Хотелите във Велинград - 13

  • 74 245
  • 756
  •   1
Отговори

Анкета

Кога предпочитате да почивате във Велинград?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 21 юни 2021, 16:20
* Може да изберете максимум 5 опции.

# 30
  • Мнения: 452
Заглеждах го Инфинити, но всичко изброено в по-горно мнение не бих могла да неглижирам. Особено с деца, които ще се хранят основно от там... Вела Хилс изглежда добре, ще го доразгледам, сигурно там ще резервирам.
 За пореден път се убеждавам, че един некадърен мениджмънт може да съсипе и най-добрата и идейна инвестиция. А базата е красива, наистина. 

# 31
  • Мнения: 2 804
Бесейните обаче са супер. Има три обособени зони с много голям избор басейни, включително дълбоки за плуване.
Инфинити басейнът, който е разположен на тераса, е просто прекрасен. В нито един момент в спа зоните и по басейните не усетихме навалица, въпреки че хотелът беше пълен (за разлика от примерно Арте).

Това мнение е леко подвеждащо и ще се аргументирам защо мисля така. Спато и басейните на Инфинити са добри, но не са с много гоолям избор, или не по мои виждания, защото такова е и спато на Роял напр.
Има само един дълбок и голям басейн за плуване, и той е вътрешен, защото двата външни, които в единия си край - най-дълбокия са по 1.60 и не са особено големи, снимките са заблуждаващи. Панорамния наистина е много предпочитан, защото е на тераса и е близо до борчетата, но той е един среден басейн, с едно малко топило. Водата там на терасата беше по-студена в басейна, от другия външен и е сянка до обяд. Аз зъзнех там, но е харесван от гостите факт. Другия външен е с почти същия размер и с две топила или може би едното е по-скоро басейн за деца, а третата външна зона е долу до боровата горичка с хамаците и всъщност там е нещо средно между джакузи и топило с по-топла вода. Акватоничния вътре е приятен. Т.е има общо 4 басейна - два средни външни, и два вътрешни. Като единия вътрешен е наистина дълбок и става за истински плувци. А другия е акватоничния. Мисля, че почти във всеки хотел във Велинград, който не е от типа малък семеен, басейните са от два до 4  на брой.

Но не басейните са проблема на Инфинити. След втория ден там, когато за 2 път на обяд сядаме да си поръчаме храна и да им платим над 50 лв и получаваш супа в детски купички и арогантно и неприятно обслужване от сервитьор, на който да те хване гнус да му гледаш мръсните ръце с дълги нокти и чернилка под тях, и мазна коса и този същия индивид да ти чука с писалка по тИфтерчето и да ти държи тон,че ти не си поръчала каквото трябва, защото той си го е записал, и че няма той да е чул друго или неразбрал. Абсурд е за Ахмед сервитьора това - само той е прав, гостите да плащат и да си затварят устата, нищо, че от него пропищяха после и други гости няколко вечери подред. Такава наглост от сервитьор съм срещала рядко и не е само той. И да ти се налага да си търсиш къде да обядваш в града, да палиш колата, защото е просто невъзможо след всичките издънки да им даваш парите си.  Аз исках да не ми се налага да излизам да обядвам навън, но се наложи, ако нямахме вкл. вечеря и вечерята навън щеше да ни е. Въпреки, че тя беше по-читава от закуската. Но да им плащаш на тези да се държат като свине, не благодаря.

# 32
  • Бургас/София
  • Мнения: 410
Не съм ходила в Роял. Написах мисля, че базата ми за сравнение е Арте (но също и Вела Хилс).
Навън има два басейна - голям и плитък (детски) и едно топило. Вътре има басейн за плуване с коридори, друг басейн за киснене и обособена част в него за джакузи зона. Излизайки навън от спа зоната също има две топила. Инфинити басейна е съвсем отделен.
При нас обслужването на лобито беше прилично. Носеха ми сандвичите в градината, въпреки че беше на самообслужване и не бяха длъжни.

# 33
  • Мнения: 14 001
В момента сме в Елбрус, утре си тръгваме. Много ни хареса всичко, като изключим "гледката" от прозореца (няма такава, гледаме стената на съседната стая), но я преживяхме и заради всичко останало им "простихме". Не стоим много в стаята, но ще похваля и нея - чиста, добре обзаведена, уютна. Храната е добра и вкусна (с включени закуска, обяд и вечеря сме). Големият басейн е с по-студена вода за нашия вкус, но стоим в другите два, където е приятно топла. Хотелът е чист, добре поддържан, а персоналът изключително любезен и учтив. Вечер в ресторанта има жива музика. И аквапаркът ни хареса,за гости на хотела е 5 лв. за целия ден. Спато също е много чисто, поддържано и приятно.

# 34
  • Мнения: 39 038
Защо взимат пари от почиващите? Егати политиката.

# 35
  • Мнения: 14 001
За тези, които не са гости на хотела е 15 лв. входът. А политиката е ясна - ден година храни. Wink

# 36
  • Мнения: 39 038
Това тотално би ме отказало от хотела.
Ааааа чакай, това е май единствения аквапарк в града. Яснооооо

# 37
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 724
Това тотално би ме отказало от хотела.
Ааааа чакай, това е май единствения аквапарк в града. Яснооооо
Не е. Има в кв. Каменица срещу базата на Мини Марица Изток аквапарк-Делфин се казва.

# 38
  • Мнения: 966
По - скоро  аквапаркът не е включен в пакета защото не всички гости имат желание да го ползват.  Желаещите основно са семейства с деца. По-голямата част от почиващите са там по различни от забавления причини. Като лечебни и възстановителни процедури например. За мен това е много добро решение. Не е нужно да  плащаш нещо, което няма да ползваш. В същото време цената, която ти дава достъп до съоръжението е напълно приемлива за тези, които имат такова желание.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 987
Аз приветствам такива разделения и смятам, че бъдещето е в  отделянето на спа услугите от нощувката.
Лично аз ползвам единствено басейн и не искам да имам "безплатно" ползване на спа център на хотела. По този начин нощувката ми става безобразно висока, а тъй като наистина не ползвам сауни, парни бани, релакс зони и т.н. вече не ходя и по спа хотели.
Искам си просто нощувка и басейн ...

# 40
  • Мнения: X
Dara888, можеш ли да споделиш част от обедното и вечерното меню в Елбрус?
И ние преди няколко години бяхме там и бяхме в такава стая, за каквато ти сега споделяш и се притеснявам, че и сега като отидем пак ще сме в такава. Много е неприятно, цял ден слънце не огрява и е много депресарско...

# 41
  • Мнения: 2 123
Като правите резервето не казвате ли какво искате?Или просто само това е имало налично?
И дано никога аквапарка не мине към хотела, а да си остане така завинаги!
Не съм Дара, но на обяд винаги има две супи и таратор, стахотна диня, салати и няколко вида готвено, винаги има и постно.
Вечерята салати, меса на скара, риба редовно имаше, пак готвено и много от техните сладкиши и кремчета и страхотната диня.А доматите им са мозъкккккккккк.

# 42
  • Мнения: 14 001
Вече са изброили менюто, на да кажа и аз. Имаше богат избор на месо - свински и пилешки пържоли, пил. шишчета, агнешки и свински кюфтета, свинско със сини сливи, пилешко с ананас, шпиковано свинско, зеле с месо, агнешко печено, риба. Предлагаха ориз със зеленчуци (и с гъби веднъж), много вкусни картофи, само зеленчуци (моркови, броколи и др.), картофено пюре, спагети, руло Стефани, мусака, шкембе чорба, пилешка, супа топчета, леща. И задължително таратор. И салати - краставица, домати, зелева, маруля, цвекло и моркови, кьопоолу, лютеница, млечна. Диня и пъпеш имаше на корем, десертите не достигаха за всички - мъфини, торта, тарталети, еклери, бутерки с крем, сметанов крем, крем карамел, мляко с ориз. Определено разнообразяваха менюто и готвят вкусно. Доволни сме от престоя си и ако трябва да почивам във Велинград пак, отново бих избрала този хотел.
П.П. При резервацията ми предложиха апартамент, гледащ към аквапарка, но цената се увеличаваше с 50 лв. Реших, че това ни е горивото и отказах. Не съжалявам, защото не сме стояли кой знае колко в стаята.

# 43
  • Мнения: X
Благодаря ви за менюто, страхотни сте.

# 44
  • Мнения: 847
Ние бяхме в Елбрус края на юни,началото на юли.На база закуска и вечеря.
Не бихме повторили.
Като цяло ми се стори малко хаотична организацията,при все че хотелът беше пълен.
Един ден си платихме за аквапарк и стояхме само няколко часа.На децата бързо им омръзна.
Изключително се учудвам на добрата храна, която се коментира. Храната може и да хареса на тези, които са за два-три дни,но при по-дълъг престой, еднообразието омръзва.Закуската беше абсолютно една и съща всеки божи ден,като баничките и другите тестени изделия ги  сервират. Вечерята беше три тави салата,три тави гарнитура (ориз,картофи и задушени зеленчуци),няколко вида печени/готвени меса/риба със сервиз ,плодове(диня,пъпеш,резени ябълка) и много бутер сладки и сиропирани изделия.Понякога имаше пица,не сме се успявали да вземем. Оплакването ми беше основно от липсата на супи,готвени ястия и зеленчуци.Ако човек не иска да яде месо всяка вечер,на практика ще е на картофи,ориз и броколи.Никакво разнообразие. И това в сезона на зеленчуците.С плодовете същата работа.Никакви мерки срещу Ковид.Бъркане и сипване като в доброто старо време.
Малко прехвален ми се вижда хотела. И Велинград като цяло.

Общи условия

Активация на акаунт