На море в Турция - Тема 71

  • 67 784
  • 813
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 8 522
Всеки си знае.Аз съм много гнуслива и държа да е чисто и банята особено да е много добре почистена.Иначе съм като на тръни.Ако не съм в хубав хотел си нося чаршафи.😂
Що се отнася до храната ,и ние не ходим на почивка за  да ядем ,но поне храната да е хубава ,все пак съм на ваканция и не искам да ми късат нервите с кофти храна и ,мърляви стаи.

# 256
  • София
  • Мнения: 1 422
За хотел в България, когато се резервира през букинга, хотела плаща  + 20% от нощувката. Верно, не е на морето тоя хотел, но е курортен град. Така, че не е добра идея през букинга. Иначе за мнения става. Не вярвам букинга да взима по-малък процент от хотелите в Турция. Дори и по-малък да е няма да е под 15

Цитат
Le blue 5звезди
Персонала не говори английски,гола вода са!Добре поне,че е чисто и има невероятна гледка.
Когато дойде време за храна настава голяма патаклама.Обслужващите са бавни и мудни

Странно, в трипа е с рейтинг 4,5, което е доста добре. Да не би вашата летва да е вдигната много високо?

Последна редакция: пн, 21 юни 2021, 12:08 от valerko

# 257
  • Мнения: 681
За хотел в България, когато се резервира през букинга, хотела плаща  + 20% от нощувката. Верно, не е на морето тоя хотел, но е курортен град. Така, че не е добра идея през букинга. Иначе за мнения става. Не вярвам букинга да взима по-малък процент от хотелите в Турция. Дори и по-малък да е няма да е под 15

Букинг също така може да реши да ти върне тези проценти с комбинирани отстъпки от членство, линкове/кодове и мобилното приложение, както и има сайтове, които ти връщат 5-10% от сумата като кешбек или кредит за самолетни билети с Wizz например...

Тези неща както си знаем обаче и да се обясняват във форум от теоретици "файда никаква", понеже вече съм и опитвал и знам, затова който има желание знаете къде е магеланци...

# 258
  • София...........
  • Мнения: 955
Извинете, сега в тази обстановка във всички хотели ли навсякъде се ходи без маска?
Дори и в затворената части и на ресторанта , когато взимаш храна?

# 259
  • Мнения: 415


Цитат
Le blue 5звезди
Персонала не говори английски,гола вода са!Добре поне,че е чисто и има невероятна гледка.
Когато дойде време за храна настава голяма патаклама.Обслужващите са бавни и мудни

Странно, в трипа е с рейтинг 4,5, което е доста добре. Да не би вашата летва да е вдигната много високо?
Валерко не мисля че й е висока летвата,минала година бяхме до него,поне нас не ни впечатли този хотел,отделно като си тръгвахме се запознахме със сем.което си тръгваше именно от там и дамата беше потресена,каза че на това нещо 3* даже са му много,но това е дълга тема на разговор,но като цяло и за нас този хотел НЕ СТАВА!

# 260
  • Мнения: 4 406
Здравейте,
Темата е много красиво оформена, но аз съм съвсем неориентирана, затова направо питам за съвет:

Кой курорт в Турция препоръчвате за почивка сега, края на юни? Колебаем се къде да отидем, дали в БГ, дали Турция, дали..
Идея си нямам от курортите там, нито конкретни хотели. Ще пътуваме с личен автомобил.

Ще съм благодарна на всякакви насоки! Flowers Hibiscus

# 261
  • Мнения: 8 522
Здравейте,
Темата е много красиво оформена, но аз съм съвсем неориентирана, затова направо питам за съвет:

Кой курорт в Турция препоръчвате за почивка сега, края на юни? Колебаем се къде да отидем, дали в БГ, дали Турция, дали..
Идея си нямам от курортите там, нито конкретни хотели. Ще пътуваме с личен автомобил.

Ще съм благодарна на всякакви насоки! Flowers Hibiscus
Ако ще сте за Турция,разделете си пътя с едно преспиване някъде по средата.За да не се скапете от път

# 262
  • Мнения: 3 638
Здравейте,
Темата е много красиво оформена, но аз съм съвсем неориентирана, затова направо питам за съвет:

Кой курорт в Турция препоръчвате за почивка сега, края на юни? Колебаем се къде да отидем, дали в БГ, дали Турция, дали..
Идея си нямам от курортите там, нито конкретни хотели. Ще пътуваме с личен автомобил.

Ще съм благодарна на всякакви насоки! Flowers Hibiscus
Ако ще сте за Турция,разделете си пътя с едно преспиване някъде по средата.За да не се скапете от път
Доста зависи от къде ще тръгнат и къде точно в Турция ще изберат да почиват, доста дестинации могат да се вземат за ден без нощувка.
Преди две години Дидим - София го взехме за един ден, като се има в предвид и че се тутуруткахме по пътя спирахме няколко пъти и тръгнахме късно, абсолютно за ден може да се пътува Кушадасъ или Дидим.
Тази година сме в Алания и ще направим нощувки по пътя.
Ако искате по пътя да разгледате и някоя забележителност може да направите като нас. Ние направихме една междинна нощувка в Чанаккале, разгледахме на другия ден Троя и потеглихме към Дидим. Обаче пак много се мотахаме и стигнахме в хотела почти в 21 часа вечерта. Навръщане се прибрахме без нощувка.
Хотели има много трябва да си харесате нещо, което вас да ви удволетворява като база и да потърсите скорошни коментари за хотела, че от преди 2 години вече и аз не смея да кажа, не се знае как е сега. Иначе тогава бяхме в Аквасис и на нас много ни хареса. Наблизо има и други забележителности, които могат да се посетят. В Дидим има храм и древният град Милет е наблизо. Леле каква гръмотевична буря ни свари там, голям страх брахме и се бяхме сврели баш отгоре на върха на амфитеатъра, а компания ни правеше една месна костенурка. Големи емоции бяха Smile

Последна редакция: пн, 21 юни 2021, 14:12 от anbibian

# 263
  • Мнения: 8 522
О абсур е за мен без нощувка,и мъжа ми като беше на 30 години Бг-Италия Милано го взимаше за 12 с 3-4 спирки за кафе.Ама там е път -магистрала.Тук ни скъсаха нервите 50 км ограничени,90км.Не става .На мен от Чанакале ми писна до Кушадасъ ,камоли да го пътуваме това без нощувка.Ние спахме в Чанакале.Сутринта станахме в 6 и в Кушадасъ бяхме в 13,30
То ограничения,то полиция,не можеш да натиснеш педала
Висяхме и три часа на опашка за ферибот

# 264
  • Мнения: 4 406
О, благодаря,  изобщо не предвиждах забележителности по пътя, а всъщност е добра идея.
Ами, нека се ориентираме за курорт първо, пък после ще търся хотел. Дългичък ще ни е пътя при всички положения, в Западна България сме.

Всяка информация ми е полезна! Благодаря!

# 265
  • Варна
  • Мнения: 765
За края на Юни и то като се има впредвид сегашното хладно и дъждовно време тази година, определено отидете някъде в района на Анталия. Лошото е многото път, особено ако се тръгва от западна България, като сложиш и 1-2 часа на границата с тези тестове и ограничения, всичко може да отиде 16-18 часа в посока. Не че не може и за една нощ, но може да стане наистина много път. По-добре сложете по 1 нощувка, за предпочитане някъде на около 2/3 от пътя в посоката, така на другия ден ще стигнете в ранния следобед.

# 266
  • Мнения: 3 638
О абсур е за мен без нощувка,и мъжа ми като беше на 30 години Бг-Италия Милано го взимаше за 12 с 3-4 спирки за кафе.Ама там е път -магистрала.Тук ни скъсаха нервите 50 км ограничени,90км.Не става .На мен от Чанакале ми писна до Кушадасъ ,камоли да го пътуваме това без нощувка.Ние спахме в Чанакале.Сутринта станахме в 6 и в Кушадасъ бяхме в 13,30
То ограничения,то полиция,не можеш да натиснеш педала
Висяхме и три часа на опашка за ферибот
Не сме висяли на ферибота и в двете посоки ни натовариха веднага.
Пътуваме с две малки деца и ако не бях дала зор да видя Троя и в двете посоки щяхме да сме без нощувка по пътя.
Всеки си преценява възможностите и желанията, нека жената сама си реши първо къде иска да отиде, да си пусне маршрута на джи пи ес и да си реши дали ще прави нощувка или не, но  това, че вие не можете да минете маршрута без нощувка не означава автоматично, че ние останалите не можем.
Даже навръщане джи пи еса ни прекара през някакви баири и села с едни големи мандри и се влачихме супер дълго време подир една цистерна с мляко, но както каза ММ ако не беше джи пи еса нямаше да видим турските села.

# 267
  • Мнения: 51
Здравейте! Възможно ли е, който я има, да ми изпрати концепцията на Selectum family resort Belek? Не е спешно, но не мога да я намеря на сайта им. Също така, ако не е 2021, може и 2020 г. Благодаря предварително.

# 268
  • Мнения: 5 948

Даже навръщане джи пи еса ни прекара през някакви баири и села с едни големи мандри и се влачихме супер дълго време подир една цистерна с мляко, но както каза ММ ако не беше джи пи еса нямаше да видим турските села.
Как ме зарадва с това  - значи не сме били само ние Laughing Чак по някое време се зачудих ще ли стигнем до някаква цивилизация, или не.....
За нощувките - колкото и бързо да може да се кара, аз също съм на мнение, че е хубаво да има поне 1 междинна и досега така сме правели и двата пъти до Кушадасъ, а миналата година даже имахме 2 междинни на отиване - в Чанаккале и в Измир. Но аз обичам така, понеже се удължава и самата почивка като цяло. А технически погледнато - напълно е възможно и да не се спира за нощувка, особено ако се пътува през нощта.

# 269
  • Мнения: 1 622
Минахме границата днес следобяд,поискаха антигенен тест и сертификати
В хотела също ни искаха сертификатите
Как антигенен тест и сертификати? Не е ли или само едното или само другото?
Ние смятаме да минаваме само с антигенни..сертификати нямаме - не сме ваксинирани и минаха 6 м от боледуването....
Ние сме със сертификати за детето антигенен тест

Извинявам се за тъпия въпрос, но този антигенен тест се вади на хартия или от сайта за имунизация?
И другото, преведен на английски ли е?

Общи условия

Активация на акаунт