Двете деца заспиват само с мен.

  • 3 918
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 099
Децата както и възрастните е невъжможно да имат еднакви режими,затова и са излишни дискусиите кой най-добри си гледа детето.

Мога само да споделя, че има много предимства децата да си лягат рано- например 7 часа оправяне и до 8 да са заспали. Те свикват бързо на такъв режим. В този случай може и следобедния сън да се пропусне ако са вече по-големи.

Това, че не искат да заспиват сами е абсолютно нормално. Може би имат и някакви страхове.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Не мисля, че тук ще намерите решение. Всяко семейство е различно, децата са различни, навиците са различни. Моят син е на 7 г. и всяка вечер ме вика да го приспивам. На мен ми е приятно. Като ме е ядосал, го оставям сам да заспива. За мен обаче ситуацията не е проблем.  Големият ми син пък имаше голямо затруднение със заспиването на 1-2 години. Носихме го с мъжа ми по един час на ръце, докато ни отмалеят. В един момент разбрахме, че просто не му се е спяло по това време. Много ми се иска да кажа в 9 ч. "Хайде оправяйте се в банята и лягайте". Ама просто моите деца не са такива.

# 32
  • Мнения: 6 557
Ох и моя заспива само с мен вечер като приспиването трае между 30мин и 1 час. На обяд си заспива сам в леглото без проблем, но вечер е суууупер трудно. Сега лятото заспива чак към 22:30, а започваме към 21:30 ритуала с къпане, правим млякото, четем приказка /една и съща по сто пъти Scream На 2г е. Зимата беше по-добре, заспиваше към 21:30 сам в леглото, ама лятото е кошмарно това приспиване по сто часа, въртене, човъркане и тн. Ако някой намери решение, ще се радвам да прочета Joy

# 33
  • Мнения: 3 391
Ох и моя заспива само с мен вечер като приспиването трае между 30мин и 1 час. На обяд си заспива сам в леглото без проблем, но вечер е суууупер трудно. Сега лятото заспива чак към 22:30, а започваме към 21:30 ритуала с къпане, правим млякото, четем приказка /една и съща по сто пъти Scream На 2г е. Зимата беше по-добре, заспиваше към 21:30 сам в леглото, ама лятото е кошмарно това приспиване по сто часа, въртене, човъркане и тн. Ако някой намери решение, ще се радвам да прочета Joy

Пропускайте следобедния сън. При нас помогна Simple Smile

# 34
  • Мнения: 6 557
Няма как да пропусна следобедния сън. Тогава му се спи най-много. Ако не го събудя след два часа, ще спи и четири часа. Ако не спи, ще стане кисел, случвало се е веднъж-два пъти да не спи и е ужас. А и следобедния му сън е моето единствено време за релакс и мои си неща Wink
Поста ми беше по-скоро за това, че повечето деца заспиват трудно вечер, ясно ми е ,че с възрастта ще се промени и ще мине в друг период Hug

Общи условия

Активация на акаунт