За бебета и деца от 0+ месеца : Бързи въпроси, отговори, съвети -93

  • 18 892
  • 737
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 7 898
Дете над година би трябвало вече да пие нискомаслено краве мляко.

# 421
  • Мнения: 1 981
Абе, чак краве - не, ама и pre не мисля, че е ОК. Не случайно има формули за различна възраст. Нищо чудно от това да качва детенцето.
Мели, вие всъщност защо давате такова мляко? В смисъл, има ли някаква по- особена причина?

# 422
  • Мнения: 7 898
След една година няма нужда от АМ!
“ One-year-olds no longer need formula, and can now switch to whole milk. Some toddlers never drink milk; if that's the case with your child, please don't force it. Toddlers need the nutrients in milk — calcium and protein — but these nutrients are also available from other sources. Toddlers do not need milk.”

https://www.ucsfbenioffchildrens.org/education/your-baby-at-12-months

# 423
  • Мнения: 5 386
PRE млякото не е ли по-калорично от останалите? Моите дъщери ги изписаха по 2200 и 2400 и в болницата и педиатъра ми казаха да давам Пре докато не станат 3 кг. След това веднага да минавам на обикновено АМ.

И моят племенник роден 2500гр е на PRE мялко в момента.
Синът ми се роди 3200гр и почити от началото е на стандартно АМ, като личната лекарка ни каза да изберем марка и да следваме инструкциите на производителя и според тях да караме 1-2-3 номер. Сега вече сме на номер 3. Simple Smile
Иначе, на този етап аз не бих дала обикновенно краве мляко, дори и нискомаслено.

Синът ми скоро навърши 1 годинка и още има две хранения с АМ на ден.
Сутрин, защото става в 6 и не знам какво друго да му предложа, а и той си чака млякото и вечер преди лягане.
Засега си пие по цяла порция от 210мл, въпреки че на места чета, че над годинката на ден приема трябва да е до 300мл общо. При него обаче има задържане на теглото, заради активното движение и заради не особено големия интерес към храната като цяло, та не се притеснявам да си хапва.
В момента на 1 година е 75см и 9.5кг.

# 424
  • София
  • Мнения: 3 439
На 9м почти малкият е само с 1 прием АМ на ден (210-240мл). Обаче през останалото време яде много млечни и не ми е проблем и да го спре.

PRE и аз знам, че е по-калорично точно защото е за бебенца, които трябва да си наваксат кг.

# 425
  • Германия
  • Мнения: 865
На всяка консултация питах педиатърката, дали да не минем на мляко с номер, казваше не. Обясняваше, че Пре е най-близко до кърмата. Както кърмените бебета могат да не се хранат под час, така с Пре нямало как да преяде, защото било по-леко. А може би проблема идва от млякото, знам ли. Новата педиатърка, каза да го спрем, ще видя как ще се развият нещата.

# 426
  • Мнения: 1 981
Дано да се окаже млякото! Стискаме палци Simple Smile

Савова, според мен никой няма нужда от прясно краве мляко пък, изключая теленцата Simple Smile

# 427
  • Мнения: 7 898
PRE млякото не е ли по-калорично от останалите? Моите дъщери ги изписаха по 2200 и 2400 и в болницата и педиатъра ми казаха да давам Пре докато не станат 3 кг. След това веднага да минавам на обикновено АМ.

И моят племенник роден 2500гр е на PRE мялко в момента.
Синът ми се роди 3200гр и почити от началото е на стандартно АМ, като личната лекарка ни каза да изберем марка и да следваме инструкциите на производителя и според тях да караме 1-2-3 номер. Сега вече сме на номер 3. Simple Smile
Иначе, на този етап аз не бих дала обикновенно краве мляко, дори и нискомаслено.

Синът ми скоро навърши 1 годинка и още има две хранения с АМ на ден.
Сутрин, защото става в 6 и не знам какво друго да му предложа, а и той си чака млякото и вечер преди лягане.
Засега си пие по цяла порция от 210мл, въпреки че на места чета, че над годинката на ден приема трябва да е до 300мл общо. При него обаче има задържане на теглото, заради активното движение и заради не особено големия интерес към храната като цяло, та не се притеснявам да си хапва.
В момента на 1 година е 75см и 9.5кг.
Това са официални препоръки, а ти ако искаш ги следвай.

# 428
  • Мнения: 5 386
Melii, при всяко положение, стискам палци да разрешите проблема.
Пробвай да спреш млякото и да видиш как ще тръгнат нещата. Simple Smile
Сигурно малката в началото ще се бунтува, но няма да е от глад, а по-скоро от навика.

# 429
  • Несебър
  • Мнения: 529
Калций и протеини не се набавят само от животинско мляко. Камо ли пък нискомаслено, в което няма нищо полезно. Когато се купуват млечни продукти е хубаво винаги да се избират пълномаслени. Дори го пише в линка, който си публикувала.

# 430
  • Пловдив
  • Мнения: 13 503
Савова, достатъчно млечни приема, нямам притеснение относно това. Скоро ще вкарвам и прясно мляко и официално ще яде всичко, предполагам, че и към кухня ще се насоча, защото на ден готвя по две различни неща за него. Развива се чудесно детето, кръвната картина му е ок.

# 431
  • Мнения: 7 898
Калций и протеини не се набавят само от животинско мляко. Камо ли пък нискомаслено, в което няма нищо полезно. Когато се купуват млечни продукти е хубаво винаги да се избират пълномаслени. Дори го пише в линка, който си публикувала.
Да така е. Препоръката е нискомаслено мляко да се дава след втората година.

# 432
  • Мнения: 7 025
Хахах незнам за телешкия характер ама козия е ужас 🤣🤣🤣🤣
Козирогче кривак като мама 😄😄😄
Дадох Панадол снощи и пак се събуди към 1.30-заспа трудно☹️ ...вече нз сигурно не й действа,дадох й 4ка долната доза,тя е за 6 ама ми се видя много за едни зъби....☹️

Баба й-свеки купила от нета сандали Примиджи днес викам ще ги сложим навън,обух я тя реве иска да ги сваля .....стигнахме площадката,върви и пада на всяка крачка ееее свалих ги отбелязани целите на крачето й 😕явно наистина много й стягат 20номер.😕
Ами скъпи сандали поне да ме беше питала кой номер носи или колко см е крачето сега отиват в шкафа 😄

# 433
  • Мнения: 961
Обувки без да пробвам и без да направят няколко крачки в магазина, не купувам. Има голяма разлика в номерата, на една марка може да и стане 20 номер, на друга не. Имат по 2 чивта обувки и 2 чивта сандали, да не кажа, че всички са различни номера.. Даже вчера ходихме с кръстницата да им купуваме рокли за кръщенето, не посмях да взема и обувки. Ще се мъкнем с децата, за да им изберем.

# 434
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Сандали днес ѝ взех на моята, на Ponki. Много им харесвам обувките. Изцяло естествена кожа, точно за прохождащи имат. Тя явно също си ги хареса в магазина, че едвам ги свалихме вкъщи. А по принцип нищо не търпи на краката си.

Общи условия

Активация на акаунт