Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

На море в Турция - Тема 71

• 56 717
  • 813
  •   1
Отговори
# 735
Здравейте! Някой може ли да каже дали Ptt след границата работи след полунощ,защото имам около 20лири останали в стикера и незнам дали ще ми стигнат до Истанбул и минаване на втория мост?
Началото на юни не!

# 736
  • Пловдив
В петък пътуваме за Кемер 🍀
Интересувам се от места, които може да разгледаме в околностите, ще съм благодарна, ако някой сподели такива.😍

# 737
Вземете екскурзия до Демре,Мира[,Кекова/i]

# 738
  • с трима мъже :)
Момичета и момчета,
СПЕШНО МОЛЯ ЗА ОТГОВОР

Някой препоръча ли тук място за спане в Шириндже? Помня, че препоръчаха ресторантче, местно, с местни вина. Но хотелче?

И второ: Амфитеатърът Аспендос. Искаме да го видим. Има ли къде да се спи наоколо, без да е скъпо, а напротив - възможно най-евтино. От това, което ние намираме в нета са само скъпарските хотели, по крайбрежиео. А ние искаме нормален, евтин селски хотел/къща за гости.

# 739
Цитат

Днес говорих с Ориент и ми казаха, че за влизане в Турция, при ваксинирани родители и деца под 18г, тестове не се искат.. Вече не знам какво да правя, информацията е доста разнопосочна.

Те това се иска към днешна дата, от утре може и анален секрет да искат.....от сайта на Версо
От 28.05 освободени от PCR или БЪРЗ АНТИГЕН тест са всички туристи с документ за поставена ваксина срещу COVID-19 с изминати най-малко 14 дни от втората доза!
От 01.06 Турция изисква предоставяне на негативен PCR или БЪРЗ АНТИГЕН тест за влизане в страната на всички лица над 5,99 г.;
Считано от 01.07.2021 г. при прибиране в България от чужбина, за освобождаване от карантина ще се признават следните документи:
Сертификат за ваксинация срещу COVID-19 (14 дни след втора доза).
Отрицателен резултат от PCR тест или антигенен тест.
Положителен тест за преболедуване на COVID-19 през последните 6 месеца.
Освободени от тези изисквания са децата до 11,99 г.

Точна така прочетох:

5) Пътници на възраст 6 и повече години, които не са обхванати от първия, втория и третия член, и желаят да преминат през ГКПП на Турция ще бъдат допускани в страната ако представят документи, че са били  ваксинирани най-малко 14 дни преди влизане в Турция или са били диагностицирани с COVID-19 през последните шест месеца, считано от 28 -ия ден от първия положителен PCR резултат от теста. Представените документи/удостоверенията, трябва да са издадени от официалните власти на съответната държава. В случай, че сертификатът за ваксинация или документите, доказващи, че е прекарано заболяване COVID-19, не могат да бъдат представени ще се изисква представянето на отрицателен PCR тест, направен най-много 72 часа преди влизането в Турция, или чрез представяне на отрицателен резултат от бърз антигенен тест, направен най-много 48 часа преди влизането в страната.

А за влизане в България :

9. Необходимо ли е за децата да се представя документ, показващ отрицателен резултат от изследване по метода на полимеразна верижна реакция или отрицателен резултат от проведен бърз антигенен тест преди влизане в страната?

За децата до навършване на 12-годишна възраст, независимо от зоната, в която попада държавата от която пристигат, не е необходимо да се представя документ, показващ отрицателен резултат от изследване по метода на полимеразна верижна реакция или отрицателен резултат от проведен бърз антигенен тест преди влизане в страната.

Ето и линкове:

https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Asia/turkey

https://www.mh.government.bg/bg/informaciya-za-grazhdani/chesto- … epidemichni-merk/

# 740
Здравейте ,
За поредна година ще пътуваме към Турция на море , тази година обаче направихме късна резервация за първите 15 дни на септември за Фетие, и започвам да се притеснявам дали не трябваше по- рано с оглед да избегнем затягане на мерките, но свършена работа вече, и децата очакват с нетърпение /на 6 и на 3г/, ваксинирани сме и много се чудя как да процедираме с голямото ни дете, и дали и какъв тест да правим (стана на 6 миналата седмица) 🤔
Ще пътуваме на 31.08 до Истанбул, на 01.09 до Измир и на 02.09 ще сме във Фетие, навръщане вероятно ще сме през Чанаккале ако са затегнали много мерките и ще е само с 1 междинна още го мислим как да е. Чета ви от години, рядко се включвам , последно 2018, когато много се прецакахме с Ария Клирос, но това ще ми е обица 🤣
Имам спомен от предните години за една много обстойна публикация за района на Фетие, разкази и пр. - не я намирам обаче , какво да посетим и то едва ли ще ни стигне за всичко времето , видях че Аквапарка не работи, за Каш и Капуташ също четох , Олудениз ще ни е най- близо, също и Багбада планина, още насоки ?
Също и някой ако сега е там на море в Турция, да сподели как е , доколкото разбрах навсякъде с маски се  ходи, без плажа , други мерки и пр?
Също, Хес задължително и за двамата възрастни ли трябва да има или е ок да е само за единия генериран?
Поздрави 🔆

# 741
  • Русе
По принцип за голямото дете на визане в Турция се изисква тест, може бърз. Навръщане - не. Но днес една дама писа във Фейсбук, че е звъняла в консулствата в Анкара и Одрин и от двете места са и казали, че при двама ваксинирани родители децата до 18 г. минават без тест.
Хес кодовете са персонални.

# 742
  • София
Аз също знам, че при двама ваксинирани се минава без тест. Но дали няма някаква промяна

# 743
  • Sofia, Bulgaria
Аз лично вадя ХЕС кодове на децата единия е на 10 другия на 4. Две минути цъкане е, а преди месец се заядоха на входа на един мол и искаха та им ги показвах всичките.

# 744
  • Някъде в Европа...
Аз също вадих на сина си на 14 г. В хотела при регистрацията обаче записаха само моя (Ефталия държат на хес кодове и ги искат при регистрация, попълваш и документ с общи въпроси за Ковид)

# 745
Благодаря много за бързите отговори 🙂

# 746
  • с трима мъже :)
Ние тръгваме след малко. На обяд попълних ХЕС кодовете, но НЕ ми поиска нищо от ПСР теста. Само коя съм, къде ще ходя и от коя държава идвам. И дали съм била в някоя друда държава последните 10 дни.
Защо имам спомен, че тук обсъждахме, че за ХЕС кода трбява теста да е готов.

# 747
Приключи нашата почивка в  Otium Sealight Resort kusadasi. Предвид посетените ни до сега хотели този бе доста слаб,най слабия. Храната бе едно образна и не много видове. Бих казала повтаряща се през ден дори. Храната не бе дори и вкусна.Анимацията задоволителна, има много какво да се желае от гледна точка на обслужване. При все че е топ сезон за мен, пропуските са фрапантни. Ако го посещавате си носете балсам, защото диспенсерите се пълнят само със сапун и толкова. Басейните са доста по малки от колкото изглеждат на снимките. Често пропуска ха да ни оставят кърпи, или оставях 2 вместо 4. Беше пълно с руснаци и французи, разбира се и турско население Но много хора се оплаква ха от много неща на рецепция, от не ми е почистена стаята до нямам сапун, ще дадете ли 😁. Първия ден се ядосах, но после си се насладихме на почивката, все пак града си е страхотен.

# 748
И на нас ни предстои почивка в Анталия от 04.септември. Ще следя за актуална информация относно тестове за децата, понеже и двамата с ММ сме ваксинирани.

# 749
  • Някъде в Европа...
Ние тръгваме след малко. На обяд попълних ХЕС кодовете, но НЕ ми поиска нищо от ПСР теста. Само коя съм, къде ще ходя и от коя държава идвам. И дали съм била в някоя друда държава последните 10 дни.
Защо имам спомен, че тук обсъждахме, че за ХЕС кода трбява теста да е готов.
Не е обвързан с ПСР. Аз също го направих преди антигенния. Може би ги свързваш двете неща, защото и Хескода трябва да се генерира не по-рано от 72 ч преди тръгване (доколкото помня), колкото и ПСР,а...

Общи условия

Активация на акаунт