Двете деца заспиват само с мен.

  • 3 931
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 325
И аз като ТеоМ83, вечерята до към 18 часа, гледам към 1 час преди сън да няма храна.
Може следобедния сън да е полезен за децата, ама не и ако това означава после да лягат по никое време, всяко дете е различно а в часовете след 8-9 е хубаво да спат вече.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 010
Направо не знам как смогвате. За да вечеряте в 18 кога готвите?  За колко големи деца говорите?

# 17
  • Германия
  • Мнения: 3 437
Направо не знам как смогвате. За да вечеряте в 18 кога готвите?  За колко големи деца говорите?

Моите са на 4г и на 1г. Смогваме, защото друго не правим - прибираме се, готвим, ядем и лягаме 🙈 почваме към 17:00-17:30 и ядем към 18:00-18:30

Аз наистина не знам дали децата имат нужда от обеден сън като такъв, или просто от ХХ брой часове сън на денонощие. Дъщеря ми спи средно по 11 часа през нощта. Ако обаче си лягаше в 21:00 и ставаше сутрин в 6:00, с 9 часа сън биха ѝ липсвали 2, които ще трябва да си набави на обяд.

# 18
  • Мнения: 4
Предполагам баткото се облича сам за сън, но ако не, обличате ги двамата за сън, слагате ги да си легнат и излизате. Елементарно е. Нямам никаква идея как си го правите толкова сложно. Приспиване, пеене и т.н неща, които адски усложняват процеса и връзват децата за родителите си още повече. Стане ли 20:00-20:30 децата са по стаите си в креватите. Няма реване, няма кусури, няма зор. Заспиват си сами без приспиване и др глупости. Това се прави обаче, когато детето е на 2-3 месеца, не на година и половина, да не говоря за 3+. Сега просто подходете с малко твърдост и проблема ще се реши за нула време.

# 19
  • Мнения: 4 418
Не всички деца заспиват лесно. Като ми каже някой, че е песен, ми е идвало да му дам дъщеря ми.
Като цяло при нас аз се примирих с това просто да спим, без значение къде, с кого и как. Едва от година, година и половина дъщеря ни си ляга без протест. Просто според нея спането е скучно и досадно. Имала много интересни неща за вършене. Може да си намира занимание до пълно изтощение. Сутрин като светне навън и вече се е ококорила. Спеше при нас до към 6-7 годишна. Сега идва при мен много рядко и най-вече ако баща й не е у нас.

# 20
  • Мнения: 3 325
Много бързо намирам време да направя вечеря за 18 часа, като знам че след 19 часа аз ще си царувам.

# 21
  • Мнения: 57
Благодаря ви, момичета! А в колко започвате приспиването? Мойте май никога не са заспива ли в 8, но и аз знам, че е по-полезно. Но просто си мислех, че е от онези полезни неща, които никой не спазва.. 😂 Сега като ви чета, виждам, че трябва да се стегна и особено бебо да е в леглото по-рано. С баткото трябва да нагласи нещата със следобед и я сън, но първо беби да оправим да заспи в здравословно време. В колко ги къпете и слагате в леглото? Трябва да изместя лягането поне на бебс малко по-рано като за начало.
Нашият батко като е изморен пак не ще да спи. Реве, че не бил изморен и "още няма никакво тъмно!" и "да отворим пещерата" т. е. да вдигнем щорите. Де да си лягаше сам...
Аз готвя сутрин, но често съм хоум офис. При нас проблемът са следобед и те плажове и разходки, от които се прибираме малко по-късно. Но ще го нагласи.

Последна редакция: пн, 14 юни 2021, 17:51 от violeta.ivanova@uni-konst

# 22
  • Мнения: 3 325
Нямам график точно за къпането, около 17 часа да речем. Важното е след вечеря времето до съня да е в тихи занимания, без ТВ.
Май всички деца почват с пазарлъците за това и онова щом проговорят. Това, което работи при мен е да му давам опции, да избере коя пижама, коя възглавница...

Последна редакция: пн, 14 юни 2021, 17:52 от Glossycherry

# 23
  • Мнения: 4 418
Преди 22 часа никога не си е лягала дъщеря ми. Като я вземех от градина в 17 до 21 играеше на площадката. След това вечеря, баня и в леглото. На 4 започна да ходи на танци. Репетицията приключваше в 18:30. Като поотрасна мина в горна група и там приключваха в 19:30. Към момента се прибира в 21, като има минимум 4 пъти в седмицата. Отделно от първи клас и домашни. Дори и да си е написала, все нещо има да се погледне вечер, да се довърши или обясни от нас.

# 24
  • Мнения: 68 922
Предполагам баткото се облича сам за сън, но ако не, обличате ги двамата за сън, слагате ги да си легнат и излизате. Елементарно е. Нямам никаква идея как си го правите толкова сложно. Приспиване, пеене и т.н неща, които адски усложняват процеса и връзват децата за родителите си още повече. Стане ли 20:00-20:30 децата са по стаите си в креватите. Няма реване, няма кусури, няма зор. Заспиват си сами без приспиване и др глупости. Това се прави обаче, когато детето е на 2-3 месеца, не на година и половина, да не говоря за 3+. Сега просто подходете с малко твърдост и проблема ще се реши за нула време.

И това го казваш и обобщаваш от позицията на ?

Смешно ми е да чета такива категорични мнения. Ама много смешно.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 010
И аз доста се посмях като прочетох ама то няма какво да се коментира. Всеки си гледа от неговата камбанария.

# 26
  • Мнения: 57
Здравейте, ние засега пробвах е няколко неща.

Вариант 1. Махнахме след. сън на баткото. Това не ми допадна, защото още към 4-5 е изморен и некомуникативен. Ръчка с една пръчка в пясъка и ни приема ни предава. Плюсът е, че рано легнаха да спят и малко по-лесно се приспаха, а аз изчистих кочината вкъщи . Бебето заспа след брат си и го ухапа...
Вариант 2, който повече ми допадна е кратък следобеден сън и на баткото, малко по-ранно приспиване на бебо, след това занимаване с батко и след това заспиване и на баткото.

Вчера беше най-лошият вариант, вариант 3, в който баткото спа страшно дълъг следобеден сън, 3 часа, и си легна по никое време и с много кандърми.
Вариант 2 ми е най на сърце с кратка следобед а дрямка на бати, дълъг следобеден сън на бебе, лягане на бебе към 8 и лягане на бати 9. Заспиването поотделно е малко по-лесно, защото бебето иначе тормози брат си.
Вариант 1 пък е най-оптимален за чистене. Но пък ми липсва комуникацията с баткото, който от умора се зомбирва.

П. С. Бебо спрял да спи в яслата, заспива с нас в 2 пм. Така, че май по-лесно ще ги координира следобед. Бебо правил бели в стаята за сън, оплакаха ми се И от него.

# 27
  • Мнения: 3 431
Мога да препоръчам следното.
За голямото дете: сложи го в леглото и му дай ръка. Докато е буден му дръж ръката по здраво, за да те усеща наблизо.
Като се унесе , не го пускай но си отпусни ръката. Когато заспи го пусни.
Ако се събуди през ноща пак същото. Много е досадно няколко дена докато свикне. Аз бях като парцал да се будя толкова често... но дава добър ефект.
Слагай го да спи по едно и също време! Така им изграждаш навик и дефакто те сами ще се приготвят да спят по това време.

С малкото дете може да приложиш същото, но трябват двама души..

Последна редакция: нд, 20 юни 2021, 15:03 от Eli..........

# 28
  • Мнения: 57
Това е интересно с ръката, защото май го правят в нашата дг.

Засега, баткото се е разлигавил и настоява на голямото легло. Но като ги приспивам отделно става доста по-бързо. Така бебето има повече гушкане отделно, а баткото след това има индивидуално четене и внимание. Иначе е менажерия и безкрайни капризи. Вече слагам бебо да спи по-рано, следва кратко занимаване с баткото и сън. И двамата все още заспиват с мен, но за бати ще пробвам това с ръката.
Никой не се буди през нощта, имат здрав сън, заспиването е проблемът.

# 29
  • Мнения: 3 431
Това е интересно с ръката, защото май го правят в нашата дг.

Засега, баткото се е разлигавил и настоява на голямото легло. Но като ги приспивам отделно става доста по-бързо. Така бебето има повече гушкане отделно, а баткото след това има индивидуално четене и внимание. Иначе е менажерия и безкрайни капризи. Вече слагам бебо да спи по-рано, следва кратко занимаване с баткото и сън. И двамата все още заспиват с мен, но за бати ще пробвам това с ръката.
Никой не се буди през нощта, имат здрав сън, заспиването е проблемът.

( извинявай за грешките.. сега ги пооправих)

Аз съм поотпуснала края с малкото. Когато дойде в леглото ми често я оставям да спи там, за да не ставам. Но ще трябва скоро да почна да  връщам...

Общи условия

Активация на акаунт