Бременна съм - а сега?

  • 17 146
  • 419
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 588
И какво като ѝ предложи брак? Как ще приеме предложение за такава стъпка от непознат човек?
Прибързано е, но в поста си тя споменава, че е влюбена и предполагам дори да е изненадана, няма да избяга.

Чакайте, чакайте, без да знаем отношенията на родителите към момичето се стовариха всевъзможни обвинения върху тях. Това че са заможно не ги прави чудовища, мислете.

# 31
  • Мнения: 6 791
Разликата във възрастта не е никаква драма, ако вие не правите такава от нея. Нито си брутално по-възрастна, нито той е тинейджър. Риск виждам единствено, че не живеете заедно и не сте се опознали като партньори. В сладката част сте и зависи и от двамата дали ще се спогодите. Бременността е предизвикателен период за партньорите и ако са още хлапаци в емоционален план, няма да свършат добре нещата за връзката. На 31 години, на мама и татко отчет не дължиш. Уведомяваш ги за решенията и изборите си като възрастен, как и дали ще приемат твоите избори е тяхна работа. Не те ще ти гледат детето.
С този мъж говори директно. Не си го правила сама това бебе. Ако е готов да поеме отговорност, чудесно, ако не, това не променя факта, че ще имаш бебе. Няма да ти е лесно, но не е невъзможно млада, здрава, работеща жена да отгледа дете.
Няма нищо сложно в ситуацията, просто трябва да видиш как ще бъде приета от партньора, за да си наясно как ще процедираш.

# 32
  • Мнения: 118
Честито! Щом искаш детето, не слушай тези, които ти говорят за аборт. Повярвай - ще се справиш и сама (знам какво говоря). Разбирам да не искаш детето - тогава ти си решаваш, но тук ясно си личи, че го искаш. Така че - изборът е твой. Относно какви щели да бъдат последиците за детето - все още не се знае какви ще са. Но независимо какви ще са - дали след време би казало, че е добре, че е родено или би избрало да не се е раждало и да не съществува? Животът си е живот! Да, ако си "самотна" майка, поне в началото, може и да ти е трудно, но то гаранции никога няма. А може и да останете заедно. Съобщи му новината, кажи му, че детето ще се роди и той сам решава дали да участва в това или не. А след това просто живей! Щастие и успех! Simple Smile

# 33
  • Мнения: 506
Всичко е чудесно освен това:  "ако съм самотна майка как ще се справим финансово, няма да мога да плащам квартира и ще трябва да се върна у тях, а не искам..."
А те дали искат?
Или искат, не искат, ти ще се върнеш там с бебе, защото просто така си решила.
Какво да ти кажа, дано момчето не си бие камшика.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 36 790
Разликата във възрастта не е никаква драма, ако вие не правите такава от нея. Нито си брутално по-възрастна, нито той е тинейджър. Риск виждам единствено, че не живеете заедно и не сте се опознали като партньори. В сладката част сте и зависи и от двамата дали ще се спогодите. Бременността е предизвикателен период за партньорите и ако са още хлапаци в емоционален план, няма да свършат добре нещата за връзката. На 31 години, на мама и татко отчет не дължиш. Уведомяваш ги за решенията и изборите си като възрастен, как и дали ще приемат твоите избори е тяхна работа. Не те ще ти гледат детето.
С този мъж говори директно. Не си го правила сама това бебе. Ако е готов да поеме отговорност, чудесно, ако не, това не променя факта, че ще имаш бебе. Няма да ти е лесно, но не е невъзможно млада, здрава, работеща жена да отгледа дете.
Няма нищо сложно в ситуацията, просто трябва да видиш как ще бъде приета от партньора, за да си наясно как ще процедираш.

Само с болднатото не съм съгласна. Като сама майка виждам колко са важни баба и дядо на линия. Не че това означава, че решението е тяхно, но обикновено гледат и още как.

# 35
  • Мнения: 18 381
Ох, не харесвам въобще абортите, от моя гледна точка това е живот на дете. На собственото дете на тая, дето ще абортира. Ще кажете не е така, някакъв зародиш. А от кой момент става вашето дете? След като излезе ли? А ако подритва в корема не е ли вашето дете, значи от по-рано е станало? И в кой момент? Мии... според мен е от началото. Айде разбирам някоя да живее под моста и да ходи гладна, да направи аборт, ама в друг случай - не.
Може да не е точно по темата, но скоро писах в друга, дето жената искаше евентуално да абортира, а тук дори не иска, но плахо й го подмятат... Rolling Eyes

Плюс това за авторката би бил втори аборт. Дали после ще може да забременее за трети път, не се знае...

А какво му е на момчето, по нейното описание изглежда приятен? И да се стресира и откаже, поне ще дава издръжка.
Пък и абсолютно е възможно да се зарадва.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 36 790
Абе какви аборти, жената каза, че си го иска. Въпросът е дали ще го гледа сама или ще са двама.

Лори, теб те мислех за по-практична и здравомислеща (намигване).

# 37
  • Мнения: 4 972
Тя в главата, вече си има идеята, че иска това дете.
На 31 с един аборт..Сама , няма да и е никак лесно, но риска си заслужава..Пожелавам и позитивно развитие и семейство.

# 38
  • Мнения: 132
Дами, точно на родителите ми исках да сложа акцента. Естествено, че ако остана самотна майка, бих се радвала да разчитам на тяхната физическа помощ, не толкова на финансова.
За момчето, готова съм да приема и негативна реакция от него. На 24 е все пак, аз тогава летях е облаците. Каквото е решил Бог, аз това дете няма да го махна, не познавам майка му и баща му, само брат му, но той ме одобри веднага и се разбираме. Надявам се техните да се окажат добри хора. Имат внуче от брат му и го гледат добре.
За мен е толкова голямо щастие, а вече как да му го поднеса не знам... утре съм на преглед. Стискайте палци  Simple Smile

# 39
  • Варна
  • Мнения: 36 790
И моите родители се карат, то след толкова години като си знаете и кътните зъби... В допълнение като се пенсионираха и започнаха да изкарват 24/7 заедно нещата се пообтегнаха малко, но ела да видиш като дойдат внуците какво става. Не им остава време да се дърпат, а и хлапетата ги озаптяват, взимат ги за мезе, че се разправят за нещо и те кротват.

# 40
  • France
  • Мнения: 13 116
Стискам палци всичко да се развие както ти искаш Hands V

# 41
  • Мнения: 19 244
А, имали внуче от брат му, и го гледали добре...

# 42
  • INFJ
  • Мнения: 9 501
При всички положения, за теб е по-добре да родиш това дете, явно харесваш таткото и си готова да си го гледаш и сама в най-лошият случай. Ти си на 31г. не ти е последен влак това, но пък и закога да взимаш по-различно решение?
Очаквам с интерес да споделиш неговата реакция.

# 43
  • Мнения: 1
Колкото и гадно да звучи , за мен аборта е измислен за управление на броя на населението на Земята да не се увеличава много , отколкото за нашите права . За мен трябва да се прави при причини на бедност , майката има психично заболяване и много други сериозни . Но всеки си разбира нещата по свой начин . Авторке надявам се да оставиш бебето и да си щастлива Wink

# 44
  • Мнения: 4 972
Винаги омекват с внуците..Хайде да не е винаги, но доста често. Даже и да са мрънкали, когато ги видят..всичко се обръща.
Но, съжителството с родители е много трудно и натоварващо. Аз се разбирам перфектно с моите, но повече от седмица заедно и ме връщат в една друга възраст с подмятания и забележки.

Общи условия

Активация на акаунт