Покупка на къща в гр. Стамболийски, мнения за града

  • 1 257
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Нуждая се от информация за град Стамболийски. Семейството ми има интерес към имот, който се продава там и в частност кв. Полатово. Имаме две деца - на 6г. и 9г., така че, ако може и информация и мнения за училищата. Въобще всякаква информация за града би представлявала интерес за мен, понеже не познавам никой от града.  Предварително благодаря на отзовалите се!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Хубаво градче е.
Има магазини,аптеки,училища,ясли градини,паркове,извънкласни занимания за деца на тази възраст.
За деца на тази възраст е супер.

# 2
  • Мнения: 8 875
Там няма ли завод за хартия, от който мирише неприятно?

# 3
  • Мнения: 207
Да, има завод и от него миризмата е ужасна, но съм говорил с местни хора, които били свикнали.
Но там зависи в кой край си на града, защото в определени части миризмата е различна.
Попитайте някой местен.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Има завод да.
Аз живея тук от 2018г.
Последната година имаша патардии и вече октомври или воември за 10 дни(планов ремонт правят) и тогава мирише.
Когато има авария също мирише.
Живея в централната част и когато има вятър се разнася и тук миризмата.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 578
Много ми е странно как се купува къща на място, което никак не познаваш. За мен тъкмо познаването на мястото е една от предпоставките за покупка. Няма ли начин да поживеете под наем известно време там, преди такава стъпка? Ами ако не ви хареса никак? Ако се окаже, че всички съседи са ви роми, да речем? Доколкото разбирам нямате и познати там. Наистина недоумявам...

# 6
  • Мнения: 7 261
На мен Стамболийски ми харесва, има хубави къщи с хубави дворове, малък китен южен град. Не съм живяла обаче там, ходила съм по различни поводи.
И защо да не купи къща в град, в който не е живяла? Аз така си купих жилище в Германия, в град, който много ми хареса и в който бях за първи път. Казах си: " Искам да живея тук! " И така.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 578
Аз не бих го направила.Хората сме различни. За един ден, никой град не мога да почувствам "свой". За мен един имот трябва да е и рентабилен, а като не познаваш града, нито пазара там, рискът да вземеш надценен или неструващ си имот, който ще си остане вечно твой, също е голям. Ами, успех с покупката!

# 8
  • Мнения: 207
На Стамболийски голямото предимство е, че е на 10мин от Пловдив и по новия път е удоволствие да се шофира ежедневно. Много хора пътуват по него, но не се усеща трафика, бърз и широк път.

# 9
  • Мнения: 7 261
Имотите в Стамболийски не са скъпи. Според мен си струва една къща в там, отколкото мизерен апартамент в Пловдив.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
Учениците в гимназиален етап масово пътуват до Пловдив. Години наред деца от там има в почти всеки клас на добрите пловдивски гимназии, което ме кара да мисля, че основните им училища са на добро ниво. В самия град не съм ходила от години, но често минавам покрай него. Ако трябваше да избирам къде да живея в района бих избрала селата Йаким Груево и Ново село.

# 11
  • София
  • Мнения: 371
Новия кмет направи много детски площадки и съоръжения . Града е съвсем нов от това ,което беше преди 10 години , но си е град от селски тип . За семейства е супер
Миризмата от завода  + че кв. Полатово не е хубав , до реката и знам , че там мирише по-скоро от сметището в Цалапица .

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Прекрасно градче, има си всичко необходимо - училища, детски градини, поликлиника, хубав център, магазини... Съвсем близо е до Пловдив, пътят е хубав, има си жп гара и редовен междуградски транспорт. Да, от хартиения завод понякога мирише, но това е по-скоро инцидентно (не е както беше в моето детство преди 30-тина години). Кметът полага доста усилия за облагородяването на града, има много хубави детски площадки и паркове, в момента на мястото на стария хлебозавод се строи голям търговски център (ще има "Билла", ДМ и др.), скоро ще има и нов инвеститор. Както някой по-горе е написал, определено повече си струва къща в Стамболийски, отколкото апартамент в Пловдив.

Общи условия

Активация на акаунт