Нещо вкусно за рожден ден

  • 2 934
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 952
За основно ястие, ще ти предложа моето любимо такова :
Свинско или пилешко месо на фурна с топено сирене. По принцип се приготвя под фолио или някакъв похлупак. Чак към края го оставяш открито,  за да се запече. Много е ефектно и в малки гювечета. Единствена подправка - черен пипер. И сол, разбира се. Необходимо е топеното сирене да е по-мекичко, за да се разтопи хубаво и да стане перфектен соса! 

Който го е опитал това ми ядене, направо си е облизал пръстите!  chef
Може ли по-подробно- вода слагаш ли, мазнина, колко месо и колко топено сирене?
Предварително благодаря  bouquet
Цитат

Извинете ме, че не съобразих да дам точната рецепта на приготвяне.  Embarassed
Месото се запържва малко. Прави се  в по-малка тава, йена или гювеч/гювечета, защото се реди на няколко пласта - поне два. Та след като се запържи месото се реди един ред месо, поръсва се с малко черен пипер и малко сол. След това се реди топено сирене , нарязано на парченца и отгоре пак месо. Завършва се  с топено сирене най-отгоре. На мен ми отива почти цяло саламче топено сирене. Обичам вкуса му да е по-наситен и соса да е по-гъст. Всеки може да сложи колкото му харесва. По принцип се слага МАЛКО сол, защото и самото топено сирене си е солено. Вода слагам съвсем малко - половин чашка на тавичка, а  ако е в гювечета -  1 пръст от водната чаша.
В началото се пече под похлупак или фолио. Към края се маха похлупака, за да се запече отгоре!

Май хич ме няма да обяснявам рецепти!  Embarassed
Надявам се да сте ме разбрали все пак! И ако някой се осмели да пробва - ще чакам коментари!!!

# 16
  • Мнения: 410
Изчврпахте ли се момичета Sad
Хайде,дайте още някоя идейка Praynig

# 17
  • Мнения: 2 936
За основно ястие, ще ти предложа моето любимо такова : .....................
Който го е опитал това ми ядене, направо си е облизал пръстите!  chef
рецептата е супер,но може да се добавят гъбки и сметана..така ще има повече сос..

тук са написани доста специалитети,но нали трябва да се прецени гостите ядат ли такива работи..в смисъл-отклонявам се от темата,но на такова парти със салати от риба тон и разни миди и хайвери аз си останах гладна.. Joy Joy Joy добре че имаше вкусна торта Mr. Green
не искам да се обижда никой  Hug

# 18
  • Мнения: 2 936
ето и една рецепта от мен,но отнема доста време
пълнени гъби с бекон и кашкавал
20бр.едри гъби(зависи от бр.гости)200гр.бекон
100гр.кашкавал,200мл.прясно мляко,30гр.масло,1ч.л.брашно,1стък пресен лук,магданоз
това е дословно рецептата,но аз съм слагала всичко на "око"
гъбите се почистват от пънчетата,посоляват се и се пекът на 200градуса докато пуснат вода изваждат се и се отцеждат...
маслото се разтопява и се запържва брашното за 1мин.добавя се млякото и сол на вкус
беконът се нарязва на ситно и се запържва с пресния лук без мазнина добавят се пънчетата,готовият сос,кашкавалът и магданоза.
гъбите се пълнят със сместа и си пекът докато се зачервят   chef
гарантирам че е вкусно Flutter

# 19
  • София
  • Мнения: 625
аз правя така: солена торта, малки палачинки, панирани сиренца с кашкавал, паниран карфиол, малки кюфтенца, лозови сърмички, чешки рулца, чушки бюрек или просто пълнени, пилешки филенца с корнфлейкс, пълнени яйца, разни хапки, различни салатки, мезета и просто не правя основно ядене Heart Eyes

# 20
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Извинете ме, че не съобразих да дам точната рецепта на приготвяне.  Embarassed
Месото се запържва малко. Прави се  в по-малка тава, йена или гювеч/гювечета, защото се реди на няколко пласта - поне два. Та след като се запържи месото се реди един ред месо, поръсва се с малко черен пипер и малко сол. След това се реди топено сирене , нарязано на парченца и отгоре пак месо. Завършва се  с топено сирене най-отгоре. На мен ми отива почти цяло саламче топено сирене. Обичам вкуса му да е по-наситен и соса да е по-гъст. Всеки може да сложи колкото му харесва. По принцип се слага МАЛКО сол, защото и самото топено сирене си е солено. Вода слагам съвсем малко - половин чашка на тавичка, а  ако е в гювечета -  1 пръст от водната чаша.
В началото се пече под похлупак или фолио. Към края се маха похлупака, за да се запече отгоре!

Май хич ме няма да обяснявам рецепти!  Embarassed
Надявам се да сте ме разбрали все пак! И ако някой се осмели да пробва - ще чакам коментари!!!

Много благодаря! Ще го пробвам и ще докладвам  bouquet

# 21
  • Мнения: 373
Салата :зеле на лентички ,царевица, магданоз ,чесън рибатон, синьо сирене, сол ,зехтин, лимон. Количество -произволно .За предястие: пилешки хапки -пил филе, нарязано на хапки  се намазва с майонеза, в която е сложено малко горчица .чесън или настърган лук  ,след което се овалва в счукани крекери или корнфлейкс ,подреждат се в подмазана тава и се пекат до зачервяване .Сервират се със сос от майонеза с малко горчица и  лъжичка мед.За вечеря :Свински шиш -месото се подправя с черен пипер ,кимион ,сол, малко водка и престоява няколко часа. Шишчетата се нижат като се редува месо ,парченце лук ,зелена чушка ,месо ,лук ,червена чушка, гъбка и тнт може и други зеленчуци .Пекат се на жар или ел .скара . Десерт -крем карамелова торта: В тавата в която ще се пече се карамелизира захар около 1ч. След това се приготвя смес от 1 л пр мляко ,6 -7 сл захар, 6 яйца ,2 ванилии .Разбива се и се излива върку карамела Пече се на водна баня до готовност Отгоре се поръсва 1 ч счукани орехи и се излива следната смес  1ч захар ,1 ч брашно ,4 яица ,1 бакпулвер .Пече се, докато стане готов блата ,проверява се с кибритена клечка .След това тортата изстива и се обръща .Украсява се със сметана и шоколад .
Уаууууууууу,Алекс, тортата звучи перфектно Laughing! Имам 2 въпроса обаче:
-при изпичането на тестото пак ли на водна баня се пече?
- а ако се обръща студена тортата, не залепва ли заради втвърдения карамел?

# 22
  • Мнения: 2 724
Не не се пече на водна баня, а карамелът се втечнява ,след като се охлади тортата. Аз я обръщам в по голяма тавичка, като внимателно отлепям краищата с нож и след като захлупя с голямата тава , обръщам я бързо и леко стръсквам ,но трябва да е изстинала напълно ,защото крем карамелът трябва да се стегне .Наистина е божествена на вкус .  Hug

# 23
  • Мнения: 410

бирена салата-за мезе на бирата
Продукти:
5 картофа
10 бр. рулца от раци
сладка царевица
грах
шунка (може да прибавиш нещо вкусно което имаш в хладилника-доматки, краставичка, шпек и др.)
кашкавал
сирене
майонеза (може да е във вид на майонезов сос с някаква подправка)
Начин на приготвяне:
Картофите се пържат, другите продукти се режат на кубчета, прибавят се царевицата и грахът. След това всичко се смесва. Кашкавалът и сиренето се настъргват отгоре и се полива с майонезата
Тази салатка е много вкусна и биричката за нея трябва да е студена Wink
Реших че ще направя тази салата и седнах да си запиша продуктите и да видя как точно се прави.Само едно не ми е ясно newsm78 , как се режат картофите за да се изпържат?И режат ли се и те после на ситно или.... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт