Любители на Котки - Тема 160

  • 26 267
  • 739
  •   1
Отговори
# 390
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Искам да ви попитам, случвало ли ви се е котката ви да се опита да ви манипулира. Днес той направи бела, а аз като щях да му си карам, веднага ми скочи да се прегръща. Разбира се аз веднага простих. На втория подобен случай се усетих.
Нали ти казах преди, че котките са много умни Simple Smile Нашите котки са и нагли.

# 391
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Нагли,но мили...
И да, много са умни и определено разбират човешката реч...

# 392
  • Мнения: 3 778
Нагли,но мили...
И да, много са умни и определено разбират човешката реч...
Разбират и още как!!!

# 393
  • Мнения: 7 856
Нагли,но мили...
И да, много са умни и определено разбират човешката реч...
Не разбират човешката реч, но доста от тях ни четат мислите. Предишната котка (отдавна звездичка) много трудно понасяше пътуването, но беше много щастлива на село.
Като тръгвам да стягам багажа, ако съм решила да я взема, тя веднага се завираше на място, където няма как да бъде стигната. Но ако е за кратко и ще я оставя в апартамента, през цялото време се въртеше около мене и мъркаше.

# 394
  • Мнения: 10 622
sentido, имидаклоприд има в Advantage на Bayer и в Moxiclear на Norbrook. В Advocate на Bayer уж е комбиниран и за вътрешно обезпаразитяване (но като гледам, съставките с Advantage са еднакви, а има разлика в цената). Сигурно има и други търговски марки с имидаклоприд.

Току-що открих някакъв спот-он само за вътрешни паразити - Profender. Добро решение, ако котката не понася хапчета.

# 395
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
amy_nka,много полезна информация даваш, благодаря.

Не знам,или разбират човешка реч или ни четат мислите...Може и интонацията на гласа да схващат...Но разбират.
И аз го разбирам по принцип какво иска.
Най-любимото му занимание засега е да се пльосне върху мен или да си играем...
Вече схвана,че телефона няма да оставя и не го бие толкова,докато е в ръцете ми...
Ооох,сега е много сладък,лежи ми на гърдите,почиства се и почиства и мен...
За съжаление не мога да му върна жеста...Ако реша да го среша,не знам как ще реагира...Четката ми за коса яде много бой...не знам защо...

# 396
  • Мнения: 5 234
Възможно ли е котката да получи разстройство от антибиотика, който й даваме? Или да търсим друга причина. И какво се прави в този случай - даване на пробиотици?

# 397
  • София
  • Мнения: 6 117
Според мен е много възможно. При хора се действа с пробиотик, за котета предполагам също.

И в козината на Мади открих черни точки. Много странно, бълхи не намирам, не забелязвам да се чеше често, капах скоро Бродлайн...

# 398
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да,напълно е възможно да получи разстройство котката от антибиотик...
Ако е силно,антибиотикът трябва да се спре,пак на лекар...
Обезпаразитяване ли в вътрешно?От паразити също дрискат.

Тези черни точки да не са някакви космояди?
Аз за щастие не намирам ни бълхи,ни черни точки.
Слагахме веднъж Стронгхолд.Казаха всеки месец да се слага,ама...само ще тровя животинката...Колкото по-малко химия,по-добре ...

# 399
  • Мнения: 4 100
И Франки има разстройство от антибиотика. Въпреки пробиотика. Надявам се да му го спират вече. Какъв АБ взема? Лифурокс е при нас. От предните два нямаше разстройство, но от този вече 5 дена има.

# 400
  • Мнения: 5 508
Четката ми за коса яде много бой...не знам защо...
Защото е бебе и си търси другарчета за игра. Скучно му е, а енергията му е много 😁
Моите хем са възрастни вече и поне по веднъж на ден търчат като коне и се бият и борят, а ако беше само едно коте сигурно щеше да събори къщата 😁

# 401
  • Мнения: 9 193
Ивекс,
моят ММ преди години казваше "Който си има котка да си я гледа"
🤣 аз съм по строга с кот, а той по няколко пъти става нощно време щот Шони е един говорител, изпишка се и идва и почва да се обяснява , че е свършил работата и да ходи ММ да измие. Направи голямата работа към 5-6ч и пак идва качва му се до възглавницата и почва мау-мяу 10 мин. докато ММ не стане и не каже "Добре моето момче, ставам да го закопам акито"
п.с. нашия ходи само в паравана копа си плочките , та после душ винаги

# 402
  • Мнения: 15 239
pinko,
У нас е същата ситуация 1:1. И Чочо е много обяснителен.
По мъжки стават рано. Всичко се върши в екип. После единия яде, а другия пие кафе.
Не вярвах, че ММ ще се привърже към коте, но ....факт.

# 403
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Привързват се и още как.
ММ дума не дава да се каже на Ушатото, глези го, таткосва го, интересното е, че Уши знае и ходи и винаги се мазни на ММ, с един такъв поглед - не съм ял от един час.Joy
На него му е слаб ангела и веднага му дава, видиш ли горкия как е живял преди нямал е храна и дрън-дрън. Грижи се и за бездомните , в колата има гранули и вода, пластмасовите купи откъде ги вади не знам, но като им даде гранула и винаги им сипва и вода, няма куче, няма котка, радвам се, че е такъв.

# 404
  • Мнения: 1 208
Ох, новоизлюпения баща на Майкъл шега на земята и го гледа как яде, шъ умра.
Амчи той така не е гледал собствените си синове.

Общи условия

Активация на акаунт