На море в Турция - Тема 71

  • 67 901
  • 813
  •   1
Отговори
# 240
  • София...........
  • Мнения: 955
Как да се прехвърли? В смисъл - отлепяш от едната и лепваш на другата? Ами нали и номер е написан при закупуването....
Не, наличната сума от стария стикер се прехвърля на новия.
Всеки стикер е обвързан с номера на колата.

# 241
  • Мнения: 176
Как да се прехвърли? В смисъл - отлепяш от едната и лепваш на другата? Ами нали и номер е написан при закупуването....
Не, наличната сума от стария стикер се прехвърля на новия.
Всеки стикер е обвързан с номера на колата.

Отивате в PTT ( пощенските станции където се продават стикерите ) и те ще ви го направят. Гледайте да е офис по курортите там поназнайват и английски.

# 242
  • Мнения: 5 978
Аа, нашите не са чак толкова, че да си заслужава разправия та. Ако ставаше през приложението щяхме да пробваме. Здраве да е.

# 243
  • Мнения: 8 536
В кой хотел сте?И с кои сравнявате в България?
Le blue 5звезди
Персонала не говори английски,гола вода са!Добре поне,че е чисто и има невероятна гледка.
Когато дойде време за храна настава голяма патаклама.Обслужващите са бавни и мудни

# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 2 027
В кой хотел сте?И с кои сравнявате в България?
Le blue 5звезди
Персонала не говори английски,гола вода са!Добре поне,че е чисто и има невероятна гледка.
Когато дойде време за храна настава голяма патаклама.Обслужващите са бавни и мудни
Доколкото разбрах сте почивали в България в най-хубавите хотели в Обзор и Несебър и сега да се набутате в Кушадасъ? Това имахме предвид когато писахме преди няколко поста.Четете преди да резервирате.Това ,че хотела е 5* не означава нищо.

# 245
  • Мнения: 8 536
В кой хотел сте?И с кои сравнявате в България?
Le blue 5звезди
Персонала не говори английски,гола вода са!Добре поне,че е чисто и има невероятна гледка.
Когато дойде време за храна настава голяма патаклама.Обслужващите са бавни и мудни
Доколкото разбрах сте почивали в България в най-хубавите хотели в Обзор и Несебър и сега да се набутате в Кушадасъ? Това имахме предвид когато писахме преди няколко поста.Четете преди да резервирате.Това ,че хотела е 5* не означава нищо.
Ситуацията беше такава в последният момент отпадна пътуване за Египет.И тази седмица е единственият вариант за море.На моят мъж това са му последни дни отпуск.
Иначе бяхме решили да ходим пак в някои от веригата Сол луна.Какво да гледам толкова .5звезди за Турция са ми казвали,че е ок.Какво според вас трябваше да направя .Проучване някакво,прочетох коментар всичките е,бяха положителни.Това  видяхме и избрахме.Риск печели ,риск губи.Поне шоуто на аниматорите тази вечер беше страхотно!

Последна редакция: пн, 21 юни 2021, 09:46 от MG18

# 246
  • Мнения: 239
Здравейте, бърз въпрос. На 11ти юли имам служебно пътуване до Измир. Мисля, да направя след това и 3 нощувки в Сиде да поглезя жената и детето. Преглеждайки набързо хотелите които според мен отговарят на стандарта на хубавите хотели при нас / Уейв, Рейна, Грифиди, Риу/, по рейтинга и отзивите в букинг основно, виждам цени гравитиращи около 160-200лв за нощувка. Като отхвърлям топ хотелите като Барут, Джакаранда, Сендидо където ми излиза около 500лв/ден. Това са нормални цени за Турция или да наблегна на директно общуване с хотелите или Бг агенции? Какво ще кажете?

# 247
  • Мнения: 681
Здравейте, бърз въпрос. На 11ти юли имам служебно пътуване до Измир. Мисля, да направя след това и 3 нощувки в Сиде да поглезя жената и детето. Преглеждайки набързо хотелите които според мен отговарят на стандарта на хубавите хотели при нас / Уейв, Рейна, Грифиди, Риу/, по рейтинга и отзивите в букинг основно, виждам цени гравитиращи около 160-200лв за нощувка. Като отхвърлям топ хотелите като Барут, Джакаранда, Сендидо където ми излиза около 500лв/ден. Това са нормални цени за Турция или да наблегна на директно общуване с хотелите или Бг агенции? Какво ще кажете?

По принцип нещата в Турция са малко по-различни и тук съм ги обобщил, но накратко повечето резервациите се правят още от миналата година при съвсем други цени и не се използва Booking, защото там цените обикновено са в пъти по-високи. Разчита се предимно на сайтовете на хотелите, много от тях обслужвани от голяма турска платформа, както и други платформи като например TravelRepublic.ie и Destinia.com. По време на сезона, дори и в странен сезон като този, вече всеки може да ти поиска всякаква цена, така че провери си всички сайтове, вероятно и някои от нашите агенции може да имат добри оферти в последния момент, не пречи и това да провериш и след това пиши на какво си се спрял и ще ги коментираме.

Все пак, само за обща представа, в Турция има доста контрасти и както може да видиш откровена мизерия така и няма таван за качество, което включва и дворцов лукс тип Долмабахче и 10 а-ал-карта например. Не че ти е ти е важно в случая, но просто казвам, че RIU, TUI и другите изброени, които и аз си ги харесвам за нашите си условия, както знаеш, в Турция са просто добри хотели от среден клас и не определят стандарта, това важи и за споменатите Jacaranda и Sentido, които нито са топ хотели, нито струват такива пари по принцип, а такъв като Wave не бих избрал, защото мащабите в Турция са други и типичните затворени комплекси, с които привлича региона, са средно с от 2-3 до 10 пъти по-голяма територия, което за 3 дни естествено няма значение, просто поставям нещата в перспектива.

Отзиви си чети на TripAdvisor.com, HolidayCheck.de, TopHotels.ru, както и в YouTube.com, където руснаците творят много и ще добиеш много по-добра представа за нещата и имай предвид особеностите на сезона.

Последна редакция: пн, 21 юни 2021, 05:30 от Adventurer

# 248
  • Бургас
  • Мнения: 202

Доколкото разбрах сте почивали в България в най-хубавите хотели в Обзор и Несебър и сега да се набутате в Кушадасъ?

Какво означава " да се набутате"?! Thinking
Това, че има лоши хотели и до там не толкова луксозни,  че то това важи за всеки един курорт, не само за Кушадасъ. Да, в Анталия , като цяло има  по- висок клас хотели, но не само. Всеки преценя според джоба.
Кушадасъ е страхотно място. Има хотели с невероятна гледка, местоположение, предлагане и не мисля, че предлага по-нисък стандарт почивка .

# 249
  • Варна
  • Мнения: 3 955
Както казва Авантюриста ''вече всеки може да ти поиска всякаква цена'' , а и много отдавна редовните пътешественици и туристи ''не се използва Booking, защото там цените обикновено са в пъти по-високи. '' - е да не е в пъти , ама и със сигурност Букинг и по рано използваните сайтове увиснаха като най - скъпи. Сега с тази лудница много често се ползва и ласт минит.Разнообразието при около 10 000 предлагани места за отсядане е огромно и като цени и като качество да не говорим , че на един и същи плаж един до друг могат да бъдат съвсем различни обекти като цени/качество и е съвсем нормално е за 2+1  алл/5* дори с включен автобус да е 100 лв./ден , не че няма и за 300 Е. Разговора става съвсем нереален ако се включват и каквито и да е сравнения с БГ , Египет , Хърватия и където и да е.Е някой може и да убеждава , че на Хавай , Бали или Мали е по хубаво. Има и друго - колкото и да четете по руско/немско/английско/танзанийско езични сайтове нищо няма да ви наподоби реалния личен опит.

Последна редакция: пн, 21 юни 2021, 09:12 от peterky2002

# 250
  • Мнения: 5 978
Аз не разбирам защо трябва някой да се чувства виновен, че е избрал да почива в Кушадасъ. Всеки гледа от собствената си камбанария, ама подобни вмятания колко пък чак било ужасно, как не трябвало човек да има особени очаквания и други подобни не са в услуга на никого. Разбирам за конкретен хотел да иде реч, ама ако ви слуша човек, то на всяка цена трябва да се избягва почивка там. А никак не изглежда да е така. Не вярвам всеки от вас, които плюете така, да живее в 5-звезден лукс и разкош 24 часа и 365 дни в годината, че да си позволявате да заклеймявате цял един курорт така.

# 251
  • Мнения: 239
Както казва Авантюриста ''вече всеки може да ти поиска всякаква цена'' , а и много отдавна редовните пътешественици и туристи ''не се използва Booking, защото там цените обикновено са в пъти по-високи. '' - е да не е в пъти , ама и със сигурност Букинг и по рано използваните сайтове увиснаха като най - скъпи. Сега с тази лудница много често се ползва и ласт минит.Разнообразието при около 10 000 предлагани места за отсядане е огромно и като цени и като качество да не говорим , че на един и същи плаж един до друг могат да бъдат съвсем различни обекти като цени/качество и е съвсем нормално е за 2+1  алл/5* дори с включен автобус да е 100 лв./ден , не че няма и за 300 Е. Разговора става съвсем нереален ако се включват и каквито и да е сравнения с БГ , Египет , Хърватия и където и да е.Е някой може и да убеждава , че на Хавай , Бали или Мали е по хубаво. Има и друго - колкото и да четете по руско/немско/английско/танзанийско езични сайтове нищо няма да ви наподоби реалния личен опит.

Общата информация и приказки тип бла-бла ги знам много добре. Питах конкретен въпрос, а не разсъждения, че в Турция има 10000 места.  И защо да не сравняваме?

"Редовни пътешественици и туристи не използват Букинг" а стига ве ....... в пъти по-високи цени са в Букинг?
Винаги  Букинг ми е ориентир, намирам хотела, после му намирам и реалният адрес и пиша на хотела, преглеждам и другите платформи за резервация. В повечето случаи директно с хотела постигам цени с 10-15% надолу, но пък в  пъти? хайде да не се изхвърляме. Да не говорим, че примерно за нашето черноморие, за хубав хотел, на 11.06.2021г букинг с отстъпките ми даде по-добра цена отколкото директно хотела, въпреки, няколкото ни посещения вече в хотела.  Та не знам подобни разсъждения на кой са нужни?

И конкретика, по набързо прегледана карта в ГугълМапс, си харесах Барут Хeмера.

- сравнително близо 3.2км до старата част на Сиде.
- почти градски хотел, за да можем да се разходим и в градчето, а не само да седим в хотела.
- по отзиви и оценки, напълно се вписва в моята представа за добър хотел.
- поради 3 нощувки и съществото на почивката / по-скоро екскурзия, отколкото почивка/ не търся, огромен комплекс с много пързалки и т.н които да уплътняват времето на 10на нощувки, а такъв с прилична и достъпна пеша градска част.

и сега цени / двама с дете 9г, 3 нощувки.

- директно през сайта на хотела е 950 евра.
- букинг - 1927 лв
- дестиниа - 1388 лева.

Бг екватор ми дадоха цена от 1950 лева. От Българските други агенции нямам инфо, двама още не са ми отговорили, на други не съм и писал.

Най-хубавата цена ми даде руското подразделение на ТезТур, които ползвам понякога при резервации - минимум 3 нощувки, колкото ми и трябват - 1250лв. От тази цена едва ли ще се слезне вече надолу.
Като има и хотели които ми харесват повече, но съответно са още по-скъпи.

200лв нощувка човек,  за Турция, пак ми се виждат множко. Това ми беше и питането към тези които пътуват и почиват, а не към теоретиците. Реално ли е да се намери, оферта около 100-120лв за хотел с хубав рейтинг, на който стандартните цени гравитират около 200+ лв нощувка?

# 252
  • Мнения: 681
По принцип нямам интерес от безсмислени разговори и сравнения, но аз лично използвам Booking и знам как да постигна добра цена и с него, поради което съм и инициатор на повечето от разправиите по този повод в темата за България, защото не знаят как да го използват, но специално за Турция по принцип не бих резервирал от там, защото когато си резервирам хотела в правилния момент от други платформи разликата е точно в пъти. Сега просто сравненията са безпредметни, а никой няма да седне да ти проверя цените специално за теб, като се има предвид, че в тях вече няма никаква логика и хотел като Джакаранда, който по принцип предлагам като "бюджетен вариант", ти реши, че е "топ хотел", защото цените му били много високи в Booking... 

Иначе приказките, че винаги можеш да смъкнеш от цената като се пазариш директно с хотела са точно теоретични разработки на базата ограничен и предимно български опит, защото по принцип най-големи отстъпки се получават от посредници, който осигуряват голям брой гости на даден хотел, поради което могат да предоставят и по-ниски цени от самия хотела, който насърчава този процес, някои дори въобще не се занимават с клиенти. И това между другото е един основен принцип в пазарната икономика "всеки да се занимава с това, което може най-добре", който се практикува и в много други сфери, дори съм работил с компании, които умишлено стимулират продажбите през посредници с по-високите си цени, защото нямат интерес да развиват такава дейност.

Успех ти пожелавам.

# 253
  • Варна
  • Мнения: 765
Всеки сам си решава какво търси за почивка и какво му допада. Като цяло, обаче изборът зависи и от мястото. В БГ-то сме ходили и на 3*, ходили сме и на Мирамар преди години на УАЛ, и то още докато не бяха ус*али хубавия плаж след дискотека Замъка на юг (даже не знам дали още я има). Ами Мирамар ни спести редовните удоволствия които сме срещали като сме били по БГ черноморието (вируси и разстройства), но реално не беше нашия тип почивка. За Кушадасъ не мога да коментирам, не сме били все още в района, но като ходим в Турция на море определено не УАЛ-а е това което търсим. Там ходим по места, където все още се е запазила природата, където е спокойно и без навалици, където не сме вързани с място и хотел, а можем да обикаляме и да сядаме да хапнем където ни хареса, а такива места има много. Там за разлика от БГ-то все още има селски райони по брега, където като отидеш се отпускаш и си живееш както ти допада, без да мислиш кога била закуската, кога бил обяда и т.н. в хотела. А ние както съм казвала не сме от ящните, обикновено я караме само на закуската в мястото където сме отседнали и после привечер вечеряме където ни хареса и където ни свари пътя. Това е нещото което ни харесва, свободата и безгрижието, което е нормално след като през останалото време в годината само работим и реално нямаме никаква свобода, един вид съвременно робство. Били сме и на 4* в Турция, били сме и на пансиони без звезди, ами честно казано нямаше никакво значение за нас, защото само спяхме и закусвахме на мястото където сме отсядали. През деня най-много да се приберем за душ след плажа и после обикновено ходим да гледаме нещо в района, т.е. не седим в хотела. Затова и не намирахме смисъл да плащаме големи суми за хотел, който реално ползваме само за спане и закуска, да не говорим че е имало пансиони с по-добра и свежа закуска от хотел 4*, без майтап. Така че всичко е въпрос на избор и предпочитания.

Последна редакция: пн, 21 юни 2021, 10:43 от MariaNova

# 254
  • Мнения: 239
По принцип нямам интерес от безсмислени разговори и сравнения

Не визирах теб в отговора си, защото твоите мнения са обобщени, ясни и полезни.

Общи условия

Активация на акаунт