Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 32

  • 22 362
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 917
Ей това ми стана фаворит- Мпориана.Как се изговаря това безумие...

Една Живана, с майка Ксения, но там може и по руска линия да е.
Аз отначало си помислих, че е някаква грешка, но на три места прочетох Мпориана... 😳Поне да беше Емпориана на Емпорио Армани, да се произнася по-лесно. 😂А като не се чуе м-то, става Пориана. 😱

А това Мпориана на латиница ли беше написано или на кирилица? А може би с гръцки букви? Защото ако е с гръцки, се чете като Боряна. Може някоя Боряна да се прави на интересна и нарочно така да си изписва името.

# 46
  • Мнения: 4 017
Зораиа Рейнс, ученичка в София.

# 47
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Ксения е гръцко име и едно от значенията е ,,гостоприемна,,.
Руснаците използват предимно гръцки, латински и еврейски имена-Наталия,Ирина,Анна,Ксения,Лариса,Зоя...

Алида
Кристин-момче
Адел-момче
Вангела

# 48
  • Мнения: 4 405
Ей това ми стана фаворит- Мпориана.Как се изговаря това безумие...

Една Живана, с майка Ксения, но там може и по руска линия да е.
Мп в гръцкия език се използва за Б. Писмено,  имам предвид.
Например,  бифтек го пишат мпифтек

# 49
  • Мнения: 1 459
Ей това ми стана фаворит- Мпориана.Как се изговаря това безумие...

Една Живана, с майка Ксения, но там може и по руска линия да е.
Аз отначало си помислих, че е някаква грешка, но на три места прочетох Мпориана... 😳Поне да беше Емпориана на Емпорио Армани, да се произнася по-лесно. 😂А като не се чуе м-то, става Пориана. 😱

А това Мпориана на латиница ли беше написано или на кирилица? А може би с гръцки букви? Защото ако е с гръцки, се чете като Боряна. Може някоя Боряна да се прави на интересна и нарочно така да си изписва името.
Възможно е, беше изписано на латиница, ето така - Mporiana, не на гръцки. И аз се учудих, ама то какво ли не има, затова си казах, че нечия глава е измислила поредната измишльотина.

# 50
  • Мнения: 1 049
В такъв случай наистина може да се прочете ЕМпориана, понеже, нали, цялото име на буквата М на англйски (и не само) е Ем. Grinning

# 51
  • София
  • Мнения: 514
От детски конкурс във фейсбук:
Аян
Алендра
Анбел
Цанислав
Тинита
И моят фаворит - Грейс-Магдалини
Мерлин
Амадея

# 52
  • Мнения: 5 386
Грейс ми е като грес за камион, зная , че е американско, английско...
Доста мислене и въображение са вложени в горенаписаните имена, брЯх

# 53
  • Мнения: 4 017
Станилия Стаменова, спортист

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Аян е турско име.

# 55
  • София
  • Мнения: 11 489
Аря
Езекил
Дилиан
Анна-Ноа
Дива
Жулиет
Марица
Данило
Здравена
Алексис
Сарая
Микаил
Ника
Мирра
Тимофей
Стефи
Ерма
Тео
Савелий
Михаели
Даника
Райън
Шана-Мария
Йохан
Томик
Хелеа
Нася
Маги

Първокласници. Всички с нормални български фамилии

# 56
  • Мнения: 1 580
Половината са като имена на котки😂😂😂

Сори за оффтипика✌️

# 57
  • София
  • Мнения: 11 489
Мерсияна
Дженифър-Йоана
Паула
Димона
Олина
Юана
Фердина
Мариса
Памила
Грасиела

Абитуриентки

# 58
  • Мнения: 1 457
Почти убедена съм, че тази Мпориана е транслация на Боряна - първо на гръцки и после на БГ или латиница от гръцки - Така изписват б.
Преди години ходих на студентски обмен в Гърция и тъй като тогава БГ не беше в ЕС ми трябваше виза. В документите и в самата виза името ми Диляна се изписваше на гръцки  - Ntiliana и съответно транслацията на латиница откъм гръцка страна, също.
Скрит текст:
А с комбинацията мп - имам интересен случай в лабораторията - обяснения за ,,един абер,, Питам аз какво е абер? - Не знаеш абер??? - Не! - Не учите ли в училище за абер - Не - Инженерите не учите ли за абер?-Не - и тези в шок. Добре, ще обясним - и изписват на един лист - на латиница - ампер....АААА това го знам  Simple Smile

Онзи ден чух един баща да вика на детето - Ахиле, ела тук. Даже мъжа ми отбеляза, че му е странно...

# 59
  • Мнения: 1 459
Почти убедена съм, че тази Мпориана е транслация на Боряна - първо на гръцки и после на БГ или латиница от гръцки - Така изписват б.
Преди години ходих на студентски обмен в Гърция и тъй като тогава БГ не беше в ЕС ми трябваше виза. В документите и в самата виза името ми Диляна се изписваше на гръцки  - Ntiliana и съответно транслацията на латиница откъм гръцка страна, също.
Скрит текст:
А с комбинацията мп - имам интересен случай в лабораторията - обяснения за ,,един абер,, Питам аз какво е абер? - Не знаеш абер??? - Не! - Не учите ли в училище за абер - Не - Инженерите не учите ли за абер?-Не - и тези в шок. Добре, ще обясним - и изписват на един лист - на латиница - ампер....АААА това го знам  Simple Smile

Онзи ден чух един баща да вика на детето - Ахиле, ела тук. Даже мъжа ми отбеляза, че му е странно...
То странното беше, че фамилията си беше чисто българска. Не разбирам от какъв зор си пише името Боряна с гръцка транскрипция на латиница. То така стават недоразуменията, поне да го беше изписала с гръцки букви госпожата.

Общи условия

Активация на акаунт