На море в Поморие 2021 г.

  • 52 073
  • 830
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 149
На общинския паркинг имаше табела, че работи до 31.08. Но в момента тази табела е покрита с, черна лента. Вероятно паркинга ще работи докато преценят, че не си струва. Все още има доста паркирали коли.
Частните паркинги ще са си платени.
Иначе вече се виждат свободни места тук там.

От днес 01.09 вече не работи паяка и общинския паркинг също е безплатен.

Последна редакция: ср, 01 сеп 2021, 08:30 от IvanGeorgiev

# 766
  • Мнения: 1 747
Вече има места дори на паркинга на плажа, който между другото се заемаше от летовниците в руския квартал.
Ех, аз вече се прибрах от Поморие. Днес морето беше приказка!

# 767
  • Мнения: leet
Снимката е от 17.30ч от южния плаж

# 768
  • София
  • Мнения: 1 678
Здравейте, много се извинявам, че не мога да прочета темата, надявам се да не е дискутирано безброй пъти.. пристигнахме в по отие за няколко дни и ми се иска да направим по някоя кална баня, с дете на 6г сме и мислех да отидем до безплатните кални бани и да се намажем (наблизо са ни),имам няколко въпроса:
- има ли някакви противопоказания за едно-двукратно намазване
- има ли противопоказания за децата
- къде се отмиваме?

Четох, че и в болницата има възможност за някакви процедури, но не зная дали ще успеем да се организираме за там

Благодаря предварително на всеки, който ще даде мнение Simple Smile

# 769
  • Мнения: 4 607
Според мен, се консултирайте с лекар или физиотерапевт, даже и да е по телефон..Тази кал не е панацея, както някои си мислят...Има противопоказания, разбира се..особено пък дете да мажете, не знам.

# 770
  • Мнения: 2 141
До колкото съм чела за да има ефект от тази кал не става само с 2-3 процедури. Реално като са намажете 2 пъти няма да има някаква полза и поне за мен не си струва да рискувате да мажете и толкова малко дете без консултация с медицинско лице

# 771
  • Мнения: 3 505
Измиването било най-добре да се прави с езерна или морска вода, не трябло да се маже цялото тяло, май не е препоръчително в областта на гръдния кош. Добре е да ползвате бански, който е за изхвърляне, защото това пране нямало.

# 772
  • Мнения: 1 747
jenn_kata
Идете на солниците, там има хора, които си правят процедури самостоятелно и ги поразпитай. Има един човек, който влиза навътре и вади кал в кофа, стои на брега на езерото, може да си купиш от него. Тази кал е фина като крем и няма примеси. Приготви си кофичка от кисело мляко от големите, с дръжка, той няма съдчета. Ще ти струва два-три лева, но ще ви стигне за няколко дни за тримата. После отивате на плажа, мажете, стоите 20 минути и се измивате в морето.
Моят мъж си купи още една кофичка преди да тръгнем, за да може да продължи с процедурите и да ги направи поне 12. Сега продължава да си прави апликации.

# 773
  • София
  • Мнения: 1 678
Здравейте, разходихме се до калните бани, имаше доста хора, всеки се мажеше както и където намери за добре Simple Smile едни жени ми казаха, че било най-добре да се изкъпеш в езерото и да изсъхнеш с тази вода, да се намажеш с калта, стоиш 20 Мин (да изсъхне) и пак се отмивал във водата на езерото; отделно от страната на солниците има и май друг вид кал, с повече луга, но коя за какво е по-добре не стана ясно Simple Smile

Може ли да ми кажете дали ресторанта на Rose gardens е хубав (маси навън, бяло-синьо заведение), довечера ни се хапва риба и се чудя къде да седнем, този ни е доста близо, като ще се разходим и по центъра, приветствам препоръки.

# 774
  • Мнения: 1 602
Хубав е.

# 775
  • Мнения: 2 674
Един банален, но важен въпрос -  как е времето в момента, става ли въобще за плаж? В неделя пристигаме и се чудя дали изобщо ще имаме нужда от бански Stuck Out Tongue Winking Eye

# 776
  • Мнения: 9 471
Един банален, но важен въпрос -  как е времето в момента, става ли въобще за плаж? В неделя пристигаме и се чудя дали изобщо ще имаме нужда от бански Stuck Out Tongue Winking Eye

Ства за плаж, но в по-късните часове, горе-долу към 11 часа се позатопля. И сега не е студено, но не е и за плаж. По-приятно е за разходка сутрин.

# 777
  • Мнения: 18
И аз щях да питам за времето,че като гледам прогнозата....Ние в понеделник ще сме в Поморие.

# 778
  • Мнения: 894
Днес е идеално. На плаж пред Сънсет сме.
Вчера духаше и на обяд се прибрахме.
Водата е чиста и за нашите усещания топла.

# 779
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Тези, които се интересуват от калолечението, нека почетат малко повече. Скоро срещнах някъде, че калта, минала през сол, няма никакъв лечебен ефект. Не помня къде точно беше, тъй като тази година не Поморие ни беше на дневен ред, а и на мен калта ми е противопоказна. Ако се касае за здравето на близките ми и особено пък за марко дете, със сигурност бих се интересувала доста подробно. Мисля, че и за възрастови ограничения съм чела също. "Консултации" със случайни хора не са опция, но пък може да се питат хората от Музея на солта, да речем. Те със сигурност са по-запознати. Разбира се, най-доброто решение е лекарско мнение. Калта и калолечението съвсем не са безобидно нещо.

Общи условия

Активация на акаунт