73 СОУ - гимназиална степен - тема №3

  • 57 378
  • 645
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 21
Здравейте,
Девойката е официално записана НЕ/РЕ.
Следвам ви от известно време и затова и не питах за униформите.
За служебната бележка за преместване ми обясниха, че може и да не я занеса, а в края на септември информацията ще отиди по служебен път.

И аз много се надявам да имат възможност на присъствена учебна година и да е попаднала на "нейното" място.
С нетърпение чакам да я видя очарована от новите преподаватели и съученици.

Иначе като пътуваме на мен ми се вижда много 11 спирки. Старото училище ни е на 400 м. и тръгваше половин час по-рано. Сега какво ни очаква ....

Да са ни живи и здрави децата и да могат да вземат максимума от знания, които ще им предложат.

# 61
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 70
Здравейте, дали някой може да ми даде информация за г-жа Красимира Александрова, преподавател по немски език?
Предварително благодаря на отзовалите се.

# 62
  • София
  • Мнения: 5 122
Здравейте, дали някой може да ми даде информация за г-жа Красимира Александрова, преподавател по немски език?
Предварително благодаря на отзовалите се.
В грешка сте. Красимира Александрова е учител  по Химия.

# 63
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 70
Здравейте, дали някой може да ми даде информация за г-жа Красимира Александрова, преподавател по немски език?
Предварително благодаря на отзовалите се.
В грешка сте. Красимира Александрова е учител  по Химия.

Химия на немски?
възможно е да е съвпадение на имената

# 64
  • София
  • Мнения: 721
Здравейте, дали някой може да ми даде информация за г-жа Красимира Александрова, преподавател по немски език?
Предварително благодаря на отзовалите се.
В грешка сте. Красимира Александрова е учител  по Химия.

Химия на немски?
възможно е да е съвпадение на имената

В 73-то много от предметите от 9 клас нататък се учат на немски. На нас сега ни предстои да разберем в 9-ти клас кои ще са: знаем засега за физика, философия, история, география ( не съм сигурна за биологията и химията)...Така че може да не е съвпадение на имената..Но Ganis най-добре знае, тъй като е преподавател в училището.

# 65
  • София
  • Мнения: 5 122
Красимира Александрова преподава Химия, но не на НЕ. На деветокласниците Химия на НЕ през идната година ще води Стефка Петкова.
Може би се бъркате с Поли Александрова, която ще преподава НЕ на 8а клас.

# 66
  • Мнения: 7
Здравейте,
дали има информация кой ще поеме 10-те класове по немски език?

# 67
  • София
  • Мнения: 5 122
Здравейте,
дали има информация кой ще поеме 10-те класове по немски език?
Таня Халиминска ще продължи да води випуска по НЕ.

# 68
  • София
  • Мнения: 17 990
Не, няма такава статистика изнесена в нито едно “немско” училище в София поне… на страницата на ЕК видях резултати в проценти — 80:20 и то за първа година! Не знам и колко показателна би била една такава информация…?!?
Saffron, горното не е вярно. Констатирах го малко по-рано днес.  През всяка една от последните поне 3-4 години (повече ме домързя да гледам) немският отдел на 91 НЕГ е качвал на страницата си (уж чета/четях, а съм пропуснала) точен брой на явилите се на ДСД2  и брой на учениците, взели изпита  на ниво С1 (което автоматично значи, че и на 4-те негови елемента имат С1). А Ерик Кестнер от години качват такава "статистика", от която де факто нищо не се разбира.
Цитат
При 80 на сто от компонентите на писмената част абитуриентите се представиха отлично. Въпреки трудната тема, работите им са оценени за ниво С1, а 20% от компонентите са взети с ниво В2.

Не става дума  в този текст ни за брой явили се, ни за брой взели го с ниво С1 или В2 в цялост, а за някакви проценти по компоненти...Едно голямо нищо е такава информация.  Би могла да се тълкува по много начини.

Последна редакция: вт, 20 юли 2021, 20:02 от пенсионирана русалка

# 69
  • Мнения: 885
E, Русалче - ти знаеш къде да гледаш …😊
 А за анонса на ЕК съм съгласна!

А в НЕГ има ли изпит за допускане до ДСД2?

# 70
  • София
  • Мнения: 17 990
E, Русалче - ти знаеш къде да гледаш …😊
 А за анонса на ЕК съм съгласна!

А в НЕГ има ли изпит за допускане до ДСД2?

През последните две години нямам идея как е. В годината на голямата ми дъщеря, доста отдавна, нямаше никакъв подбор, допускаха всички  до един до изпита. Не се явяваха само тези, които по своя воля не искаха, понеже имат примерно изкаран ДаФ с минимум  4х4. В годината на малките немецът и българката се бяха разбрали  класното първия срок да се даде и оцени от бг преподавателя, а това втория срок - от немеца. Въпросното беше съвсем в края на годината, когато се предполага, че е усвоен целият формат,  състоеше се обаче заради ограниченото време само от  SK като на изпита (есето с резюме и графика) и на база резултатите имаше  няколко недопуснати. Но изпит официален  и тогава е нямало, тъй като различните класове бяха с 3-ма, ако не и с 4-ма различни немци и въпросните не дадоха  една и съща тема на класното. Отделно могат да спрат някого от явяване, ако не си предава разработките по темата за устния  в определените срокове.

Последна редакция: вт, 20 юли 2021, 20:46 от пенсионирана русалка

# 71
  • София
  • Мнения: 721
Чета за немци в НЕГ, а дали има такива преподаватели при нас в 73-то? Досега в 8- ми клас нямаше, а това е от голяма полза за учениците.

# 72
  • София
  • Мнения: 5 122
Има. Г-н Гонсало Лопеш де Са.

# 73
  • Мнения: 211
А от кой клас се включват часовете с този учител?

# 74
  • Мнения: 885
В 11 и 12 клас при подготовката за ДСД2

Общи условия

Активация на акаунт