отдясно.
almays, моля те обясни къде е объркването! Може би не съм обяснила добре как точно трябва а се застане пред къщата newsm78

# 956
monda: за класически формули на школите Сан Юен, Сан Хе трябва да има точни компасни посоки на всички важни елементи. Затова не е възможно да дам точен отговор през интернет.

кия: в такива книги дават обща информация, която не изисква индивидуални измерения. Тези общи препоръки са чак такива, които може да даде през интернет, книгите, публични източници. Препоръки от публичните източници са нещо като "морето е хубаво за хора". Обаче има хора, които имат такива здравословни проблеми при които морето става неполезно, нали. Това вече е предмет на индивидуалното проучване.

# 957
  • Мнения: 1 091
almays, благодаря ти! Знам, че е така. А това, което съм цитирала от книгата, вярно ли е по принцип? Питам защото почти точно така се пада разположението на къщата ни относно околния терен, въобще не намесвам посоките тук.

# 958
Относно терен, хълмове, бавна река или езеро — да, това е добре.

Относно посока на течението — ако не се занимаваме с водните формули — няма разлика каква е посоката.

# 959
  • Мнения: 1 091
almays, благодаря! Вероятно тези водни формули са сложни, за да ги споделиш тук? Thinking Нашата къща вече е построена, сега ще започваме с обзавеждането. Има ли нещо, което ще ме посъветваш, с което със сигурност трябва да се съобразя при изготвянето на интериора?
Аз ще се похваля, че от днес имам компас и вече ще мога съвсем точно да определя посоките на новата къща.

Общи условия

Активация на акаунт