ОСМИ клас 2020/2021 - Епичната година е към своя край и осмокласника сега го чака рай!

  • 25 028
  • 722
  •   1
Отговори
# 675
  • софия
  • Мнения: 25 985
Ако сериозно решиш и имаш нужда, мога да споделя информация за какво да внимаваш Simple Smile
Аз основно не успях да се преодолея, че ще има период на адаптация и възпитание. Както и въпросът с пътуванията. Не искам да търся и оставам на кучешки хотели.

# 676
  • Мнения: 6 641
При мен проблемът е, че съм имала моето куче- мечта( улична превъзходна) и  когато си отиде, за себе си реших, че вече няма да гледам никакви животни. Още си мисля за нея🙁 От друга страна, Моника много силно желае да има той пудел и онзи ден ми каза, че аз съм имала моите си кучета , а сега  и тя има право да си има кученце. Голяма отговорност е, разходки, други грижи, пътуванията с куче ще са по- сложни. Детето си е дете, то не може да поеме на 100% отговорността, а и време няма да има. Нито пък ние...Оф, обаче в момента, в който ми се изпречи куче на пътя, се разтапям и много искам. Шавтава работа.

# 677
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Точно днес преди три години фамилно погостувахме за едно кафе време в София. На връщане вече не бяхме сами - петият елемент на семейство Туигълови беше заел своето място.

Дни след като завърши 5-ти клас наборът вече имаше за кого да се грижи цяло лято.
И ден не съжалявам за избора ни, а децата са щастливи и според възможностите си наистина помагат много.

# 678
  • Мнения: 3 491
Ах, че са сладки всички елементи:blue_heart:
И на gadamer девойките са чудни. А и едната с книга...

# 679
  • София
  • Мнения: 3 471
Не знам, тя май не е лоша, но си държи да имат отношение към предмета. Да имат силно присъствие и ангажираност, както казва:joy:
Входните нива не ги брои за оценка. Те имат по две оценки.
Аз съм останала с друго впечатление от тази учителка.И то приятно( което си е чудно  в моите очи).Присътвал асъм на нейни часове по време на ДО и доста й симпатизирам.Останах с впечатление за една приятна жена, която не иска да натрапва предмета си  да ги занимава излишно, а просто  с лекота да разкаже материала( а разказва увлекателно), така че да остане в главата им една интересна обща култура. Изненадана съм от  споделеното и от двете ви.Щерката е с 3 шесетици.Не е споменавала за още изпитвания .А и не очаквах да има подобни  оценки  и борби за такива...
Туиг, от месеци ме обработват и мъжа ми  дъщеря ми  за същия екземпляр....Засега не се поддавам на изкушението.Да видим докога.Прекрасни са Heart

# 680
  • Мнения: 6 641
ТуиГ, прекрасни са и тримата!❤

# 681
  • Мнения: 3 491
Сани, да, от тебе съм чувала, че е добра. А и ти все пак си завършила и музикално училище и можеш да прецениш. Аз нямам отношение, не съм присъствала на уроци. Предавам казаното от детето.

# 682
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Прекрасни кучовци! И дечица в комплект ❤️ Признавам, че не съм много по животинките, куче взехме и сега не знам защо, но мъж ми се грижи за него и е на двора. Ако трябваше да е дОма, нямаше да стане. Не може да се пътува, някой трябва да му чисти, ааа, не. Моите деца изобщо не се занимават, иначе искат още. Искат и малки Кученца, ама като знам какво се случва... Хич неам нерви и за това.
Говорите за оценки и баш днес моята приятелка ми звъни и така се ядосах - нейния син е 7 клас, по бел за 1 срок има 5, за втория бил между 4 и 5, и учителката вместо да му пише 5, моля ви се казала, че ще чака НВО и ако случайно на него е за 4, ще му остави за годината 4,та съвсем да го забие. И си викам не е честно. Какви са тези учители, вместо да дадат на децата,или поне да не им вземат, те решили да режат. Изобщо не е редно да имат общо оценките от НВО с оценката от училище. Не случайно са отделни и преди години са оформяли децата и чак след това е бил изпита, съответно е нямало възможност за промяна.
Иначе, не съм съгласна да се кандидатства като едно време на едно място с отделен изпит, защото така става изкривяване и не е честно, по мое време ако искаш да кандидатстваш примерно в Иконома, не можеш да се явиш на изпит и в Строителния, защото е същия ден. Хич не е ок. Може би за математиката евентуално има резон, но.. .
За 4 класното НВО не ми се отваря дума изобщо, тотално спичат учителите децата, не разбирам защо ги стресиеат толкова. Даже онзи ден ми обясняват да съм вземела на голямата дъщеря догодина болнични за НВО. И викам що? Какво значение има какво ще направи, нито ще й се отрази на дипломата, нито може да не мине в горен клас, нито нищо... Гледат ме като насрани... Толкова едни такива различни мозъци имат тези хора 😱  Е, днес подразбрах, че за децата със СОП, понеже имат право на 40 мин повече, не им се щяло на квесторите да се занимават с документация и висене в стаята дълго време заради едно дете 😡, явно и за това ме съветват така. Изобщоооооо...

# 683
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Аз си мечтаех за Голдън ретривър. Бях обещала на детето купе, само да си купим къща. 2 месеца след като я купихме, наш Джеско сам откри детето в двора на училището. Баща му отиде да го вземе от училище и ми се обадиха, съгласна ли съм да го вземат, бил е на около 3 месеца. Съгласих се, на връщане са минали и са купили храна, шампоан, каишка. Първата зима го прибирахме в студовете у дома, спеше до лятото на Стивън, или в плевнята. Защитава нашите котки, чуждите лае. Сега вече, не иска да влиза у дома. В свободното си време, детето го разхожда. Ако е зает, рядко аз и баща му . Той го храни, той му сипва вода. За съжаление Джеси се беше научил да бяга от двора и за това е кастриран и на синджир. Но всеки ден го пускаме да бяга свободен на една поляна. До 30 минути сам си идва.

# 684
  • Мнения: 6 958
Абе, Доня, тамън някакво слънчице се показа и ти с тая зимна снимка пак ме обърка кой сезон е!

# 685
  • Мнения: 48 238
Хаха, Доня, наистина Joy
Страхотен е кучо
А братовчедка ми има Голдън ретривър, няма такъв лигоч. Това животно е прасе, просто прасе. Тя го е разглезила ужасно и само се ядосвам.

# 686
  • Мнения: 6 641
Е, то и аз мечтая за Голдън, но като гледам съседско момче, как едва го удържа и каква енергия има...Тази порода иска много разходки.

# 687
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Че то при нас е зима. Пуснах климатика и това лято се чудя кой пуловер да облека 🤣

# 688
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Хаха, Доня, наистина Joy
Страхотен е кучо
А братовчедка ми има Голдън ретривър, няма такъв лигоч. Това животно е прасе, просто прасе. Тя го е разглезила ужасно и само се ядосвам.
Хепи, и нашето е Голдън и наистина е прасе. Явно породата си е такава. Смея да кажа, че уличните кучета са по-претенциозни за храна от нашата Али. Майка ми събира остатъци от ядене и тя всичко, всичко яде. Също прасе. Най - много обича хляб. А като я водим на разходка да не казвам къде е навира да яде буклуци. Та, породата е такава. Не е до глезене, ние не я глезим. Лошото е, че не лае. Като виде човек, тича към него и сяда пред човека , за да я гали. Това не е куче, ама на...
П. С. В Пловдив е 30 градуса, и е адската жега.

# 689
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Нашия Джеси лае, дори съседите които познава. Не изляза ли да му кажа, че е наш човек, ще скъса синджира .

Общи условия

Активация на акаунт