За бебета и деца от 0+ месеца : Бързи въпроси, отговори, съвети -93

  • 18 866
  • 737
  •   1
Отговори
# 405
  • Германия
  • Мнения: 865
Да Rocket, ще минем и там. Другата седмица живот и здраве се прибираме. Само да разберем къде е проблема. Сега чакаме да пуснем кръвни чаааак вторник.

Ще е чудесно ако може да се консултирате с ендокринолог. Струва ми се, че тези килограми няма как да са само от храненето.
А според педиатърката къде бъркаш в храненето? Казва ли от къде се получават тези килограми и къде е грешката?
Мисли, че в количеството е проблема. Като и обясних по колко давам, каза тогава от млякото. Много несериозно изказване, но...

# 406
  • Мнения: 5 380
Meli, да не би да е много калорично млякото, което даваш? Помня, че вие до късно бяхте на PRE, сменихте ли го?
Защо не пробваш да заместиш АМ с кисело мляко разтворено с вода?
Гледам, че други майки така правят при по-големи деца.

# 407
  • Германия
  • Мнения: 865
Давам Пре още, но уж пак педиатър ми каза, че другите са по-калорични. Сетих се и аз за кисело мляко днес, но ме е страх на своя глава да пробвам. Ако се храни, както е свикнала, пие мляко веднъж преди сън. Ако намаля количествотото на вечерята примерно на половина, пие преди сън мляко и отделно се събужда поне един път през нощта. Докторката предложи да давам вода. Дори да плаче каза, ще е една седмица и ще свикне. И така, ще пробвам въпреки, че не ми се иска да и спирам млякото още.

# 408
  • Мнения: 1 038
Момичета , на 4++ имаме конюктивит на едното око . Изписаха антибиотични капки . След седмица имаме ваксина .
Лошо ми стана .
Някоя мама слагала ли е такива капки на толкова малко бебенце .

# 409
  • Мнения: 5 380
Meli, аз знам, че PRE млякото е за недоносени деца, които са с ниско тегло, и е създадено специално за техните нужди.
Според мен не е добре дете на почити 2 годинки да пие такова за недоносени бебета.
Виж да го смените с някакво нормално АМ (номер 3) или с кисело.

# 410
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Аз давам PRE, без да се е родил недоносен и т.н., не съм го и сменяла.
А когато се буди през нощта за храна правя мл реални, но по-малко лъжици слагам. Няма рев, няма мръщене, докато, ако предложа само вода, ще ни чуе цяло село.
За захранването всяко дете е различно и аз бързо заместих хранения, на 9м. пие мляко макс 2 пъти за денонощие. Понякога и не пие.

# 411
  • Несебър
  • Мнения: 529
Моята беше на седмица като ѝ слагах антибиотични капки за очи. Няма проблем. Трябва да се излекува възпалението.

# 412
  • Мнения: 6 921
Миналата седмица и тази седмица по веднъж съм давала вечер Панадол,ок ли е? Гледам да не прекалявам☹️ ...Много я мъчат долните кучешки...постоянно е крива особено след 18 ....едва издържа до съня,днес даже не яде вечеря...И аз нямам сили,изпилява ми мозъка това мрънкане😭

# 413
  • София
  • Мнения: 18 699
Няма проблем, не се притеснявай.

# 414
  • Мнения: 3 124
Възможно ли е да не е от зъби, напр от това че й се спи, уморена, топло й е, иска внимание, период...

# 415
  • Мнения: 1 287
На нас лекар ни каза, че веднъж на седмица е ок да се дава Панадол.
Буди ли се често вечер?

# 416
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
И нашата е така, ама аз мисля, че просто си показва телешкия характер. 😃
Нищо не давам нито за зъби, нито за кривотия. На мен си давам по една студена бира вечер, като я приспа. 😁

# 417
  • Мнения: 7 898
Аз давам PRE, без да се е родил недоносен и т.н., не съм го и сменяла.
А когато се буди през нощта за храна правя мл реални, но по-малко лъжици слагам. Няма рев, няма мръщене, докато, ако предложа само вода, ще ни чуе цяло село.
За захранването всяко дете е различно и аз бързо заместих хранения, на 9м. пие мляко макс 2 пъти за денонощие. Понякога и не пие.
А трябва да пие. До една година половината от необходимите калории за деня, трябва да си ги набавя с млякото. Ако все пак отказва да пие трябва да яде други млечни продукти и да взема витамини.

Мелиии, колко е голямо детето и колко кг е? 100гр на месец си е съвсем нормално.

Последна редакция: пт, 25 юни 2021, 08:13 от G.Savova

# 418
  • Мнения: 4 843
Доколкото разбрах за седмица са 100гр, не за месец. Детенцето е под две години и е 20кг, ако не се лъжа.

# 419
  • Мнения: 955
PRE млякото не е ли по-калорично от останалите? Моите дъщери ги изписаха по 2200 и 2400 и в болницата и педиатъра ми казаха да давам Пре докато не станат 3 кг. След това веднага да минавам на обикновено АМ.

Общи условия

Активация на акаунт