С какво ви дразнят свекървите? – 128

  • 27 748
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 966
Аз само да питам днес майка ти ли ти гледа детето?

# 16
  • Мнения: 14 830
Оставям ви сами да търсите решението и да обвинявате кой крив, кой прав. Виждам, че се справяте чудесно и без да се включвам. Като станат 50 страници ще погледна дали още ме обсъждате.
Добре, кажи примерно колко време твоята майка гледа детето.

# 17
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Разсърдихме момичето.

Аз от моята сега нямам оплаквания, ама позволено ли е от чужди свекърви да се оплакваме? Приятелка сънародничка ме кани на кафе, свекървата им гостува от България, домакинята приготвя почерпката. Свекървата ме разпитва откъде и как се познаваме и изведнъж изтърсва - аз не се оплаквам от снахата, можеше и много по-зле да е 😁.

# 18
  • Мнения: 18 630
Ами това си е похвала направо от устата на свекърва Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 165
Ами права е жената, винаги има накъде Grinning

# 20
  • Мнения: 13 777
Мислех много неща да напиша до повод оплакванията на Mo0onllight, но като чета как отговаря, ясно ми е защо свекървата отказва да се хваща на хорото с гледането. Никоя не би!

Etereia, Joy
Това почти като онази с измитите прозорци Wink Дето нищо не казвала...

# 21
  • Мнения: 25 676
Аз само да питам днес майка ти ли ти гледа детето?

Аз се чудя бебето кърмено ли е, или е на АМ? Защото има значение.
Ще съжаля Mo0onllight и ще ѝ спестя разказа как аз гледах бебе навремето – с пелени (пране, сушене, гладене), без АМ и с мъж, работещ на две места. Плюс разни здравословни подробности.
Не за друго, жал ми е, че ако тя беше на моето място, щеше да се гръмне. Даже нямаше да има време да мъцне срещу свекървата.

# 22
  • София
  • Мнения: 13 827
Фръцна се, еми да се оправя. Аз разбирам валидирането. Повечето хора го правим, но целта е да коригираме поведение, а не като видим грешка в нашата програма да се фръцнем и да зачеркнем данните.

# 23
  • Мнения: 2 165
Аз я разбирам момичето и й съчувствам. Предполагам, че повечето знаем за какво иде реч и й влизаме в положение. Просто подходът й не е правилен, не всичко става с рогата напред. Малко дипломатичност никога не е навредила.

# 24
  • при късмета
  • Мнения: 24 021
Естествено, че знаем за какво става въпрос. Затова още в началото ѝ казах, че на никоя не се е разминало ни недоспиване, ни умора. Но знаеш какво те чака, от момента в който взимаш решение да станеш родител. Нашия много рано мина на АМ по принуда и при положение, че мъжа ми ми спестяваше от време на време ставането нощно време (бебето  пък и много бързо започна да го пропуска, на 3 месеца вече не го хранехме нощно време), а после и най-ранното сутрин, пак бях недоспала. Аз и до ден днешен, като стана много рано съм неадекватна цял ден. Но и не мога да спя през деня и никога не съм можела. Всички ми казваха, че покрай детето ще се науча да заспивам и през деня, но не се случи

# 25
  • France
  • Мнения: 12 795
Много добре знам колко е уморително да имаш малко дете. Имам 2 - на 4 и половина и на 6 месеца. Живея в чужбина. Помощ имам, но поради географски причини, мога да я ползвам 1-2пъти на година. Последно ми се наложи да отида И с 2те деца на гинекологичен преглед. С бебето се справям чудесно, а на големия връчих смартфона с филмчета. По би ми било комфортно да отида сама, но... Напълно разбирам, че има хора, които се притесняват да гледат 3 месечни чужди бебета. Самата аз бих отказала да съм отговорна преди да навърши 6 месеца. Тогава се очовечват, има по-малко риск да се задави и тн. Муунлайт бих я посъветвала да не си създава враг, там където може да има съюзник. Но така, като гледам, цялата история е много странна и май най-големият проблем не е, че свекървата отказва да помага.

# 26
  • Мнения: 18 630
Когато бях в родилното - Майчин дом, до мен на леглото настаниха една млада жена. Аз бях без бебето, зашото моето се роди недоносено и го сложиха в кувьоз. Нейното си беше с нея. Един малък мъж, още го помня, сладък, с косичка. Дойдоха мъжът й да я види с другото дете заедно и жената вика: "Нали ще го наглеждаш, сама си, аз да пуша с мъжа цигара?"Викам: "Няма проблеми!". Излязоха. Мина час, минаха два, донесоха на бебетата млякото, то си реве гладно, аз си го нахраних. Не ме е страх де, ама аз имам опит. Викам, скоро ще се върне жената. Малеее, жената зачезна за 4 часа точно. Всичко си беше наред, ама още й се чудя на акъла. Не ме е виждала, не ме знае коя съм, дето се вика, всякакви откачалки има... нищо лошо не стана, просто има по-лежерни майки.

# 27
  • France
  • Мнения: 12 795
Лежерни, лежерни, но някои са откровено безотговорни.

# 28
  • при късмета
  • Мнения: 24 021
И аз не бих нарекла това лежерност. И аз оставях детето в детското понякога, до третия ден всъщност ме задължаваха, после по желание можех да го взема при мен и спокойно ходех в кафето като дойдеше мъжа ми, но повече от час не съм се бавила никога. Бебето, ако беше в стаята при мен от начало, нямаше и да мръдна

# 29
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Гледането на бебе е огромна отговорност. Аз не смеех да държа племенницата си първите месеци.  Страхувах се, особено за позата на главичката и. Но я обичам като родно дете.
Но, понякога дистанцирането от грижи е умишлено. Шокирали са ме егоизъм и студенина към родна дъщеря и внуче. Абдикиране от помощ или грижа, дори когато детето е малтретирано. Може би Moonlight е възмутена от липсата на съпричастност.
Свекито не желаеше да ни се меси. Дори е премълчавала желанието за срещи. Тя е патила от намеса на цяла фамилия. Но, аз и познавам реакциите. Знам и кога прикрива критики с комплименти. Проблемите се решават с комуникация. Още преди бременността ми знаеше, че "леки шамарчета" и манипулативни принуди към детето ми ще са повод за развод. Независимо от кой са.
Някои баби неглижират внуците умишлено. Негативното отношение към родителя рефлектира и върху невинното дете.

Последна редакция: нд, 13 юни 2021, 13:53 от Viviana91

Общи условия

Активация на акаунт