Бременна съм - а сега?

  • 17 129
  • 419
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 928
Колкото и гадно да звучи , за мен аборта е измислен за управление на броя на населението на Земята да не се увеличава много , отколкото за нашите права . За мен трябва да се прави при причини на бедност , майката има психично заболяване и много други сериозни
Сериозно ли смяташ, че абортът е ново явление?

# 46
  • Мнения: 19 104
Ами не. Сигурно 90% от родителите на студент, забременяла някоя кака след месец-два запознанство, биха агитирали за аборт и въобще не би се стигнало до внуци, пък да не говорим за хора, които имат и морков, и пръчка за размахване, как биха се зарадвали да се появи някой нежелан наследник. Не знам какво толкова се умилявате, ама в подобни случаи рядко се разтапят хората. А пък авторката за 1-2 месеца запознанство чак разбрала колко добре си гледат съществуващото внуче потенциалните свекъри, без да ги познава. Как да не си помисли човек, че може и да има някакви тънки сметки.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 597
Само едно нещо - на 24 не е малко момченце, на което да му е простено, че случайно е направил бебе. Вбесява ме това вечно оправдаване, че на мъжете всичко може да им се размине, заради възрастта. Реакцията му ще ти покаже дали в свестен или само изглежда такъв. Отговорността трябва да бъде и на двамата.

# 48
  • Мнения: 581
Аз съм потресена... първо как така възрастна жена уж на 31 години прави пиянски секс с момче на 24 без да се пазите.... след като нито сте говорили за деца нито нищо и айде кот стане.. абе това не е шега работа бе хора? да отидеш и да си купиш сладолед , това е дете ... и второ как така “той да реши дали ще бъде част от всичко това. “ Какво означава това?! Та той е баща на това дете дори да го гледаш сама ? той ако не иска деца в момента на 24 е все пак.. но това не означава че ти също можеш да правиш каквото си искаш и да го задържиш , все пак той ще е негов баща дори да не го гледа с теб, ( аборта също е лошо нещо ... ами да сте мислили навреме ... как може ( за пръв път пиша по такава тема и то такъв коментар с цел да скастря някого но просто се ядосах .. защото е недопустимо голяма жена да подхожда така безрасъдно)

# 49
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Според мен ще му дойде като гръм от ясно небе. Първоначално ще мига и ще онемее.

По-интересно е родителите му как ще реагират. Нейните ще я приемат.

# 50
  • Мнения: 709
биха агитирали за аборт и въобще не би се стигнало до внуци, пък да не говорим за хора, които имат и морков, и пръчка за размахване,

Какво точно казваш? Че ако авторката не поддаде на агитацията, ще я принудят с морков и пръчка да направи аборт? Може аз да не те разбирам, но не мисля, че аборт се прави на база подписка събрана от родата.

# 51
  • София
  • Мнения: 17 317
Деница,много полезно беше вашето мнение, колко хубаво беше някой да дойде да се скара на бременната жена.

Съгласна съм с мнението по-горе, че айде стига с това жалене колко малък бил. Деца да прави не е малък, ще се научи, че всичко има последствия.

Бтв, като майка на 20-годишен студент, който издържам, НИКОГА не би ми дошло на ум да натискам за аборт на бебе, което е направил. Никога!

# 52
  • INFJ
  • Мнения: 9 414
*News flash* за мъжете, но да... стигне ли се до бременност, решението го взима жената. Който е правил секс, да е мислил. Има хора, които на 24 имат и две деца вече. Той не е момченце на 15, достатъчно голям е.

# 53
  • Мнения: 14 928
Аборт не се прави с подписка, ама знам за случаи, когато са абортирали срещу пари или след заплахи, че това бебе ще бъде отстранено - намек, че ще стане с бой. Но това е при бизнесмени - едри риби. И с оборот 2 хиляди, и с оборот 200 хиляди, все си бизнесмен, но във втория случай си малко по-респектиращ и с повечко възможности.

# 54
  • INFJ
  • Мнения: 9 414
Доста се отдалечаваме от темата, но това вече е престъпление, което може да се докладва в полицията.

# 55
  • Мнения: 6 776
Какво значело "той да реши иска ли да е баща", ами точно това. Изненада, но не всички деца са припознати от бащите си или същите искат да имат нещо общо с тях. Не всички поемат отговорност за пиянски или не пиянски секс. Това разбира се към момента не се отнася за авторката, тя дори не му е споделила на човека.
Не мисля, че търси свекъри или някой да й гледа детето. Това, че ти е направило впечатление, че някои хора са добри баба и дядо, не значи, че си ги заплюла да ти отгледат детето. Насила хубост не става, ако искат, ще са част от живота на детето, ако не искат, не. И това е.
Като цяло много мнително и черногледо се подхожда. Едно дете ако е желано, ще се отгледа. В случая мисля авторката не е в драма искам/не искам бебе.

# 56
  • Мнения: 4 964
Ами не. Сигурно 90% от родителите на студент, забременяла някоя кака след месец-два запознанство, биха агитирали за аборт и въобще не би се стигнало до внуци, пък да не говорим за хора, които имат и морков, и пръчка за размахване, как биха се зарадвали да се появи някой нежелан наследник. Не знам какво толкова се умилявате, ама в подобни случаи рядко се разтапят хората. А пък авторката за 1-2 месеца запознанство чак разбрала колко добре си гледат съществуващото внуче потенциалните свекъри, без да ги познава. Как да не си помисли човек, че може и да има някакви тънки сметки.

О да! Със сигурност родителите му ще са сресирани. Кои ли не биха били..
Ама пък в такива ситуации си личи мъж ли е, момченце ли е..
Както и за жените..
Тя авторката си дава сметка ..

# 57
  • Мнения: 2 039
Подгответе се да си гледате сама детето.Що го искате това е и по-разумния вариант.24-годишен още е малък и надали ще поеме такава отговорност и то с 5 години по-голяма жена.Ако пък се ожените-добре но след няколко години той ще се сети че не се е наживял и пак същото.Как ще реагират родителите му пък не ми се мисли!

# 58
  • Мнения: 6 196
И в тая тема ли се филмирахте? Кви заплахи, кви принудителни аборти, баси филмите?
На 24 не е момченце, достатъчно голям мъж е и може да си поеме отговорност. Нито разликата им е фрапиращо голяма. Ако слуша мама и тате за такова нещо, по-добре наистина да не го брои. Нищо не пречи да опитат да си поиграят на семейство, много вероятно е да не се получи предвид връзката им на месец и половина и другите обстоятелства, но поне ще се знае, че са опитали.
Също авторката си е в правото си да задържи детето, след още един аборт не се знае дали ще може да забременее отново. Така че хайде да пишете малко по-адекватни коментари?

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 15 560
Ох, Sally, това, твоето, е като латино-сериал. Simple Smile Чела съм и съм участвала във всичките ти теми, та помня добре историята.

Първо, честита бременност! Лека и безпроблемна!

По отношение на момчето – на 24 хич не е толкова малък. Ще кажете, че е на 14... В миналото познавах един младеж на 19 (пак от заможно семейство, между другото), чиято приятелка беше на 32. Интересното в цялата история е, че визуално изобщо не личеше, че са на различна възраст. Връзката беше приета от роднините на момчето и официално афиширана. Не знам какво се е случило с тях в последствие, обаче.

Вие, като прочетохте за "заможни свекъри", май си представихте бандити от ранга на Божков. Ами, изобщо не е задължително, даже е малко вероятно. За авторката (предвид скромните ѝ доходи) вероятно всеки човек, изкарващ 5-6000 лв. месечно, е заможен, а такива в София – бол, в случай че действието се развива тук.
Та, изобщо не можем да сме сигурни, доколко свекърите имат потенциала да са фактор в любовните отношения на сина си.

Общи условия

Активация на акаунт