Златни пясъци 2022 - мнения

  • 25 514
  • 201
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 581
Миналата година септември бях в хотел MiRaBelle останах с много добро впечатление относно хигиена, дезинфекция, храна и анимация. Не е на центъра, но много удобно разположени заведения в хотела, тераси няма излишно вървене.Не бяха подготвени за толкова много посетители, но се справи ха храната не беше изобилие, но пък имаше и синьо сирене. Била съм в Арена Мар също ми хареса, особено стаите, обслужване и храна. За хотел Елена не мога да кажа същото. Стаите не са ремонтирани, храната беше ок изобилие , но нямаше вариант - тераси на които на въздух човек да седне....

# 136
  • Мнения: 506
Включвам се набързо да изразя разочарованието си от иначе любимия комплекс Златни пясъци.
Такава лудница-и по плажа, и по улиците не съм виждала!За да си намериш свободен шезлонг и чадър трябваше да си станал преди 7ч!В 7 и нещо цялата платена зона пред хотел Марина Гранд бийч вече беше заета. На малкото останала свободна в този район беше буквално претъпкано.Всеки ден скандали по плажа заради заети чадъри, а липсващи хора по тях около 3-4 часа.А тези ужасни румънци, които са окупирали комплекса правят нещата да изглеждат още по-зле-шум, викове, големи компании, вдигат скандали навсякъде и по плажа, и в хотела, и в ресторанта-винаги недоволни, винаги с претенции....Викат и крещят като нашите цигани, не се съобразявт с никой и нищо.
Със сигурност на Златните няма да се върна скоро!

# 137
  • Мнения: 1
Някой знае ли къде може да се ползва плаж на Златни пясъци срещу заплащане на чадър и жезлонг? От две места ме гониха тези дни, били на хотели и нямало как външни хора да ги ползват. Казват ми, че преди е можело, но тази година има много хора и плажовете към хотелите се ползват само от гости на хотела.

# 138
  • Мнения: 6 301
Плаж Нирвана, най в края на комплекса, миналия месец беше доста свободен, там няма никакви хотели вече, но е доста далеч. Миналата година пред интернационал също пускаха срещу заплащане, а и там е най-широк плажа.

Последна редакция: ср, 25 авг 2021, 18:41 от Ая

# 139
  • Мнения: 514
Пред хотел Адмирал и пред Интернационал има платени зони,до към 9,30 ч . можеше да се намерят места.

# 140
  • Мнения: 119
Никога не съм ходила на море средата на септември,но сега искам да запазя за средата на септември в Грифид Енканто.
Времето и водата в морето не се знае какви ще са, но поне за разходки до Варна и до Балчик ще става.
Въпросът ми е каква е температурата на водата във външните басейните, затоплят ли се?
Вътрешния басейн топъл ли е? Доволни ли сте от СПА процедурите?

# 141
  • Мнения: 292
Ние се върнахме от нашето море, като бяхме отседнали в Бендита Маре(апартамент). Не знам дали имахме късмет, но ни хареса мястото доста.. в апартамента имам 2-3 забележки -  1 от климаците не работеше много, телевизора беше доста стар, но иначе много приятен и със страхотна гледка към морето, а в същото време и към дърветата.
Също така ни хареса(поне "входа", в който бяхме), че беше изключително спокойно -  без викове и крясъци от туристи и прочие. Има налични 2 басейна и ги пробвахме за много кратно, като сякаш нямаше така хора и беше спокойно.
Отдавам голяма заслуга,че е спокойно, защото сякаш повечето апартаменти си бяха на хора и си беше малко все едно си в блок далеч от морето Grinning
От мястото до плажа/главната улица има 150 стълби, но въобще не са нещо фрапиращо и гадно, защото са и под дървета и е хладничко и се качват бързо. Като минус отчитам, че точно "пред" хотела има плаж, но е само за определен хотел и трудно се намират свободни чадъри.. и с това имахме такова приключение, че просто си взехме чадър и бяхме на свободната зона, която пък беше супер и морето точно пред нея ни хареса.
И нещото,което е огромен минус и ме беше ядосало мен лично е  "лъжливо" посочен безплатен паркинг и по телефона предния ден ми казаха,че има места и т.н....да, но ако случайно си намериш свободно място.
Огромен минус - много хора, малко пространство за всички. За мен плажната ивица на курорта не може да побере всичките тези хора и да не са дупе до дупе..буквално.
Друго нещо,което не ми хареса е по магазините(хранителните)..е имах чувството,че лъжат Thinking и на повечето места касовата бележка сякаш не се признава. Thinking
Но пък си прекарахме чудесно и мястото за настаняване ни хареса.

# 142
  • Русе
  • Мнения: 676
Освен спрените стаи на Гергана не излизат и на Ралица  супериор и Арабела! Залагах различни периоди за края на юни и началото на юли.

# 143
  • Мнения: 514
И ние бяхме в апартамент в комплекс Иглика , наистина много спокойно място, много тихо, макар и точно между Интернационал и Адмирал.Ходехме на платената зона с много разстояние между чадърите.До плажа ни беше към 100 м. Избирахме ресторанти без голяма навалица .Не сме се бутали между сергиите . Изкарахме си страхотно!

# 144
  • Мнения: 1 069
Ще драсна няколко дълги реда за "Престиж Делукс Хотел Аквапарк Клуб"
Ако отегча някого - сори !!!

Ревюто е положително-отрицателно.

Отрицателното е за малоумните служители на рецепция, за търговския директор на двата хотела и за собственичката(или поне за такава се представи, аз имам вътрешно инфо, че собствениците са евреи) на хотела.

Имахме групова резервация за 30+ души, направена още в края на Юли.
В последния момент (10 дни по-рано) решихме да резервираме още една стая. Обадих се в хотела и разговарях с отговорник резервации и за двата хотела. След 5 мин разговор, който записах, имах уверението, че всичко е уредено. Поисках проформа, за да платя, но такава ми бе отказана.

При пристигане се започнаха панаирите - стая не беше предвидена. Използвах туроператор, за да се "уредя" с допълнителна стая.
Другото за отбелязване беше, че като пристигна групата от 30+ души, чака 3 часа, за да бъде настанена !!!
Естествено, освен групата имаше и други туристи. Мармалада беше пълен.

Kъм минусите:
- абсолютно долнопробен алкохол с неясен произход, на етикетите не видях кой е производителя. Една част беше на винпром Ахелой
- една от вечерите алкохола просто свърши, отговора беше няма. Иначе се намираме в 4* хотел
- от вината - само червено и бяло, розе няма
- соковете бяха ОТВРАТИТЕЛНИ
- част от камериерките(украинки) не знаеха български
- платен паркинг - 15лв на ден, за гости на хотела, паркираш дето намериш място, плаща се на рецепция и дават талонче, което се слага на таблото с гсм, ако се окаже, че пречи на някого. По принцип нямаше запушвания. Та момчето ме насочи в горичката на 50ина метра от входа на хотела. Видях, че се освободи място точно до хотела и преместих колата там, като даже идеята ми беше да сваля куфарите и да я върна пак. Идва един селяк и почва ми говори на ти. "Къв си ти ве, в хотела ли ша пориш ?"
 Игнорирах го. Взе да крещи - "тая кола изчезва от тук, щото ....." Та го викнах встрани от камерите и много бързо се разбрахме.Колата не я преместих 6 дни и си остана невредима. Извода е - недопустимо отношение към клиента !!! Не карам скъпа кола и няма място за нея пред хотела. След моя случай почнаха да слагат конуси, да пазят местата за баровците, но нямаше много ефект от идеята.
Положителното:
Сравнявам с предния ми престой преди точно 3 години.

- много чисто в стаите
- базата е все още добра и запазена
- удобни матраци
- халати за възрастните
- хавлии за басейн срещу талонче
- вътрешен басейн, наложи се да го ползваме, няколко дни имаше лошо време
- СПА - в AI е включена само сауната, има парна баня и солна стая
- храната беше много добра, всичко беше много вкусно, готвачите за разлика от други хотели, тук ползват сол.  Едната вечер имаше печено прасенце, на другата разни сини сирена и бри. Морски глезотии нямаше, само херинга и акула. Страхотни като качество плодове - диня, пъпеш, круши, грозде, сини сливи, праскови. Аз наблягах на прошуто и салати основно.
- мини аквапарк - 3 пързалки и много студена вода, но ентусиасти имаше
- батут за малки и големи (до 100кг)
- тенис на маса
- външен детски кът
- следобедната закуска беше голям хит - хубава пица, понички , пържени картофи и шопска салата. Причината - новодошлите почваха с нея Grinning
- на етажа имаше машина за вода, предполагам с обратна осмоза - това беше от полза вечер, когато баровете затворят
- хавлии сменяха всеки ден (тука може и сина да има вина, тъй като му беше много забавно да комуникира с украинките на развален английско-руски Grinning  )
- чаршафи на 3 дни
- анимация имаше някаква, но май само за малки дечица

Като изключим малоумния мениджмънт, беше добра почивка, въпреки пълния на 100% хотел.
Даже не мога да си обясня, как ресторанта побираше всички, без да се чака за маси Simple Smile

Последна редакция: вт, 14 сеп 2021, 22:26 от aiwabg

# 145
  • София
  • Мнения: 1 215
Моля за мнения за Берлин Голдън Бийч и евентуално за сравнение с други хотели на първа линия, напр с тези на Грифид или с тези на Слънчев ден и Ривиера. Знаем, че морето бързо става дълбоко, но ние нямаме малки деца. Също така се говори, че северната част на курорта е по-тиха и спокойна, както на Сл. Бряг, така ли е наистина ?

# 146
  • Мнения: 19
Здравейте.Интересувам се някой има ли скорошни отзиви за хотел “Долче Вита“? Колебая се между него и“ Престиж Де лукс Аквапарк“.Имат не малка разлика в цената ,въпреки че и двата са 4 звезди и ми се иска да знам дали си заслужава по-високата цена в “Долче Вита“

# 147
  • Мнения: 6 301
Долче вита ползват плаж Ривиера с осигурени чадъри и шезлонги, което си + за мен, особено имайки предвид миналогодишната ситуация на плажа.

# 148
  • Мнения: 71
Лятото на 2020 бяхме в Престиж Делукс, хотела е хубав, храната също, но минуса за мен е, че е далеч от плажа, а и тогава нямаха чадъри и шезлонги на плажа. И като добавим, че няколко пъти ни викаха от плажа да местим колата определено вече не бих се навила да почиваме там. Също така басейните са доста сенчести и следобяд не стават много, много за плаж.

# 149
  • Мнения: 19
Лятото на 2020 бяхме в Престиж Делукс, хотела е хубав, храната също, но минуса за мен е, че е далеч от плажа, а и тогава нямаха чадъри и шезлонги на плажа. И като добавим, че няколко пъти ни викаха от плажа да местим колата определено вече не бих се навила да почиваме там. Също така басейните са доста сенчести и следобяд не стават много, много за плаж.
Те и сега нямат чадъри на плажа.В крайна сметка резервирах за "Долче Вита" пък ще видим 🙂.

Общи условия

Активация на акаунт