Златни пясъци 2022 - мнения

  • 25 632
  • 201
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 237
Някой с впечатления за х-л Амбасадор 2020, ако изобщо е отварял, разбира се.
Предпочитаме ако предлагат НВ пред ОИ, стига да няма суперлативи за ОИ, което е съмнително, особено за 2020 г .

старата тема

Последна редакция: пт, 11 юни 2021, 16:12 от bubanka

# 1
  • Русе
  • Мнения: 684
Някой с впечатления за х-л Амбасадор 2020, ако изобщо е отварял, разбира се.
Предпочитаме ако предлагат НВ пред ОИ, стига да няма суперлативи за ОИ, което е съмнително, особено за 2020 г .
Бяхме там за празниците по 6 септември. Хотела не е реновиран поне 10-15 години доста овехтял  и амортизиран, но стаите, кърпите и бельото са чисти и ухаят приятно. Ние бяме ОИ и впредвид, че беше вече края на сезона и затваряха след още десеттина дни хранта не беше зле за цената която платихме. Е, естественно нищо кой знае кавко и не беше, но гладен няма да останеш. Като плюс е, че имат безплатен паркинг което за Златните е чудо.  Ако имате други въпроси питайте!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 237
Някой с впечатления за х-л Амбасадор 2020, ако изобщо е отварял, разбира се.
Предпочитаме ако предлагат НВ пред ОИ, стига да няма суперлативи за ОИ, което е съмнително, особено за 2020 г .
Бяхме там за празниците по 6 септември. Хотела не е реновиран поне 10-15 години доста овехтял  и амортизиран, но стаите, кърпите и бельото са чисти и ухаят приятно. Ние бяме ОИ и впредвид, че беше вече края на сезона и затваряха след още десеттина дни хранта не беше зле за цената която платихме. Е, естественно нищо кой знае кавко и не беше, но гладен няма да останеш. Като плюс е, че имат безплатен паркинг което за Златните е чудо.  Ако имате други въпроси питайте!

Благодаря!
Чадъри и шезлонги на плажа влизаха ли към ОИ? Интернет в стаите? Предполагам морето бързо става дълбоко освен в зоната на Ривиера, може би.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 684
Някой с впечатления за х-л Амбасадор 2020, ако изобщо е отварял, разбира се.
Предпочитаме ако предлагат НВ пред ОИ, стига да няма суперлативи за ОИ, което е съмнително, особено за 2020 г .
Бяхме там за празниците по 6 септември. Хотела не е реновиран поне 10-15 години доста овехтял  и амортизиран, но стаите, кърпите и бельото са чисти и ухаят приятно. Ние бяме ОИ и впредвид, че беше вече края на сезона и затваряха след още десеттина дни хранта не беше зле за цената която платихме. Е, естественно нищо кой знае кавко и не беше, но гладен няма да останеш. Като плюс е, че имат безплатен паркинг което за Златните е чудо.  Ако имате други въпроси питайте!

Благодаря!
Чадъри и шезлонги на плажа влизаха ли към ОИ? Интернет в стаите? Предполагам морето бързо става дълбоко освен в зоната на Ривиера, може би.
Чадър и шезлонг няма включени в цената. Интернета в стаята беше добър, а относно морето наистина е доса дълбоко. Ние само първия ден ходихме на плажа който е под самия хотел, като останахме доста разочаровани от липса на свободни чадъри, нахални и шумни румънци и боклуци. От следващия ден ходихме на Ревиера /комплекса на рабеше и плажа беше свободен/ където морето е плитко и равно.

# 4
  • Мнения: 96
Тази година сме се насочили към курорта за лятната си почивка.
Търсим хотел на първа линия, ол инкл до скромния бюджет от 1500 лв за 5 нощувки.
Семейство с детенце сме,което тогава,ще е на една година и 3 4 месеца.
До сега прегледахме морско око и Берлин,които се вписват в бюджета но има доста красноречиви мнения...
Та,бих се радвала да споделите мнения и впечатления както за самия курорт ,така и за конкретни хотели Simple Smile
Благодаря ❤

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 08:07 от Ivet111

# 5
  • Мнения: 564
Златните не са това,което бяха.Мръсотия,лошо отношение.Мое мнение от последното лято

# 6
  • Мнения: 49
Тази година сме се насочили към курорта за лятната си почивка.
Търсим хотел на първа линия, ол инкл до скромния бюджет от 1500 лв за 5 нощувки.
Семейство с детенце сме,което тогава,ще е на една година и 3 4 месеца.
До сега прегледахме морско око и Берлин,които се вписват в бюджета но има доста красноречиви мнения...
Та,бих се радвала да споделите мнения и впечатления както за самия курорт ,така и за конкретни хотели Simple Smile
Благодаря ❤
Доста хотели влизат в бюджета Ви. От резултатите тук: https://hoteli.boiana-mg.bg/results/8e89f4d613f4b724c522000e49ee6c12?page=1
Астера, РИУ Астория, Марина Гранд Бийч, Мелиа Ермитаж бих определила като хотели, които успяват да поддържат относително качество в последните сезони.

# 7
  • Мнения: 1 069
За да няма изненади - Риу или Грифид.

# 8
  • Мнения: 412
Аз за себе си съм решила. Никога повече няма да отида в Златни пясъци. Те не са това, което бяха.

# 9
  • София
  • Мнения: 281
Ние резервирахме  вече за Морско око .Преди 6години бяхме в този хотел и останахме много доволни ,но ние много обикаляме сега сме решили от Балчик през всички градчета  и плажчета до Дуранкулак  да обиколим  ,пък ще видим 7 дена дали ще ни стигнат.

# 10
  • Мнения: 6 301
Аз бих  избрала някой хотел от ривиера, спокойно, плитко и няма бой за чадъри, сенчести алеи за разходка с количка. /То и избрах де, Нимфа/.

# 11
  • Мнения: 78
Решили сме тази година да посетим Златни пясъци хотел Сънрайз 4*Имате ли отзиви за самия хотел,и като цяло за  Златни пясъци.

# 12
  • Мнения: 1 015
И ние тази година сме на Златни пясъци. Не сме ходили там от доста години затова и на мен ще са ми полезни по-пресни отзиви. Загледах го и аз този хотел, но ми се струва че пътят до плажа ще е доста. Спряхме се на Одесос. Той отвори на 28.05. и вече се надявам в скоро време да има някакви мнения.

# 13
  • Мнения: 78
Разговарях със жена от рецепцията,каза че  пеша е около 5-6мин.иначе има автобус на всеки 1час,който те сваля до плажа и прибира безплатно.Но  офртата,която ни дадоха е много ниска и ще се възползвам.Дано ни хареса

# 14
  • Мнения: 1 176
Записвам се, тъй като ни предстои края на месеца да посетим Престиж. Ако някой посети курорта следващите седмици, може ли да сподели актуална информация за паркингите и съответно цените им?

# 15
  • Мнения: 368
Някакви отзиви за хотел Лилия? И въобще, интересувам се от хотели на първа линия.
Също така, как се осъществява ол инклузива - сам ли си взимаш храната, която желаеш или храната е зад преграда и посочваш на служител на хотела от какво да ти сложи / с оглед мерките поради ковид/ ? 

# 16
  • Мнения: 765
Аз бих  избрала някой хотел от ривиера, спокойно, плитко и няма бой за чадъри, сенчести алеи за разходка с количка. /То и избрах де, Нимфа/.
И ние сме запазили там тази година. Не сме платили още, но ще го направим в най - скоро време. Друг път отсядали ли сте в комплекса? Някакви отзиви?

# 17
  • Мнения: 6 301
За първи път ще сме в този хотел, на плаж съм ходила многократно, морето там е плитко, за зиморничавите има и един участък,където се излива минерална вода и е по-топло. Впечатлена бях и от почти празните шезлонги пред Нимфа, дано и тази година да е така, май хотелът не е популярен сред румънците.

# 18
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 588
Ружа, явно няма актуални отзиви за х-л Нимфа /той и не работеше миналото лято/, затова ще пиша аз, по спомени от преди 3-4 години. Simple Smile
Избрах к-с Ривиера заради тишината и спокойствието - така я разбирам аз почивката. Красивата природа също е плюс - приятно съчетание от гора, плаж и море и приятна зона за разходки.
Х-л Нимфа го избрах заради уникалното местоположение - на няколко крачки от морето. Освен това е малък и беше току-що реновиран, всичко беше ново и чисто.
Нямах никакви забележки към хигиената в стаите и общите части - беше на ниво. Храната също беше достатъчно добра и вкусна - имаше избор от няколко ястия, салати, плодове, сладоледи и др.
Плажът пред хотела е тесен, по спомен - 3 реда чадъри, и винаги си на предна линия до морето.Wink
Ние уцелихме цъфтежа на планктона и входът към морето беше покрит с килим от водорасли, тук-там осеян с боклуци, парче стъкло и др. подобни. Това отчитам като минус към поддръжката на комплекса - че не почистиваха. По едно време се организираха с малко багерче да разчистват, но ние вече си тръгвахме.
Анимационната програма и активности се провеждат при х-л Ривиера бийч, който е в другия край на комплекса. Нямам наблюдения в/у нея. Само веднъж видях аниматори около нашия хотел и ни поканиха - беше някаква детска дискотека.
В пакета ни беше включено и ползване на откритите минерални басейни в центъра на комплекса и закрития - в съседния хотел Империал. Тази година Империал няма да отвори и ще може да се ползва вътрешния басейн на хотел Ривиера бийч, както и фитнеса му. Неудобството е, че са отдалечени от Нимфа.

В общи линии съм доволна и бих повторила пак. Разглеждах го и като един от вариантите ни за тази година, но може и по на юг да се насочим в крайна сметка.

Последна редакция: чт, 10 юни 2021, 02:41 от Скубиду

# 19
  • Мнения: 412
Решили сме тази година да посетим Златни пясъци хотел Сънрайз 4*Имате ли отзиви за самия хотел,и като цяло за  Златни пясъци.
Ние бяхме там. Далече от плажа. За 7 дни не ни смениха кърпите нито веднъж. Храна еднообразна. Басейни супер студени. Хигиена под нулата. От 12.00 до 14.00 чакахме, защото резервацията била от 14.00 часа.

# 20
  • Мнения: 765
Ружа, явно няма актуални отзиви за х-л Нимфа /той и не работеше миналото лято/, затова ще пиша аз, по спомени от преди 3-4 години. Simple Smile
Избрах к-с Ривиера заради тишината и спокойствието - така я разбирам аз почивката. Красивата природа също е плюс - приятно съчетание от гора, плаж и море и приятна зона за разходки.
Х-л Нимфа го избрах заради уникалното местоположение - на няколко крачки от морето. Освен това е малък и беше току-що реновиран, всичко беше ново и чисто.
Нямах никакви забележки към хигиената в стаите и общите части - беше на ниво. Храната също беше достатъчно добра и вкусна - имаше избор от няколко ястия, салати, плодове, сладоледи и др.
Плажът пред хотела е тесен, по спомен - 3 реда чадъри, и винаги си на предна линия до морето.Wink
Ние уцелихме цъфтежа на планктона и входът към морето беше покрит с килим от водорасли, тук-там осеян с боклуци, парче стъкло и др. подобни. Това отчитам като минус към поддръжката на комплекса - че не почистиваха. По едно време се организираха с малко багерче да разчистват, но ние вече си тръгвахме.
Анимационната програма и активности се провеждат при х-л Ривиера бийч, който е в другия край на комплекса. Нямам наблюдения в/у нея. Само веднъж видях аниматори около нашия хотел и ни поканиха - беше някаква детска дискотека.
В пакета ни беше включено и ползване на откритите минерални басейни в центъра на комплекса и закрития - в съседния хотел Империал. Тази година Империал няма да отвори и ще може да се ползва вътрешния басейн на хотел Ривиера бийч, както и фитнеса му. Неудобството е, че са отдалечени от Нимфа.

В общи линии съм доволна и бих повторила пак. Разглеждах го и като един от вариантите ни за тази година, но може и по на юг да се насочим в крайна сметка.
Благодаря за изчерпателните обяснения! Търсим спокойно местенце. Миналата година пътувахме веки ден до плажа и се прибрахме изморени от почивката. А и на Ривиера ще ни е за първи път. Дано всичко е на ниво Wink Хубаво лято желая на Вас и семейството Ви Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 660
За първи път ще ходим на златните резервирах уикенд в Берлин, като се върнем ще споделя мнение.

# 22
  • Мнения: 128
Отзиви за хотел Ерма?

# 23
  • Мнения: 609
Здравейте,обмислям да посетя Златни пясъци тази година. Спряла съм се на два хотела  "Адмирал", който е на първа линия и "Престиж". Само,че не  съм сигурна дали ми се дават толкова пари  за "Адмирал" ,ако не струва като хотел. Моля за някакви отзиви за хотелите,може и да ми препоръчате и други хотели макар да са и в други курорти , единственото  на което държа е да са що годе близо до плажа и да са с включена храна.  Благодаря Ви!

# 24
  • Мнения: 1 176
Вчера се върнахме от Престиж.
Плюсове:
- Свежи аниматори. Игрите и комуникацията са достатъчно адектватни за тийнейджъри и възрастни. Децата - отделно.
- Добро готвено на обедите и вечерите;
- Вкусен сладолед на обяд и вечеря;
- Добри стаи;
- Добри коктейли;
- Водни пързалки;
- Достатъчно голям външен басейн - става за плуване.
Минуси:
- Платен и препълнен паркинг, включително алтернативните;
- Недостатъчно и много нагъчени шезлонги покрай басейна, лудница от хора, релакс - никакъв шанс;
- Страшно много насекоми;
- Нула хигиена на общите части;
- Скандално обслужване на рецепция;
- Снакове и десерти - пълен боклук. Дори ММ, който яде всичко, се отказа от тях. Преди обед - гадни евтини сладки и изсъхнали кексове; Следобед - гадна замразена пица и гадни студени пържени картофи; само плодовете ставаха в тези часови диапазони.
- Закуска - достатъчно богата, но всеки ден една и съща. Нищо впечатляващо вкусно.
- Фитнес - няма. Мръсно мазе с изпотрошени уреди.
- Спортна анимация - зумба, стречинг, водна гимнастика - не се провеждат, защото няма интерес от гостите.
- Недостатъчно и много наблъскани маси на пуул бара. Ресторантът няма външна част. Вечер на бара се налага да седиш по шезлонгите, ако не са ги мили и не са мокри. (редактирах се, че следващия коментар ми напомни)

Като теглиш чертата - ок, като за цената си. Повече от 50-55лв вече ще му е много. Ако ще сте на плажа, не е мисля, че си струва. Коктейлите край басейна са единственото, което оправдава плащане за AI.

Последна редакция: нд, 27 юни 2021, 16:00 от evenfall

# 25
  • Мнения: 4 660
Мнение за хотел Берлин Голдън Бийч
+++Доброто посрещане от охраната бързото настаняване. Храненето на смени което не позволяваше струпване на хора. Престоят ни започна с обяд и завърши със закуска. Храната беше разнообразна вкусна. На снимката са половината десерти само. Единствено липсваше пържени картофки.
На плажа имаше достатъчно места водата беше кристално чиста без вълнение. Басейните бяха две като в едното имаше място за малки деца. Стаите широки с изглед към морето чисти и подъжани. Макар че бяхме само за уикенда ги изчистиха когато ни нямаше. Паркингът беше 15 лв на ден и охраняем. Много любезен персонал посрещнаха и ни изпратиха с усмивка. Отговаряха насочваха ни ако имахме нужда от нещо. Хотела е на тихо и спокойно място идеално за семейства с малки деца. Има влакче което се движи по алеята и с него може да достигнете по централната част на курорта еднопосочният билет е 4 лв.

-Нямаше къде да поседнем след вечеря. Ако имаше някоя пейка щеше да е добре . Или по удобни маси и столове във външната част на лоби бара. Плажът се състои от едър пясък примесен със малки мидички. И тях ако ги изчистят ще е идеално. Би било по добре влакчето да таксува малките деца на половин цена. Но това едва ли зависи от хотела.

# 26
  • Мнения: 609
Хм,те нали са два хотела там в по-новият  ли бяхте този,който водят Делукс или другият?

# 27
  • Мнения: 1 015
Би ли споделила какви са цените на плажните принадлежности тази година. Паркирането на Златни пясъци винаги е изпитание. Вие къде успяхте да паркирате и на каква цена? Благодаря предварително.

# 28
  • Мнения: 1 176
Хм,те нали са два хотела там в по-новият  ли бяхте този,който водят Делукс или другият?
Ние бяхме в обикновения - Престиж Аквапарк. На Делукс можехме да ползваме в общи линии всичко с изключение на основния ресторант. Там предиобедния снак беше понички (не ги пробвахме), една двойка каза, че са мернали скара за следобедния. Като питах къде е фитнеса им, казаха, че нашият е по-хубав Astonished
Басейните му изглеждаха по-малки и неприветливи, като се завъртяхме 2та пъти около тях. Там и паркирахме - 10 лв. на ден, но дори управителя беше шокиран, че сме успели, като отидохме да си платим на рецепция. Иначе пренасочваха към Палма май се казваше (доколкото чух от други гости - на същата цена).

# 29
  • Мнения: 609
Ужас, че и паркингът платен, би било добре да е включен в цената на хотела

# 30
  • Мнения: 4 660
Би ли споделила какви са цените на плажните принадлежности тази година. Паркирането на Златни пясъци винаги е изпитание. Вие къде успяхте да паркирате и на каква цена? Благодаря предварително.
Паркирахме зад хотела 15 лв на ден беше. Аз почти всичко си бях взела от вкъщи купих само два пояса и Бочко против комари малка опаковка и платих 17 лв за 3 те неща и ми се стори не много завишено.
Хм,те нали са два хотела там в по-новият  ли бяхте този,който водят Делукс или другият?
Незнам кой е делукса но ние бяхме този дето е на плажа.
Ужас, че и паркингът платен, би било добре да е включен в цената на хотела
Навсякъде плащаме паркинг особенно на първа линия.

# 31
  • Мнения: 1 015
Ох, това с паркирането направо може да ти скапе почивката. И аз не знам хотел с включен безплатен паркинг.  Не само на първа линия а въобще. То и няма как да има при това застрояване. Важното е че сте си изкарали добре.
А какви са цените на чадър и шезлонг?

# 32
  • Мнения: 609
Малко се обърках в хотел Адмирал ли сте били или в Престиж,тъй като  хотел Престиж не е на плажа, докато  Адмирал е?  Иначе  миналата година също бях на Златните  и паркингът в хотела беше  безплатен може би заради Ковид.

# 33
  • Мнения: 1 176
Стана объркване с потребителите и хотелите. Kikair е била в хотел Берлин Голдън Бийч,който е на плажа.
Аз пиша за Престиж. За Адмирал никой не се е включил.

# 34
  • Мнения: 1 015
Адмирал е по-висок клас хотел. Обзавеждането не е ново и е позахабено, но чистотата и обслужването са на ниво. Местоположението е перфектно. Храната е вкусна и разнообразна, но предлагат само закуска и вечеря. На мен хотелът ми харесва. От старата класа хотели е, има нещо ретро в него което ми допада. Зависи вие какво търсите, но е съвсем различен от Престиж като усещане.

# 35
  • Мнения: 4 660
А какви са цените на чадър и шезлонг?
Не съм плащала за чадър и шезлонг бяха в цената хотел Берлин Бийч има частен плаж .

# 36
  • Мнения: 765
В Златни пясъци препоръчвам хотел Грифид Вистамар https://grifidhotels.com/index.php?page=vistamar_accomodation&lang=bg
Перфектен е! Няма какво повече да желаем Simple Smile

# 37
  • Мнения: 609
Но е доста скъп Грифид  😕

# 38
  • Мнения: 765
Но е доста скъп Грифид  😕
Те са верига хотели, като този е 4 звезди. Ол инклузив/ултра/. Да, за хора на заплата е скъп, но когато имаш собствен бизнес и блъскаш денонощно, една такава почивка е поносима. Същите пари преди ги давахме в Гърция, но сега не ни се рискува да висим по границите. Е, за 5- звездния не можем и да си помислим! Между другото, за първи път си позволяваме да отседнем в този курорт. Мнооого бетон, но плажовете са хубави и е спокойно Simple Smile

# 39
  • Мнения: 609
Радвам се, че сте си прекарали добре! 🙂

# 40
  • Мнения: 293
Миналата година бяхме в Престиж - места за паркиране няма, до него паркинга беше на ден 20 лв
Тази година ми прави впечатление, че цените им са много нагоре сравнение с миналата-не знам кое са подобрили като качество, за тази цена от близо 100 лв на ден на човек. Имаше много хора, беше лудница да си намериш място да седнеш да се нахраниш, храната не беше много вкусна, покрай басейните оффф разсипване на храна, хвърчат деца....ако си с деца може и да им хареса, заради пързалките, но отишъл ли си на релакс не може да се получи......Не бих си го причинила втори път....но някой може пък това да търси лудница и разреден алкохол и ниско качествени продукти за храна

# 41
  • Мнения: 765
Миналата година бяхме в Престиж - места за паркиране няма, до него паркинга беше на ден 20 лв
Тази година ми прави впечатление, че цените им са много нагоре сравнение с миналата-не знам кое са подобрили като качество, за тази цена от близо 100 лв на ден на човек. Имаше много хора, беше лудница да си намериш място да седнеш да се нахраниш, храната не беше много вкусна, покрай басейните оффф разсипване на храна, хвърчат деца....ако си с деца може и да им хареса, заради пързалките, но отишъл ли си на релакс не може да се получи......Не бих си го причинила втори път....но някой може пък това да търси лудница и разреден алкохол и ниско качествени продукти за храна
Ние затова не правим компромиси - по - добре малко по - скъпо, но да сме доволни! А и винаги четем коментари и отзиви преди това! Хотел, който е в Букинг с оценка 7,7, не бихме посетили никога!

# 42
  • Мнения: 128
Никой ли не може да даде отзив за хотел Ерма? Искаме нещо без инклузив, на нормална цена. Скъпо ли е храненето на навън? Има ли достатъчно заведения?

# 43
  • Мнения: 1 015
За хотела не мога да дам мнение. Заведения има достатъчно. Не мисля че ще имате проблем с намирането на място без резервации. Цените обаче са си високи и общо взето са еднакви на всякъде. Не се сещам за заведение, за което да кажа че е по-евтино. Храненето на вън ще ви излезе доста скъпо в този курорт. Щом не желаете олинклузив е по-добре да се ориентирате другаде или да заделите сериозна сума за храна. Е, винаги има възможност тази година да са понамалили цените предвид ситуацията, обаче не ми се вярва.

И понеже скъпото за мен и за вас може да са различини величини давам няколко примера на общо взето най-евтините варианти, като това са минимум цените: пърленка - 4.50, шопска салата - 8.50, таратор - 3.90, другите супи от 4 лв. и нагоре, мусака - 8.20, най-евтините риби /скумрия, попчета/ - 13.50,  тройка кебапчета или кюфтета с гарнитура - 9.90, сачове вегетариански - 14.50, дугите 20, 22 и на горе, пици - 10лв. и т.н. За мен това са високи цени за такава храна. Това е от миналата година понеже съм снимала различни менюта.

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 13:31 от Marsela 17

# 44
  • Мнения: 3 347
Никой ли не може да даде отзив за хотел Ерма? Искаме нещо без инклузив, на нормална цена. Скъпо ли е храненето на навън? Има ли достатъчно заведения?
От мин.година ми е отзива-останахме много доволни.С ваучери от грабо отседнахме,само със закуска,края на юли.Закуската беше много добра и разнообразна, мерките против ковид се спазваха,персонала внимателен и учтив,веднага се зареждаше това,което намалее.Ползвахме студио,хигиената беше на ниво.Големия басейн долу нещо не ми вдъхна доверие,но ползвахме другия-на трети,или четвърти етаж мисля беше,над рецепция се пада,пак открит.Дълбок е обаче,не става за деца,моите са плувци и едва ни пуснаха първия път Grinning.Чичкото от бара до басейна искаше да му покажат,че наистина плуват,за да ни позволи да останем,след това нямаше ядове.
Бихме повторили пак,много близо до плажа,но не е шумно.Цените на чадър/шезлонг бяха приемливи.До хотела има магазин,така че спокойно някое хранене може да мине с покупки от него.

# 45
  • Мнения: 293
Записвам се, тъй като ни предстои края на месеца да посетим Престиж. Ако някой посети курорта следващите седмици, може ли да сподели актуална информация за паркингите и съответно цените им?
С какво мнение сте за хотела?

# 46
  • Мнения: 1 176
Elf, мнението ми след престоя е на страница 2, от 27.06.

# 47
  • Мнения: 281
Някой може ли да сподели актуални впечатления за Мирабел и Престиж Хотел и Аквапарк?

Редактирам се - прочетох доста изчерпателни мнения назад в темата за Престиж, остава питането ми за Мирабел.

Последна редакция: нд, 04 юли 2021, 21:49 от Letter.

# 48
  • Мнения: 506
Някой с пресни впечатления от Марина Гранд Бийч?Ходила съм преди ковида и бях много доволна, дали нещо се е променило?

# 49
  • Мнения: 10
Здравейте, впечатления от хотел Кристал да имате? Simple Smile

# 50
  • Варна
  • Мнения: 398
В хотел Интернационал мисля имаше безплатен подземен паркинг или вече не е така? Някой посещавал ли го е скоро?

# 51
  • Мнения: 6 301
Може да е безплатен, но за гостите на хотела.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 398
Може да е безплатен, но за гостите на хотела.

Да, за гостите на хотела. Това имах в предвид под някой посещавал ли го е скоро хотела, а не самия паркинг:)
Казах го по повод това, че в доста хотели паркинга се заплаща допълнително и е много трудно с намиране на свободни места за паркиране...

# 53
  • Мнения: 6 301
Ние миналата година бяхме насочени да паркираме /срещу 12лв на ден/ в комплекс "Ялта". Интернационал беше точно под нас, но цената беше доста висока за външни.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
Търся мнения за Холидей парк хотел?

# 55
  • Мнения: 307
Тази година сме се насочили към курорта за лятната си почивка.
Търсим хотел на първа линия, ол инкл до скромния бюджет от 1500 лв за 5 нощувки.
Семейство с детенце сме,което тогава,ще е на една година и 3 4 месеца.
До сега прегледахме морско око и Берлин,които се вписват в бюджета но има доста красноречиви мнения...
Та,бих се радвала да споделите мнения и впечатления както за самия курорт ,така и за конкретни хотели Simple Smile
Благодаря ❤
И аз търся точно това, ако вече сте били бихте ли споделили мнение дали сте намерили ?

# 56
  • Мнения: 6 301
За двама възрастни Нимфа беше около 1200лв за 5 нощувки, друг е въпросът, че храната не била мн.разнообразна според тазгодишните отзиви, но пък заради парка и плажа си струва.

# 57
  • Мнения: 609
Здравейте,да попитам каква е цената на шезлонгите  тази година в Златни пясъци конкретно?

# 58
  • Мнения: 78
Има ли свободни зони  за чадър на плажа в Златни пясъци?

# 59
  • Мнения: 515
И аз се интересувам от цената на чадърите и шезлонгите, например пред хотел адмирал .

# 60
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Здравейте, включвам се с въпрос за хотел "Аполо спа ризорт" - някой да е почивал там и да сподели мнение. Интересува ме хигиената и мерките против разпространението на КОВИД.

# 61
  • Мнения: 87
Ще попитам и в тази тема. Бихте ли  препоръчали отличен хотел All inclusive на първа линия в Слънчев бряг . С хубав плаж наблизо и възможно най много атракции  за младежи. Трябва да разведем няколко американски тинейджери из страната  и ми се иска да покажем най доброто от България.

# 62
  • Мнения: 1 069
И приликата между едното и другото е?

# 63
  • Мнения: 82
Ако някой е ходил скоро - тихо ли е вечер покрай Грифид Вистамар?

# 64
  • Мнения: 4 397
Здравейте!
Мнения за йорел "Лилия" ? Благодаря!

# 65
  • Мнения: 6 301
Ако някой е ходил скоро - тихо ли е вечер покрай Грифид Вистамар?
Да, тихо е, за разлика от Арабела, където до 2 часа слушахме Азис.

# 66
  • Мнения: 9
За да няма изненади - Риу или Грифид.
За изненади и " недоразумения" винаги трябва да сте готови. Особено след превеждане на сумата. И едва ли грешката ще е във ваша полза.

# 67
  • Мнения: 642
Здравейте, никога не съм ходила на Златни пясъци и в момента обмислям ваканция там. Може ли да споделите инфо за плажовете Ривиера и Кабакум - кой е по-хубав и какви са горе-долу цените на чадър с два шезлонга? Има ли ресторанти/заведения, които бихте препоръчали? Благодаря предварително, а аз ще започвам да чета мненията за хотелите от страница 1 Simple Smile

# 68
  • Мнения: 32
Здравейте, включвам се с въпрос за хотел "Аполо спа ризорт" - някой да е почивал там и да сподели мнение. Интересува ме хигиената и мерките против разпространението на КОВИД.
Здравейте, направихме резервация за началото на август. Дали вече имате поглед за този хотел. Бихте ли споделили мнение?

# 69
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Здравейте, направихме резервация за началото на август. Дали вече имате поглед за този хотел. Бихте ли споделили мнение?
Не, резервацията ни е от 26-ти юли. След това ще споделя. Дано всичко да е наред. Офертата изглежда много примамлива, но ще видим, като пристигнем.

# 70
  • Мнения: 294
Здравейте! отзиви за хотел Бендита Маре и имате ли информация за цените на плажовете в близост?

# 71
  • Мнения: 506
Ще попитам и в тази тема. Бихте ли  препоръчали отличен хотел All inclusive на първа линия в Слънчев бряг . С хубав плаж наблизо и възможно най много атракции  за младежи. Трябва да разведем няколко американски тинейджери из страната  и ми се иска да покажем най доброто от България.
Марина Гранд Бийч, на първа линия в южната част, в близост до дискотеките и баровете.

# 72
  • Мнения: 32
Здравейте, направихме резервация за началото на август. Дали вече имате поглед за този хотел. Бихте ли споделили мнение?
Не, резервацията ни е от 26-ти юли. След това ще споделя. Дано всичко да е наред. Офертата изглежда много примамлива, но ще видим, като пристигнем.
[/quote
Благодаря ви! Ще очаквам вашето мнение.

# 73
  • Мнения: 294
Също така бихте ли препоръчали места за хапване?

# 74
  • Мнения: 609
Здравейте,  аз съм отседнала  в хотел "Арена Мар", съотношение пари, качество  на храна и лукс е страхотен. Близо до плажа е, всеки ден се чистят стаите и сменямат кърпите. Храната е разнообразна и вкусно приготвена. Харесва ми и го препоръчвам.

# 75
  • Мнения: 82
Оставям отзив за Вистамар, може да е полезен за някого. Хотелът сам по себе си е супер, но с уговотката, че настаняването е в т.  нар. “концептни стаи”. Най-големият плюс за мен беше скай зоната - много спокойно и с чудесна гледка, както и терасата в стаята. Вечер е тихо покрай хотела и се чуват само вълните (ако стята е с такъв изглед). Персоналът е учтив и любезен. Практиката по нашето море с персонал, който не говори български език, е странна за мен, но не е минус (за някой може и да бъде). Паркингът е + 20 лв на ден (за мен е дразнещо да не бъде включен в цената на нощувката) и обичайно се паркира на няколко км. от хотела, но поне са осигурили шофьори от/до отдалечените паркинги. Най-големият минус за мен е храната - абсолютно несъвместима с цената и претенциите на хотела. Има голямо разнообразие, но качеството е от супер посредствена до откровено гадна. За мен е по-добре да предлагат по-малко опции, но да бъде наистина вкусно, а не храна за прасета. Друго (леко стресиращо) е постоянното дебнене за отсетвиране на празните съдове, които в голяма част от случаите още не са празни. Всякаш те дебнат лешояди, които ти взимат нещата едва ли не от ръцете. Не го отчитам като минус, просто е една идея прекалено нетърпеливо. По отношение на запазването на шезлонги с оставени кърпи - хотелът не го толерира, но пък и не си ангажира персонала особено по този въпрос. Като цяло се намираха свободни шезлонги, по-трудно на плажа. Аз махам чуждите кърпи, нахвърляни за часове наред, ако няма места.
Вътрешният басейн и джакузи работят, но водата е леденостудена и според мен е невъзможно да се ползват и от най-толерантните към хладната вода.  Извън хотела -  плажът пред хотела е дълбок и имаше доста камъни по дъното. Ние уцелихме и бурно море. Като цяло, бих повторила за спонтанен уикенд, но за по-дълга почивка смятам, че има по-добри опции на тази цена, извън страната основно. 🙃

Последна редакция: чт, 22 юли 2021, 12:26 от 4o4ka01

# 76
  • София
  • Мнения: 1 375
Тази година в Грифидите пак ли ти сипват като миналата или ди сипваш сам. Учудвам се за храната във Вистамар. Миналата година в Мареа беше вкусна.

# 77
  • Мнения: 82
Тази година в Грифидите пак ли ти сипват като миналата или ди сипваш сам. Учудвам се за храната във Вистамар. Миналата година в Мареа беше вкусна.
Всичко си сипваш сам, но следят задължително гостите да бъдат с маски и ръкавици.

# 78
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Въпрос към почиващите в момента в курорта - пълни ли са хотелите, има ли много хора, как стои въпросът с осигуряване на сигурна среда за летуващите?

# 79
  • Мнения: 82
Въпрос към почиващите в момента в курорта - пълни ли са хотелите, има ли много хора, как стои въпросът с осигуряване на сигурна среда за летуващите?
По улиците меко казано е лудница, на моменти няма разминаване. Мерки никакви не се спазват, включително маски и на закрито не видях да се носят, ако в този смисъл Ви е въпросът. Единствено по хотелите каквито  мерки са въведени. Както писах по-горе, във Вистамар при сипване на храната посетителите са с маски и ръкавици, персоналът беше постоянно с маски. Според мен, който го е страх от ковид, не е за там.

# 80
  • Русе
  • Мнения: 238
Информация от днес за хотел Престиж,много хубав хотел с чудесна храна, всякакво месо ,риби, суши, печено цяло прасенце много хубави десерти и плодове, но-кафето ужасно а по барчетата е 5 лв,атракционите за деца всичко по 10 лв, 2 близалки 7 лв, паркинга на хотела 20 лв, чадър  и 2 шезлонга 22лв, изобщо в сравнение с миналата година е страшно поскъпнало.Инъче има много хора и всичко работи.

# 81
  • Мнения: 1 015
На сайта на МТ цената за шезлонг и чадър е по 6лв. всеки за целият плаж на Златни пясъци. Някъде прочетох, че комплектът е 24лв. Сега Вие казвате, че е 22лв при положение, че би трябвало да е 18лв. От къде идва тази разлика. Да не би и там да са се изтарикатили да продават шалтето отделно, но пък да е задължително към комплекта.

# 82
  • Мнения: 9 776
На сайта на МТ цената за шезлонг и чадър е по 6лв. всеки за целият плаж на Златни пясъци. Някъде прочетох, че комплектът е 24лв. Сега Вие казвате, че е 22лв при положение, че би трябвало да е 18лв. От къде идва тази разлика. Да не би и там да са се изтарикатили да продават шалтето отделно, но пък да е задължително към комплекта.

Шалтето е 2 лева, затова.
Паркингът е 15 лв. от 1 юли, не знам защо са ви таксували 20…..За Престиж пиша.
Опитаха да ни прецакат преди седмица, но платихме все пак по 10 лв., тъй като към моментът на резервация таксата във ваучера е посочена толкова.

# 83
  • Мнения: 356
Здравейте! Днес направих резервация за хотел на Грифид през техния сайт, получих потвърждение на моя имейл, но до момента нямам блокирана или изтеглена сума /би трябвало да е половината от цената/. Това обичайно ли е, или трябва да се свържа с хотела?

# 84
  • Мнения: 82
Здравейте! Днес направих резервация за хотел на Грифид през техния сайт, получих потвърждение на моя имейл, но до момента нямам блокирана или изтеглена сума /би трябвало да е половината от цената/. Това обичайно ли е, или трябва да се свържа с хотела?
На мен мен също не ми блокираха/теглиха  никаква сума предварително , не се притеснявайте за това.

# 85
  • Мнения: 281
Здравейте, включвам се с въпрос за хотел "Аполо спа ризорт" - някой да е почивал там и да сподели мнение. Интересува ме хигиената и мерките против разпространението на КОВИД.
Здравейте, направихме резервация за началото на август. Дали вече имате поглед за този хотел. Бихте ли споделили мнение?

Ние бяхме там в началото на юли. Признавам, бях доста скептично настроена, но толкова ни хареса, че бихме отишли отново. Първо да спомена, че сме млада двойка, без деца (така че не мога да съм полезна в това отношение).
Като цяло съм си капризна и останах с доста добри впечатления от хигиената - ежедневно почистване на стаята - изхвърляне на кошчета, смяна на хавлии, зареждане на тоалетни принадлежности, както и на минибара. По отношение на мерките за ковид - имаше ръкавици и дезинфектанти в ресторанта, масите на са кой знае колко раздалечени, но в никакъв случай не мога да кажа, че сме били един върху друг. Сравнително си имаше гости в хотела, но опашки не са ставали в ресторанта - най-много 2/3ма души да са около теб.
Бяхме настанени в стая с изглед към морето и бях влюбена в гледкатата. Чисти и просторни стаи, банята също е голяма. Леглото ни беше страаашно удобно, не исках да ставам Smile
За голямо предимство считам частния плаж към хотела, както и уредения до него транспорт. Бусчетата се движат по разписание, като е необходимо предварително записване за час на тръгване и връщане. Стига се за по-малко от 10 мин. Полагат се чадър и два шезлонга, като тогава конкретно на самия плаж бяхме само гости на хотела (20-30 човека) и беше много спокойно и приятно.
Имаше и влакче до южния плаж, но не сме го ползвали.
В общи линии като база много ми допадна - стаите, ресторанта (има достатъчно маси както вътре, така и на терасата (препоръчвам да не оставяте храна без надзор на външните маси, защото няколко пъти гларусите ни хапваха от обяда Satisfied)), басейнът също е супер (веднъж го използвахме, но водата беше чиста).
Персоналът е сравнително ок, камериерките бяха много мили и съобразителни, барманите на лоби бара са топ.

Като минуси бих могла да отчета храната - не беше кой знае какво, според моя вкус имаше 2-3 неща, които бяха ок. Но и не съм очаквала повече от ОИ. Освен това изглежда близо, но за да се стигне до плажа или до централната алея, трябва да се заобиколят няколко хотела и не е особено близо, но не е болка за умиране.
Няколко души от персонала не говорят (дори бих казала не разбират български), което за мен е недопустимо в хотел в България. Някои директно си предупреждаваха, други просто кимаха и са ни обърквали поръчки на бара.

Ако имате и други въпроси, насреща съм. Relaxed

# 86
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 289
Плажната ивица на Златни пясъци е разкошна.
Релефът на морското дъно се променя.Особено след буря.
Това лято морето е спокойно.
Има свободни зони на плажа.Можете да си сложите ваш чадър.
В платената зона комлект чадър с два шезлонга е 24-5лв.

# 87
  • Мнения: 32
Здравейте, включвам се с въпрос за хотел "Аполо спа ризорт" - някой да е почивал там и да сподели мнение. Интересува ме хигиената и мерките против разпространението на КОВИД.
Здравейте, направихме резервация за началото на август. Дали вече имате поглед за този хотел. Бихте ли споделили мнение?

Ние бяхме там в началото на юли. Признавам, бях доста скептично настроена, но толкова ни хареса, че бихме отишли отново. Първо да спомена, че сме млада двойка, без деца (така че не мога да съм полезна в това отношение).
Като цяло съм си капризна и останах с доста добри впечатления от хигиената - ежедневно почистване на стаята - изхвърляне на кошчета, смяна на хавлии, зареждане на тоалетни принадлежности, както и на минибара. По отношение на мерките за ковид - имаше ръкавици и дезинфектанти в ресторанта, масите на са кой знае колко раздалечени, но в никакъв случай не мога да кажа, че сме били един върху друг. Сравнително си имаше гости в хотела, но опашки не са ставали в ресторанта - най-много 2/3ма души да са около теб.
Бяхме настанени в стая с изглед към морето и бях влюбена в гледкатата. Чисти и просторни стаи, банята също е голяма. Леглото ни беше страаашно удобно, не исках да ставам Smile
За голямо предимство считам частния плаж към хотела, както и уредения до него транспорт. Бусчетата се движат по разписание, като е необходимо предварително записване за час на тръгване и връщане. Стига се за по-малко от 10 мин. Полагат се чадър и два шезлонга, като тогава конкретно на самия плаж бяхме само гости на хотела (20-30 човека) и беше много спокойно и приятно.
Имаше и влакче до южния плаж, но не сме го ползвали.
В общи линии като база много ми допадна - стаите, ресторанта (има достатъчно маси както вътре, така и на терасата (препоръчвам да не оставяте храна без надзор на външните маси, защото няколко пъти гларусите ни хапваха от обяда Satisfied)), басейнът също е супер (веднъж го използвахме, но водата беше чиста).
Персоналът е сравнително ок, камериерките бяха много мили и съобразителни, барманите на лоби бара са топ.

Като минуси бих могла да отчета храната - не беше кой знае какво, според моя вкус имаше 2-3 неща, които бяха ок. Но и не съм очаквала повече от ОИ. Освен това изглежда близо, но за да се стигне до плажа или до централната алея, трябва да се заобиколят няколко хотела и не е особено близо, но не е болка за умиране.
Няколко души от персонала не говорят (дори бих казала не разбират български), което за мен е недопустимо в хотел в България. Някои директно си предупреждаваха, други просто кимаха и са ни обърквали поръчки на бара.

Ако имате и други въпроси, насреща съм. Relaxed
Благодаря, за споделеното мнение. Плаж Нестинарка подходящ ли е за деца? Става ли рязко дълбоко, има ли дупки? Или е плитко и чисто?

# 88
  • Мнения: 281
julifis, по този въпрос не знам до колко бих могла да бъда полезна, тъй като нямаме дете. Нямам представа и кой е плаж Нестинарка. Ходихме предимно на частния плаж на хотела - Нирвана - за тогавашния период си беше чисто, но не е от най-плитките плажове, на които съм била. Имаше и някое друго дете тогава, може би ще е окей. Да не ви подведа, но сякаш централния на който бяхме веднъж (малко по на юг от Интернационал) е по-плитък. Отново казвам, че не мога да съм критерий от тази гледна точка, тъй като сме и високи и не ми прави особено впечатление, освен ако не е нещо супер фрапантно като дълбочина. Но в никакъв случай не е да вървиш навътре и водата да ти е до колената.

Цитат
Практиката по нашето море с персонал, който не говори български език, е странна за мен, но не е минус (за някой може и да бъде). Най-големият минус за мен е храната - абсолютно несъвместима с цената и претенциите на хотела. Има голямо разнообразие, но качеството е от супер посредствена до откровено гадна. За мен е по-добре да предлагат по-малко опции, но да бъде наистина вкусно, а не храна за прасета. Друго (леко стресиращо) е постоянното дебнене за отсетвиране на празните съдове, които в голяма част от случаите още не са празни. Всякаш те дебнат лешояди, които ти взимат нещата едва ли не от ръцете. Не го отчитам като минус, просто е една идея прекалено нетърпеливо.

Моите впечатления са от друг хотел, но мнението ми до голяма степен съвпада.
Мога да се изразя по същия начин за ресторанта в хотела, в който бяхме ние - както за храната, така и за персонала, който непрестанно кръжи около теб и те пита дали полу пълните чинии са свободни. Досадно и натрапващо е, но явно така ги карат. Със същото мнение останах и за храната. И да, отчитам го като минус.

За езикът - отново. Окей, голяма част от българите ще сглобят 2 изречения на английски/руски, но все пак за мен е неприемливо и неуважително. Не всеки е длъжен да знае чужд език и реално не малка част от по-възрастните хора не са учили английски.

Последна редакция: чт, 29 юли 2021, 14:34 от Letter.

# 89
  • Мнения: 4 660
Каква е разликата между Престиж и Престиж делукс?

# 90
  • София
  • Мнения: 1 375
Някой с впечатления от Ривиера. Грифид са с почти двойни цени тази година, та ще ги пропуснем. Знам, че базата на Ривиера е старичка, но останалото как е и заслужава ли си.

# 91
  • Мнения: 5
Аз да си публикувам въпросът и тук от другата тема,тк май хотелите,които съм харесала са в Златни пясъци.
 Някой може ли да даде съвет за хотел на северното Черноморие с АИ, включен паркинг и чадъри и шезлонги на плажа. Искаме да отидем заедно със съпруга ми и родителите ни,но съм в голяма чуденка. Като изискване би било хубаво плажът да е плитък и чист и храната да е прилична. Изчетох последните 2 теми и малко се обърках вече. Като че ли за сега съм се спряла на Ривиера Бийч, Палас в слънчев ден и Хавана хотел в златни пясъци,като цената за Палас е най-висока. Видях доста коментари и за Ривиера и за Палас ,като в буукинг и по останалите сайтове Палас е с малко по-висок рейтинг. За Хавана не видях почти нищо писано по темите.Доста от момичетата тук споделиха,че не бяха платили редовната цената за Палас и това малко ме спира. Иска ми се  да отидем последната седмица на Август,надявам се да е малко по-спокойно и да избегнем тълпите. Ще се радвам на всякакви съвети и коментари.

# 92
  • Мнения: 32
julifis, по този въпрос не знам до колко бих могла да бъда полезна, тъй като нямаме дете. Нямам представа и кой е плаж Нестинарка. Ходихме предимно на частния плаж на хотела - Нирвана - за тогавашния период си беше чисто, но не е от най-плитките плажове, на които съм била. Имаше и някое друго дете тогава, може би ще е окей. Да не ви подведа, но сякаш централния на който бяхме веднъж (малко по на юг от Интернационал) е по-плитък. Отново казвам, че не мога да съм критерий от тази гледна точка, тъй като сме и високи и не ми прави особено впечатление, освен ако не е нещо супер фрапантно като дълбочина. Но в никакъв случай не е да вървиш навътре и водата да ти е до колената.

Извинявам се, имах предвид точно плаж Нирвана. Smiley Много ви благодаря за споделеното мнение.

# 93
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 457
Каква е разликата между Престиж и Престиж делукс?
Голяма.

# 94
  • Мнения: 9 776
Каква е разликата между Престиж и Престиж делукс?
Голяма.

В чия полза? Може ли повече информация?

# 95
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 457
Каква е разликата между Престиж и Престиж делукс?
Голяма.

В чия полза? Може ли повече информация?
Полина,Делукс е бившият Мак,но реновиран през 2018 год,бани,стаи,мебели,коридори,общи части,част от кухнята.
Долу стаите ги реновираха през пролетта на 2017- по- основно.
Предимствата на долния са,че е по- близо до морето,минавайки край Ерма и Адмирал.Басейна и атракциите за деца също са ок,и са добавени и нови през 2019.
Но някои стаи не са за предпочитане,гледат към кофите за боклук,към пътеката,където вървят хора.постоянно.
Ако искате на по- висок етаж резервирайте,да речем 513,515,- със спалня,и отделно диван разтегателен,две тоалетни,кухн.бокс...Коридорите са огромни,дълги и шумни ,освен на осми етаж.
Горе е по- тихо,за храната не знам.
Но долу,всеки ден се получават пресни плодове и зеленчуци.Сладкиши.

# 96
  • Мнения: 9 776
Аз бях в първият, затова ми стана интересно. Ходих горе един ден, за да видя как е, една идея по-спокойно беше. Но съвсем малко пространство. Оживлението е долу.
На нас ни хареса, с изключение на голямата навалица, но явно тази година навсякъде е така. Храната е доста разнообразна, бих казала. Стаята я сменихме два пъти преди да се настаним окончателно. Имахме пререкания с двете чистачки на етажа, но след сигнал всичко беше наред. Персоналът иначе е изключително любезен и ненатрапващ се. В ресторанта отсервират млади момичета и момчета. Запазих за там без да чета никакви отзиви, а като реших после да попрочета малко, се хванах за главата. Неоснователно. За цената, която платихме за двама възрастни и младеж на 12 години всичко беше екстра. Много румънци, много народ, много.

# 97
  • София
  • Мнения: 307
Здравейте, някой има ли идея дали аквапарка в Златните работи? Звъня от сутринта на посочения телефон и все заето.....

# 98
  • Мнения: 32
Здравейте, направихме резервация за началото на август. Дали вече имате поглед за този хотел. Бихте ли споделили мнение?
Не, резервацията ни е от 26-ти юли. След това ще споделя. Дано всичко да е наред. Офертата изглежда много примамлива, но ще видим, като пристигнем.

Здравейте, надявам се че почивката ви е била прекрасна. Очаквам вашето мнение с нетърпение!

# 99
  • Мнения: 1 175
В началото на юли бяхме в хотел Калиакра Палас и тъй като не е много популярен тук ще споделя моите впечатления. Първа линия, в най- спокойната част на курорта. Собствен плаж, включен към Ултра Ол Инклузива. Всички чадъри и шезлонги се запазват още в ранни зори. Аз ставам рано и  отивайки на разходка в 6 ч. виждам, че почти няма нищо свободно. Връщам се в стаята и също мятам хавлий, друг начин няма, при хотел пълен с румънци.
Храна - има много голямо разнообразие, но не беше вкусно приготвена. Хубави салати, много плодове. Хлебчетата се пекат на място и са уникални. Дерсертите също са много добри - баклавички, толумбички, пастички, рула и кекс. Каквото свърши веднага се изнася нова тава.
Ресторанта е терасовиден и цялата външна част е с разкошна гледка море. Още ми е пред очите тази панорама. Междинни закуски - пица, картофки/ пържени на нещо като фраер /бургери и много вкусен сладолед.
Алкохола е български, бялото вино ми хареса. Правят коктейли. Кафето от стандартните машини, удобство е, че сутрин много рано можеш да си вземеш, тъй като лоби бара работи нон стоп.
Персонал - много любезни и отзивчиви. Настаниха ни още в 9 сутринта и ни сложиха  гривните. Почистват добре, зареждат козметика. Кърпи хвърлени на земята се сменят ежедневно. Нямаме оплаквания откъм чистотата.
Аниматорите много се стараят. Всеки ден игри, волейбол, детска дискотека.
Паркинга е 20 лв. на ден, няма свободни места и е цяло чудо, че тъкмо пристигнахме и едно семейство си товареше багажа и ние им заехме мястото. Просто курорта не е пригоден за почиващи с лични автомобили.
Септември ще повторим за един дълъг уикенд.

# 100
  • Мнения: 35
Aз за Грифид резервирах от сайта им на промоция, но трябва да се дебне. Бързо свършват.

Интересува ме, ако някой знае разликата между RUI Astoria и Astoria Mare. Искам да запазя за средата на септември една втора почивка, но се чудя кой от двата, изглеждат абсолютно еднакви.

# 101
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 457
Aз за Грифид резервирах от сайта им на промоция, но трябва да се дебне. Бързо свършват.

Интересува ме, ако някой знае разликата между RUI Astoria и Astoria Mare. Искам да запазя за средата на септември една втора почивка, но се чудя кой от двата, изглеждат абсолютно еднакви.
Това е един хотел,Маре е името на тялото.

# 102
  • Мнения: 35
Aз за Грифид резервирах от сайта им на промоция, но трябва да се дебне. Бързо свършват.

Интересува ме, ако някой знае разликата между RUI Astoria и Astoria Mare. Искам да запазя за средата на септември една втора почивка, но се чудя кой от двата, изглеждат абсолютно еднакви.
Това е един хотел,Маре е името на тялото.

Meрси, в Букинг са различни, имат два сайта, две различни цени. Затова се зачудих.

# 103
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 457
Aз за Грифид резервирах от сайта им на промоция, но трябва да се дебне. Бързо свършват.

Интересува ме, ако някой знае разликата между RUI Astoria и Astoria Mare. Искам да запазя за средата на септември една втора почивка, но се чудя кой от двата, изглеждат абсолютно еднакви.
Това е един хотел,Маре е името на тялото.

Meрси, в Букинг са различни, имат два сайта, две различни цени. Затова се зачудих.
Има и добри стаи там.
Студия също.Но има много евтини,обаче ,направо на пътя към Аргищ,шумни.
Какъв тип стая предпочитате,ако ви остава желанието мога да дам съвет и за двете тела.

# 104
  • Мнения: 35
Aз за Грифид резервирах от сайта им на промоция, но трябва да се дебне. Бързо свършват.

Интересува ме, ако някой знае разликата между RUI Astoria и Astoria Mare. Искам да запазя за средата на септември една втора почивка, но се чудя кой от двата, изглеждат абсолютно еднакви.
Това е един хотел,Маре е името на тялото.

Meрси, в Букинг са различни, имат два сайта, две различни цени. Затова се зачудих.
Има и добри стаи там.
Студия също.Но има много евтини,обаче ,направо на пътя към Аргищ,шумни.
Какъв тип стая предпочитате,ако ви остава желанието мога да дам съвет и за двете тела.

Aми аз много се чудих, не искам да е към пътя. И мисля да взема към басейна, защото гледка море ми идва на цената на Грифид.....а вече бяхме в Енканто, сега ще ходим в Марея......а и нашите бяха в Енканто. И ми се иска да опитаме нещо ново като хотел.

В крайна сметка, обаче не искам да гледаме пътя, но реално наистина не знам кое от двете тела е по-добре, и къде са по-хубави стаите.

# 105
  • Мнения: 515
Здравейте, имате ли координати на платен паркинг, където може да резервираме помясто предварително, благодаря!

# 106
  • BG
  • Мнения: 4 457
Здравейте, на предните стр на  темата имаше добър отзив за хотел Ерма, но в букинг четох в отзивите, че е задушно в хотела и има проблем с вентилацията в стаите. Има ли някой завърнал се с по-пресни впечатления за хотела. Аз лично предпочитам да резервирам в Константин и Елена, но дъщеря ми иска в Златните, затова търся нещо подходящо в курорта за последната седмица на август.

# 107
  • Мнения: 978
Някой с впечатления от Интернационал и Казино?

# 108
  • Мнения: 35
Някой с впечатления от Интернационал и Казино?

В Букинг не са много бляскави отзивите.

# 109
  • Мнения: 4 660
В Букинг не са много бляскави отзивите.

Да аз бях на косъм да се откажа от резервацията за Берлин Гилдън бийч заради отзивите в Букинг, но хотела беше много добър и бих повторила отново.

# 110
  • Мнения: 9 776
В Букинг не са много бляскави отзивите.

Да аз бях на косъм да се откажа от резервацията за Берлин Гилдън бийч заради отзивите в Букинг, но хотела беше много добър и бих повторила отново.

И аз така за Престиж аква парк.

# 111
  • Мнения: 506
В Букинг не са много бляскави отзивите.

Да аз бях на косъм да се откажа от резервацията за Берлин Гилдън бийч заради отзивите в Букинг, но хотела беше много добър и бих повторила отново.
Може да е имало ефект от многото негативни отзиви и да са подобрили обслужването, но не бих рискувала никога повече в Берлин Голдън Бийч.

# 112
  • Мнения: 35
В Букинг не са много бляскави отзивите.

Да аз бях на косъм да се откажа от резервацията за Берлин Гилдън бийч заради отзивите в Букинг, но хотела беше много добър и бих повторила отново.
Може да е имало ефект от многото негативни отзиви и да са подобрили обслужването, но не бих рискувала никога повече в Берлин Голдън Бийч.

Аз като видя отзив от българин, подминавам. Чета само от чужденци. Винаги на 90% ми се припокрива. Българите все са доволни от всичко, без да се засягате....накрая все уж мрънкаме, ама само по форуми. В Букинг едни суперлативи се сипят за дупки буквално.

# 113
  • Мнения: 71
Някой с впечатления от хотел Нимфа на Ривиера?

# 114
  • Мнения: 6 301
Ще имам след 24 август, чета, че нивото на храната малко е паднало откъм разнообразие.

# 115
  • София
  • Мнения: 1 375
Ние в момента сме в Ривиера бийч. За нас храната е разннобразна - нямам оплаквания. Но запазването на щезлонги е ужас. В 7.30 часа на плажа вече няма свободни. Вчера излязоха водорасли, та се къпем в батейните, щото детето не ще при водораслите. Водата в басейните е топла и чиста. Почистването на стаите е добре. Коридорите и прозорците в общите части на хотела обаче са много мръсни. На хотела най-хубавото е разположението - тихо и зелено директно на плажа. В самите Златни е лудница, но тук не се есеща. Много зеленина има и е много добре поддържана - храстчета, дървета, цветя.

# 116
  • Мнения: 6 301
Е хубава работа, аз заради плажа го избрах, че като съм минавала от там винаги е имало свободни чадъри. Може би са дали за ползване на други хотели, миналата година Долче вита имаха включени чадъри на плаж Ривиера.

# 117
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 588
На Долче вита чадърите бяха след плажа на хотел Ривиера миналата година. Иначе и аз съм изненадана, при нас също е имало достатъчно чадъри, когато сме били преди.
Лонита, аз на Ваше място бих се оплакала. Не е много трудно да забият няколко допълнителни чадъра.

Последна редакция: пт, 13 авг 2021, 19:10 от Скубиду

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 2 023
Никога не сме ходили на почивка на Златните.Винаги на юг защото ни е по -близо.Но сега съм се загледала по хотелите Грифид.Не знам на кой да се спра.Искаме началото на септември.Пред кой морето е най хубаво?Да е частен плажа , да има безплатни чадъри и паркинг.Това е основното ни изискване.Посещавали сме в последните години хотели в Анталия а миналата и тази Дюни заради Ковид.

# 119
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 588
Славейче, на Златните навсякъде е дълбоко морето. Всичките хотели на Грифид са с включени чадъри на плажа, но паркингът се заплаща отделно и е по 20 лв. на ден. Или поне така беше миналата година.
Повечето са на първа линия, без Арабела и Болеро, но последните два предлагат Аквапарк.
Метропол е само за възрастни, а Мареа и Енканто са в най-тихата и спокойна част на курорта.
Та, в зависимост от приоритетите ви - имате избор.

# 120
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Здравейте. Бих искала да ви помоля да споделите мнение. Ние сме 2 възрастни и дете на 3г. Посещавали сме само Слънчев бряг и Приморско, където плажовете много ни харесват, но ми се иска да пробваме и на север. Небелязала съм хотел Долче Вита, заради аквапарка им и добра цена. Някой може ли да сподели впечатления от хотела и от плажа? Дълбоко ли е наистина? Бихте ли го избрали, ако детето Ви е малко, но не излиза от водата? Благодаря предварително!

# 121
  • Мнения: 6 301
Миналата година плажът на Долче вита беше пред хотел Лотос на Ривиера, който не работеше, двата пъти, когато ходихме на разходна там /по обед/ имаха свободни чадъри, и специално там плажът е много плитък.

# 122
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 588
Здравейте. Бих искала да ви помоля да споделите мнение. Ние сме 2 възрастни и дете на 3г. Посещавали сме само Слънчев бряг и Приморско, където плажовете много ни харесват, но ми се иска да пробваме и на север. Небелязала съм хотел Долче Вита, заради аквапарка им и добра цена. Някой може ли да сподели впечатления от хотела и от плажа? Дълбоко ли е наистина? Бихте ли го избрали, ако детето Ви е малко, но не излиза от водата? Благодаря предварително!
Не бих избрала плажа на Златни пясъци, ако детето ми е малко и не излиза от водата.
За хотела нямам мнение, но ако ползват, както миналата година, плажната ивица на Ривиера между х-л Нимфа и х-л Империал - там е О.К.

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Благодаря ви за отговорите!

# 124
  • Мнения: 3
Здравейте!
Ако някой е почивал в хотел Гранд Ермитаж, моля да сподели мнение за хотела и плажа пред него. Подходящ ли е плажа за деца?
Благодаря!

Последна редакция: пт, 20 авг 2021, 09:59 от Didi_83

# 125
  • Мнения: 294
Здравейте! Утре вече ще се намираме в Златни пясъци( хотел Бендита маре) и ако някой е там или е бил тези дни..ако може да сподели как е времето,водата и има ли много хора ^^
И също така за плажа  около Морско око и посока север.

# 126
  • София
  • Мнения: 1 375
Ние се прибрахме от Златните в сряда. Хора има прекалено много - лудница е по улиците. Времето беше супер - около 29 градуса през деня. Водата също много топла - беше чиста, прозрачна, без водорасли и медузи. Морето беше със зелено знаме и липсваха почти вълни. Морето в тази част на Златните около Морско око става дълбоко още в началото.

# 127
  • Мнения: 294
Вие на кой плаж бяхте?

# 128
  • София
  • Мнения: 1 375
Ние сега бяхме на плаж Ривиера, но миналата година бяхме на Грифид Мареа, който е до Морско око, та знам, че морето там става рязко дълбоко още отначалото.

# 129
  • Мнения: 3
Привет на всички!
Може ли някой да сподели къде на Златните плажът е подходящ за деца (да не става рязко дълбок). Ако някой има впечатления от хотел Мелиа Гранд Ермитаж ще съм благодарна да сподели!

# 130
  • Мнения: 1 651
Ние в момента сме на Златните, по центъра има доста хора, сигурно 90% румънци. На плаж Кабакум е доста празно откъм хора, приятно е доста но става дълбоко много близо до брега, така че май не е удачен за вас. Другият плаж е централният, но ние не сме били на него. Мисля си, че ще е лудница там заради заведенията, но пък може да е по-плитко.

Някой може ли да препоръча заведение, в което готвят вкусно?

# 131
  • Мнения: 515
    С две ръце препоръчвам грузински ресторант Тбилиси, намира се пред хотел адмирал на плажа! Оригинални ястия и добро обслужване .

# 132
  • Мнения: 3
Ние в момента сме на Златните, по центъра има доста хора, сигурно 90% румънци. На плаж Кабакум е доста празно откъм хора, приятно е доста но става дълбоко много близо до брега, така че май не е удачен за вас. Другият плаж е централният, но ние не сме били на него. Мисля си, че ще е лудница там заради заведенията, но пък може да е по-плитко.

Някой може ли да препоръча заведение, в което готвят вкусно?
Благодаря!

# 133
  • Мнения: 6 301
Днес пристигнахме в Нимфа, към 14 часа свободни чадъри и шезлонги  имаше доста, при положение, че имаше и с намятани хавлии. За хотела има още една зона с чадъри пред Империал, който не работи. Чадъри в сектора на Долче вита  също имаше много свободни, но там днес водата е с много водорасли. В 17,30 целият плаж вече е в сянка. Свободната зона непосредствено в края на златните и началото на Ривиера е някакъв ужас буквално, хората от други хотели /бяха с различни гривни/ бяха буквално един върху друг. А само няколко крачки по-надолу има толкова свободни зони, с малко хора /в рамките на ривиера това/.

# 134
  • Мнения: 22
Включвам се с отрицателен отзив за Грифид Болеро.Голямо разочарование,очакванията ни бяха съвсем различни след толкова прочетени добри отзиви.Базата е позастаряла,стаите са тъмни,прозорците ужасно мръсни и замазани.Душа в банята не работеше,машинката за течен сапун ,както и бутона на казанчето за тоалетната също.Хубавото е ,че след като се оплакахме веднага всичко беше оправено.Диванчето не беше подготвено за децата,трябваше да ги подсетим и за това.Храната -никакво разнообразие, беден избор,пресолена ,повечето неща изсъхнали и претоплени.Останахме си гладни.Ковид мерки никакви не се спазват-блъсканица за храна,никаква дистанция.Трябва да си сипваш с ръкавици, а в същото време сервитьора ти слага приборите,които не са отделно опаковани, с голи ръце.Чиниите също мръсни и замазани.Стаите са с гледка към басейна, много е шумно.По принцип не ми пречи музиката, но е толкова силна че не можем да си кажем една приказка.
Това е  в общи линии, жалко е ,че за толкова пари не получаваш качествена услуга.

# 135
  • Мнения: 4 595
Миналата година септември бях в хотел MiRaBelle останах с много добро впечатление относно хигиена, дезинфекция, храна и анимация. Не е на центъра, но много удобно разположени заведения в хотела, тераси няма излишно вървене.Не бяха подготвени за толкова много посетители, но се справи ха храната не беше изобилие, но пък имаше и синьо сирене. Била съм в Арена Мар също ми хареса, особено стаите, обслужване и храна. За хотел Елена не мога да кажа същото. Стаите не са ремонтирани, храната беше ок изобилие , но нямаше вариант - тераси на които на въздух човек да седне....

# 136
  • Мнения: 506
Включвам се набързо да изразя разочарованието си от иначе любимия комплекс Златни пясъци.
Такава лудница-и по плажа, и по улиците не съм виждала!За да си намериш свободен шезлонг и чадър трябваше да си станал преди 7ч!В 7 и нещо цялата платена зона пред хотел Марина Гранд бийч вече беше заета. На малкото останала свободна в този район беше буквално претъпкано.Всеки ден скандали по плажа заради заети чадъри, а липсващи хора по тях около 3-4 часа.А тези ужасни румънци, които са окупирали комплекса правят нещата да изглеждат още по-зле-шум, викове, големи компании, вдигат скандали навсякъде и по плажа, и в хотела, и в ресторанта-винаги недоволни, винаги с претенции....Викат и крещят като нашите цигани, не се съобразявт с никой и нищо.
Със сигурност на Златните няма да се върна скоро!

# 137
  • Мнения: 1
Някой знае ли къде може да се ползва плаж на Златни пясъци срещу заплащане на чадър и жезлонг? От две места ме гониха тези дни, били на хотели и нямало как външни хора да ги ползват. Казват ми, че преди е можело, но тази година има много хора и плажовете към хотелите се ползват само от гости на хотела.

# 138
  • Мнения: 6 301
Плаж Нирвана, най в края на комплекса, миналия месец беше доста свободен, там няма никакви хотели вече, но е доста далеч. Миналата година пред интернационал също пускаха срещу заплащане, а и там е най-широк плажа.

Последна редакция: ср, 25 авг 2021, 18:41 от Ая

# 139
  • Мнения: 515
Пред хотел Адмирал и пред Интернационал има платени зони,до към 9,30 ч . можеше да се намерят места.

# 140
  • Мнения: 119
Никога не съм ходила на море средата на септември,но сега искам да запазя за средата на септември в Грифид Енканто.
Времето и водата в морето не се знае какви ще са, но поне за разходки до Варна и до Балчик ще става.
Въпросът ми е каква е температурата на водата във външните басейните, затоплят ли се?
Вътрешния басейн топъл ли е? Доволни ли сте от СПА процедурите?

# 141
  • Мнения: 294
Ние се върнахме от нашето море, като бяхме отседнали в Бендита Маре(апартамент). Не знам дали имахме късмет, но ни хареса мястото доста.. в апартамента имам 2-3 забележки -  1 от климаците не работеше много, телевизора беше доста стар, но иначе много приятен и със страхотна гледка към морето, а в същото време и към дърветата.
Също така ни хареса(поне "входа", в който бяхме), че беше изключително спокойно -  без викове и крясъци от туристи и прочие. Има налични 2 басейна и ги пробвахме за много кратно, като сякаш нямаше така хора и беше спокойно.
Отдавам голяма заслуга,че е спокойно, защото сякаш повечето апартаменти си бяха на хора и си беше малко все едно си в блок далеч от морето Grinning
От мястото до плажа/главната улица има 150 стълби, но въобще не са нещо фрапиращо и гадно, защото са и под дървета и е хладничко и се качват бързо. Като минус отчитам, че точно "пред" хотела има плаж, но е само за определен хотел и трудно се намират свободни чадъри.. и с това имахме такова приключение, че просто си взехме чадър и бяхме на свободната зона, която пък беше супер и морето точно пред нея ни хареса.
И нещото,което е огромен минус и ме беше ядосало мен лично е  "лъжливо" посочен безплатен паркинг и по телефона предния ден ми казаха,че има места и т.н....да, но ако случайно си намериш свободно място.
Огромен минус - много хора, малко пространство за всички. За мен плажната ивица на курорта не може да побере всичките тези хора и да не са дупе до дупе..буквално.
Друго нещо,което не ми хареса е по магазините(хранителните)..е имах чувството,че лъжат Thinking и на повечето места касовата бележка сякаш не се признава. Thinking
Но пък си прекарахме чудесно и мястото за настаняване ни хареса.

# 142
  • Русе
  • Мнения: 684
Освен спрените стаи на Гергана не излизат и на Ралица  супериор и Арабела! Залагах различни периоди за края на юни и началото на юли.

# 143
  • Мнения: 515
И ние бяхме в апартамент в комплекс Иглика , наистина много спокойно място, много тихо, макар и точно между Интернационал и Адмирал.Ходехме на платената зона с много разстояние между чадърите.До плажа ни беше към 100 м. Избирахме ресторанти без голяма навалица .Не сме се бутали между сергиите . Изкарахме си страхотно!

# 144
  • Мнения: 1 069
Ще драсна няколко дълги реда за "Престиж Делукс Хотел Аквапарк Клуб"
Ако отегча някого - сори !!!

Ревюто е положително-отрицателно.

Отрицателното е за малоумните служители на рецепция, за търговския директор на двата хотела и за собственичката(или поне за такава се представи, аз имам вътрешно инфо, че собствениците са евреи) на хотела.

Имахме групова резервация за 30+ души, направена още в края на Юли.
В последния момент (10 дни по-рано) решихме да резервираме още една стая. Обадих се в хотела и разговарях с отговорник резервации и за двата хотела. След 5 мин разговор, който записах, имах уверението, че всичко е уредено. Поисках проформа, за да платя, но такава ми бе отказана.

При пристигане се започнаха панаирите - стая не беше предвидена. Използвах туроператор, за да се "уредя" с допълнителна стая.
Другото за отбелязване беше, че като пристигна групата от 30+ души, чака 3 часа, за да бъде настанена !!!
Естествено, освен групата имаше и други туристи. Мармалада беше пълен.

Kъм минусите:
- абсолютно долнопробен алкохол с неясен произход, на етикетите не видях кой е производителя. Една част беше на винпром Ахелой
- една от вечерите алкохола просто свърши, отговора беше няма. Иначе се намираме в 4* хотел
- от вината - само червено и бяло, розе няма
- соковете бяха ОТВРАТИТЕЛНИ
- част от камериерките(украинки) не знаеха български
- платен паркинг - 15лв на ден, за гости на хотела, паркираш дето намериш място, плаща се на рецепция и дават талонче, което се слага на таблото с гсм, ако се окаже, че пречи на някого. По принцип нямаше запушвания. Та момчето ме насочи в горичката на 50ина метра от входа на хотела. Видях, че се освободи място точно до хотела и преместих колата там, като даже идеята ми беше да сваля куфарите и да я върна пак. Идва един селяк и почва ми говори на ти. "Къв си ти ве, в хотела ли ша пориш ?"
 Игнорирах го. Взе да крещи - "тая кола изчезва от тук, щото ....." Та го викнах встрани от камерите и много бързо се разбрахме.Колата не я преместих 6 дни и си остана невредима. Извода е - недопустимо отношение към клиента !!! Не карам скъпа кола и няма място за нея пред хотела. След моя случай почнаха да слагат конуси, да пазят местата за баровците, но нямаше много ефект от идеята.
Положителното:
Сравнявам с предния ми престой преди точно 3 години.

- много чисто в стаите
- базата е все още добра и запазена
- удобни матраци
- халати за възрастните
- хавлии за басейн срещу талонче
- вътрешен басейн, наложи се да го ползваме, няколко дни имаше лошо време
- СПА - в AI е включена само сауната, има парна баня и солна стая
- храната беше много добра, всичко беше много вкусно, готвачите за разлика от други хотели, тук ползват сол.  Едната вечер имаше печено прасенце, на другата разни сини сирена и бри. Морски глезотии нямаше, само херинга и акула. Страхотни като качество плодове - диня, пъпеш, круши, грозде, сини сливи, праскови. Аз наблягах на прошуто и салати основно.
- мини аквапарк - 3 пързалки и много студена вода, но ентусиасти имаше
- батут за малки и големи (до 100кг)
- тенис на маса
- външен детски кът
- следобедната закуска беше голям хит - хубава пица, понички , пържени картофи и шопска салата. Причината - новодошлите почваха с нея Grinning
- на етажа имаше машина за вода, предполагам с обратна осмоза - това беше от полза вечер, когато баровете затворят
- хавлии сменяха всеки ден (тука може и сина да има вина, тъй като му беше много забавно да комуникира с украинките на развален английско-руски Grinning  )
- чаршафи на 3 дни
- анимация имаше някаква, но май само за малки дечица

Като изключим малоумния мениджмънт, беше добра почивка, въпреки пълния на 100% хотел.
Даже не мога да си обясня, как ресторанта побираше всички, без да се чака за маси Simple Smile

Последна редакция: вт, 14 сеп 2021, 22:26 от aiwabg

# 145
  • София
  • Мнения: 1 237
Моля за мнения за Берлин Голдън Бийч и евентуално за сравнение с други хотели на първа линия, напр с тези на Грифид или с тези на Слънчев ден и Ривиера. Знаем, че морето бързо става дълбоко, но ние нямаме малки деца. Също така се говори, че северната част на курорта е по-тиха и спокойна, както на Сл. Бряг, така ли е наистина ?

# 146
  • Мнения: 19
Здравейте.Интересувам се някой има ли скорошни отзиви за хотел “Долче Вита“? Колебая се между него и“ Престиж Де лукс Аквапарк“.Имат не малка разлика в цената ,въпреки че и двата са 4 звезди и ми се иска да знам дали си заслужава по-високата цена в “Долче Вита“

# 147
  • Мнения: 6 301
Долче вита ползват плаж Ривиера с осигурени чадъри и шезлонги, което си + за мен, особено имайки предвид миналогодишната ситуация на плажа.

# 148
  • Мнения: 71
Лятото на 2020 бяхме в Престиж Делукс, хотела е хубав, храната също, но минуса за мен е, че е далеч от плажа, а и тогава нямаха чадъри и шезлонги на плажа. И като добавим, че няколко пъти ни викаха от плажа да местим колата определено вече не бих се навила да почиваме там. Също така басейните са доста сенчести и следобяд не стават много, много за плаж.

# 149
  • Мнения: 19
Лятото на 2020 бяхме в Престиж Делукс, хотела е хубав, храната също, но минуса за мен е, че е далеч от плажа, а и тогава нямаха чадъри и шезлонги на плажа. И като добавим, че няколко пъти ни викаха от плажа да местим колата определено вече не бих се навила да почиваме там. Също така басейните са доста сенчести и следобяд не стават много, много за плаж.
Те и сега нямат чадъри на плажа.В крайна сметка резервирах за "Долче Вита" пък ще видим 🙂.

# 150
  • Мнения: 61
Здравейте. Тази година обмисляме почивка на Златни пясъци с малко дете сме. Спряли сме се  на хотел Мирабел, тъй като предлага all inclusive, превоз до плажа, анимация. Търсих допълнителна информация за хотела. Има както положителни, така и отрицателни отзиви. Моля за вашите мнения за хотела?

# 151
  • София
  • Мнения: 1 237
Моля ако има почиващи на и в района на Ривиера да споделят за плажа, пред Ривиера Бийч и Лотос дали има свободни зони? В друга тема имаше отзив за цените на чадъри и шезлонги, доста сериозни и затова май ще сме на свободаните зони, ако има такива.

# 152
  • София
  • Мнения: 1 375
Миналата година бяхме на Ривиера Бийч август  - свободната зона ми се стори много малка и бързо се запълваше с ранобудни плажуващи.

# 153
  • Мнения: 430
080014334 - безплатен телефон на Ривиера

# 154
  • Мнения: 19
Моля ако има почиващи на и в района на Ривиера да споделят за плажа, пред Ривиера Бийч и Лотос дали има свободни зони? В друга тема имаше отзив за цените на чадъри и шезлонги, доста сериозни и затова май ще сме на свободаните зони, ако има такива.
. В момента сме на Златни пясъци в Долче Вита и ползваме плаж Ривиера.Хиляди пъти благодарих на себе си, че избрах хотел с осигурен плаж (имах колебания между два хотела). Свободните зони са много малки като площ и са буквално претъпкани с народ,а все още не е разгара на сезона.Аз не бих си причинила такова нещо....... чуждите крака да са върху главата ми🙂

# 155
  • София
  • Мнения: 1 237
Моля ако има почиващи на и в района на Ривиера да споделят за плажа, пред Ривиера Бийч и Лотос дали има свободни зони? В друга тема имаше отзив за цените на чадъри и шезлонги, доста сериозни и затова май ще сме на свободаните зони, ако има такива.
. В момента сме на Златни пясъци в Долче Вита и ползваме плаж Ривиера.Хиляди пъти благодарих на себе си, че избрах хотел с осигурен плаж (имах колебания между два хотела). Свободните зони са много малки като площ и са буквално претъпкани с народ,а все още не е разгара на сезона.Аз не бих си причинила такова нещо....... чуждите крака да са върху главата ми🙂

Благодаря Ви за ценната информация!

# 156
  • Русе
  • Мнения: 238
Препоръчвам Голдън биич, големи чисти и приятни стаи, чудесен инклузив,много добра анимация за децата.Минусите са малък паркинг и стъпала до плажа, но определено сме доволни.

# 157
  • Мнения: 17
Здравейте. Решили сме тази година да посетим Златни пясъци и по- конкретни запазих в “Дилов апартаменти в Ялта”.
http://www.booking.com/Share-K7Or4F
Имате ли някакви отзиви за там?

# 158
  • Мнения: 4
Здравейте! Предстои ни почивка след в седмици в "Аргищ Партез", Златни пясъци. Има ли някой впечатления от тази година?

# 159
  • Мнения: 789
Здравейте,
След много дълго умуване къде да сме тази година, резервирах в хотел Амбасадор. Прочетох първите мнения в темата, но ми се иска и някакви по-пресни впечатление да споделите, ако има.  
Никога досега не сме били на Златните и ми е много любопитно всичко. Къде е интересно да се отиде, кой плаж е по-хубав и всичко друго, което би си заслужавало. Ние сме семейство с две деца на 7 и 10г. Къде водата е сравнително плитка? Как са цените за шезлонг и чадър? Кои заведения препоръчвате за хапване?
Благодаря предварително и желая на всички слънчево и щастливо лято! 🍹🌅🏖️

# 160
  • София
  • Мнения: 1 237
Здравейте,
След много дълго умуване къде да сме тази година, резервирах в хотел Амбасадор. Прочетох първите мнения в темата, но ми се иска и някакви по-пресни впечатление да споделите, ако има.  
Никога досега не сме били на Златните и ми е много любопитно всичко. Къде е интересно да се отиде, кой плаж е по-хубав и всичко друго, което би си заслужавало. Ние сме семейство с две деца на 7 и 10г. Къде водата е сравнително плитка? Как са цените за шезлонг и чадър? Кои заведения препоръчвате за хапване?
Благодаря предварително и желая на всички слънчево и щастливо лято! 🍹🌅🏖️

Ще бъдем в района от 06/08.
Водата е сравнително плитка пред хотел Лотос в комплекс Ривиера, но като цяло на Златни Пясъци е дълбоко.
Преди 4 г често сядахме в рибен ресторант Дантон, който е в посока към Трифон Зарезан, тогава бяхме доволни.
Ще представлява интерес впечатлението ви от Амбасадор, набелязан ни е при липса на друга възможност за настаняване в района. Кога ще сте там?
Приятна почивка!

# 161
  • Мнения: 789
От 14.08. сме резервирали. Честно казано досега винаги сме почивали на юг. Но ни омръзна. Искаме нови преживявания, на нови места. Знам си, че на Златните по принцип си е леко ретро, тип "комунистически" стил, но за нас би било интересно. Само дълбокото море ме притеснява, тъй като никой от семейството не е добър плувец, но ние няма да влизаме много навътре. Весело лято и на вас! 🌹

# 162
  • Русе
  • Мнения: 238
Две години бяхме в Амбасадор, малко старичка базата,слиза се по стълби до плажа,морето пред хотела е плитко,чадърите мисля че са 42 лв с два шезлонга,близо е до центъра, мин.година инклузива беше хубав, не много богат но всичко вкусно, с една дума-доволни.Лошото е с тези стъпала, на плажа няма как кафе и вода да си вземеш

# 163
  • Мнения: 71
Здравейте, Някой има ли впечатления от тази година от хотел Сентидо Мареа, имат доста добри оферти и базата им изглежда хубава. Ще се радвам някой, ако сподели впечатления. Blush

# 164
  • Мнения: 506
От 14.08. сме резервирали. Честно казано досега винаги сме почивали на юг. Но ни омръзна. Искаме нови преживявания, на нови места. Знам си, че на Златните по принцип си е леко ретро, тип "комунистически" стил, но за нас би било интересно. Само дълбокото море ме притеснява, тъй като никой от семейството не е добър плувец, но ние няма да влизаме много навътре. Весело лято и на вас! 🌹
Явно не сте били в Златните отдавна, централната част е мноооооооого далеч от ретрото и комунистическия стил.
Подобни сгради може да са останали някъде в покрайнините, но Златни пясъци изобщо не може да се нарече ретро- курорт.И като цяло курортните комплекси на север са много по-цивилизовани, отколкото тези на юг.

# 165
  • Мнения: 789
Да, аз писах, че всъщност никога не сме почивали на Златни пясъци и впечатленията ми са на база снимки на хотелите в Booking. Разбира се, разгледах и околността през Google Maps, така че вече ми се изясни картинката Grinning
Както и да е, благодаря Ви за коментара. Ние в крайна сметка се отказахме от Златните и ще почиваме във Варна поради ред причини.
Хубаво лято на всички! 🏖️🍹🌅

# 166
  • Мнения: 37
Здравейте, може ли някой да сподели мнение за ММЦ Сердика - Златни пясъци? Ще ми бъде полезна всякаква информация. Благодаря предварително!

# 167
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Здравейте .Включвам се с питане отнасно едно служебно пътуване .Ще сме настанени в Грифит Арабела -как е решен въпросът с паркиране в Златните (не съм ходила там от бала ми😂) попаднах на коментари в сайта че паркинга на Грифит Арабела е малък е недостатъчен за капацитета.

# 168
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 588
Ако няма места на паркинга пред хотела, поемат ангажимент да ви пренасочат към друг паркинг. Такава е политиката на Грифид веригата.

# 169
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Ако няма места на паркинга пред хотела, поемат ангажимент да ви пренасочат към друг паркинг. Такава е политиката на Грифид веригата.
ооо,супер.Благодараря за полезната информация

# 170
  • Мнения: 508
И паркинга е 20 лв

# 171
  • Мнения: 9
Здравейте, знаете ли колко ще бъди входа за плаж Ривиера тази година

# 172
  • Мнения: 430
Здравейте, знаете ли колко ще бъди входа за плаж Ривиера тази година

Звънях преди седмица - нямаха още инфо за цена на чадър и шезлонг, нито за цената на басейните и дали изобщо ще работят - басейните, за външни или само за гости на хотел Нимфа. Но цената на шатрите ще е като миналата година - 70 лв. на ден, което ме навежда на мисълта, че и чадър с два шезлонга на плажа ще са 30 като м.г.

# 173
  • Мнения: 160
Аз търся мнения за хотел Астория. Колебая се между  Астория, Моко Бийч и Вемара (бившата Калиакра). Моля, за мнения!

# 174
  • София
  • Мнения: 1 375
Ами то Вемара е от тази година, та мнения едва ли има. Миналата година бяхме в Моко, стаите тогава не бяха реновирани, та имаше какво да се желае. Тази година май са. Иначе към другото нямам никакви забележки.

# 175
  • Мнения: 508
Аз търся мнения за хотел Астория. Колебая се между  Астория, Моко Бийч и Вемара (бившата Калиакра). Моля, за мнения!

Определено Астория.
Били сме в Моко бийч като беше още Морско око, а доколкото знам сега, нищо че е към Грифид хотелите не е реновиран. В момента точно до него има строеж на хотел, направо е залепен за него.
В бившата Калиакра бяхме миналата година по велкиден, нищо особено не е хотела, храната е посредствена. Сега с новите собственици не знам как ще е. Но ако изберете него задължително стая изглед море. Стаите са хубави.
Тази година началото на май бяхме в Астория- за мен това е най-добрия хотел. И като стаи, и като обслужване и храна.

# 176
  • Мнения: 160
Благодаря, за кой хотел ти е мнението за гледка море и хубави стаи Вемара или Астория? Може ли малко повече информация за Астория?
Как е храната, напитки, има ли еспресо и наистина ли почти няма българи, а основно румънци?

# 177
  • Мнения: 508
Гледка море да изберете за Вемара, иначе отзад е паркинга и една бетонна стена. Не е приятна гледка.
Астория е скоро реновиран-2018 или 2019 беше. И по снимки се вижда че си е нов и хубав хотела. Повечето стаи са странично море. Храната е хубава и разнообразна. Добре аранжирана. Свинско, телешко, агнешко, пилешко, риба, акула....Салати разнообразни, а също и амюз буш - Simple Smile Има еспресо включено в ол инклузива. Азиатския ресторант не работеше/ началото на месеца, там бяха междинните хранения./ Но в сезона ще работи.
Не знам на какви цени резервирате, но според мен най си заслужава Астория. После Вемара и последно Моко.
Но пак казвам - това е само мое мнение, всеки си решава.

# 178
  • Мнения: 160
Добър ден! Аз за Астория да попитам и двете сгради ли са нови и коя е за предпочитане?

# 179
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 457
И двете сгради са нови на Астория.

# 180
  • София
  • Мнения: 1 304
Никога не сме ходили на Златните. Мислим тази година да отидем, но искам малко инфо да събера. От изчетевото разбирам, че е дълбоко, някакви стълби към плажа се дискутират, но не разбрах....  Искам хубав хотел на плажа, ако има и аква парк ще е страхотно. Може ли да препоръчате наистина хубав хотел , по възможност на първа линия, но може и да не е, но да е близо до плажа. Чета за някаква Ривиера, че там плажа е най-хубав, там има  ли хотели, наистина ли е най хубав там?

# 181
  • Мнения: 267
Ние се прибрахме от Златните в сряда. Хора има прекалено много - лудница е по улиците. Времето беше супер - около 29 градуса през деня. Водата също много топла - беше чиста, прозрачна, без водорасли и медузи. Морето беше със зелено знаме и липсваха почти вълни. Морето в тази част на Златните около Морско око става дълбоко още в началото.
Къде на Златни пясъци не става дълбоко веднага.На Слънчев бряг и на Златна рибка в Созопол е плитко и навътре и на детето му харесва така .Но ни се иска да разнообразим.Затова се интересувам.Четох че при плаж Ривиера (ако правилно съм запомнила ) не е дълбоко.

# 182
  • Мнения: 6 301
Да, на Ривиера /пред Нимфа и Лотос/ е плитко.

# 183
  • Мнения: 6 300
Да, на Ривиера /пред Нимфа и Лотос/ е плитко.
А кой от тези двата беше реновиран и имат ли анимация за деца?

# 184
  • Sofia
  • Мнения: 3 801
Нимфа е реновираният. Лотос не работеше миналата година, можеше да се ползва само басейна. Как е тази година, не знам.

# 185
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 588
Аз съм ходила на Ривиера преди ковида, когато работеха всички хотели и тогава имаше анимация за деца в комплекса. Обаче тя се провеждаше при хотел Ривиера бийч, който е отдалечен от Нимфа.
Между другото, в момента има промоционални оферти за комплекс Ривиера в техния сайт.

# 186
  • София
  • Мнения: 1 304
Аз съм ходила на Ривиера преди ковида, когато работеха всички хотели и тогава имаше анимация за деца в комплекса. Обаче тя се провеждаше при хотел Ривиера бийч, който е отдалечен от Нимфа.
Между другото, в момента има промоционални оферти за комплекс Ривиера в техния сайт.
А плажа през този Ривиера хубав ли и, има ли камъни?

# 187
  • Мнения: 6 300
Аз съм ходила на Ривиера преди ковида, когато работеха всички хотели и тогава имаше анимация за деца в комплекса. Обаче тя се провеждаше при хотел Ривиера бийч, който е отдалечен от Нимфа.
Между другото, в момента има промоционални оферти за комплекс Ривиера в техния сайт.
Аз затова питам, защото видях че имат отстъпки,  а търся нещо близо до Варна за мои близки, но няма да е този комплекс.
Изгубиха ме първо с ужасният си сайт, в който нон-стоп се появяват изскащи реклами на отстъпките  им не можеш нищо нормално да прочетеш. Второ нещо, което ненавиждам е хотел да не си е обявил цените, а да не говорим, че е незаконно. Отстъпка, ама от каква цена не е ясно?! Отделно, че няма анимация за деца, в Ривиера бийч, пък нямат открита тераса на ресторанта. Задължават клиентите си да регистрират кредитна карта и ред други изисквания. Не можеш на детето си един банан да изнесеш от ресторанта и още разни ограничения във времето за храна и т.н. Не е нашето място, ще търся друг вариант.  Благодаря за инфото, но ще пропусна резервация там!

Последна редакция: пн, 10 юли 2023, 21:48 от Fatalina

# 188
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 588
Аз съм ходила на Ривиера преди ковида, когато работеха всички хотели и тогава имаше анимация за деца в комплекса. Обаче тя се провеждаше при хотел Ривиера бийч, който е отдалечен от Нимфа.
Между другото, в момента има промоционални оферти за комплекс Ривиера в техния сайт.
А плажа през този Ривиера хубав ли и, има ли камъни?
Пред хотел Ривиера бийч плажът е хубав, но там входът към морето е дълбок.

# 189
  • София
  • Мнения: 1 304
Хотел Адмирал как е, плажа как е пред него, нещо много ниска цена ми дадоха и ми е съмнително. Никога не сме ходили на Златните и нямам никаква представа.

# 190
  • София
  • Мнения: 1 375
Той Адмирал за първи път работи на ол инклузив. В хотела не съм била, но е в самия център на курорта и може би ще е шумно. Иначе е голям хотел на първа линия, има и голям басейн точно на плажа.

# 191
  • Русе
  • Мнения: 238
В мо мента сме на Златните,ходим на плаж точно до Нимфа,искам да кажа ,че хотела е празен,сигурно са заети 10 стаи,ползват се 5-6 чадъра на хотела и въобще всичките им хотели са празни,просто е жалка картина,но явно е заради цените с промоциите в момента е мисля 280 лв на човек в Нимфа, инъче морето там е плитко,чисто и топло е,но плажа е малък.Адмирал е доста шумно и като цяло в комплекса са само румънци

# 192
  • Мнения: 16
Здравейте ,може ли за отзиви и мнения за хотел Аполо Simple Smile много ще съм ви благодарна:)))

# 193
  • Мнения: 476
Здравейте, може ли мнение за Грифид Арабела? Храна, анимация, обслужване, алкохол, басейни? Всяко мнение ще ми е от полза. Благодаря.

# 194
  • Мнения: 142
Здравейте! За първи път ще почиваме на Златни пясъци. Направихме резервация в апартхотел Голдън лайн и в букинг прочетох хубави коментари. Някой има ли лични наблюдения от този хотел и другото което ме интересува е паркинга. Пред хотела има паркинг, но е 25лв на ден има ли възможност да паркираме на друг платен паркинг да речем за 15,20лв на ден. Благодаря на отзовалите се.

# 195
  • Русе
  • Мнения: 684
Здравейте! За първи път ще почиваме на Златни пясъци. Направихме резервация в апартхотел Голдън лайн и в букинг прочетох хубави коментари. Някой има ли лични наблюдения от този хотел и другото което ме интересува е паркинга. Пред хотела има паркинг, но е 25лв на ден има ли възможност да паркираме на друг платен паркинг да речем за 15,20лв на ден. Благодаря на отзовалите се.
На паркинга зад комплекс Ревиера има много места и поне предните години беше по-евтино от останалите паркинги в комплекса.

# 196
  • Мнения: 765
Здравейте! Някой има ли наблюдения за хотел Сентидо? Запазихме там заради аквапарка Simple Smile

# 197
  • София
  • Мнения: 1 375
Здравейте! Някой има ли наблюдения за хотел Сентидо? Запазихме там заради аквапарка Simple Smile
Ние сме в Сентидо в момента. Много сме доволни. Питайте какво ви интересува. Аквапаркъг в хотела  обаче е само за много малки дечица.

# 198
  • Мнения: 765
Здравейте! Някой има ли наблюдения за хотел Сентидо? Запазихме там заради аквапарка Simple Smile
Ние сме в Сентидо в момента. Много сме доволни. Питайте какво ви интересува. Аквапаркъг в хотела  обаче е само за много малки дечица.
На 10 г е племенникът ми, поне една пързалка няма ли за него Simple Smile И другото, което ме интересува, естествено е храната и плажа Simple Smile Пишеше, че той е малък, но предполагам, че басейните са на ниво Simple Smile Благодаря Ви Flowers Hibiscus

# 199
  • София
  • Мнения: 1 375
На Сентидо аквапарка е за деца около 5-6. Болеро, доколкото знам има пързалки за по-големи. Иначе плажа е разкош. Има чадъри, шезлонги и шалтета за всички по всяко време. Има бар на плажа, много удобен, има нова релакс зона с люлки, хамаци и други плажни мебели до бара. Басейн има един голям към хотела без пързалки, много чист и добре поддържан. Не е много голям, но не е пренаселен никога. Има и един вътрешен. Храната е много, разнообразна и вкусна. Персоналът е много и са винаги усмихнати и отзивчив навсякъде. Чистотата в хотела е на ниво, включително общите части.

Последна редакция: пт, 11 авг 2023, 15:05 от Лонита

# 200
  • Мнения: 765
На Сентидо, аквапарка е за деца около 5-6. Болеро, доколкото знам има пързалки за по-големи. Иначе плажа е разкош. Има чадъри, шезлонги и шалтета за всички по всяко време. Има бар на плажа, много удобен, има нова релакс зона с люлки, хамаци и други плажни мебели до бара. Басейн има един голям към басейна без пързалки, много чист и добре поддържан. Не е много голям, но не е пренаселен никога. Има и един вътрешен. Храната е много, разнообразна и вкусна. Персоналът е много и са винаги усмихнати и отзивчив навсякъде. Чистотата в хотела у на ниво, включително общите части.
Благодаря за изчерпателната информация. Ще намерим местенцето си Simple Smile Приятен престой Ви желая Simple Smile

# 201
  • Мнения: 540
Здравейте,
Тази година мислим да почиваме в Грифид Метропол. Моля за мнения, интересуват ме две неща.
1. На плажа запазват ли се шезлонги, някой следи ли за тези неща?
2. Има ли късна програма, музика вечер/нощем? Като цяло тихо ли е през нощта.
Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт