За бебета и деца от 0+ месеца : Бързи въпроси, отговори, съвети -93

  • 18 919
  • 737
  •   1
Отговори
# 435
  • Германия
  • Мнения: 865
Като стана въпрос за сандали и аз да питам. Този модел дали са хубави? Пробвахме ги в магазина, но не посмях да ги купя заради гумената част отзад. Незнам дали няма да и прави пришки.
https://www.nike.com/de/t/sunray-protect-2-sandale-fur-babys-und … &gclsrc=aw.ds

# 436
  • Пловдив
  • Мнения: 13 553
На моя съм взела такива, но още не ходи. Подскача на място или стои прав.

# 437
  • Мнения: 515
Тези на найк се водят хубави. Не съм срещала оплаквания за този модел.
Мими, защо не пробвате да върнете Примиджи обувките? Или да ги смените с друг подходящ номер. Другият вариант е да ги продадете. Simple Smile
За Пре млякото не знам тук ли се коментира, на друго място ли четох, но било най-хубаво от всички АМ. Най-изчистено от към глупости, и уж най-близо до вкуса на кърмата. Мелии, пробвай да го замениш с кис.мляко. По-гъст айрян от козе, овче или краве. Дано скоро откриете има ли или няма проблем.








Направо съм в потрес и ядосана от практиката в болници. Бухане на ам още от раждането - било то недоносено или не. Sad Дано се променят нещата. Бих желала някой ден, когато моята дъщеря стане мама да я подкрепят в кърменето още от първата минута. Вярно е, че няма пари в кърменето и че всичко е по-лесно като акушерката ти тикне шишето ам и си гледа кефа за времето, което би отделила да ти помогне за кърменето, ама това си е чисто нарушаване на правата на майката. Извинете за лирическото отклонение.

# 438
  • Мнения: 4 855
Малко преувеличавате с правата на майката. Никой никого не е спрял да кърми, ако има желание. Има Интернет, има безплатни и платени консултанти, който има желание, може да намери начин.

# 439
  • Пловдив
  • Мнения: 13 553
Абсолютно опровергавам за бутането на АМ. Раждах в държавна болница, много исках да кърмя, но бебето не засукваше.
Таткото ми донесе помпа на втория ден поне да цедя по малко. Молех се на сестрите за АМ, защото детето ревеше от глад. Добре, че едната се оказа човек, та когато беше на смяна ни донесе и добре, че таткото на другото бебе в стаята докара еднократни дози Аптамил пратени им от Англия. Проблемът беше, че нямаше кой да ни покаже как трябва да се случи кърменето. След сума ти време засука малчо, прави го цял ден буквално и това беше на другия ден дръпна един-два пъти и започна да реве все едно го колят, при все, че е абсолютен кротушко. Правих няколко опита безуспешно, цедих известно време, до момента, в който за половин часа от двете гърди се събираше 30мл и просто реших, да не си го причинявам повоче.
Не съм наясно кое мляко е по-по-най...но по състав са еднакви и в скъпите и в ДМ /на което се спрях/ съдържат например палмова мазнина.

# 440
  • Мнения: 7 898
Едно от най- хубавите млека без палмово и рибено масло е Кендамил, но не го внасят в Бг, макар цената му да не е по- висока от другите.

# 441
  • Мнения: 1 459

Направо съм в потрес и ядосана от практиката в болници. Бухане на ам още от раждането - било то недоносено или не. Sad Дано се променят нещата. Бих желала някой ден, когато моята дъщеря стане мама да я подкрепят в кърменето още от първата минута. Вярно е, че няма пари в кърменето и че всичко е по-лесно като акушерката ти тикне шишето ам и си гледа кефа за времето, което би отделила да ти помогне за кърменето, ама това си е чисто нарушаване на правата на майката. Извинете за лирическото отклонение.
Моето мляко слезе на трети ден, на други жени съм чувала и на пети ден, бебето какво да яде дотогава?

# 442
  • Мнения: 372

Направо съм в потрес и ядосана от практиката в болници. Бухане на ам още от раждането - било то недоносено или не. Sad Дано се променят нещата. Бих желала някой ден, когато моята дъщеря стане мама да я подкрепят в кърменето още от първата минута. Вярно е, че няма пари в кърменето и че всичко е по-лесно като акушерката ти тикне шишето ам и си гледа кефа за времето, което би отделила да ти помогне за кърменето, ама това си е чисто нарушаване на правата на майката. Извинете за лирическото отклонение.
Моето мляко слезе на трети ден, на други жени съм чувала и на пети ден, бебето какво да яде дотогава?
Вероятно сте имали коластра и преходно мляко. Simple Smile

# 443
  • Мнения: 7 898
Раждах в чужбина и ужасно ме хвана яд на акушерките. Още от самото начало казах че няма да кърмя, обаче акушерката изобщо не ме слуша и детето като се роди веднага ми го даде и почна да ме натиска да го кърмя!

# 444
  • Мнения: 1 459
Нищо нямаше при мен. Акушерките няколко пъти я слагаха на гърда, а тя плаче неистово. Акушерката свиваше рамене с думите: "Плаче, защото не му пуска мляко." Дадоха й направо АМ, без да ме питат.

# 445
  • Несебър
  • Мнения: 529
В такъв случай се търси консултант по кърмене, защото всеки случай е строго индивидуален. И кърменето е биологична норма, бозайници сме.

# 446
  • Мнения: 7 177
Мнения за обувки-сандали на дете под 2 г.от Мат стар ?🙄

# 447
  • Мнения: 1 288
То и аз раждах в държавна болница, но се свързах с консултант и тя помогна. Но кърменето иска упоритост.

# 448
  • Мнения: 515
Коластра + в началото коремчето му е колкото череша

Направо съм в потрес и ядосана от практиката в болници. Бухане на ам още от раждането - било то недоносено или не. Sad Дано се променят нещата. Бих желала някой ден, когато моята дъщеря стане мама да я подкрепят в кърменето още от първата минута. Вярно е, че няма пари в кърменето и че всичко е по-лесно като акушерката ти тикне шишето ам и си гледа кефа за времето, което би отделила да ти помогне за кърменето, ама това си е чисто нарушаване на правата на майката. Извинете за лирическото отклонение.
Моето мляко слезе на трети ден, на други жени съм чувала и на пети ден, бебето какво да яде дотогава?

# 449
  • Мнения: 7 177
Свекървата купи още зимата на малката сандали 20 номер Примиджи...ествено крака й порасна,обу ги за 10 Мин в парка и ги свалихме,постоянно падаше с тях.Сега съм решила да ги продавам някой да ги носи,не да ми седят в шкафа.Незнам дали тук е мястото,но ако някой се интересува да ми пише или дайте съвет къде да ги пусна 🙂🙄

Общи условия

Активация на акаунт