Лазерна епилация и електроепилация – 9

  • 45 566
  • 744
  •   1
Отговори
# 330
  • Light of Zartha
  • Мнения: 1 740
Аз бях в Аби бюти, повлиях се веднага и мисля пак да е там. Може би и аз ще го оставя за декември при свободно време.

# 331
  • Мнения: 9 616
....а ме бяха предупредили за 1 бръснене между 2 процедури....
На това пък каква му е логиката? Flushed
Лазерът въздейства на корена, така че бръсненето на поникналия косъм няма никакво отношение.
Ако косъмът е паднал - няма какво да се бръсне. Ако го има - бръсненето пак няма да повлияе, освен да го намали.

Аз скоро ще ходя на 3та процедура интим. Предпупредиха ме, че е възможно след нея да има най-малък ефект.
Но пък до момента съм много доволна. Правих и цели крака... много добре засега. Средата на декември ще станат 2 месеца и половина и мисля тогава да направя 2ра процедура.

# 332
  • Мнения: 5 848
Нямаше как да чакам по-дълги интервали, то като си има косми, не мога да ги трая, а ме бяха предупредили за 1 бръснене между 2 процедури.
Няма такова нещо. Между процедурите можеш да си се бръснеш, колкото си искаш пъти.

Въпроса ми беше свързан с броя процедури, просто ми се искаше да знам дали има напълно доволен от 6 процедури, но така като чета коментарите нямаме щастливка 😄.
Имало е такива дами, писали в темата, макар и рядко.

# 333
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Аз съм напълно доволна от 6 процедури на крака, може и да са 5, н помня вече. Ако между две процедури се налага повече от 1 бръснене, а не са първите две сесии, би ми светнала лампа. Спрях да бръсна още след втората, не се налагаше за 90 дни пауза.

# 334
  • Мнения: 339
Аз също съм изключително доволна, особено от интима и мишниците. И на двете зони имам по 10-тина косъма и то след 3-4 процедура. На 02.09 ми беше 5-тата процедура, а както писах - на 22.12 ще е 6-тата. Към момента нямам никакви  косми, но към края на декември ще видя колко от тези 10-тина ще избият.

Не съм толкова доволна обаче от зона цели крака. Там редукцията е около 70%, т.е. около 2/3  от космите се махнаха. Има си обаче и видим остатък, който ме дразни. Преди месец бях на 5-та процедура на тази зона. Към момент още нямам пораснали косми. Надявам се от 5 и 6 процедура до опадат по още около 10%. Аз не съм максималист и 90% редукция ме устройва.

Иначе много съм доволна от лазера и електроепилацията на зони брадичка и горна устна, които правя в Борекс. Резултатът само от 2 процедури е поразителен.

# 335
  • Мнения: 4 484
Bisky, аз имам 6 процедури на подмишници и пълен интим. Приключих през 2017 година и до момента не съм ходила на поддържащи процедури.

# 336
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Аз 2018 май  свърших мишници и бикини( не правя цял интим, адски ме боли) и не съм правила поддръжка. Краката направих преди месец, последно беше преди година и половина.

# 337
  • Мнения: 4 484
Сега Тарталета като каза 2018 се замислих дали и моята не беше тогава всъщност. Проверих си в my versus и моята последна е била тогава. Извинявам се, че подведох за годината.

# 338
  • Мнения: 31
Аз съм напълно доволна от 6 процедури на крака, може и да са 5, н помня вече. Ако между две процедури се налага повече от 1 бръснене, а не са първите две сесии, би ми светнала лампа. Спрях да бръсна още след втората, не се налагаше за 90 дни пауза.
Тарталета, много благодаря за тази информация! Благодаря и на останалите момичета, че споделят техния опит!  Опитах се да намеря в коментарите от началото на темата в кое студио ходиш, но не можах. Flushed Би ли споделила?

# 339
  • София-Младост
  • Мнения: 23 328
Тарталета не е в България.

# 340
  • Мнения: 8 758
Аз бях на първа процедура на цял интим  и подмишници на 24.8, а след това 22.10 за втора процедура.
Според ввас този срок ок ли е? Евентуално за декември знам, че ще е 3та процедура, но с точност кога не .... Кога според вас да отида за трета?

# 341
  • Мнения: 1 227
Аз бях на първа процедура на цял интим  и подмишници на 24.8, а след това 22.10 за втора процедура.
Според ввас този срок ок ли е? Евентуално за декември знам, че ще е 3та процедура, но с точност кога не .... Кога според вас да отида за трета?

Бих те посъветвала следващата процедура да направиш в началото на януари, ще са минали малко повече от 2 месеца от предишната. За интим и подмишници в началото 60-65 дни са окей като интервал, с времето се разреждат. Прецени вече след 4-5 процедури до каква степен се е разредило окосмяването и може да разредиш процедурите до 90 дни, ако имаш малко, фини и бавно растящи косъмчета.

# 342
  • София
  • Мнения: 265
Нямаше как да чакам по-дълги интервали, то като си има косми, не мога да ги трая, а ме бяха предупредили за 1 бръснене между 2 процедури.
Няма такова нещо. Между процедурите можеш да си се бръснеш, колкото си искаш пъти.

Въпроса ми беше свързан с броя процедури, просто ми се искаше да знам дали има напълно доволен от 6 процедури, но така като чета коментарите нямаме щастливка 😄.
Имало е такива дами, писали в темата, макар и рядко.

Аз ходя в Дерма Акт, интим и мишници, винаги ме викат на месец и половина интервал между процедурите, и да, там искат едно бръснене по възможност и то да е преди процедурата няколко дни (защото там искат 3мм косъм да има). При мен обаче лятото ми се наложи да ги бръсна по-често, че ходих на море, и за жалост ми се активираха почти напълно. Направя ли повече бръснения между процедурите те си се активират почти изцяло. При мен проблемът е, че имам много бели косми, които не се повлияват и съответно си растат (особено около срамните устни са почти изцяло бели). При мишниците положението е супер, имам 5 косъма на кръст и мога да ги дръпна с епилатор. Сега ми предстои последна процедура (от пакет по 6) и под мишниците вече нямам почти нищо. Интима обаче е супер, докато не почна да го бръсна, почна ли си се активират гадовете и това е. Сега не съм се бръснала и имам 3-4 бели косъма отгоре, и бая бели отдолу. Поне не си личат, но ме предупредиха, че бръсненето наистина ги активира и стимулира, така че спра ли с процедурите трябва да намеря друго решение за белите косми, ще видя обаче какво, че не обичам кола маската.

# 343
  • Мнения: 1 227
malka maimunka виж сега, аз също ходя в последно време в дерма акт и знам какви са им изискванията и какво разправят на клиентите. Няма такова нещо като "от бръсненето космите да се активират и да поникват нови и нови", просто не е възможно по ред причини. Да кажем ако обръснеш фин поникнал косъм и той да се "активира" и след бръснене да поникне по тъмен и твърд - да с това съм съгласна. Но бръсненето само по себеси НЕ активира заспали или умъртвени фоликули. Ако скубеш косъма, шанса корена да се "раздвои" и да се появят 2 косъма на мястото на един не е малък. Тази тяхна политика с НЕбръсненето между процедури е абсурдна и всеки път като ги попитам защо, отговора е уклончив, а се води че дерматолози правят процедурите (поне аз все при доктори съм се правила) и те трябва да са наясно с анатомията и сртуктурата на кожата и косъма. Единственото смислено обяснение на въпроса, защо трябва да ходя с поникнали косми е "че виждат реално къде има косми за обработка и така не пропускат зони и виждат как се повлиява косъма и дали изгаря", в това има някаква логика, според мен го правят по скоро за да се застраховат, че няма да пропускат зони.
При теб ако се активира растежа на много косми между процедурите значи нещо не е окей и не е проблема в бръсненето. Ако имаш само 5 косъма, колкото и да ги бръснеш все 5 ще си останат. Белите се примири че няма да изчезнат за жалост, аз също имам такива на триъгълника.

# 344
  • Мнения: 5 848
Косми не могат да се "активират" от бръснене, просто е невъзможно от медицинска гледна точка. Единственото, което би могло да активира наново фоликулите, е скубането от корен. Именно затова е строго непрепоръчително мъхът по лицето да бъде премахван с лентички или пинсета.
Освен това, ако един косъм е бил скубан многократно, в последствие е много по-трудно да бъде премахнат, посредством средствата за перманентна епилация (лазерна или електро-). Най-ефективно биват третирани и унищожавани завинаги "девствени" косми, които до момента не са били дърпани от корен.
Естествено, всеки е свободен да слуша препоръките на служителите в студиото, на което е избрал да се довери. Нямам намерение да влизам в безплодни полемики.

Общи условия

Активация на акаунт