На море в Турция - Тема 71

  • 67 757
  • 813
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 386
Разбира се, че е индивидуално  - зависи си от самото дете и навиците му.
Аз си причиних ходене до Истанбул с автобус веднъж и... никога повече! Пък детето си съвсем не бих подложила на това.
Виси се по летищата, но е различно... там не е така скучно и досадно.  И трансфер до час с автобус после е ОК. Но часове наред, въпреки спирките, за нас не е опция. И все пак - всеки сам си взема решението. Съвети, едностранно,  ще чуете и от двата типа 😊

# 286
  • Мнения: 159
Благодаря на всички за мненията Simple Smile

# 287
  • София
  • Мнения: 4 884
Дълго пътуване с автобус си е сложно с малко дете, особено ако детето не е съвсем кротко.
Била съм пътник в такъв автобус с малко дете, което не можеше да се задържи на едно място. Тичаше по пътеката, катереше се по свободните седалки, мрънкаше, плачеше.
Лично аз не бих тръгнала с автобус с малко дете, чиито действия не мога да управлявам.

# 288
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Аз не бих си причинила автобус с децата и то не само заради тяхното спокойствие, а и заради останалите пътници. До дете си е, но едно 14-16 часово пътуване с автобус би изнервило много деца. Моите издържат много дълги преходи, но с личен автомобил, където правим това, което искаме. Спираме когато искаме, пеем много, играем игри, слушаме музика, голямото дете гледа филми. Малкото е по-шумно, криви се когато му се приспи, трудно би заспало на ръце в автобус. Всеки си знае децата и кое ще е най-добро за тях. Ако детето ви е спокойно, ще гледа филми със слушалки и ще заспи и проспи по-голямата част от пътя, то смело пътувайте с автобус. Зависи и в кои часови диапазони ще се пътува, дали ще е с нощен преход и тн.

# 289
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Моите пътуват по 14-15 часа с кола от малки, нямаме проблем. Спят в колата. ДА! СПЯТ! Защото тръгваме вечер и те спят на задната седалка. И да са будни, не се обаждат никога. Автобусът даже спира, ние не спираме. Спираме сутрин за по един сандвич и продължаваме. Как си го научите Wink

Пътували сме и с автобус, и със самолет. Всякак пътуват, не гъкват по пътя. ПРосто знаят, че пътят е дълъг и си мълчат.

До ден-днешен спят в колите ,като пътуваме, дори да е за 2 часа, дори да е денем. Така си свикнаха от малки. Не им става лошо, като им се доходи до тоалетна, казват отрано, да се ориентираме къде да спрем да ползват тоалетна.

Имам спомен един път в Гърция, вече бяхме минали Атина и пътуваме към Пелопонес. Беше вечер, късно и на малкия му се допишка, обаче ние пътя го знаем и знаем, че скоро няма къде. Спряхме да пишка на пътя, отстрани. И веднага спря една кола зад нас, да ни пита дали всичко е наред и дали имаме нужда от помощ. Чак ни стана неудобно на мен и на ММ, че хората, явно, така не правят Simple Smile

# 290
  • Мнения: 8
Здравейте, обмисляме почивка с автобус, но детето ни е на 5 годинки,според вас добра идея ли е, естествено зависи от детето, нашето е момченце, което не се спира много на едно място Simple Smile
Здравейте! 2 поредни години пътувахме до Дидим с автобус. На първата година баткото беше на почти 4г,а малката на 10 мес. Качвам се последна в автобуса и чувам: "Еее, бебе, ужас...Няма да се спи." Много неудобно се почувствах. Вярвайте ми, малката заспа към 10:30ч и стана сутринта. На следващата година тя вече беше доста по-своенравна, но се сдобих с моливи и книжки и нямахме проблем. И ние пътуваме често, децата някак свикнаха и не им прави впечатление.

# 291
  • Мнения: 1 652
Качвам се последна в автобуса и чувам: "Еее, бебе, ужас...Няма да се спи." Много неудобно се почувствах.
В обществен транспорт всичко може да се очаква. След като са ви продали пакет за почивка с бебе, имате право да сте там. Пълно е с възрастни хора, постоянно несъобразяващи се с другите, дето никога не им е неудобно.
За тези, дето все някой им пречи да спи (и аз съм от тях или не спя хич на път), продават тапи за уши. Да пробват със силиконови от аптеките. Откак ги открих преди години – ни хъркане, ни разговорливи спътници, ни чужди бебета, ни джамии в пет сутринта, ни италиански моторетки, сновящи под прозореца цяла нощ – никой не ми пречи на съня. Simple Smile

# 292
  • Бургас
  • Мнения: 202
Здравейте, обмисляме почивка с автобус, но детето ни е на 5 годинки,според вас добра идея ли е, естествено зависи от детето, нашето е момченце, което не се спира много на едно място Simple Smile
На първо място си зависи от детето, разбира се.
Моите деца от малки са свикнали да пътуват на дълги разстояния и нямаме проблем.
За първи път, като пътувахме за Турция малката беше на 3 годинки. И на мен ми беше много притеснено, но може би , защото имаме кака, като са две не скучаят. Автобусът почти половината беше пълен с деца. На всеки 2 ,5 - 3 часа се правят почивки.
За нас самото пътуване си е доста голяма част от цялостното преживяване, защото по пътя човек има възможност да спира, да разглежда и си е голяма емоция...Simple Smile

# 293
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Имате ли представа каква е цената само на пътуването с автобус, ако агенциите го продават отделно от хотелския пакет? Не съм попадала на подобна информация.

# 294
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Имате ли представа каква е цената само на пътуването с автобус, ако агенциите го продават отделно от хотелския пакет? Не съм попадала на подобна информация.

По миналата година ни свалиха по 80 лв на човек, защото си пътуваме с колата.
До Кушадасъ.

За тази не знам, този път не се съобразявах с автобусни пакети

# 295
  • Варна
  • Мнения: 3 940
Имате ли представа каква е цената само на пътуването с автобус, ако агенциите го продават отделно от хотелския пакет? Не съм попадала на подобна информация.

Различно е защото и километрите са различни , и условията на превозвача - обикновено калкулират между 80 и 120 лв..Има и случай когато дори продават места в автобуса , много рядко , но ако имат излишни , защото те печелят от пакета не само от транспорта.Нямаме случай да няма деца и няма случай да са две еднакви.Напоследък спасението е таблет или телефон добре зареден с клипчета и филмчета любими за детето.

# 296
  • София
  • Мнения: 1 420
Какви са причините да пътувате със собствен транспорт, аз поне с мойта проста глава си мисля, че само и единствено е това, че спираш където и когато си искаш. През агенция дори ти излиза по-скъпо. Фериботи, магистрали, напрежение от дългия път. Ако сте 4 човека в колата, в което се съмнявам по може да има някаква логика ако ви смъкнат по 80-100 лв от пакета, но за двама хич не е изгодно. Вече ако сам си организираш хотела е друга бира.

# 297
  • Мнения: 3 638
Имате ли представа каква е цената само на пътуването с автобус, ако агенциите го продават отделно от хотелския пакет? Не съм попадала на подобна информация.

Различно е защото и километрите са различни , и условията на превозвача - обикновено калкулират между 80 и 120 лв..Има и случай когато дори продават места в автобуса , много рядко , но ако имат излишни , защото те печелят от пакета не само от транспорта.Нямаме случай да няма деца и няма случай да са две еднакви.Напоследък спасението е таблет или телефон добре зареден с клипчета и филмчета любими за детето.
И аз мисля, че това е спасението, вчера купих таблета, днес ще го напълня с филми, взела съм още Не се сърди човече, Черен петър, книжки с логически игри от тези с изтриващия се маркер и имаме още от по-голямото останали едни логически игри с писалка на Тинкъл Старс, много са готини и синът ми доста време се занимава с тях и задължително "подкупи" /бонбони, които по принцип са му забранени на моя герой/ и похапване - солетки, брускети, там каквото обича, че като освирепеят децата са най-шумни и мрънкащи.

Аз да попитам за някакви промени от последните дни? Тръгваме в сряда, днес ще направим застраховките, във вторник ще направим антигенни тестове и ще попълня за Hes кода. Не ми е ясно за всеки по отделно ли трявба да го попълня, включително и децата или попълвам само за мен и слагам останалите трима в моята регистрация, както е за Гърция? Маските в момента къде са задължителни?

# 298
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Какви са причините да пътувате със собствен транспорт, аз поне с мойта проста глава си мисля, че само и единствено е това, че спираш където и когато си искаш. През агенция дори ти излиза по-скъпо. Фериботи, магистрали, напрежение от дългия път. Ако сте 4 човека в колата, в което се съмнявам по може да има някаква логика ако ви смъкнат по 80-100 лв от пакета, но за двама хич не е изгодно. Вече ако сам си организираш хотела е друга бира.
Ние пътуваме с личен автомобил, поради посочената от вас причина, плюс по-голям комфорт за нас и децата. Отделно с личен автомобил имаме възможност да излизаме от хотела за обиколки на интересни места, без да се съобразяваме с организираните екскурзии. Честно казано никога не съм смятала колко се оскъпява като цена, защото пред нас никога не е стоял вариянт да тръгнем с автобус. Вече ако имаше регулярни полети от Бургас щеше да е друга бира и да мислим за самолет, който съкращава много времето.

# 299
  • Мнения: 176
Какви са причините да пътувате със собствен транспорт, аз поне с мойта проста глава си мисля, че само и единствено е това, че спираш където и когато си искаш.

Това поне за нас е най-големия +.
По-малкото време за пътуване.
Ние винаги съчетаваме почивката и с малка екскурзия.

Общи условия

Активация на акаунт