ОКТОМВРИ още е далече, но стигнахме средата вече! - Тема 9

  • 28 365
  • 769
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 700
И аз съм от отбора на везните с по две фетални😂В петък съм при Стратиева,в понеделник при Вецев.Понеже се следя само и изцяло при Вецев, реших че поне за феталните трябва да имам още едно мнение.Все пак са две за цялата бременност, а не съм фен на предоверяването на лекари .

# 31
  • Мнения: 1 428
Съншайн,моля те пиши с букви, защото понякога ми е доста трудно да те разчитам и дори си изгубвам мисълта.... докато стигна края

# 32
  • Мнения: X
Здравей, за Стоилов в Пловдив ли става въпрос?
[/quote]
Да. Имаше доста противоречиви мнения спрем него, но аз останах много доволно и го препоръчвам.

# 33
  • Мнения: 704
И аз по същия начин като goldfinch Laughing. Моята АГ прави и фетални, но за мен тези прегледи са от изключително значение и задължително искам да имам още едно мнение за мое спокойствие.
На БХС второто ми мнение беше при Сигридов, но реших за втората ФМ да не си причинявам такова напрежение и стрес, предизвикани от неговата особа и запазах час при Чачева.

# 34
  • Мнения: 399
Добро утро, момичета! Имаше мама,  която беше си харесала количка от немски сайт, може ли да прати пак линк. Връщах се назад в темата, но не можах да го открия.
Ах, тези везни...никога не могат да вземат окончателно решение, аз пък като една дева съм точно обратното и когато  таткото (везни)се двоуми чак побеснявам😄. При мен е раз раз...сега обаче малкото ще е на кантар дали ще е дева или везни. Термина е 4.10,но ще съм секцио и най-вероятно ще е септември,  но кой ще решим впоследствие 🙂

# 35
  • София
  • Мнения: 1 369
Съншайн,моля те пиши с букви, защото понякога ми е доста трудно да те разчитам и дори си изгубвам мисълта.... докато стигна края
Мда, и аз се включвам към тази молба.
Бих се радвала темата ни да е уютна, но и грамотна все пак.

# 36
  • Мнения: 417
По повод банските ,отдавна поръчах цял,от алиекспрес ,голям ми е ,ама все още не бях ви прочела ,че е по удобно с половинки,та ще видя,а сега и за кошарата се чудя ,харесала съм тази
https://www.emag.bg/leglo-model-next-barbabebe-bjalo-sys-sivo-bc … /#product-gallery
Но ми се струва малка 90/40 ,каката я отделихме чак на 2 .6 та едвам ще се събира бебка, дайте съвет ,за някоя искам пак да я сложа близо до леглото. По възможност дървена

# 37
  • Мнения: 1 038
По повод банските ,отдавна поръчах цял,от алиекспрес ,голям ми е ,ама все още не бях ви прочела ,че е по удобно с половинки,та ще видя,а сега и за кошарата се чудя ,харесала съм тази
https://www.emag.bg/leglo-model-next-barbabebe-bjalo-sys-sivo-bc … /#product-gallery
Но ми се струва малка 90/40 ,каката я отделихме чак на 2 .6 та едвам ще се събира бебка, дайте съвет ,за някоя искам пак да я сложа близо до леглото. По възможност дървена

60/120 много ли ти е голямо.Ние с такова изкарахме до 5години с каката.В Икеа са около 100 и няколко лева.Аз махнах предната решетка и никога повече не я сложих.Беше залепени към леглото,та ми беше много удобно
Виж,дали ще се отвори линка
https://www.ikea.bg/products/baby-children/baby/cots/

# 38
  • Мнения: 1 266
gigova, и аз щях да ти кажа, че в Икеа има подобна и мисля, че беше поне със 100 лв. по-малко. Общо взето аз оттам си харесах доста неща. Скрин и кошара, но кошарата отпада, защото приятелка ми подари нейната 😊

# 39
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 264
Докато изчета всичко, забравих какво щях да пиша😁 започнах мн да забравям.

Надявам се бебчо да реши да се роди Дева. 🙏

# 40
  • Мнения: 122
Здравейте на всички. По принцип съм с термин ноември, но чакам близнаци, за това хвърлям по едно око и на вашата тема, че май не се знае кога ще решат да се появяват Simple Smile Първа бременност ми е, дълго чакана и желана. В очакване сме на момче и момиче и се моля на Господ всичко да е наред. В края на 4-ия месец съм, а килограмите ми са вече +7 и започнах леко да се притеснявам. Все още нито съм гледала, нито съм набелязвала нищо за купуване (то и с близнаци е малко по - сложно). Ще ви следя и занапред! Хубав ден на всички.

# 41
  • Мнения: 328
Яренце, благодаря за темата!🍀

bubamara и аз съм така с кг. Вече съм +7. Не се ограничавам, но ми се ядат леки неща, всеки ден съм на таратор😅 и качвам от въздуха. Започнах от 53 кг, не съм шиша да кажеш 😁 И аз изпадам в депресии, а близките само ми се карат да спра са се оплаквам, понеже съм бременна и няма как да стоя на едно място. Упражнения правих до скоро, ама се отказах, никаква файда от тях. Те и без това са със супер леко натоварване. Така че живи-здрави, каквото-такова 😁
Бих се включила с теб в режима, но съм толкова злояда, че няма да открия заместител на храните ти.

Беба си ме рита упорито. Ама аз и от много рано почнах да я усещам. Аз още в 12-13 усещах “бълбуканията”, 17та вече имаше ритник 🥰
П.С. 20+5 съм, но и бебка върви с 5 дни напред.

# 42
  • Мнения: 452
Ооо това за везните сериозно ме притесни . Мразя нерешетелността , аз като един типичен овен с асцендент лъв , мъжа ми и той е лъв обичаме категоричността , точноста , даже сме много прибързани .... баткото е водолей , което ме води на мисълта, че ще се разбират с бебето ... но баткото е много отнесен , общителен не спира да говори общо взето "душата на компанията и на белите "  вчера в детската ми се оплакаха че пикал на двора , е умрях от срам .... Grinning повярвайте ми много държим на възпитанието , личностия пример и говоренето.  Мразя викове, крясъци и тн ..... но и.много ни се качва на главата , от бебе е такъв и много капризен, за всичко .... особено с храната и дрехите и чистотата

# 43
  • Мнения: 15
Здравейте и от мен, не съм писала отдавна, но редовно ви следя ☺️
Вече съм в 22+4 миналата седмица бях на втора фетална и официално чакаме момиченце 💖 с нея всичко е наред, беше около 500гр. и вече определено я усещам. За фетална ако някой има дилеми с две ръце препоръчвам доктор Михова от Надежда, очарована съм.
Относно килограмите ми се плаче защото съм +9 още малко и ще чукна 70...нямам обяснение, защото в никакъв случай нямам по-голям апетит, храня се на моменти дори по-малко от преди и се движа активно... На ЖК ми измериха кръвно с Горна граница 132 и препоръчаха консултация с кардиолог - направих я и в момента съм с холтер от вчера, да се проследи как точно върви и ще се наложи ли лечение.Краката ми оттичат доста особено вечер. През уикенда бяхме в Бургас и направихме първия плаж, за два часа изгорях брутално, а уж стоях под чадъра. Относно банските за мен най-доброто решение е "танкини" с по-широка Горна част.
Не съм правила все още никакви покупки, до края на този месец ще съм на работа и след това смятам малко по малко да се ориентирам. Иска ми се количка с трансформиращ се кош,защото просто няма къде да съхраняваме и още един кош, на какво мнение сте за този тип колички и може ли да ми препоръчате някоя?

# 44
  • Мнения: 700
И аз тръгнах с килограмите нагоре но и порядъчно се запекох пак и сега излизам в принудителна диета да ми дойде акъла в главата.🤣
В петък след прегледа ще ударя един поглед на количките и ще реша окончателно.Имам някаква идея, но като реша категорично след като я видя, ще споделя.
Давам линк към лекцията за кърменето за която споменах вчера.На мамите с първо като мен би била полезна.Излгедах я два пъти.Направила съм си записки на най-важното скрийн шотове, стана като презентация.Ще направя така и за втората част,научавам ги и приключвам с въпроса с кърменето.😂Със сигурност придобих някаква представа,защото идея си нямах никаква.Даже съм решила да си купя една кукла бебе от Джъмбо и да тренирам на нея как да я хващам, как да в държа и тн...😁
https://youtu.be/91qhdJ1BBTU

Общи условия

Активация на акаунт