73 СОУ - гимназиална степен - тема №3

  • 56 519
  • 644
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 090
Ганис, благодаря ви, че споделяте тук толкова информация за училището.
Вероятно дъщеря ми ще е в него от следващата учебна година, въпреки далечната за нас локация. Надявам се всичко да е наред Simple Smile
Пожелавам успех,  от сърце!

# 46
  • Мнения: 2 044
Здравейте ,
Бързам да се запиша тука с  един бъдещ осмокласник , който иска да учи немски и ще има този късмет .  Пожелавам си догодина учебната година да е присъствена и детето да е попаднало на правилното за него място.

# 47
  • София
  • Мнения: 5 090
Здравейте ,
Бързам да се запиша тука с  един бъдещ осмокласник , който иска да учи немски и ще има този късмет .  Пожелавам си догодина учебната година да е присъствена и детето да е попаднало на правилното за него място.
Честито! Пожелавам  изобилно здраве и много щастливи моменти!

# 48
  • Мнения: 211
Здравейте ,
Бързам да се запиша тука с  един бъдещ осмокласник , който иска да учи немски и ще има този късмет .  Пожелавам си догодина учебната година да е присъствена и детето да е попаднало на правилното за него място.

Честито! Всички се надяваме на присъствено обучение 😀

# 49
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 923
И ние утре ще се записваме, приета е по второ желание, но реши да остане то. Аз съм доволна, приключи! Grinning

# 50
  • София
  • Мнения: 5 090
Честито и успех на всички деца и техните родители! Simple Smile

# 51
  • Мнения: 211
Ганис, чудех се дали има изнесена информация колко деца са взели ДСД-то с С1 и колко са се явили?

# 52
  • София
  • Мнения: 5 090
Нямам представа, защото тази година не съм извеждала 12.клас.

# 53
  • Мнения: 211
Нямам представа, защото тази година не съм извеждала 12.клас.
А официална информация/статистика не се ли изнася някъде?

# 54
  • Мнения: 835
Не, няма такава статистика изнесена в нито едно “немско” училище в София поне… на страницата на ЕК видях резултати в проценти — 80:20 и то за първа година! Не знам и колко показателна би била една такава информация…?!?

# 55
  • София
  • Мнения: 8 272
Здравейте,
Може ли да споделите за униформите.
Прочетох, че блуза и елек са задължителни.
(не ми се връзват двете като комбинация)
Какво обичайното за "големите"?
За съжаление имам опит с фирмата по отношение на ученически униформи.
Опция само за емблеми има ли?

# 56
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 923
Питах днес, казаха да изчакаме до септември

# 57
  • Мнения: 211
Ако трябва да съм честна униформите се носят в 8ми клас, а след това е по-скоро рядкост отколкото практика.

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 4 341
Нашите заради ДО си останаха неизносени. Така отлежават в гардероба. В малкото време, в което носи униформа (първи срок на 8-ми клас), удобни му бяха блузите тип Lacoste с къс ръкав и суитчерите. Сутчер имаме обикновен и дебел (поради липса на още един обикновен в същия размер) - и двата му бяха удобни. Имаме и от блузите с дълъг ръкав - не ги е носил тях.
Риза и пуловер без ръкав (, ако това е елекът) не съм взимала.
В OLX съм виждала да се продават емблеми.
Нашите още ги обмислям дали да ги предложа на някой наесен или да ги пазя за сестра му след 3 год.Laughing Миналата година (9ти клас) все още му ставаха и нямаше против да ги носи, но учиха почти изцяло в ОРЕС. Вече едва ли ще облече униформа.
Изчакайте малко да видим какво ще се случва наесен с обучението - дано не е в ОРЕС!

И ДОБРЕ ДОШЛИ В ГРУПАТА Revolving Hearts На децата много успехи и щастливи мигове в новото училище, на майките - здрави нерви - нищо не свършва със сагата в 7ми клас Laughing

# 59
  • София
  • Мнения: 8 272
АниК, благодаря за информацията.
(помня твоите 7класни приключения Hug)
Девойката ми още не е официално записана, но предполагам ще е факт следващия вторник.

За униформите:

Скрит текст:
Старото училище 1-4 клас бе с униформи на Бонита.
Задължителни бяха доста елементи (блуза тип "Лакоста" 2бр. с къс и дълъг ръкав + пола/панталон/сукман + суитчер само дебел вариант), задължителни и контрол нулев.
Задължително бяха на празници и на снимки с класа и/или директорката (при награждаване).
Не бях купувала такова качество дрехи - материи и изработка... Отдалече изглеждаха добре, но от близо....
Добре, че се бях престарала с размера и девойката остана тъничка.

И всъщност не ме притеснява наличието на униформа, а съотношението качество цена.
Девойката ми харесва и носи блузи тип "Лакоста" и наличието на отделни емблеми ще помогне за "и вълка да е сит, и агнето да е цяло".

Общи условия

Активация на акаунт